Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Vždyť je to jen práce v televizi

Ulice, Ordinace, Pekárna, Cukrárna, Řeznictví, a vůbec jakékoliv prostředí, kde se může odehrávat televizní seriál. Nejen milovníkům či odpůrcům nekonečných seriálů přijde k chuti povedená divadelní komedie Pokračování příště.  

Na česká divadelní prkna nedávno vtrhla komedie z poměrně nové dílny, z produkce společnosti Fénix Film. A osobně doufám, že to je jen první z řady, protože tento svěží divadelní kus udělá jistě radost mnoha divákům. Lehkonohá komedie Pokračování příště humorem lavíruje mezi obdivem a parodujícím výsměchem k nekonečným seriálům, a podobá se tak jistě rozličným názorům různých divadelních i televizních diváků (buď to milujete nebo nesnášíte). Jak už to u konverzačních komedií bývá, představení vévodí kvalitní text autora Jakuba Voláka, který skvělé a velmi vtipně uvádějí v život všechny tři herečky.

Hanka, v podání Kateřiny Kairy Hrachovcové, je herečka, která baví diváky už patnáct let jako seriálová doktorka v Porodnici. I když ji diváci milují, patnáct sezón je hodně dlouhá doba a Hanka začíná propadat beznaději, že se blíží její seriálový konec. Ale protože je houževnatá, a přeci je pořád „nejlepší doktorka v kraji“ (jak hojně říkají její hrdince v seriálu), nehodlá se své největší role vzdát bez boje.

Marie, skvostně ztvárněná Kristýnou Leichtovou, je momentálně trvale unavenou matkou, provozovatelkou podivného e-shopu, ale především věčnou a profesionální roztleskávačkou pro Hanku. A právě Hanka na ni nejen sype své stesky a obavy, ale navíc ji zatáhne do nebezpečné mise na záchranu své seriálové role. Protože přece není lepšího místa na setkání s veledůležitou seriálovou producentkou než Mariin byt, zastlaný po strop e-shopovými krabicemi a hračkami. A pokud máte mezi svými přáteli herce nebo herečku, možná se v postavě věčné podporovatelky Marie poznáte.

Růžena (v podání Markéty Plánkové) je producentka. Růžena je matka. Růžena je důležitá a ráda hovoří anglicky. Růžena ale také možná trochu víc pije. Jenže, co když je Růžena taky jen obyčejná ženská, které mohou Marie s Hankou přijít na kloub, aby zachránily Hančinu patnáctiletou seriálovou práci? Jak, a jestli se jim to povede, se musíte jít podívat do divadla na Pokračování příště.

Komedie v režii herečky a režisérky Viktorie Čermákové, ale rozhodně není jen snůškou vtipů a náhledem do světa nekonečných seriálů a úzkostných hereček či producentek. Za základním příběhem se skrývají také problémy, strachy a tajemství všech tří hrdinek. Hanka potřebuje k životu práci a obdiv fanoušků, má tudíž pocit, že s koncem role v seriálu končí i její život. A navíc… co když je hraní v tomhle seriálu to jediné, co umí? Marie nechce být pouze vrbou a utahanou matkou, chce nalézt zpět sama sebe a něco skutečně dokázat. A Růžena má snad nejsložitější život, i když by to ani za nic nepřiznala. Problémy doma, jimž musí čelit, skrývá za svou emancipaci. Nadužívá anglických výrazů, snad aby dokázala svoji světovost a nadřazenost, ale vnímavější divák jí to rozhodně „nežere“.

Herečky si s květnatým a rychlým textem poradily skvěle a vytvořily vypointovanou a zábavnou konverzačku, při které si vzpomenete na všechny nekonečné seriály, u nichž jste strávili hodiny, možná dny svého života. A pokud říkáte, že ne, tak skoro určitě nemluvíte pravdu, každého z nás tento lákavý svět aspoň na chvilku polapil. Humornou třešničkou pak je, že vzhledem k tématu hry si samozřejmě všechny tři aktérky s chutí dělají legraci také samy ze sebe.

Pokud se v divadle rádi zasmějete a odpočinete si od všedních starostí, vyrazte do divadla na Pokračování příště, a udělejte si radost kouskem, po němž vám zůstane příjemný pocit u srdce, bolavá bránice a také možná nějaká ta nesmrtelná hláška, kterou naučíte svoje kamarádky (toto ocení spíše divačky).

Autor: Helena Herynková | středa 3.4.2024 22:48 | karma článku: 13,17 | přečteno: 514x
  • Další články autora

Helena Herynková

Únikovka na život a na smrt

Hrozba bombovým útokem, až příliš skutečně vražedná virtuální úniková hra a k tomu jedna nezdolná agentka FBI. Isabella Maldonado rozjíždí další sérii prvním dílem s nervy drásajícím názvem Zabij, nebo zemři.

29.5.2024 v 15:00 | Karma: 2,60 | Přečteno: 76x | Diskuse| Kultura

Helena Herynková

Neznámá mrtvá v řece

Silvestrovská noc, mrtvá v řece, kterou nikdo nehledá, a případ, o nějž nikdo nestál. Svou detektivní tvář nastavuje slovinské Jezero.

21.5.2024 v 10:20 | Karma: 4,30 | Přečteno: 107x | Diskuse| Kultura

Helena Herynková

Podivná zkouška pevnosti vztahu

Chata u romantického jezera, uprostřed rozlehlých lesů státu New York. A dvojice, která se tam přijela schovat a utužit svoje manželství. Znovu objevit skrytou lásku. Ten týden pro ně bude pořádná Zkouška rájem.

17.5.2024 v 16:40 | Karma: 5,99 | Přečteno: 156x | Diskuse| Kultura

Helena Herynková

První reportérka

Odvážná a nebojácná dívka v době, které vládli pevnou rukou především muži. Dívka, odhodlaná udělat cokoliv, aby ve svém životě uspěla se ctí a udržením vlastní vážnosti. Šílená, nevšední příběh o první investigativní novinářce.

12.5.2024 v 11:25 | Karma: 3,56 | Přečteno: 85x | Diskuse| Společnost

Helena Herynková

Příliš mnoho podezřelých

Mrtvola ukrytá pod ledem a jeden velký propletenec. Zamotaný případ musí již podruhé na klubko navinout kapitán David Meizner. Po Dívce v mlze přichází Špína.

9.5.2024 v 13:00 | Karma: 3,72 | Přečteno: 93x | Diskuse| Kultura
  • Nejčtenější

Policie v pohotovosti kvůli hrozbě terorismu. Zadržela podezřelého cizince

8. června 2024  23:01,  aktualizováno  9.6 12:41

Policie dopadla cizince podezřelého ze zvlášť závažného zločinu, po kterém vyhlásila pátrání v...

„Ukrajinská sebevražda“. Intriky v Kyjevě čím dál víc frustrují Západ

11. června 2024  19:21

Kádrové změny nezmítají jen ruským ministerstvem obrany, rostoucí pozornost vzbuzují i rošády v...

Dar pro Ukrajinu prostřednictvím Čechů vyvolal na Tchaj-wanu bouři

10. června 2024

Premium Dar, který má pomoci Ukrajině s obnovou tamního zdravotnictví, způsobil na Tchaj-wanu politický...

Volby vyhrálo ANO před SPOLU. Stačilo! i Přísaha mají dvě křesla, propadli Piráti

9. června 2024  20:29,  aktualizováno  10.6

Volby do Evropského parlamentu vyhrálo v Česku hnutí ANO. Od voličů získalo 26,14 procenta hlasů,...

Policie prověřovala nákup vojenského materiálu pro Ukrajinu. Zajistila 300 milionů

5. června 2024,  aktualizováno  8.6 21:12

Premium Česká policie v tichosti prověřovala třaskavý případ, který může mít negativní dopad na zbrojní...

Ve vyhořelém klatovském bytě našli mrtvého člověka. Policie vyhlásila pátrání

14. června 2024  8:03,  aktualizováno  9:01

V Klatovech dnes časně ráno hořel byt ve výškové budově, hasiči v něm našli jednoho mrtvého. Požár...

V Turecku zemřela česká zpěvačka Victoria. Zavraždil ji její vlastní manžel

14. června 2024  8:59

Česká zpěvačka Victoria byla zavražděna v Ankaře. Podle tureckého portálu Hürriyet ji zabil její...

Budeme volit z ciziny? Sněmovna pokračuje v přijímání korespondenční volby

14. června 2024  8:42

Přímý přenos Poslanci budou pokračovat ve schvalování zavedení korespondenční volby pro Čechy žijící v...

Vul-check, Hoo-ree? Komentátorům radí manuál, jak vyslovovat české fotbalisty

14. června 2024  7:46

UEFA připravila pro komentátory fotbalového Eura manuál, jak správně vyslovovat jména hráčů. Ze...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  • Počet článků 177
  • Celková karma 5,56
  • Průměrná čtenost 281x
Narodila jsem se a žiju v Praze, vystudovala jsem Obchodní akademii. Dvacet let jsem pracovala v oblasti knižního marketingu a PR. Od podzimu 2022 jsem přesídlila do bankovnictví, ale vášeň pro psaní a knihy mě rozhodně neopustila. Ve volném čase píši divadelní a knižní recenze, nebo glosy k současnému dění, a s chutí pěšky objevuji různá zákoutí krásné Prahy.