Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Politika a politikaření

Stát má budoucnost, pokud na tvorbě zákonů spolupracuje vláda s opozicí. Pokud se politici jen perou o moc, takový stát snadno přijde o svoji státní svrchovanost. Položme si otázku, jak jsme na tom u nás.

Politika a její vykonávání zajišťují možnost optimálního fungování státu. U nás máme parlamentní demokracii, to znamená, že chod země řídí vláda v čele s premiérem cestou zákonodárného sboru zvoleného v parlamentních volbách. Každá demokracie, parlamentní i prezidentská, je postavena na demokratické dělbě moci a jejich vzájemné nezávislosti. Jde o moc exekutivní (vláda a prezident), moc zákonodárnou (dolní sněmovna a senát) a moc soudní.

Pokud má být zachována liberální demokracie, nesmí si jednotlivé demokratické moci navzájem do sebe zasahovat. U nás tato dělba moci se stále utváří a usazuje. Pokud se snažil Václav Klaus ovlivňovat fungování justice výměnou předsedkyně Nejvyššího soudu Ivu Brožovou, moc soudní se proti této ingerenci ubránila.

Když mnohem nechutněji se snažil ovlivňovat soudy Miloš Zeman, soudní moc se ubránila díky morální integritě soudců. Pro ingerenci moci výkonné za prezidentování Miloše Zemana se neudržel na svém postu nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman, který pečlivě strážil spravedlnost proti zvůli politiků. Podle posledních zkušeností si státní zastupitelé opět nenechají mluvit do své práce.

Morálně integrální Ústavní soud pod předsedou Pavlem Rychetským byl napadán za prezidentování Václava Klause i Miloše Zemana, že se nemístně plete do politiky, protože odmítal vyhovět nespravedlivým a neústavním požadavkům některých politiků a zákulisních sil.

Moc zákonodárnou představuje dolní sněmovna a senát. Zde se tvoří zákony naší země. Ke kvalitní zákonodárné práci je nutná spolupráce politiků vládních stran se stranami opozičními. Tato spolupráce nám dnes zcela chybí!

Proč nespolupracují? Protože někteří politici se vrhli na podivnou destrukční cestu, a tak odmítají spolupracovat. Jde jim jen o totální uchvácení moci bez ohledu na budoucnost státu.

Po druhé světové válce komunisté svým pučem ve svém Vítězném Únoru 1948 uchvátili veškerou moc ve státě pod patronací Stalinových ruských tajných služeb se všemi hrůznými důsledky pro naše občany.

Dnešní doba je velmi podobná poválečné době. Rusové už pár desetiletí vedou nejen u nás hybridní válku. Ta spočívá ve skupování strategických podniků a nemovitostí za korupční peníze ruské šedé ekonomiky a hlavně jde o desinformační formu hybridní války vytvářející ve státech ruských zájmů (bývalé státy Sovětského svazu a bývalé státy Varšavské smlouvy) alternativní myšlení, kterému podléhá stále více občanů.

Pro nás je zvláště nebezpečné, že některé strany u nás se stávají nositeli tohoto ruského alternativního myšlení určeného k ovládnutí těchto států. Tyto strany se naučily zvláštnímu petrohradskému trollingu zaměňujícímu pravdu za lež a lež za pravdu.

Ten, kdo utváří zákony, je státotvorný, konstruktivní politik. Politikaří ten politik, který pouze usiluje o totální uchvácení moci v zemi a na tvorbě zákonů se odmítá podílet. To je cesta k destrukci země. A přidáme-li rozvratný narativ ruské hybridní války…

Náš prezident Václav Havel dobře znal komunisty i překabátěné postkomunisty. Proto nám tu zachoval vzkaz, že pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí!

Autor: Bohumír Šimek | pátek 17.5.2024 11:23 | karma článku: 14,57 | přečteno: 272x
  • Další články autora

Bohumír Šimek

Volby jako lakmusový papírek

Volby do EP byly testem, jaká část z nás usiluje o liberální demokracii, občanské svobody a právní stát, a jaké části je budoucnost našeho státu lhostejná.

13.6.2024 v 14:00 | Karma: 15,73 | Přečteno: 323x | Politika

Bohumír Šimek

Strany demokratické a nedemokratické

Takto můžeme naše strany rozdělit podle jejich směřování a podle vnitřního fungování. V zájmu naší budoucnosti se nad tímto zamysleme.

5.6.2024 v 23:51 | Karma: 12,50 | Přečteno: 314x | Politika

Bohumír Šimek

Právo veta v EU

Jde o současný vážný politický problém v Evropské unii, který rozděluje politiky po celé Evropě. Pojďme si vysvětlit, o co jde.

2.6.2024 v 0:13 | Karma: 20,66 | Přečteno: 1550x | Politika

Bohumír Šimek

Co volíš?

Naši státní svrchovanost zajištěnou soustátím Evropské unie a obranným společenstvím Severoatlantické aliance? Nebo autoritativní demokracii směřující k totalitě potenciálně pod ruským jhem?

30.5.2024 v 13:02 | Karma: 14,81 | Přečteno: 354x | Politika

Bohumír Šimek

Petrohradský trolling

Co to je? Jde o moderní, efektivní metodu vymývání mozků proměnou pravdy v lež a lži v pravdu, která se stala efektivním nástrojem ruské hybridní války.

25.5.2024 v 11:50 | Karma: 20,69 | Přečteno: 396x | Politika
  • Nejčtenější

V Turecku zemřela česká zpěvačka Victoria. Zavraždil ji její vlastní manžel

14. června 2024  8:59,  aktualizováno  11:23

Česká zpěvačka Victoria byla zavražděna v Ankaře. Podle tureckého portálu Hürriyet ji zabil její...

Ruská jaderná ponorka plula u pobřeží Floridy. Fotky ukazují její poškození

19. června 2024  13:53

Ruská flotila, která navštívila Havanu, se rozdělila. Část pluje od Kuby směrem k Venezuele,...

Komentátor Schmarcz se v televizi pohádal se Šlachtou, pak zmizel ze studia

19. června 2024  20:51

„Já jsem se zastal kluků policistů a vy do toho taháte politiku,“ začal křičet komentátor Martin...

Východem Česka prošly silné bouřky a krupobití. Padající strom zabil člověka

19. června 2024  7:32,  aktualizováno  20.6 6:37

Velmi silné bouřky, které ve středu večer zasáhly Moravu a Slezsko, mají jednu oběť. V Českém...

Tři dny v práci, poté domů s majákem. Ministr Bek jel záchranářskou uličkou

19. června 2024

Premium Ministerstvo školství proplácí coby přespolnímu politikovi Mikuláši Bekovi (STAN) přes 57 tisíc...

Střelba na fakultě: Vysvětlujeme chyby policie v souvislostech

21. června 2024

Premium Policie otočila. A poprvé přiznala, že ne vše, co předcházelo střelbě na Filozofické fakultě...

Čína má zálusk na ruskou řeku. Putin jí však při návštěvě KLDR vytvořil překážku

21. června 2024

Premium Nový projekt silničního mostu mezi Severní Koreou a Ruskem přes řeku Tuman představuje omezení pro...

Policie o střelci na FF UK: Otce zavraždil kvůli obecné zášti. Nechybili jsme

20. června 2024  17:31,  aktualizováno  22:41

Pachatel střelby na fakultě neměl konflikt se svým otcem před tím, než ho zavraždil. Motivem byla...

Slovenští poslanci schválili přeměnu RTVS v STVR. Zbývá jen Pellegrini

20. června 2024  21:10,  aktualizováno  22:13

Slovenská sněmovna ve čtvrtek večer hlasy vládních poslanců schválila nový zákon o veřejnoprávní...

  • Počet článků 644
  • Celková karma 19,57
  • Průměrná čtenost 1076x
Celý život jsem studoval medicínu a pracoval jako klíč ke zdravotní péči, jako venkovský praktický lékař. Po Listopadu jsem se zabýval organizací zdravotní péče a diskutoval v různých odborných časopisech. Po Listopadu jsem se účastnil politiky zakládáním Občanského fóra a Občanské demokratické strany v jedné pohraniční obci. Pak jsem postrádal u ODS nejprve konservativismus, ale posléze i pravicovost. Tak jsem vystoupil. Celý život od dětství jsem se snažil řešit vztah mezi determinismem a svobodnou vůlí. Zajímavé jsou konsekvence v teologii a justici. Celý život jsem řešil problémy věřících Bohu a atheistů. Klíčovým je, že Bůh není součástí tohoto světa. Sleduji polistopadový vývoj politiky a obávám se o naši liberální demokracii, naše občanské svobody a o právní stát, protože na můj vkus zde příliš mnoho občanů podléhá alternativnímu myšlení, jehož zdrojem je již desetiletí trvající ruská hybridní válka v Evropě, v Americe i v Africe. Pokud si chceme uchovat demokratické hodnoty, musíme se navrátit k Václavu Havlovi, že pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí. Bez těchto hodnot nefunguje demokracie, občanské svobody ani právní stát!