Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Český Absurdistán aneb Babišova posedlost komprem

Andreji Babišovi se podařilo získat opět značnou mediální pozornost mailem s úkolem získat citlivé údaje o členech rodiny ministra Lipavského. Proč ale jsou všichni tak "překvapeni a rozhořčeni", když vlastně nejde o nic nového?

Přestože jsem myslel, že od psaní blogů si dám ještě delší pauzu, nedělní mail A. Babiše mě donutil sednout ke klávesnici, protože opět (alespoň pro mě) byla překročena hranice, kdy lze mlčet.

Není asi nic zbabělejšího a zavrženíhodnějšího než útočit na rodinné příslušníky svých oponentů. Dělala to státní bezpečnost v minulém režimu, která nedovolila rodinným příslušníkům svých odpůrců studovat, přeřazovala je na špatně placená pracovní místa, otravovala je výslechy a jinak jim ztrpčovala život. Mysleli jsme, že něco takovéto je už za námi. Ukazuje se ale, že nejsilnější opoziční hnutí si  po vzoru metodiky StB opět vytváří své složky s komprem na své "ideové nepřátele" a jejich rodiny. 

Nemělo by nás to ale až tolik překvapovat, protože  A. Babiš  svým nedělním mailem nepřišel s ničím novým. Již dříve se totiž takové informace dostaly na veřejnost, jenže tomu nebyla věnována téměř žádná pozornost. Kdyby se politici již dříve stejně razantně vymezili proti estébáckým metodám A. Babiše, tak by možná dnes žádná kauza nebyla. Existuje totiž obdobný případ případ poslance Šincla z roku 2015 nebo tehdejšího ministra Němečka z roku 2019, na jehož ženu pro Babiše sháněl kompro tehdejší jeho tajemník na MF a pozdější ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Andrej Babiš tedy jen opětovně usvědčil sám sebe, že pro něj žádná pravidla politického boje  neexistují, čímž zároveň dává paradoxně za pravdu ministru Lipavskému, že se stává bezpečnostní hrozbou. Vždyť skoro 40 % občanů nevadí, že v případě napadení Polska ruským vojskem by A. Babiš nesouhlasil s naší vojenskou pomocí. To ale zároveň znamená, že skoro 40 % spoluobčanů akceptuje, že by v takovém případě recipročně ani nám v případě napadení nepřišel nikdo na pomoc. Podle hnutí ANO je také nesmyslné nakupovat zbraně na obranu země, ale místo toho máme stavět silnice a další infrastrukturu (asi aby mohl nepřítel pohodlněji postupovat při okupaci našeho státu). Opravdu v souvislosti s ruskou imperiální politikou  nejsou tyto a podobné výroky bezpečnostní hrozbou?!

Nemá asi význam tento další z mnoha morálních přešlapů A. Babiše více rozebírat a komentovat jeho vulgarity či snahu kreativně upravovat pravdu o evakuaci českých občanů z Izraele, protože každému (a to i z řad jeho méně fanatických příznivců) snad musí být jasné, že politická kultura ČR dostala další ránu. Pochopitelně amorálním stranickým loutkám  A. Babiše (A.Schillerová + K. Havlíček) připadá větším prohřeškem zveřejnění mailu jejich chlebodárce než samotný jeho obsah a vyzývají ho k omluvě A. Babišovi. To je tak absurdní, jak kdyby měl být potrestán oznamovatel trestného činu a měl se zločinci omluvit, že vyzradil policii jeho plány.

Na závěr si neodpustím ještě malou poznámku - je paradoxem, že A. Babiš chce získat kompro na ministra Lipavského, který je šéfem jeho bývalého tajemníka přes kompra A.Vojtěcha. Ale že shánění kompra pro A. Babiše se vyplácí je vidět právě na exministru Vojtěchovi. Ačkoliv jako ministr rozhodně nebyl příliš úspěšný, nakonec byl za odměnu „uklizen“ na post velvyslance ve Finsku. Je jen otázkou, proč po nástupu nové vlády a nového prezidenta A. Vojtěch ještě stále nebyl odvolán. Že by zásluhou dalších kompromitujících materiálů?! 

 

Autor: Ivan Chválny | středa 13.3.2024 15:50 | karma článku: 40,75 | přečteno: 4002x
  • Další články autora

Ivan Chválny

Český Absurdistán a dehonestace prezidentského úřadu

Po prezidentu Havlovi, který byl spisovatelem absurdních dramat, jsme měli nyní prezidenta, který absurdní hry sám režíroval a často v nich i vystupoval v hlavní roli. Prvně jmenovaného nám svět záviděl, toho druhého již nikoliv.

9.3.2023 v 3:59 | Karma: 41,37 | Přečteno: 6952x | Diskuse| Politika

Ivan Chválny

Proč nebudu volit A. Babiše

Protože J. Čumpelík neotevřel diskuzi pod svým blogem "Přes 7 let urážek. Omluví se dnes někdo z nich Andreji Babišovi a jeho rodině?", budu svůj názor prezentovat samostatným blogem.

11.1.2023 v 13:14 | Karma: 34,32 | Přečteno: 1221x | Diskuse| Politika

Ivan Chválny

Pane Lipavský, na MZV cosi smrdí

Přes nevůli prezidenta Zemana se ministr Lipavský ujal své funkce. Musím ale otevřeně přiznat, že k jeho působení na MZV jsem značně skeptický.

7.2.2022 v 4:14 | Karma: 16,66 | Přečteno: 917x | Diskuse| Politika

Ivan Chválny

Jak (ne)funguje státní správa aneb zpráva NKÚ o hospodaření MZV

Jako občané máme zákonem danou povinnost platit daně, z nichž je následně financován provoz státu, resp. jeho úřadů. Tyto úřady pak musí s penězi daňových poplatníků hospodařit "s péčí řádného hospodáře". Je tomu tak ale skutečně?

28.1.2022 v 3:09 | Karma: 22,59 | Přečteno: 433x | Diskuse| Politika

Ivan Chválny

Vánoční poselství aneb "Zeman is back"

Dnes jsme měli možnost slyšet již devátý vánoční projev prezidenta, který splnil oba prvky – prvek očekávání i prvek zklamání. Je ale pravdou, že většina národa už od prezidenta mnoho neočekávala, a tak ani nebyla příliš zklamána.

26.12.2021 v 17:41 | Karma: 25,01 | Přečteno: 834x | Diskuse| Politika
  • Nejčtenější

Čechy zasáhly extrémní bouřky, padaly obří kroupy. Hasiči měli stovky výjezdů

21. června 2024  9:39,  aktualizováno  22:58

Přes Česko prošly velmi extrémní bouřky s nárazy větru kolem 90 kilometrů za hodinu a krupobití....

Češi vjeli do vojenské zóny, fotili se u tanku. Dítě pak usmrtil nalezený granát

21. června 2024  8:52,  aktualizováno  18:16

Chorvatská policie propustila Čecha vyšetřovaného kvůli výbuchu u města Obrovac, při němž zemřelo...

Komentátor Schmarcz se v televizi pohádal se Šlachtou, pak zmizel ze studia

19. června 2024  20:51

„Já jsem se zastal kluků policistů a vy do toho taháte politiku,“ začal křičet komentátor Martin...

Ruská jaderná ponorka plula u pobřeží Floridy. Fotky ukazují její poškození

19. června 2024  13:53

Ruská flotila, která navštívila Havanu, se rozdělila. Část pluje od Kuby směrem k Venezuele,...

Východem Česka prošly silné bouřky a krupobití. Padající strom zabil člověka

19. června 2024  7:32,  aktualizováno  20.6 6:37

Velmi silné bouřky, které ve středu večer zasáhly Moravu a Slezsko, mají jednu oběť. V Českém...

VIDEO: Ruského vojáka trefil dron, kamarád ho dorazil střelou do hlavy

24. června 2024  15:56

Pouhých dvanáct set kilometrů od naší východní hranice se odehrál další incident připomínající...

Útoky v Dagestánu mají 20 obětí, otce podezřelých vyhodili z Putinovy strany

24. června 2024  8:56,  aktualizováno  15:49

V Dagestánu začal v pondělí třídenní smutek v souvislosti s nedělními útoky na dva kostely a dvě...

Výzkumný institut u Moskvy zachvátil požár, plameny uvěznily lidi uvnitř

24. června 2024  15:34

V ruském institutu pro výzkum a výrobu elektroniky nedaleko Moskvy vypukl požár. Hasiči se snaží...

Všichni vědí, že si to vymyslel, řekl muž o korunním svědkovi k vraždě ve Slopném

24. června 2024  15:02,  aktualizováno  15:30

Řízení o obnovení procesu v případu třináct let staré brutální vraždy v obci Slopné na Zlínsku je u...

  • Počet článků 22
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1862x
Zajímá mě veškeré dění ve společnosti, zejména pak politika a fungování státní správy, ve které jsem 30 let pracoval. Věřím v lidskou slušnost a jen těžko se vyrovnávám s lidskou hloupostí spojenou s arogancí a beztrestností při porušování zákonů.

Seznam rubrik