Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Pravda o koronakrizi

Cíl vládních nařízení: Zabránit kolapsu zdravotní péče, kdy by umírali nejen pacienti s koronavirem, ale i srdeční infarkty, mozkové příhody, úrazy... bez přítomnosti lékaře.

Nejprve je nutné přijmout fakta. Koronavirus ve všech svých mutacích tady s námi zůstane navždy. Koronavirus nemůžeme vyhubit, ale musíme jednat tak, aby on nevyhubil nás. Musíme respektovat jeho biologické chování, abychom nemuseli zažívat jednu vlnu za druhou. Koronavirus je virus, převážně respirační virus, se svým typickým celoročním cyklem. Jeho aktivita začíná na podzim s příchodem žáků do škol. Šíří se primárně mezi dětmi, přes jejich rodiny a pak na pracovištích. Jeho sezóna vrcholí před Vánocemi a pak od ledna do března. S pokračujícím jarem jeho aktivita slábne.

Od počátku koronavirové pandemie u nás se používají nejrůznější čísla k odhalení nebo zakrytí skutečnosti. Proberme si jednotlivé hodnoty a zhodnoťme je ve vztahu k pandemii.

Denní nárůst infikovaných. Toto číslo nesignalizuje nic podstatného. Proč? Protože odpovídá počtu testovaných mnohem více než intenzitě šíření infekce. Upozorňuji na to od loňského jara. Ani jeho nárůst nebo pokles není příliš signifikantní. Přesto ho užíváme jako základní informační kriterium.

Procento infikovaných při testování. Toto číslo je závislé na výběru testovanců a jaká je příčina testování. Je rozdíl, zda testujeme více nemocné nebo více zdravé.

Reprodukční číslo. Má vyjadřovat počet osob, které průměrně nakazí jeden infikovaný člověk. Číslo je závislé na zvládání trasování a na ochotě trasovaných přiznat kontakty, což se v poslední době řeší.

Smrtnost na koronavirus. Toto číslo je určené způsobem počítání, které je v každé zemi individuální. Proto je obtížné toto číslo porovnávat v různých zemích. Také není vždy jisté, zda se snažím rozlišovat zemřelé s náhodným nálezem koronaviru a zemřelé přímo na koronavirus.

Co je tedy hodné naší pozornosti?

Nárůst celkové úmrtnosti ve srovnatelném období. Na podzim po několika politických chybách stoupla u nás úmrtnost na dvojnásobek oproti předcházejícím letům.

Počet hospitalizovaných na koronavirus a s koronavirem. Tito pacienti hrozí selháním zdravotní péče, protože ostatní pacienty, kteří potřebují hospitalizaci, není kam uložit. Odkládají se potřebné operace a potřebná vyšetření.

Počet hospitalizovaných na JIP a ARO. Tito pacienti nám omezují léčbu srdečních infarktů, mozkových mrtvic a jiných závažných a životně nebezpečných stavů.

Jediná možnost řešení:

Urychlená imunizace naší společnosti přirozeným promořováním s vysokou zbytečnou úmrtností a zatím nejistým výsledkem, nebo imunizace očkováním. Čím rychleji dojde k imunizaci, tím méně mrtvých.  Při proočkovanosti 60% a více je společnost celkem dobře již chráněná, ale s ochranou těch, které nemůžeme očkovat, můžeme počítat až při proočkovanosti nad 90 procent. Bohužel, očkování se nám poněkud zadrhává.

A než dojde ke stabilizaci společnosti očkováním, budeme omezováni nařízeními vlády, která mají zabránit selhání zdravotní péče a nekontrolovatelnému umírání bez doprovodu lékařů. Tato nařízení vlády by měla odpovídat biologii a virulenci infekčního agens.

Základní podmínkou umožňující udržení zdravotní péče bez jejího selhání, je zakrytí dýchacích cest. Vloni na jaře jsme si poradili bez vlády a začali si sami šít ochranné pomůcky, roušky. Díky našim občanům jsme získali četné patenty a certifikáty na výrobu vysoce účinných respirátorů. Prý jsme schopni zaplavit kvalitními respirátory FFP2 nejen naší republiku, ale jsme schopni je vyvážet do celého světa.

Poslanec za TOP 09 Vlastimil Válek svědčí, že tato výroba od loňského jara nebyla ministrem průmyslu Karlem Havlíčkem povolena. Místo toho naše vláda za drahé peníze dováží z Číny respirátory, jejichž účinnost údajně nedosahuje účinnosti našich podomácku ušitých roušek.

Podle některých epidemiologů při řádném nošení roušek je riziko přenosu infekce sníženo na jediné procento, pokud oba v kontaktu ji mají řádně nasazenu. Jiní epidemiologové tvrdí, že ochrana rouškami není stoprocentní, že je vhodnou ochranou jedině respirátor. Naše vláda přemýšlí o nutnosti nošení respirátorů FFP2, ale nevím, odkud je chce dovážet, když jejich výrobu u nás podle Vlastimila Válka zatím nechce povolit.

Lepší výsledky omezujících nařízení vlády jsou v zemích, kde rozhodují o nezbytných omezeních odborníci, kteří se mezi sebou poperou o pravdu a pak doporučí vládě, jaká opatření má vyhlásit. V jiných zemích rozhodují politici populisticky a dodatečně to konzultují s odborníky. V těchto zemích je výsledek boje s koronavirem horší.

Koronavirus objímá celý svět a všechny vlády na světě zmatkují. Neví si rady. Zmatkuje i naše vláda a dopustila se řady politických chyb. Neselhává už naše zdravotní péče, když v nemocnicích ošetřují pacienty nekompetentní lékaři a nekompetentní zdravotní sestry, když neochránění zdravotníci se léčí v těžkém průběhu koronarovirózy a umírají jako mladí a statní mladíci a mladice? Proč v takto vážné době se ministři zdravotnictví střídají rychleji než apoštolové na staroměstském orloji? Proč vrcholní, zkušení odborníci odcházejí z ministerstva zdravotnictví jeden za druhým?

A v této krizové době Blesk dokumentuje postkomunistické papalášské manýry, kdy naši státní představitelé se chovají jako nadlidští polobohové, kteří nemusí dodržovat zákony ani vládní nařízení. Mnozí však upozorňují, že nejde jen o nedodržování vládních nařízení, že dochází k selhávání policie, a že na těchto schůzkách dochází k setkávání vrcholných politiků a vrcholných policejních funkcionářů spolu s nebezpečnými kmotry!

Mluví o tom předseda KDU-ČSL Marián Jurečka a svědčí o tom Sabina Slonková na Seznamu.  Podle Sabiny Slonkové v Teplicích šlo o pracovní schůzku kmotra Petra Bendy, předsedy Národní sportovní agentury Milana Hniličky (ANO) a plk. Vladislava Husáka, která se týkala rozdělování miliard korun. Milan Hnilička zůstává ve své funkci, do které ho jmenovala Babišova vláda a Vladislav Husák zůstává u policie.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/sabina-slonkova-husak-vzdycky-vedel-kudy-bezi-zajic-139412#dop_ab_variant=0&dop_req_id=4C0TUafMzCo-202101261128&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/glosa-a-proc-by-babisova-vlada-nemohla-padnout-139349#seq_no=2&dop_ab_variant=0&source=article-detail&dop_source_zone_name=zpravy.web.nexttoart&dop_req_id=qQKrzaabMQe-202101261947

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/chci-nejen-babisovy-volice-potvrdil-slachta-poprve-snemovni-ambice-139470#seq_no=1&dop_ab_variant=0&source=article-detail&dop_source_zone_name=zpravy.web.nexttoart&dop_req_id=LTwfd44xGok-202101262002

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/komentar-blatny-ztraci-mozky-i-uredniky-je-to-chyba-139560

 

Podstatně více se dozvíme příští týden v RESPEKT 5/2021

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Bohumír Šimek | středa 27.1.2021 20:30 | karma článku: 40,06 | přečteno: 6868x
  • Další články autora

Bohumír Šimek

Co volíš?

Naši státní svrchovanost zajištěnou soustátím Evropské unie a obranným společenstvím Severoatlantické aliance? Nebo autoritativní demokracii směřující k totalitě potenciálně pod ruským jhem?

30.5.2024 v 13:02 | Karma: 11,91 | Přečteno: 232x | Politika

Bohumír Šimek

Petrohradský trolling

Co to je? Jde o moderní, efektivní metodu vymývání mozků proměnou pravdy v lež a lži v pravdu, která se stala efektivním nástrojem ruské hybridní války.

25.5.2024 v 11:50 | Karma: 20,30 | Přečteno: 380x | Politika

Bohumír Šimek

Politika a politikaření

Stát má budoucnost, pokud na tvorbě zákonů spolupracuje vláda s opozicí. Pokud se politici jen perou o moc, takový stát snadno přijde o svoji státní svrchovanost. Položme si otázku, jak jsme na tom u nás.

17.5.2024 v 11:23 | Karma: 14,29 | Přečteno: 269x | Politika

Bohumír Šimek

Ruská sekyra štěpí Česko

Jen slepý a hluchý ještě nevnímá aktivity ruských agentů u nás po otočení kormidla na Slovensku od směřování k liberální demokracii, občanským svobodám a právnímu státu přímo k obrazu ruské totality.

10.5.2024 v 21:13 | Karma: 31,06 | Přečteno: 1768x | Politika

Bohumír Šimek

Vlastenci a zbabělci

Žijeme v postfaktické době, kdy pravdu proměňujeme v lež a lež proměňujeme v pravdu, kdy úmyslně klameme společnost, aby volila naše populistické až anarchistické strany.

26.4.2024 v 16:25 | Karma: 21,46 | Přečteno: 558x | Politika
  • Nejčtenější

„Krok ke třetí světové.“ Ukrajinci zasáhli klíčovou ruskou radarovou stanici

25. května 2024  12:55

Ukrajinská armáda zřejmě tento týden zasáhla významnou ruskou radarovou stanici, která je součástí...

Ženě se do ruky zakousl pes. Muž, který jí přispěchal na pomoc, zvíře zabil

29. května 2024  15:12

Ženu v Žihli na Plzeňsku vážně pokousal volně pobíhající pes. Na pomoc jí přiběhl příbuzný, který...

Turek: Z Nerudové mi bývá špatně, o hlasy komoušů a progresivistů nestojím

24. května 2024

Bývalý automobilový závodník a lídr Přísahy s Motoristy Filip Turek patří mezi černé koně...

Nemocnému synovi vstříkla do krve vodu. Chtěla jsem, aby to skončilo, řekla

29. května 2024  13:51

Mimořádně nešťastný případ matky samoživitelky a jejího vážně nemocného dítěte řeší Městský soud v...

Česko explodovalo zlatou hokejovou radostí, fanoušci v Praze kolabovali

26. května 2024  11:40,  aktualizováno  23:29

Česko v neděli zažilo hokejový svátek. Fanoušci vyrazili sledovat finále mistrovství světa na...

Porota uznala Trumpa vinného z falšování plateb pornoherečce

30. května 2024  23:15,  aktualizováno  31.5

Porota v New Yorku ve čtvrtek shledala exprezidenta Donalda Trumpa vinným ve všech 34 bodech...

Vondra straší a vyrobil si Turka, říká lídr Pirátů. Green Deal chce dodržet

31. května 2024

Piráti zůstali v kampani před eurovolbami prakticky jediní, kdo hájí současnou podobu Green Dealu....

Velký podfuk s výsluhou, nemocenská i v civilu. Policisté obírají stát o miliony

31. května 2024

Premium Státu rapidně rostou výplaty výsluh pro policisty, hasiče, celníky či dozorce. Loni Česká republika...

Švédsko nemá o rekruty nouzi. Zájemci o službu v armádě se jen hrnou

31. května 2024

Premium Západní země řeší nedostatečný zájem o službu ve svých armádách. Švédsko tento problém nemá – může...

  • Počet článků 641
  • Celková karma 23,23
  • Průměrná čtenost 1078x
Celý život jsem studoval medicínu a pracoval jako klíč ke zdravotní péči, jako venkovský praktický lékař. Po Listopadu jsem se zabýval organizací zdravotní péče a diskutoval v různých odborných časopisech. Po Listopadu jsem se účastnil politiky zakládáním Občanského fóra a Občanské demokratické strany v jedné pohraniční obci. Pak jsem postrádal u ODS nejprve konservativismus, ale posléze i pravicovost. Tak jsem vystoupil. Celý život od dětství jsem se snažil řešit vztah mezi determinismem a svobodnou vůlí. Zajímavé jsou konsekvence v teologii a justici. Celý život jsem řešil problémy věřících Bohu a atheistů. Klíčovým je, že Bůh není součástí tohoto světa. Sleduji polistopadový vývoj politiky a obávám se o naši liberální demokracii, naše občanské svobody a o právní stát, protože na můj vkus zde příliš mnoho občanů podléhá alternativnímu myšlení, jehož zdrojem je již desetiletí trvající ruská hybridní válka v Evropě, v Americe i v Africe. Pokud si chceme uchovat demokratické hodnoty, musíme se navrátit k Václavu Havlovi, že pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí. Bez těchto hodnot nefunguje demokracie, občanské svobody ani právní stát!