Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Chvála veřejnoprávní České televize

Petru Dvořákovi a jeho spolupracovníkům vděčíme za vynikající službu občanům. Přesto se najde (s prominutím) řada křiklounů, kteří dávají přednost alternativnímu myšlení a lžím před pravdou.

Česká televize představuje vynikající zpravodajství z celého světa, vynikající komentáře, vynikající vědecké vzdělávání, vynikající informace ze všech oborů našeho života, vynikající kulturní pořady, vynikající detektivky, vynikající filmy, výklady historie a vynikající politické vzdělávání. Také vynikající dozor nad vládnoucí garniturou. Každý si může najít, co ho baví. Navíc Česká televize nahradila tolik potřebné koronavirové informace, které vláda Andreje Babiše nedokázala zprostředkovat. Nic mi zde nechybí. Klobouk dolů! České televizi můžeme stoprocentně důvěřovat. Dbají na řádné prověřování informací.

Přesto se zdá, že je zde veliké množství křiklounů proti České televizi chrlící hrubé pomluvy na její práci, soustřeďujících se na omezování její činnosti skrze Radu pro televizní vysílání a skrze některé politiky ve sněmovně. Tyto hrubé pomluvy také rozesílají seniorům především členové jedné autoritativní, populistické strany, jejíž předseda svoji stranu využívá jako vlastní politický byznys, prohlašuje se za vlastence, ale je schopen po vzoru našich komunistů svým úsilím o vystoupení z NATO a z Evropské unie nás zpět zaprodat do agresivního ruského imperiálního státu.

Podle toho, jak členové této strany rozesílají seniorům svoje alternativní myšlení a pomluvy nejen na Českou televizi, ale i pomluvy na nejlepší české, evropské a světové státníky, odhadoval jsem stoupence alternativního myšlení na třetinu až polovinu občanů. Nedávno nás ujišťoval mluvčí Elfů, že jde jen o patnáct procent občanů, takže to riziko pro náš stát je podstatně menší, než nás hlasití křiklouni kolem přesvědčují.

Naše společnost je rozdělená na demokraty a antidemokraty, jedni usilují o prospěch všech občanů, druzí usilují jen o prospěch osobní. Komunisti nás naučili okrádat čestné, pracovité lidi znárodněním výsledků jejich práce a pak rozkrádání státu nejen vysokými funkcionáři, ale i obyčejnými lidmi, kteří byli ochotni sloužit vládnoucím komunistům. S postupem komunistické éry docházelo k degeneraci viditelné části politiků. Skutečná moc byla skryta a spolupracovala s ruskými tajnými službami a s nelegálně podnikajícími dobrodruhy.

Když ekonomika komunistického státu začala upadat, v druhé polovině osmdesátých let, ministr vnitra Lubomír Štrougal založil Prognostický ústav, jehož vybraní jedinci pracovali pod přímým dohledem ruských tajných služeb KGB. Po povstání a zmlácení studentů 17. Listopadu 1989 vzniklo Občanské fórum pod vedením Václava Havla a členové Prognostického ústavu se stali předsedy významných i bezvýznamných vznikajících politických stran. Významní komunisté spolu s nejrůznějšími šmelináři se stali postkomunistickými, překabátěnými oligarchy, otec transformace Václav Klaus zhasnul nad morálkou a právem, rozebrali si ve čtyřicátých letech rozkradený majetek a z politických stran si udělali služku této svérázné privatizace. Tím se chudí politici dostali ke svému politickému byznysu a začala se šířit postkomunistická korupce tak dobře fungující před Listopadem. Zpočátku vznikaly strany s celkem politickou ideologií, ale pak vznikaly autoritářské strany, jejichž ideologií byl jen ten byznys politiků. Byly to Věci veřejné Víta Bárty, Úsvit přímé demokracie Tomio Okamury a tato politika vyvrcholila v ANO Andreje Babiše. V současnosti je nejvyšší čas odvrátit se od autoritativních, nedemokratických a populistických stran. Tuto změnu v politice si vyžádali občané našeho státu v podzimních volbách.

Naše společnost je rozdělena i na vlastence a falešné nacionalisty. Skuteční vlastenci si uvědomují nutnost kooperace evropských států na politické, ekonomické i obranné úrovni. Falešní nacionalisté pod ideologií vyprázdněné svobody usilují o vystoupení Česka z politické a obranné kooperace evropských států. Pomlouvají nejlepší politiky, Evropskou unii, NATO, USA a v duchu ruské hybridní války pěstují zde důvěru k agresivnímu imperialistickému Rusku pod vedením vůdce tajných služeb Vladimíra Vladimíroviče Putina.

Naše společnost je rozdělena na lidi čestné, kteří si váží pravdy, mají úctu k druhému člověku a usilují o příznivé vzájemné vztahy s bližními, a na lidi, kteří se vysmívají pravdě, drze lžou, pohrdají druhými lidmi a preferují jen svůj prospěch. Bohužel, pokud jsou i na vysokých politických postech a mnoho simplexních lidí se je snaží napodobovat.

Pokud chceme, aby Česko mělo svoji budoucnost, musíme usilovat o pravdu, úctu k druhému člověku, usilovat o naši svobodu, spravedlnost, demokratickou dělbu moci, o právní stát a svobodnou policii a justici. Musíme usilovat o čistou politiku bez politikaření. Musíme obnovit heslo Václava Havla, že pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí.

A veřejnoprávní Česká televize pod vedením Petra Dvořáka skutečně usiluje o vynikající budoucnost Česka. Naši systematicky rozdělovanou společnost se snaží sjednocovat. Díky!

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Bohumír Šimek | pátek 18.2.2022 21:27 | karma článku: 28,33 | přečteno: 1345x
  • Další články autora

Bohumír Šimek

Co volíš?

Naši státní svrchovanost zajištěnou soustátím Evropské unie a obranným společenstvím Severoatlantické aliance? Nebo autoritativní demokracii směřující k totalitě potenciálně pod ruským jhem?

30.5.2024 v 13:02 | Karma: 11,91 | Přečteno: 232x | Politika

Bohumír Šimek

Petrohradský trolling

Co to je? Jde o moderní, efektivní metodu vymývání mozků proměnou pravdy v lež a lži v pravdu, která se stala efektivním nástrojem ruské hybridní války.

25.5.2024 v 11:50 | Karma: 20,30 | Přečteno: 380x | Politika

Bohumír Šimek

Politika a politikaření

Stát má budoucnost, pokud na tvorbě zákonů spolupracuje vláda s opozicí. Pokud se politici jen perou o moc, takový stát snadno přijde o svoji státní svrchovanost. Položme si otázku, jak jsme na tom u nás.

17.5.2024 v 11:23 | Karma: 14,29 | Přečteno: 269x | Politika

Bohumír Šimek

Ruská sekyra štěpí Česko

Jen slepý a hluchý ještě nevnímá aktivity ruských agentů u nás po otočení kormidla na Slovensku od směřování k liberální demokracii, občanským svobodám a právnímu státu přímo k obrazu ruské totality.

10.5.2024 v 21:13 | Karma: 31,06 | Přečteno: 1768x | Politika

Bohumír Šimek

Vlastenci a zbabělci

Žijeme v postfaktické době, kdy pravdu proměňujeme v lež a lež proměňujeme v pravdu, kdy úmyslně klameme společnost, aby volila naše populistické až anarchistické strany.

26.4.2024 v 16:25 | Karma: 21,46 | Přečteno: 558x | Politika
  • Nejčtenější

„Krok ke třetí světové.“ Ukrajinci zasáhli klíčovou ruskou radarovou stanici

25. května 2024  12:55

Ukrajinská armáda zřejmě tento týden zasáhla významnou ruskou radarovou stanici, která je součástí...

Ženě se do ruky zakousl pes. Muž, který jí přispěchal na pomoc, zvíře zabil

29. května 2024  15:12

Ženu v Žihli na Plzeňsku vážně pokousal volně pobíhající pes. Na pomoc jí přiběhl příbuzný, který...

Turek: Z Nerudové mi bývá špatně, o hlasy komoušů a progresivistů nestojím

24. května 2024

Bývalý automobilový závodník a lídr Přísahy s Motoristy Filip Turek patří mezi černé koně...

Nemocnému synovi vstříkla do krve vodu. Chtěla jsem, aby to skončilo, řekla

29. května 2024  13:51

Mimořádně nešťastný případ matky samoživitelky a jejího vážně nemocného dítěte řeší Městský soud v...

Česko explodovalo zlatou hokejovou radostí, fanoušci v Praze kolabovali

26. května 2024  11:40,  aktualizováno  23:29

Česko v neděli zažilo hokejový svátek. Fanoušci vyrazili sledovat finále mistrovství světa na...

Porota uznala Trumpa vinného z falšování plateb pornoherečce

30. května 2024  23:15,  aktualizováno  31.5

Porota v New Yorku ve čtvrtek shledala exprezidenta Donalda Trumpa vinným ve všech 34 bodech...

Vondra straší a vyrobil si Turka, říká lídr Pirátů. Green Deal chce dodržet

31. května 2024

Piráti zůstali v kampani před eurovolbami prakticky jediní, kdo hájí současnou podobu Green Dealu....

Velký podfuk s výsluhou, nemocenská i v civilu. Policisté obírají stát o miliony

31. května 2024

Premium Státu rapidně rostou výplaty výsluh pro policisty, hasiče, celníky či dozorce. Loni Česká republika...

Švédsko nemá o rekruty nouzi. Zájemci o službu v armádě se jen hrnou

31. května 2024

Premium Západní země řeší nedostatečný zájem o službu ve svých armádách. Švédsko tento problém nemá – může...

Jaké vitamíny brát v těhotenství? Poradíme vám, jak se rozhodnout.
Jaké vitamíny brát v těhotenství? Poradíme vám, jak se rozhodnout.

Každá budoucí maminka se snaží zajistit pro své miminko jen to nejlepší. GS Mamavit je komplexní multivitaminový doplněk, který je speciálně...

  • Počet článků 641
  • Celková karma 23,23
  • Průměrná čtenost 1078x
Celý život jsem studoval medicínu a pracoval jako klíč ke zdravotní péči, jako venkovský praktický lékař. Po Listopadu jsem se zabýval organizací zdravotní péče a diskutoval v různých odborných časopisech. Po Listopadu jsem se účastnil politiky zakládáním Občanského fóra a Občanské demokratické strany v jedné pohraniční obci. Pak jsem postrádal u ODS nejprve konservativismus, ale posléze i pravicovost. Tak jsem vystoupil. Celý život od dětství jsem se snažil řešit vztah mezi determinismem a svobodnou vůlí. Zajímavé jsou konsekvence v teologii a justici. Celý život jsem řešil problémy věřících Bohu a atheistů. Klíčovým je, že Bůh není součástí tohoto světa. Sleduji polistopadový vývoj politiky a obávám se o naši liberální demokracii, naše občanské svobody a o právní stát, protože na můj vkus zde příliš mnoho občanů podléhá alternativnímu myšlení, jehož zdrojem je již desetiletí trvající ruská hybridní válka v Evropě, v Americe i v Africe. Pokud si chceme uchovat demokratické hodnoty, musíme se navrátit k Václavu Havlovi, že pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí. Bez těchto hodnot nefunguje demokracie, občanské svobody ani právní stát!