Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Vyhrožují vám zabitím dětí? Smůla, přijďte až je zabijí

Asi tak nějak by se dala shrnout fraška, která dosud probíhá na státním zastupitelství pro Prahu 5, kde dosud leží moje trestní oznámení na diskutéra, který vyhrožoval zavražděním mého syna. Více než rok trvající spor, který zaměstnal několik policistů, vyšetřovatelů, právníků totiž pravděpodobně tolik nezaměstnal státního zástupce, který po více než roce od podání podmínečně zastavil trestní stíhání.

Věc začala poměrně nevinně. Internetový diskutér se pohádal s jiným internetovým diskutérem a hádali se bohužel pro ně v prostředí diskusí na iDNES.cz. Administrace zasáhla a oba diskutéry smazala, neb ke svým hádkám používali slovníku, který se spíše hodil do restaurace na starém Žižkově… a i to v případě, že máte v krvi minimálně 1,5 promile.

Přišla první stížnost. Napsal jí diskutér s NICKEm kraxna. Odpověděl jsem a věc považoval za vyřízenou, stejně jako při druhé a třetí stížnosti. Po dalších několika stížnostech od jednoho i druhého aktéra jsem přestal odpovídat, protože to bylo nošením dříví do lesa. Ani jeden ani druhý nepochopili, že spory si mají vyřizovat někde jinde a že na diskusích musí dodržovat pravidla. Do sporu se mezi tím zapojili i další diskutéři, někteří proto, že jim neustálé zaplevelování diskuse vadilo stejně jako nám, druzí proto, že chtěli aktivně podpořit jednoho či druhého diskutéra.

Kraxna tedy přitvrdil. Najednou už nepsal stížnosti na jiné diskutéry a smazané diskusní příspěvky, začal nadávat. Z různých mailových adres chodily desítky mailů s nadávkami do černých sviní, zkurvených brýlatých dobytků a podobně. Jak ubíhal čas, přidával kraxna jak na intenzitě urážení, tak na počtu mailů.

Ty zasranej zkurvenej pojebanej uzenej brejlatej zamindrákovanej rádobybloggerskej idiote ?“

Ty pojebanej černej čuráku

Ty zasraná uzená svině ? Jsi zkurvený cikánský zamindrákovaný prase, Páťo !!!!!

Kdy už konečně zlikviduješ i tenhle nick, ty vypíčenej zmrdanej cikánskej potrate  ? Hovado zasraný, až zase budeš lízat čurákovi Dvořákovi prdel, tak se udus jeho hovnama,kokote z Matiční!

Maily jsem většinou mazal, později jsem si nastavil pravidlo, abych nemusel podobné maily číst. Na druhou stranu kraxna není jediný, kdo podobné věci píše, tedy v podstatě nic, co by mne mohlo překvapit, nebo jinak vyvést z míry. A tak šel život dál a maily přibývaly, pravidlo nestačilo, často měnil e-mailové adresy.

A tak se jednoho dne v mailové schránce objevil mail, kde kraxna napsal „Co kdybych oddělal tebe i s tím tvým (kdoví jestli ) fakanem, ty uzenej zasranej kriple ? P.S. Předej to policii, zmrde. Nejlépe majoru B....i  z policie Prahy 5. Já tvůj debilní ksicht znám. Zkus najít můj.“

To už na mne bylo trošku moc, proto jsem skutečně věc předal PČR, prostřednictvím advokáta, kterého mi k tomuto účelu najala spřátelená organizace romea.cz.

Podalo se trestní oznámení a čekal jsem, co bude dál. Prvním překvapením ale bylo, že jej neshodili ze stolu tak, jak to v těchto případech obvykle bývá. Dalším překvapením bylo, že za pár týdnů PCŘ kraxnu našla a začala vyšetřovat. Poté co si jej pozvali na policejní stanici nastalo další překvapení. Kraxna není náctiletý výrostek, jak se obecně předpokládalo. Pan M.K alias kraxna je jen o něco málo mladší, než moji rodiče, zaměstnaný jako ochranka v obchodním domě, kde noční služby trávil diskutováním a psaním výhružných mailů.

Brána se pomalu uzavřela, K. se doznal. Na PČR už patrně nebyl tak drsný, jako na internetu. V té samé době mi přišel mail, kde mne žádal o zastavení trestního stíhání. Ani náznak omluvy, nebo čehokoliv, co by se za omluvu dalo považovat. Beztak jsem ve věci už nemohl nijak zasahovat.

Padlo obvinění z násilí proti skupině obyvatel a jednotlivci, věc se měla konat ve zkráceném řízení. To se nakonec nekonalo z několika různých důvodů, mimo jiné proto, že proti zkrácenému řízení podal stížnost můj advokát. Poté ovšem nastala zmiňovaná fraška. Z Prahy věc poslali do Ústí nad Labem, kde K. bydlí a kde padlo jeho obvinění. Odtud spis poslali zpět do Prahy, neb se trestný čin stal na území hlavního města. Odtud spis putoval zpět do Ústí nad Labem, aby se oklikou dostal zpět do Prahy, kam šel patrně s baťůžkem na zádech sám pěšky, neb šel déle než měsíc. Po roce se spis dostal na státní zastupitelství pro Prahu 5.

Věc již uzavřena, trestný čin PČR prokázán, pachatel nalezen. Na zmíněném zastupitelství spis ležel další měsíc, abych později dostal informaci o tom, že se státní zástupce rozhodl podmínečně ustoupit od trestního stíhání. Přiznám se, že jsem o této formě „trestu“, který není trestem, nevěděl zhola nic. Poradil jsem se tedy s právníkem, který mi vysvětlil, že se jedná v podstatě o uložení spisu k ledu. Pokud pachatel spáchá trestný čin v době, kdy je podmínečné ustoupení v platnosti, přidá se mu tak říkajíc tato věc k dobru. Pokud bude sekat dobrotu, nestane se mu nic. Nejvíce jsem se ale bavil zdůvodněním.... pachatel se k činu doznal a souhlasil s podmínečným zastavením. Podle všeho stačí, když budu souhlasit s podmínečným zastavením a můžu si vesele vyhrožovat, jak chci..

Odvolal jsem se.  Po několika týdnech mi soud vyhověl. Věc se rozjíždí znovu. Tentokrát snad s větší nadějí, že kraxna bude potrestán.

Zvláštní je, že jsem všechny informace získal díky telefonátům, písemně jsem nedostal zhola nic, můj advokát dostal jen usnesení a nyní rozhodnutí o vrácení případu na začátek. Přemýšlím tedy nad tím, co všechno by se muselo stát, aby stát konal. Výhružky smrtí dítěte jsou patrně málo. Připomíná mi to případ psychiatra, kterému také jeden vyšinutý blázen vyhrožoval a stát (PČR, zastupitelství) to pustil k vodě. Řešil to až v době, kdy blázen skutečně psychiatra napadl s mačetou v ruce. Bude tedy stát čekat, až se M. K. rozhodne skutečně napadnout mé dítě? Koho tedy vlastně stát chrání? Jedno je jisté, já ani moje dítě to nejsem.

Má smysl uvažovat nad tím, zda to myslel kraxna vážně, nebo "jen" vyhrožoval? Nejsem žádný čajíček, ale jakmile se zaútočí na děti, je to jiná káva. Miluju svoje děti a bránil bych je zuby nehty... nikdo by se k nim nepřiblížil na metr. Ale nemůžu být pořád a všude.... a to je na strachu to nejhorší. Strach je přesně to, co ve mně kraxna vyvolal.... zda je oprávněný či ne, to ponechám na soudci.

S odvoláním jsem uspěl a budu bojovat dál. Lidé jako je kraxna si totiž nic jiného než trest nezaslouží. Neznám totiž horší svinstvo, než si vylévat frustraci na dětech. To totiž nedělají chlapi ale ubožáci.

 

 

 

 

 

Autor: Patrik Banga | pondělí 14.2.2011 12:14 | karma článku: 43,65 | přečteno: 12151x
  • Další články autora

Patrik Banga

Jak mě zneužil brněnský motorkář

Znáte tu situaci, kdy si přejete být současně na dvou místech najednou a ono to nejde? Mě se to povedlo. Ležel jsem doma s Covidem a přesto jsem páchal přestupky v Brně. Jak je to možné? Čtěte dál, může se to stát i vám!

19.8.2021 v 13:16 | Karma: 42,56 | Přečteno: 12305x | Diskuse | Ostatní

Patrik Banga

Jak jsem se stal coviďákem: Covid má i „výhody“!

Z jistého úhlu pohledu má Covid (fakt jen pro někoho) jednu nespornou výhodu. Člověk po něm nemá chuť jíst. (Ne) dobrovolně jsem se vrátil k jogurtům a polévkám. Cokoliv ostatního se stalo nemyslitelným.

24.3.2021 v 11:51 | Karma: 37,33 | Přečteno: 4856x | Diskuse | Osobní

Patrik Banga

Jak jsem se stal coviďákem

Covidu-19 se mi rok dařilo úspěšně vyhýbat. Za cenu drastických omezení jakýkoliv kontaktů a více než roční karantény doma, procházek po večerech a maximálního používání dezinfekce, roušek a později respirátorů. Jenže jednoho dne.

16.3.2021 v 14:40 | Karma: 39,62 | Přečteno: 6164x | Diskuse | Ostatní

Patrik Banga

Jak přežít dietu: Drogy jsou prostě všude

Uvažuju nad koupí pásky přes oči. Ne přes jedno oko, ale rovnou přes obě. Abych totiž nebyl pokoušen, musel bych být slepý. A taky hluchý. Asi si koupím špunty do uší a budu je nosit do práce.

27.7.2019 v 10:00 | Karma: 27,73 | Přečteno: 4721x | Diskuse | Ostatní

Patrik Banga

Jak přežít dietu: Jsem dietní Maradona

Nevydržel jsem to. Chtěl jsem prostě vidět, jak to pokračuje ve skutečnosti. Neodolal jsem a vstoupil do jámy lvové. Na váhu. Co jsem viděl, mě rozesmálo. Po necelých osmi dnech diety je sedm kilo pryč! Škoda, že většina je voda.

24.7.2019 v 9:00 | Karma: 19,52 | Přečteno: 950x | Diskuse | Ostatní
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Rozdáváme kola za milion korun

15. července 2024

Členství v iDNES Premium má velkou spoustu výhod. Čtenáři se dostanou ke všem prémiovým článkům na...

Trumpa při pokusu o atentát trefili do ucha. Střílel mladý republikán, nepřežil

14. července 2024  1:01,  aktualizováno  14:56

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát. Na...

„Nakonec na mě plivnul.“ Nizozemec loví Češky a prodává je na gangbang

18. července 2024

Premium Stovky českých žen k natáčení tvrdého porna v Nizozemsku naverboval v uplynulých letech Daniël van...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

19. července 2024  9:25,  aktualizováno  22:33

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s...

Zemřela Shannen Doherty. Hvězda Beverly Hills 90210 podlehla rakovině

14. července 2024  15:17,  aktualizováno  17:04

Po téměř deseti letech boje s rakovinou zemřela americká herečka Shannen Doherty, informují média....

VIDEA TÝDNE: Těsné úniky na přejezdech, zpackaná hymna a agresivní zloděj

21. července 2024  15:03

Britská správa železnic v rámci kampaně zveřejnila video, které ukazuje riskantní počínání lidí na...

Ucpaný odpad? Připlaťte si, či měsíce počkejte. Praze chybějí instalatéři

21. července 2024

Premium Instalatérů a zvláště těch schopných je v české metropoli jako šafránu. Lidé si na jejich služby...

U Postřekova hoří skládka pneumatik. Oheň ničí okolní domy, hasiči kolabují

21. července 2024  14:38,  aktualizováno 

U požáru v Mlýnci u Postřekova na Domažlicku zasahuje 18 jednotek hasičů s 30 kusy techniky a míří...

Nařízení EU o odlesňování se dotkne kávy. Odnese to zákazník, varuje výrobce

21. července 2024

Evropská unie připravuje nové nařízení, které by už brzy mohli palčivě pocítit také milovníci kávy....

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

  • Počet článků 140
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 6102x
Jsem především novinář, trošku spisovatel a trošku muzikant. Držitel ceny Magnesia litera (2023) za knihu Skutečná cesta ven. Autor povídky (Žižkovák), která vyšla v antologii The Book of Prague (CommaPress UK) nebo povídky Erža, která vyšla v antologii Krev, monstra a cukroví (2023 - Epocha).