Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Petrohradský trolling

Co to je? Jde o moderní, efektivní metodu vymývání mozků proměnou pravdy v lež a lži v pravdu, která se stala efektivním nástrojem ruské hybridní války.

Podle investigativních novinářů týdeníku Respekt ruské tajné služby záhy po rozpadu Sovětského svazu zřídily v Petrohradu institut s dobře placenými zaměstnanci, kteří dostali za primární úkol rozbíjet jakékoliv diskuse ve státech „ruského zájmu“. Jde především o státy, které se vymanily ze soustátí Sovětského svazu, státy bývalé „Varšavské smlouvy“, ale i další státy Evropské unie, v Americe a možná i v celém světě.

Ruští představitelé Ruské federace nám opakovaně sdělili, že sní o Veliké Rusi sahající od Lisabonu po Vladivostok. Sami používají petrohradský trolling proměňující pravdu v lež a lež v pravdu zatím velmi úspěšně.

Druhou fází petrohradského trollingu je šíření nejrůznějších lží a nesmyslů a nakonec pomocí desítek serverů (jen u nás jich je několik desítek) utváří jediné „pravdivé“ alternativní myšlení se vstřícností vůči ruskému agresivnímu imperialismu, s antagonistickou nenávistí vůči Evropské unii, obranné Severoatlantické alianci, vůči Americe a vůči nejschopnějším politikům. Cílem je znevážit politickou práci a orientovat společnost pozitivně vůči Rusku.

Toto alternativní myšlení se šíří přes sociální sítě a řetězové maily mezi simplexnějšími a staršími občany. Toto myšlení zde u nás od počátku šířili především komunisti, kteří již přes padesát let jsou takto vychovávaní ruskými tajnými službami od dob Josifa Vissarionoviče Džugašviliho Stalina, a kteří dodnes zůstávají pod vlivem této východní masáže.

Druhým významným šiřitelem alternativního myšlení je Tomio Okamura se svojí SPD. Avšak nejde jen o jednodušší občany. Nositeli tohoto narativu jsou i bývalí zaměstnanci Prognostického ústavu, kteří zde dle investigace redaktorů Respektu pracovali pod dohledem ruských tajných služeb KGB, a kteří u nás po Listopadu organizovali politickou a ekonomickou transformaci naší společnosti.

Za mistry petrohradského trollingu považuji politiky ANO založeného Andrejem Babišem. V této disciplíně vyniká především Karel Halíček, Radek Vondráček, Alena Schillerová, Aleš Juchelka a další. Díky této mistrné dovednosti proměny pravdy v lež a lži v pravdu velká část naší společnosti věří v jejich volební vítězství a totální ovládnutí Česka od podzimu v příštím roce.

Pokud se budeme nadále vysmívat odkazu našeho prezidenta Václava Havla, který dobře znal vládnoucí i překabátěné komunisty, že pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí, je naše budoucnost zpečetěna.

……………………………...

Závěrem s radostí konstatuji, že jsem rád, že po rozkrytí rozsáhlé destruktivní sítě ruských agentů v Evropě, se konečně o těchto věcech může svobodně mluvit, aniž by byl člověk osočován, že jde o konspirační, protiruské, nepravdivé teorie. Když jsem na ČT24 viděl skutečné konspirační teorie, poznal jsem, jak hluboko jsem byl dehonestován.

Autor: Bohumír Šimek | sobota 25.5.2024 11:50 | karma článku: 20,69 | přečteno: 396x
  • Další články autora

Bohumír Šimek

Volby jako lakmusový papírek

Volby do EP byly testem, jaká část z nás usiluje o liberální demokracii, občanské svobody a právní stát, a jaké části je budoucnost našeho státu lhostejná.

13.6.2024 v 14:00 | Karma: 15,48 | Přečteno: 323x | Politika

Bohumír Šimek

Strany demokratické a nedemokratické

Takto můžeme naše strany rozdělit podle jejich směřování a podle vnitřního fungování. V zájmu naší budoucnosti se nad tímto zamysleme.

5.6.2024 v 23:51 | Karma: 12,50 | Přečteno: 314x | Politika

Bohumír Šimek

Právo veta v EU

Jde o současný vážný politický problém v Evropské unii, který rozděluje politiky po celé Evropě. Pojďme si vysvětlit, o co jde.

2.6.2024 v 0:13 | Karma: 20,66 | Přečteno: 1550x | Politika

Bohumír Šimek

Co volíš?

Naši státní svrchovanost zajištěnou soustátím Evropské unie a obranným společenstvím Severoatlantické aliance? Nebo autoritativní demokracii směřující k totalitě potenciálně pod ruským jhem?

30.5.2024 v 13:02 | Karma: 14,81 | Přečteno: 354x | Politika

Bohumír Šimek

Politika a politikaření

Stát má budoucnost, pokud na tvorbě zákonů spolupracuje vláda s opozicí. Pokud se politici jen perou o moc, takový stát snadno přijde o svoji státní svrchovanost. Položme si otázku, jak jsme na tom u nás.

17.5.2024 v 11:23 | Karma: 14,57 | Přečteno: 272x | Politika
  • Nejčtenější

V Turecku zemřela česká zpěvačka Victoria. Zavraždil ji její vlastní manžel

14. června 2024  8:59,  aktualizováno  11:23

Česká zpěvačka Victoria byla zavražděna v Ankaře. Podle tureckého portálu Hürriyet ji zabil její...

Ruská jaderná ponorka plula u pobřeží Floridy. Fotky ukazují její poškození

19. června 2024  13:53

Ruská flotila, která navštívila Havanu, se rozdělila. Část pluje od Kuby směrem k Venezuele,...

Východem Česka prošly silné bouřky a krupobití. Padající strom zabil člověka

19. června 2024  7:32,  aktualizováno  23:41

Pásmo velmi silných bouřek prošlo přes východní Čechy, Moravu a Slezsko. Bylo mezi nimi i několik...

Tři dny v práci, poté domů s majákem. Ministr Bek jel záchranářskou uličkou

19. června 2024

Premium Ministerstvo školství proplácí coby přespolnímu politikovi Mikuláši Bekovi (STAN) přes 57 tisíc...

Pravda o střelbě na fakultě. Unikátní rekonstrukce, vrah přišel ve 13:23

17. června 2024

Premium Pravda o střelbě na filozofické fakultě se vynořuje postupně a některé detaily jdou proti tvrzením,...

Kdyby evakuovali školu, žil by, říká bratr oběti. Rakušan podle něj něco kryje

20. června 2024

Premium Rodiny obětí střelby na fakultě kritizují policii – ta i ministr vnitra mlčí. „Kdyby policie řekla,...

Romance dvou diktátorů. Severokorejský vůdce Kim kuje pikle s přítelem Putinem

20. června 2024

Premium Tak už to prasklo: severokorejský diktátor Kim Čong-un si našel nového „nejlepšího přítele“....

Východem Česka prošly silné bouřky a krupobití. Padající strom zabil člověka

19. června 2024  7:32,  aktualizováno  23:41

Pásmo velmi silných bouřek prošlo přes východní Čechy, Moravu a Slezsko. Bylo mezi nimi i několik...

Vondra zesměšnil gender Kolaji. Trapárna, eklhaft, reagují Bartoš a další

19. června 2024  22:02

Lídr koalice SPOLU Alexandr Vondra, který získal křeslo v Evropském parlamentu, se na platformě X...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  • Počet článků 644
  • Celková karma 19,54
  • Průměrná čtenost 1076x
Celý život jsem studoval medicínu a pracoval jako klíč ke zdravotní péči, jako venkovský praktický lékař. Po Listopadu jsem se zabýval organizací zdravotní péče a diskutoval v různých odborných časopisech. Po Listopadu jsem se účastnil politiky zakládáním Občanského fóra a Občanské demokratické strany v jedné pohraniční obci. Pak jsem postrádal u ODS nejprve konservativismus, ale posléze i pravicovost. Tak jsem vystoupil. Celý život od dětství jsem se snažil řešit vztah mezi determinismem a svobodnou vůlí. Zajímavé jsou konsekvence v teologii a justici. Celý život jsem řešil problémy věřících Bohu a atheistů. Klíčovým je, že Bůh není součástí tohoto světa. Sleduji polistopadový vývoj politiky a obávám se o naši liberální demokracii, naše občanské svobody a o právní stát, protože na můj vkus zde příliš mnoho občanů podléhá alternativnímu myšlení, jehož zdrojem je již desetiletí trvající ruská hybridní válka v Evropě, v Americe i v Africe. Pokud si chceme uchovat demokratické hodnoty, musíme se navrátit k Václavu Havlovi, že pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí. Bez těchto hodnot nefunguje demokracie, občanské svobody ani právní stát!