Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Jak jsem se stal coviďákem: Covid má i „výhody“!

Z jistého úhlu pohledu má Covid (fakt jen pro někoho) jednu nespornou výhodu. Člověk po něm nemá chuť jíst. (Ne) dobrovolně jsem se vrátil k jogurtům a polévkám. Cokoliv ostatního se stalo nemyslitelným.

Pokud máte tu „kliku“ a nemoc dostanete, nemusíte ani nikam chodit. Stačí se podívat na Facebook. Netušil jsem, kolik odborníků na pandemie žije v naší domovině. Tolik biochemiků, imunologů a expertů na různé druhy pandemií jsem v životě neviděl, natož (kolikrát) v jedné diskusi na Facebooku. Kdybych diskuse neviděl, netušil bych, že majitelem Světové zdravotnické organizace je Bill Gates. Ano, ten Bill Gates, který lidem do hlav strká malinké čipy, které jsou schované v odběrových tyčinkách, které ti neřádi zdravotníci cpou nebohým lidem do nosů.

Taky bych nevěděl, že Covid je vlastně celosvětové spiknutí bohatých, kteří chtějí tak nějak přirozeně trošku „pročistit“ lidstvo. Je to podobné, jako když mažete přátele na Facebooku. Nevěděl bych, že Covid roznáší letadla, která krouží nad Brnem. Nevěděl bych, že Covid ve skutečnosti nezabíjí. Zabíjí opatření. Všude. Výsledky testů jsou samozřejmě falešné.

A abych to dál nezdržoval – vakcíny jsou samozřejmě nefunkční, mají za úkol zabíjet lidi. Samozřejmě krom ruského Sputniku. Lidé už konečně prohlédli a jako důkaz všech tvrzení prosím berme video, kde jistá „novinářka“ olizuje kliku. To už je pomalu na flákanec.

(nedělám si legraci, to fakt "experti" na fcb tvrdí)

 

Sedmý den už jsem byl skutečně na zabití. Začalo mi nehorázně vadit, že jsem zavřený v místnosti, odkud můžu vycházet jen s rouškou a pořád se desinfikovat. Mám hluboký obdiv k lékařům a sestrám, v tomhle pekle být týdny a měsíce, to je fakt na mašli. Neuvěřili byste, jak člověku chybí společné jídlo s partnerem. V mém případě s manželkou. To prostě nenahradí ani hromada filmů, takřka neomezený přístup k herní konzoli, ani dvojice 4k monitorů.

Ze samé deprese z izolace jsem se pustil do úklidu celé pracovny. Výsledek se dostavil prakticky ihned. Po půl hodině práce jsem se stal naprosto nepoužitelným. Malátnost, bolest hlavy, všechno jsem viděl třikrát a připadal jsem si, jako kdybych běžel do Kladna a zpět. Saturace kyslíkem ukázala 84%, jakkoliv jsem test několikrát opakoval. Začal jsem mít tušení blížícího se průšvihu. Ten se naštěstí nekonal, ale stav nouze trval do třech hodin ráno, než jsem konečně usnul.

Popisovat další dny nemá smysl. Všechny vypadaly podobně. Člověk si stále připadá jako ve výkonu trestu (i když zkušenost teda nemám), všechno ho střídavě bolí. Zcela novým prvkem je totální porucha spánku a nechutenství. Jako, chuť na jídlo jsem neměl ani před tím, což přisuzuji nemoci, ale druhá polovina mojí izolace znamenala nemožnost jíst nic jiného, než jogurt nebo polévku. Dva dny z toho jsem nejedl vlastně téměř nic a pořád jsem neměl hlad! Kdybych se dál snažil hubnout (na což momentálně kašlu, bo jsem svých kýžených 16 kg v pohodě dal), budu v ráji.

V ráji už ale člověk není, když pět nocí za sebou nemůže usnout. Ať jsem dělal, co jsem dělal, nezabral jsem. Zkusil jsem všechno. Bylinkové čaje, dechová cvičení, pokoušel jsem se vyprázdnit hlavu (a to je fakt z mého pohledu naprosto kardinální nesmysl, protože moje hlava prostě jede pořád) a nakonec zkusil i prášky na spaní. Nezabralo nic. A nebylo to o tom, že by mě něco bolelo a proto nemohl spát. Usínací reflex přestal z ničeho nic fungovat, i když mi padala víčka. Tři, čtyři hodiny spánku po první i druhé noci ještě snesete, ale po páté už to začíná atakovat katastrofu.

K tomu je totiž nutné připočítat fakt nekončící únavu z čehokoliv, co právě děláte. Na jakoukoliv činnost máte čas od pěti do třiceti minut. Potom nastává stav totálního vyčerpání. Zoufale toužíte po křesle, nebo posteli. Z tohoto pohledu je potom práce u počítače malou výhrou ve sportce. Představa práce v terénu je sci-fi.

Zítra mi končí karanténa, teoreticky bych měl být zdráv. Do ideálního stavu mám ale skutečně daleko. Pokud tedy nějaký další coviďák tvrdí, že je po čemkoliv unavený, věřte mu. Nás coviďáky totiž po nemoci čeká ještě doba POcovidová. A už teď mám tušení, že to fakt taková legrace nebude. Pokud jste měli kliku a nemoc ještě neměli, dělejte všechno proto, abyste jí nedostali. Fakt není o co stát. Je to hnus.

 

 

 

Autor: Patrik Banga | středa 24.3.2021 11:51 | karma článku: 37,26 | přečteno: 4856x
  • Další články autora

Patrik Banga

Jak mě zneužil brněnský motorkář

Znáte tu situaci, kdy si přejete být současně na dvou místech najednou a ono to nejde? Mě se to povedlo. Ležel jsem doma s Covidem a přesto jsem páchal přestupky v Brně. Jak je to možné? Čtěte dál, může se to stát i vám!

19.8.2021 v 13:16 | Karma: 42,53 | Přečteno: 12298x | Diskuse| Ostatní

Patrik Banga

Jak jsem se stal coviďákem

Covidu-19 se mi rok dařilo úspěšně vyhýbat. Za cenu drastických omezení jakýkoliv kontaktů a více než roční karantény doma, procházek po večerech a maximálního používání dezinfekce, roušek a později respirátorů. Jenže jednoho dne.

16.3.2021 v 14:40 | Karma: 39,60 | Přečteno: 6162x | Diskuse| Ostatní

Patrik Banga

Jak přežít dietu: Drogy jsou prostě všude

Uvažuju nad koupí pásky přes oči. Ne přes jedno oko, ale rovnou přes obě. Abych totiž nebyl pokoušen, musel bych být slepý. A taky hluchý. Asi si koupím špunty do uší a budu je nosit do práce.

27.7.2019 v 10:00 | Karma: 27,51 | Přečteno: 4720x | Diskuse| Ostatní

Patrik Banga

Jak přežít dietu: Jsem dietní Maradona

Nevydržel jsem to. Chtěl jsem prostě vidět, jak to pokračuje ve skutečnosti. Neodolal jsem a vstoupil do jámy lvové. Na váhu. Co jsem viděl, mě rozesmálo. Po necelých osmi dnech diety je sedm kilo pryč! Škoda, že většina je voda.

24.7.2019 v 9:00 | Karma: 19,12 | Přečteno: 950x | Diskuse| Ostatní

Patrik Banga

Jak přežít dietu: Když člověk přemýšlí nad léčebnou v Bohnicích

První výsledky jsou tu! A ano, hubnu. Viditelně. Probudil jsem se s tím, že se musím najíst. Posledních 19 let jsem nesnídal vůbec, poslední měsíce občas vajíčka v bufetu u Mafry, ale o pravidelnosti nemůže absolutně být řeč.

23.7.2019 v 11:17 | Karma: 20,50 | Přečteno: 977x | Diskuse| Ostatní
  • Nejčtenější

Atentát na Fica. Slovenského premiéra postřelili

15. května 2024  14:56,  aktualizováno  17:56

Slovenského premiéra Roberta Fica ve středu postřelili. K incidentu došlo v obci Handlová před...

Fico je po operaci při vědomí. Ministr vnitra mluví o občanské válce

15. května 2024  19:25,  aktualizováno  23:12

Slovenský premiér Robert Fico, který byl terčem atentátu, je po operaci při vědomí. S odkazem na...

Fica čekají nejtěžší hodiny, od smrti ho dělily centimetry, řekl Pellegrini

16. května 2024  8:42,  aktualizováno  15:38

Zdravotní stav slovenského premiéra Roberta Fica je stabilizovaný, ale nadále vážný, řekl po...

Pozdrav z lůžka. Expert Antoš posílá po srážce s autem palec nahoru

13. května 2024  18:48,  aktualizováno  14.5 22:25

Hokejový expert České televize Milan Antoš, kterého v neděli na cestě z O2 areny srazilo auto, se...

Drahé a rezavé, řeší Ukrajinci zbraně z Česka. Ani nezaplatili, brání se firma

18. května 2024  12:02

Premium České zbrojařské firmy patří dlouhou dobu mezi klíčové dodavatele pro ukrajinskou armádu i tamní...

ANALÝZA: Válečný kabinet se sype kvůli zájmům Netanjahua

20. května 2024

Premium Od spolupracovnice MF DNES v Izraeli Po protestu ministra obrany se přidal i člen válečného kabinetu Benjamin Ganc. Chtějí od Netanjahua...

Rušte dětská lůžka, vybízí pojišťovna špitály. Ve hře jsou denní stacionáře

20. května 2024

Premium Pediatrů je málo, dětských oddělení moc a ne všechna využita. Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP)...

Vrtulník íránského prezidenta havaroval v mlze, záchranáři po něm pátrají

19. května 2024,  aktualizováno  22:16

Aktualizujeme Na severozápadě Íránu pokračuje rozsáhlá záchranná operace poté, co zde zmizel vrtulník s íránským...

V Maďarsku havaroval na Dunaji motorový člun. Dva lidé zemřeli, pět se pohřešuje

19. května 2024  14:38,  aktualizováno  20:42

Dva lidé zemřeli při lodní nehodě na řece Dunaj severně od maďarské metropole Budapešti, uvedla v...

  • Počet článků 140
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 6189x
Jsem především novinář, trošku spisovatel a trošku muzikant. Držitel ceny Magnesia litera (2023) za knihu Skutečná cesta ven. Autor povídky (Žižkovák), která vyšla v antologii The Book of Prague (CommaPress UK) nebo povídky Erža, která vyšla v antologii Krev, monstra a cukroví (2023 - Epocha).