Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Jak mě zneužil brněnský motorkář

Znáte tu situaci, kdy si přejete být současně na dvou místech najednou a ono to nejde? Mě se to povedlo. Ležel jsem doma s Covidem a přesto jsem páchal přestupky v Brně. Jak je to možné? Čtěte dál, může se to stát i vám!

Do datové schránky mi přišla zpráva z Magistrátu města Brna. Mám se dostavit k podání vysvětlení přestupku, který jsem měl 21. března tohoto roku spáchat vozidlem Alfa Romeo kdesi na parkovišti na třídě Generála Píky v Brně. Popsán byl přestupek bravurně. To ne že ne. Člověk si hned uměl představit, jak takový přestupek vypadá a pomalu by hledal informaci o tom, kolik za takový přestupek dělá pokuta. Jenže já vůbec nemám tušení, kde je třída Generála Píky. Nemám a nikdy jsem neměl Alfu Romeo a už vůbec jsem nemohl být 21.03 v 09:41 hod.  v Brně, neb jsem právě doma ležel s Covidem.

 

Zpráva v mojí datové schránce

 

Celá ta situace mi přišla na jednu stranu vtipná, ale ono to předvolání obsahuje i výhružnou pasáž, která doslovně říká:  Tomu, kdo se bez závažných důvodů nedostaví na výzvu ke správnímu orgánu k podání vysvětlení, nebo ten, kdo bezdůvodně odepře podat vysvětlení, může správní orgán uložit pořádkovou pokutu až do výše 5.000 Kč. A to už mi tak vtipné nepřišlo.

 

předvolání MMB

Následovala konzultace s právníkem, potom telefonát do Brna, oddělení dopravněsprávních činností. A tam jsem se dozvěděl, že mě jako řidiče nahlásil majitel vozidla, které jsem nikdy neviděl a jehož majitele skutečně neznám. Přiznávám, že jsem v první moment vůbec nevěděl, co říct. Respektive věděl, ale chtěl jsem zachovat dekorum a nebýt sprostý. Jméno majitele vozu mi samozřejmě na první dobrou odmítli sdělit, věděl jsem tedy jen model vozu a SPZ. Tak že ve skutečnosti nic.

Následoval problém č. 2. Kdo z vás si umí vzpomenout v srpnu, co dělal v sobotu 21. března po deváté hodině ráno? Já si tedy na první dobrou nevzpomněl ani omylem. Následovalo hledání v kalendáři, v mailech a potom konzultace s manželkou. Ta mi naštěstí připomněla, že jsem zrovna ležel doma s Covidem. V dalším kole následovalo hledání v archivu kamerových záznamů, abych se našel na záběru, který byl pořízen minutu před tím, než jsem zrovna páchal přestupek v Brně. Tímto chci paradoxně vzpomenout na zloděje, díky kterým jsem byl nucen si do bytu a na přilehlou zahradu pořídit kamerový systém.

Další konzultace s právníkem, příprava odpovědi na předvolání, podání trestního oznámení na neznámého pachatele a žádost o sdělení údajů majitele auta, se kterou jsem nakonec uspěl. O několik dní později jsem se dozvěděl, že majitelem auta a člověkem co mě označil jako řidiče, je jistý Ing. J.F z Brna, který je jen o tři roky mladší než já a označování lidí za řidiče jeho aut je asi oblíbeným sportem. Krom mě totiž označil dalších 24 lidí napříč obory a celou ČR, Japonskem, USA a Ruskem.

 

J.F nahlašuje identitu řidičů...

 


Že vede soukromou válku s magistráty několika měst, to bych i chápal. Že to je člověk, který odmítá respektovat jakákoliv pravidla, ok. To je taky jeho věc. Ale že do svých tahanic s úřady zatahuje ostatní lidi, to mě fakt namíchlo. A to nejen kvůli tomu, že mě stál čas a peníze. Štve mě ten princip. A přístup úřadů. Sakra, když ten člověk označí 24 různých řidičů, tak je myslím každému úředníkovi jasné, že se jedná o druh obstrukce. Každému tomu úředníkovi je jasné, že ten člověk lže. A stejně musí ty „řidiče“ obesílat a vyhrožovat jim pokutami, pokud se nedostaví.

Přemýšlím nad tím, jaký má potom podobný institut smysl. Když někomu půjčím auto, pamatuju si, kdo to je. Pokud si to nepamatuju, pokuta a zaplatit všechny spáchané přestupky, už jen za tu nezodpovědnost. Pokud se podobným způsobem snažím vyvinit z vlastních přestupků, uplatnit stejný princip a ještě k tomu přidat mastnou pokutu za zneužití osobních údajů. Místo toho musí označený "řidič" shánět informace a dokazovat, že někde nebyl. Jediná varianta jak se něco dozvědět, je podat trestní oznámení. Prostě Kocourkov.

Co kdyby pan Ing. J.F z Brna příště označil jako řidiče Ing. Miloše Zemana a jako bydliště udal Praha – Hrad? Taky by úřady vyhrožovaly pokutou, pokud se „řidič“ nedostaví? Co?

PS:  Někdo asi přemýšlí, jak jsem přišel na toho motorkáře. Nedalo mi to a trošku jsem googloval. A google mi prozradil, že pan Ing. J.F z Brna, co má tak rád lidi které nezná, je vášnivým motorkářem :). Tím spíš nechápu, proč jezdí po Brně auty (krom Alfy Romeo taky BMW, které řídí také několik lidí najednou). 

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Patrik Banga | čtvrtek 19.8.2021 13:16 | karma článku: 42,53 | přečteno: 12298x
  • Další články autora

Patrik Banga

Jak jsem se stal coviďákem: Covid má i „výhody“!

Z jistého úhlu pohledu má Covid (fakt jen pro někoho) jednu nespornou výhodu. Člověk po něm nemá chuť jíst. (Ne) dobrovolně jsem se vrátil k jogurtům a polévkám. Cokoliv ostatního se stalo nemyslitelným.

24.3.2021 v 11:51 | Karma: 37,26 | Přečteno: 4856x | Diskuse| Osobní

Patrik Banga

Jak jsem se stal coviďákem

Covidu-19 se mi rok dařilo úspěšně vyhýbat. Za cenu drastických omezení jakýkoliv kontaktů a více než roční karantény doma, procházek po večerech a maximálního používání dezinfekce, roušek a později respirátorů. Jenže jednoho dne.

16.3.2021 v 14:40 | Karma: 39,60 | Přečteno: 6162x | Diskuse| Ostatní

Patrik Banga

Jak přežít dietu: Drogy jsou prostě všude

Uvažuju nad koupí pásky přes oči. Ne přes jedno oko, ale rovnou přes obě. Abych totiž nebyl pokoušen, musel bych být slepý. A taky hluchý. Asi si koupím špunty do uší a budu je nosit do práce.

27.7.2019 v 10:00 | Karma: 27,51 | Přečteno: 4720x | Diskuse| Ostatní

Patrik Banga

Jak přežít dietu: Jsem dietní Maradona

Nevydržel jsem to. Chtěl jsem prostě vidět, jak to pokračuje ve skutečnosti. Neodolal jsem a vstoupil do jámy lvové. Na váhu. Co jsem viděl, mě rozesmálo. Po necelých osmi dnech diety je sedm kilo pryč! Škoda, že většina je voda.

24.7.2019 v 9:00 | Karma: 19,12 | Přečteno: 950x | Diskuse| Ostatní

Patrik Banga

Jak přežít dietu: Když člověk přemýšlí nad léčebnou v Bohnicích

První výsledky jsou tu! A ano, hubnu. Viditelně. Probudil jsem se s tím, že se musím najíst. Posledních 19 let jsem nesnídal vůbec, poslední měsíce občas vajíčka v bufetu u Mafry, ale o pravidelnosti nemůže absolutně být řeč.

23.7.2019 v 11:17 | Karma: 20,50 | Přečteno: 977x | Diskuse| Ostatní
  • Nejčtenější

Atentát na Fica. Slovenského premiéra postřelili

15. května 2024  14:56,  aktualizováno  17:56

Slovenského premiéra Roberta Fica ve středu postřelili. K incidentu došlo v obci Handlová před...

Fico je po operaci při vědomí. Ministr vnitra mluví o občanské válce

15. května 2024  19:25,  aktualizováno  23:12

Slovenský premiér Robert Fico, který byl terčem atentátu, je po operaci při vědomí. S odkazem na...

Drahé a rezavé, řeší Ukrajinci zbraně z Česka. Ani nezaplatili, brání se firma

18. května 2024  12:02

Premium České zbrojařské firmy patří dlouhou dobu mezi klíčové dodavatele pro ukrajinskou armádu i tamní...

Fica čekají nejtěžší hodiny, od smrti ho dělily centimetry, řekl Pellegrini

16. května 2024  8:42,  aktualizováno  15:38

Zdravotní stav slovenského premiéra Roberta Fica je stabilizovaný, ale nadále vážný, řekl po...

Pozdrav z lůžka. Expert Antoš posílá po srážce s autem palec nahoru

13. května 2024  18:48,  aktualizováno  14.5 22:25

Hokejový expert České televize Milan Antoš, kterého v neděli na cestě z O2 areny srazilo auto, se...

Nemovitosti bez majitele? Rusové chtějí na Ukrajině zabavit přes 13 tisíc bytů a domů

21. května 2024  7:59

Ruské úřady chtějí na okupovaných ukrajinských územích zabavit více než 13 tisíc bytů a domů, které...

Prezident Pavel navštíví Explosii, děti v léčebně i podebatuje ve Vysokém Mýtě

21. května 2024  7:30

Poslední kraj, který v roli prezidenta České republiky Petr Pavel ještě oficiálně nenavštívil, je...

Kolony brzdí provoz na D5 a D8 před hranicemi, důvodem jsou německé kontroly

21. května 2024

Na dálnicích D5 a D8 stojí před hraničními přechody do Německa dlouhé kolony především kamionů....

Neapolí otřáslo zemětřesení. Bylo nejsilnější za posledních 40 let

21. května 2024  6:16,  aktualizováno  6:29

Okolím jihoitalské Neapole v pondělí večer otřáslo zemětřesení, podle agentury AFP nejsilnější za...

Vyhrajte rodinné vstupné do BRuNO family parku
Vyhrajte rodinné vstupné do BRuNO family parku

Jestliže vás trápí proměnlivé jarní počasí, máme pro vás tip, kam vyrazit, když počasí zrovna nepřeje. BRuNO Family Park v Brně se postará o zábavu...

  • Počet článků 140
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 6102x
Jsem především novinář, trošku spisovatel a trošku muzikant. Držitel ceny Magnesia litera (2023) za knihu Skutečná cesta ven. Autor povídky (Žižkovák), která vyšla v antologii The Book of Prague (CommaPress UK) nebo povídky Erža, která vyšla v antologii Krev, monstra a cukroví (2023 - Epocha).