Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Dům snů, co se změnil v peklo

Pronajali byste si dům s více než 200 striktních pravidel? Jane i Emma to udělaly a obě pak hořce litovaly. Jaká byla Ta přede mnou, prozradí thriller z pera J. P. Delaney.

Dům postavený architektem Edwardem ve více než minimalistickém stylu a napěchovaný hypermoderními elektronickými zařízeními. Dům rozpozná pouze své majitele, nikoho jiného nevpustí bez povolení dovnitř. V koupelně nejsou kohoutky, dům si pamatuje vaši oblíbenou teplotu vody a spustí ji, jakmile vkročíte pod sprchu. Intenzita světel se řídí podle ročního období a programu, jenž zvolíte. Celý den můžete poslouchat tichou hudbu z předem připraveného hudebního výběru. Splněný sen či snad noční můra?

Emma a Jane si myslely, že jim dům pomůže postavit se na nohy po prožitých traumatech, že napraví svou strohostí a precizností pochroumané životy. Emmu přepadli ve vlastním bytě dva násilníci, ohrožovali ji nožem a bůhvíco ještě. Jane zemřelo dítě v děloze pár dní před porodem, byla tedy nucena porodit jej mrtvé. Následně se přirozeně z této ztráty zhroutila. Pro obě je dům nadějí na uzdravení, místem klidu a pokoje, přístavem, jenž všechno zahojí. Postupně se však ukazuje, že opak je pravdou. Emma i Jane zjišťují, že dům, i jeho přitažlivý architekt, skrývají temné tajemství, jež touží být odhadleno.

Už smlouva a přijímací řízení k pronájmu domu jsou velmi zvláštní. Všichni zájemci musejí vyplnit rozsáhlý dotazník plný osobních a znepokojivých otázek, nejčastěji souvisejících s morálkou, pevnou osobností a čistotou jednání. Jednoduše, architekt si přeje dům pronajmout jen člověku, jenž se k němu bude umět chovat, a především za všech okolností zachová nastavený minimalismus. Jenže, opravdu jde jen o krásu a styl domu? Nejde Edwardovi i o něco zcela jiného, mnohem méně vznešeného? Jak zemřela architektova manželka a proč jsou za nájemníky uznávány povětšinou jen mladé, krásné ženy s osobními traumaty? Otázky se množí a odpovědi mohou být vykoupeny i smrtí. Jak a proč skončila Ta přede mnou, vám poví výjimečný thriller.

Nenápadně začínající děj se postupně zvrhává do kolotoče nebezpečných situací, dech beroucího napětí a nutí čtenáře otáčet stranu za stranou. Autor zvolil lehce netradiční styl, který zvyšuje čtenářskou pozornost, a navíc touhu po další kapitole. Ve vyprávění se totiž spravedlivě střídají Emma a Jane, přičemž jediným počátečním časovým údajem je tehdy a teď. Čtenář za pomoci obou hrdinek tedy postupně rozkrývá příběh, jenž hrozí vyústit ve velkou tragédii.

Skvostně napsaný psychologický thriller Ta přede mnou, vydaný nakladatelstvím Ikar, přichází z nečekaného zdroje. Pod knihou se skví podpis J. P. Delaney. Čtenáři by rádi autora či autorku nadšeně opěvovali, za tímto pseudonymem se však skrývá prozatím neznámý autor bestsellerů, jenž nechce být odhalen.

Čtenáři, kteří na jaře opěvovali nečekaný závěr thrilleru Ví o tobě, rádi a ochotně zatají dech nad skutečně neotřelým vyústěním knihy J. P. Delaney. Ta přede mnou uchvátí všechny, kteří lační po dobře vyprávěných příbězích a sympatických hrdinkách. Ta, která tu byla před Jane, po sobě tehdy zanechala divnou skvrnu pod schody a zmatek v hlavách všech kolem. Na Jane teď je, aby všechno rozpletla a rozmotala, než po ní zůstane taky jen skvrna…

Autor: Helena Herynková | středa 18.10.2017 13:41 | karma článku: 8,50 | přečteno: 437x
  • Další články autora

Helena Herynková

Literární děti z jiných vajec

Děti jsou různé, malé, velké, tlusté, tenké. Mohou být hodné i zlobivé, slušně vychované nebo raubíři, ale vždycky si umějí fantasticky vymýšlet. Stejně jako autor Lukáš Jůza, když psal O dětech z jiného těsta a divokých vajec.

4.7.2024 v 8:10 | Karma: 4,66 | Přečteno: 101x | Diskuse | Kultura

Helena Herynková

Únikovka na život a na smrt

Hrozba bombovým útokem, až příliš skutečně vražedná virtuální úniková hra a k tomu jedna nezdolná agentka FBI. Isabella Maldonado rozjíždí další sérii prvním dílem s nervy drásajícím názvem Zabij, nebo zemři.

29.5.2024 v 15:00 | Karma: 3,52 | Přečteno: 80x | Diskuse | Kultura

Helena Herynková

Neznámá mrtvá v řece

Silvestrovská noc, mrtvá v řece, kterou nikdo nehledá, a případ, o nějž nikdo nestál. Svou detektivní tvář nastavuje slovinské Jezero.

21.5.2024 v 10:20 | Karma: 4,74 | Přečteno: 108x | Diskuse | Kultura

Helena Herynková

Podivná zkouška pevnosti vztahu

Chata u romantického jezera, uprostřed rozlehlých lesů státu New York. A dvojice, která se tam přijela schovat a utužit svoje manželství. Znovu objevit skrytou lásku. Ten týden pro ně bude pořádná Zkouška rájem.

17.5.2024 v 16:40 | Karma: 6,40 | Přečteno: 158x | Diskuse | Kultura

Helena Herynková

První reportérka

Odvážná a nebojácná dívka v době, které vládli pevnou rukou především muži. Dívka, odhodlaná udělat cokoliv, aby ve svém životě uspěla se ctí a udržením vlastní vážnosti. Šílená, nevšední příběh o první investigativní novinářce.

12.5.2024 v 11:25 | Karma: 3,56 | Přečteno: 85x | Diskuse | Společnost
  • Nejčtenější

Trumpa při pokusu o atentát trefili do ucha. Střílel mladý republikán, nepřežil

14. července 2024  1:01,  aktualizováno  14:56

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát. Na...

Francouzský volební šok. Vyhrála levicová koalice, Le Penová je až třetí

7. července 2024  14:25,  aktualizováno  8.7 6:05

Druhé kolo předčasných parlamentních voleb ve Francii překvapivě ovládla levicová Nová lidová...

Padaly kroupy jak pingpongové míče. Bouřky se opět hnaly Českem

10. července 2024  8:02,  aktualizováno  22:52

Česko má za sebou další tropický den. Denní maxima byla ve středu překročena na 56 z celkem 167...

Vraťte se domů! Barceloňané stříkali vodu na turisty, ti opouštěli restaurace

8. července 2024  9:51

Zatímco turisté obědvali nebo se jinak občerstvovali v centru Barcelony, téměř tři tisíce místních...

Biden se znovu ostudně přeřekl. Prezident Putin, představil Zelenského

12. července 2024  6:35,  aktualizováno  11:22

Joe Bidenovi se opět nepodařilo přesvědčit veřejnost, že je duševně schopen vykonávat funkci...

Akvapark jako volební kampaň. Radnice stavějí bazény, ačkoliv na nich prodělají

15. července 2024

Premium Navzdory nedostatku peněz mají města velké investiční plány – alespoň co se týče zábavy a vyžití...

ANALÝZA: USA si koledovaly dlouho. A co bude dál? Atentát Trumpa nakopne

15. července 2024

Premium O to, že Donald Trump se stane cílem atentátu, si Amerika koledovala dlouho. Unikl o necelé dva...

Velká výměna elektroměrů. Dotkne se milionů lidí, umožní sdílení elektřiny

15. července 2024

Bezmála 1,5 milionu domácností v Česku čeká výměna elektroměrů. Nyní v červenci započala tříletá...

Střelec na Trumpa jednal sám, FBI hledá motiv. Zabil hasiče, zbraň koupil otec

14. července 2024  15:36,  aktualizováno  22:37

Atentátník na exprezidenta Donalda Trumpa jednal sám, uvedli vyšetřovatelé z FBI. Stále neznají...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  • Počet článků 178
  • Celková karma 4,65
  • Průměrná čtenost 280x
Narodila jsem se a žiju v Praze, vystudovala jsem Obchodní akademii. Dvacet let jsem pracovala v oblasti knižního marketingu a PR. Od podzimu 2022 jsem přesídlila do bankovnictví, ale vášeň pro psaní a knihy mě rozhodně neopustila. Ve volném čase píši divadelní a knižní recenze, nebo glosy k současnému dění, a s chutí pěšky objevuji různá zákoutí krásné Prahy.