Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Milostná vzplanutí, kde by je nikdo nečekal

Strhující příběh těch, kteří nepřestali milovat, ani když se svět blíží ke tragédii. Zlatá dvacátá léta skončila a světem začínají otřásat velké změny. Nastupuje složitá dekáda, ale lidé stále hledají lásku a vzájemnou blízkost.  

Píše se rok 1929. Mladý Jean-Paul Sartre se na první pohled zamiloval do Simone de Beauvoirové a rád by se s ní konečně setkal v soukromí. Ale Simone to vidí jinak a na schůzku pošle místo sebe svou sestru. Herečka Marlene Dietrichová se vrací domů k manželovi, kterého si nezvala z lásky. Pablo Picasso maluje a miluje svou mladou milenku a štětcem zahání nadcházející těžkosti. Klaus Mann bojuje se svým otcem, protože se mu přiznal k homosexualitě. Cole Porter složil svůj velký hit o lásce. Bertolt Brecht slaví premiéru nové divadelní hry a na jaře se navíc žení. Albert Einstein rozvášněně píše své ženě milostný telegram. Vladimir Nabokov tráví s manželkou jejich první skutečnou dovolenou. Tanečnice Josephine Bakerová a italský hrabě Giuseppe Abatino se chtějí v Paříži vzít. Spisovatel Henry Miller se nemůže smířit s faktem, že jeho manželka pozvala do jejich společného bytu svou milenku. V létě se Alma Mahlerová konečně vdá za Franze Werfela. Kola roku 1929 se roztáčejí a s nimi osudy všech zmíněných a mnohých dalších. Jejich životy se vzájemně proplétají i oddalují a kolem víří velké události, o nichž se budou psát učebnice dějepisu. Odhalte malé střípky, z nichž sestává historie, v knize, která je důkazem, že láska si najde svou prostor a čas i v dobách nenávisti.

Láska v časech nenávisti je zábavnou retrospektivní kronikou, která vás provede nelehkým obdobím světové historie. Německý autor Florian Illies si po úspěchu svých předešlých knih 1913: Léto jednoho století a 1913: Co jsem ještě chtěl vyprávět vzal na paškál složitější desetiletí, a sice 1929-1939. Velká válka skončila, svět se postavil zpět na nohy a naučil se slavit mír a svobodu. Jenže končí bouřlivá dvacátá léta a z Německa se začínají ozývat podezřelé zvěsti. Hlasy, které horují za čistou rasu, sílu a nadřazenost jednoho národa, a k moci se dostává nový kancléř, s nímž to asi nebude žádný med. Ale láska si najde cestu i v časech krušných, mezi politikařením a počínající novou, druhou světovou válkou.

Začtěte se do výjimečné historické mozaiky, která je stejně jako předešlé autorovy knihy plná překvapujících souvislostí a informací, které vám o slavných osobnostech oné doby v dějepise rozhodně neřekli. Možná se pozastavíte nad tím, jak a kde se mohli ti nebo oni setkat a co mohli prožít. Že i v dobách ne úplně kouzelných mohla vznikat velká a nadčasová umělecká díla, točily se kvalitní filmy, nad kterými žasneme dodnes, spisovatelé a básníci se nebáli tvořit a hudební skladatelé reagovali na trudnou dobu veselými i nadějeplnými hudebními kusy.

Illies vystudoval dějiny umění, a díky jeho dokonalým znalostem budete mít pocit, jako byste tam s jeho protagonisty přímo byli a prožívali jejich lásky i starosti. Známé i méně známé osobnosti kulturního i politického života na stránkách románu defilují jako na přehlídce, aby vás uchvátily. A pokud někoho z nich nebudete znát, ručím vám za to, že si o něm informace s chutí dohledáte.

Illies je mistr vypravěč a Láska v časech nenávisti je dalším knižním skvostem z jeho pera. Zaujme milovníky netradičně podávané historie a ohromí ty, jež se rádi začtou do milostných příběhů skutečných dějinných osobností.

Autor: Helena Herynková | středa 27.12.2023 13:04 | karma článku: 7,07 | přečteno: 148x
  • Další články autora

Helena Herynková

Únikovka na život a na smrt

Hrozba bombovým útokem, až příliš skutečně vražedná virtuální úniková hra a k tomu jedna nezdolná agentka FBI. Isabella Maldonado rozjíždí další sérii prvním dílem s nervy drásajícím názvem Zabij, nebo zemři.

29.5.2024 v 15:00 | Karma: 2,60 | Přečteno: 76x | Diskuse| Kultura

Helena Herynková

Neznámá mrtvá v řece

Silvestrovská noc, mrtvá v řece, kterou nikdo nehledá, a případ, o nějž nikdo nestál. Svou detektivní tvář nastavuje slovinské Jezero.

21.5.2024 v 10:20 | Karma: 4,30 | Přečteno: 107x | Diskuse| Kultura

Helena Herynková

Podivná zkouška pevnosti vztahu

Chata u romantického jezera, uprostřed rozlehlých lesů státu New York. A dvojice, která se tam přijela schovat a utužit svoje manželství. Znovu objevit skrytou lásku. Ten týden pro ně bude pořádná Zkouška rájem.

17.5.2024 v 16:40 | Karma: 5,99 | Přečteno: 156x | Diskuse| Kultura

Helena Herynková

První reportérka

Odvážná a nebojácná dívka v době, které vládli pevnou rukou především muži. Dívka, odhodlaná udělat cokoliv, aby ve svém životě uspěla se ctí a udržením vlastní vážnosti. Šílená, nevšední příběh o první investigativní novinářce.

12.5.2024 v 11:25 | Karma: 3,56 | Přečteno: 85x | Diskuse| Společnost

Helena Herynková

Příliš mnoho podezřelých

Mrtvola ukrytá pod ledem a jeden velký propletenec. Zamotaný případ musí již podruhé na klubko navinout kapitán David Meizner. Po Dívce v mlze přichází Špína.

9.5.2024 v 13:00 | Karma: 3,72 | Přečteno: 93x | Diskuse| Kultura
  • Nejčtenější

Policie v pohotovosti kvůli hrozbě terorismu. Zadržela podezřelého cizince

8. června 2024  23:01,  aktualizováno  9.6 12:41

Policie dopadla cizince podezřelého ze zvlášť závažného zločinu, po kterém vyhlásila pátrání v...

„Ukrajinská sebevražda“. Intriky v Kyjevě čím dál víc frustrují Západ

11. června 2024  19:21

Kádrové změny nezmítají jen ruským ministerstvem obrany, rostoucí pozornost vzbuzují i rošády v...

Dar pro Ukrajinu prostřednictvím Čechů vyvolal na Tchaj-wanu bouři

10. června 2024

Premium Dar, který má pomoci Ukrajině s obnovou tamního zdravotnictví, způsobil na Tchaj-wanu politický...

Volby vyhrálo ANO před SPOLU. Stačilo! i Přísaha mají dvě křesla, propadli Piráti

9. června 2024  20:29,  aktualizováno  10.6

Volby do Evropského parlamentu vyhrálo v Česku hnutí ANO. Od voličů získalo 26,14 procenta hlasů,...

Policie prověřovala nákup vojenského materiálu pro Ukrajinu. Zajistila 300 milionů

5. června 2024,  aktualizováno  8.6 21:12

Premium Česká policie v tichosti prověřovala třaskavý případ, který může mít negativní dopad na zbrojní...

Po žhářském útoku ze msty přišla rodina o dům. O pomoc pro kolegyni žádá i Jurečka

14. června 2024  7:17

Po žhářském útoku na konci května na Karvinsku přišla rodina o střechu nad hlavou. Podle policie se...

Na summitu skupiny G7 promluví také papež. Setká se s Zelenským i Bidenem

14. června 2024  6:16

V jihoitalské Apulii v pátek druhým dnem pokračuje summit skupiny ekonomicky vyspělých zemí G7. Na...

Američané potopili dvě hlídkové lodě Húsiů. Ti útočili na polskou obchodní loď

14. června 2024  6:11

Americká armáda oznámila, že v Rudém moři zničila dvě hlídkové lodě jemenských povstalců Húsíů,...

Starostové nesouhlasí s plánem na další rušení pošt, testy chtějí překazit

14. června 2024

Premium Česká pošta začala na venkově testovat, nakolik zvládne klasické poštovní pobočky nahradit Mobilní...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

  • Počet článků 177
  • Celková karma 5,56
  • Průměrná čtenost 281x
Narodila jsem se a žiju v Praze, vystudovala jsem Obchodní akademii. Dvacet let jsem pracovala v oblasti knižního marketingu a PR. Od podzimu 2022 jsem přesídlila do bankovnictví, ale vášeň pro psaní a knihy mě rozhodně neopustila. Ve volném čase píši divadelní a knižní recenze, nebo glosy k současnému dění, a s chutí pěšky objevuji různá zákoutí krásné Prahy.