Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Něco málo o překrucování, pro pana Streita

Tak panu Streitovi došla ráno chuť. Viděl mne totiž ve studiu šest, kde jsem se pokusil okomentovat situaci v Novém Boru. Tak o tom napsal blog, aby se mohli přidat další, kterým nechutnalo. No jo… ale pan Streit asi viděl jiný pořad, nacpal mi totiž do úst něco, co jsem nikdy neřekl a ani říct nechtěl.  Pan Streit neměl patrně rohlíčky dostatečně propečené, protože ve svém blogu lže, jako když tiskne.  A to si člověk nemusí nechat vždycky líbit.

Tolik prázdných, vzájemně neslučitelných žvástů totiž o událostech v Novém Boru na vlastní uši ještě neslyšel. Operoval jsem sice „politicky korektními“ frázemi, ale nedokázal jsem v sobě potlačit – vedle proklamativního odsudku – také snahu čin obhájit nebo alespoň zlehčit.

To je pro mne samého nová informace.  Nic jsem totiž nezhlehčoval… a obhajovat? To snad ani pan Streit nemůže myslet vážně. Já nejsem zaměstnanec nějaké neziskovky a neživím se tím, že bych za každou cenu musel obhajovat Romy.  Moje obhajoba spočívala patrně v tom, že jsem řekl, že pachatelům by se měl prokázat rasismus a dát nejtvrdší možný trest. Hned v úvodu jsem také jasně řekl, že za běžnou hospodskou rvačku rozhodně nepovažuji to, že se lidé posekají mačetou.

Ale kolega Streit viděl něco jiného.

Dále se neubránil tomu, aby se připojil ke snaze některých Cikánů svalit odpovědnost na barmanku

Celá moje snaha hodit všechno na barmanku spočívala v tom, že jsem interpretoval vyjádření pana Gorola z neděle. Osobně jsem totiž v Novém Boru nebyl, proto jsem mu telefonoval, aby mi celou věc vysvětlil.Když jsme se potom s moderátorem pořadu bavili o tom, že pachatelé byli v herně, pozastavil jsem se nad tím, co dělá patnáctiletý fracek v herně?

Kdyby přišel můj syn domů s tím, že dostal přez hubu v herně, dostal by ještě jednou ode mne, za to že do herny vlezl. Ale moje další kroky by směřovaly do herny, kde bych si s obsluhou dostatečně důrazně promluvil o tom, že český zákon nedovoluje hru hazardních her osobám mladším osmnácti let a do heren s automaty jim pak úplně zakazuje vstup.  Není snad za hernu odpovědný majitel a nemá snad obsluha dbát na to, že mladší osmnácti let tam prostě nemají co dělat?

Když mi moderátor položil otázku, zda se nejedná o hledání viníka tam, kde není odpověděl jsem:

Viník je jednoznačný, viníci jsou ti, kdo byli jako viníci označeni a já doufám, že budou dostatečně potrestaní. Nelze mluvit o tom, že viníkem je někdo jiný“.

Tak mi laskavě pane Streite řekněte, co už musím říct, abych dal dostatečně najevo, že kdo spáchá trestnou činnost, musí být dostatečně potrestán? Co už musím říct, aby se nenašel nějaký zatrpklý nevěřící Tomáš, který absolutně překroutí to, co jsem řekl a udělá ze mě debila, který obahuje šílence, co někoho posekají mačetou?

Není snad problémem to, že jsem neudělal něco podobného, jako Radek Horvát? Mám snad napsat, že se distancuji od Romů v Novém Boru, protože já jsem slušný? Potom už to bude ok?

Nesouhlasím dokonce ani s tím, co napsal Radek. Také ten čin odsuzuji. Ale spáchal ho někdo z mojí rodiny? Spáchal jsem ho já? Spáchal ho někdo z mých známých? Ne… Tak proč bych se měl od někoho distancovat? Čeká se ode mne, že ten čin odsoudím… a já ho odsuzuji. Nikdo po mne ale nemůže chtít, abych na svá bedra bral problém někoho jiného tak, jako to udělal Radek. Ostatně, bude mi to stejně houby platné.  Pro velikou část neblogové veřejnosti budu pořád ten samý „cikán“ co ti ostatní…

Aha.. ale protože jsem něco podobného neřekl ani nenapsal… tak vlastně obhajuji trestnou činnost a dokonce se snažím svalit vinu na někoho jiného. To je co? Mimochodem, jak se stavíte Vy k trestné činnosti občanů ČR? ZDE máte pár námětů, od koho se distancovat, protože v opačném případě pachatele nepřímo obhajujete.

Ne pane Streite… já nikoho neobahuji ani nesoudím, od toho je tu policie. Jen se snařím střízlivě podívat na věc. A snídaně mi chutná.

 

PS: Za tím, co jsem řekl v televizi si stojím. Pachatel je šílenec, co patří na psychatrii a doufám, že dostane pořádnou pálku. Patnáctileté děti však nemají v herně co dělat.

 

 

Autor: Patrik Banga | úterý 16.8.2011 8:44 | karma článku: 28,97 | přečteno: 5011x
  • Další články autora

Patrik Banga

Jak mě zneužil brněnský motorkář

Znáte tu situaci, kdy si přejete být současně na dvou místech najednou a ono to nejde? Mě se to povedlo. Ležel jsem doma s Covidem a přesto jsem páchal přestupky v Brně. Jak je to možné? Čtěte dál, může se to stát i vám!

19.8.2021 v 13:16 | Karma: 42,56 | Přečteno: 12305x | Diskuse | Ostatní

Patrik Banga

Jak jsem se stal coviďákem: Covid má i „výhody“!

Z jistého úhlu pohledu má Covid (fakt jen pro někoho) jednu nespornou výhodu. Člověk po něm nemá chuť jíst. (Ne) dobrovolně jsem se vrátil k jogurtům a polévkám. Cokoliv ostatního se stalo nemyslitelným.

24.3.2021 v 11:51 | Karma: 37,33 | Přečteno: 4856x | Diskuse | Osobní

Patrik Banga

Jak jsem se stal coviďákem

Covidu-19 se mi rok dařilo úspěšně vyhýbat. Za cenu drastických omezení jakýkoliv kontaktů a více než roční karantény doma, procházek po večerech a maximálního používání dezinfekce, roušek a později respirátorů. Jenže jednoho dne.

16.3.2021 v 14:40 | Karma: 39,62 | Přečteno: 6164x | Diskuse | Ostatní

Patrik Banga

Jak přežít dietu: Drogy jsou prostě všude

Uvažuju nad koupí pásky přes oči. Ne přes jedno oko, ale rovnou přes obě. Abych totiž nebyl pokoušen, musel bych být slepý. A taky hluchý. Asi si koupím špunty do uší a budu je nosit do práce.

27.7.2019 v 10:00 | Karma: 27,73 | Přečteno: 4721x | Diskuse | Ostatní

Patrik Banga

Jak přežít dietu: Jsem dietní Maradona

Nevydržel jsem to. Chtěl jsem prostě vidět, jak to pokračuje ve skutečnosti. Neodolal jsem a vstoupil do jámy lvové. Na váhu. Co jsem viděl, mě rozesmálo. Po necelých osmi dnech diety je sedm kilo pryč! Škoda, že většina je voda.

24.7.2019 v 9:00 | Karma: 19,52 | Přečteno: 950x | Diskuse | Ostatní
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Kompletní OH 2024 v Paříži díky televizi Telly

15. července 2024,  aktualizováno  22.7 8:34

Získejte 100 televizních kanálů na 30 dní zcela zdarma díky internetové televizi Telly. Součástí...

„Nakonec na mě plivnul.“ Nizozemec loví Češky a prodává je na gangbang

18. července 2024

Premium Stovky českých žen k natáčení tvrdého porna v Nizozemsku naverboval v uplynulých letech Daniël van...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

19. července 2024  9:25,  aktualizováno  22:33

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s...

„Katastrofa pro Ukrajinu.“ Trumpův výběr viceprezidenta rozklepal Evropu

16. července 2024  10:28,  aktualizováno  12:04

Jméno J.D. Vance naznačuje, kam by se mohla ubírat zahraniční politika Spojených států v případě...

Vláda schvaluje „český“ Green Deal. Prudce zdraží benzin, uhlí i stavby

17. července 2024

Premium Benzin a nafta podraží od roku 2027 až o deset korun, stavět nové domy bude složitější kvůli...

Šéfka Tajné služby USA rezignovala. Čelila kritice za atentát na Trumpa

23. července 2024  16:40,  aktualizováno  18:45

Šéfka Tajné služby Spojených států Kimberly Cheatleová rezignovala po atentátu na bývalého...

V Paříži před OH znásilnili Australanku, v cárech šatů vběhla do prodejny kebabu

23. července 2024  16:44,  aktualizováno  18:31

Francouzská policie vyšetřuje případ Australanky, která uvedla, že ji v centru Paříže znásilnilo...

Při požáru bytového domu v Jičíně zemřel muž, další dva lidé jsou vážně zraněni

23. července 2024  13:55,  aktualizováno  18:04

Dva záchranářské vrtulníky a sedm hasičských vozidel zasahovalo v úterý odpoledne u požáru bytového...

Útočník v chorvatském domově důchodců čelí jedenácti obviněním

23. července 2024  17:48

Útočník podezřelý ze střelby v domově důchodců v chorvatském městě Daruvar čelí 11 obviněním včetně...

Single máme s miminkem ze spermabanky: Jak to funguje?
Single máme s miminkem ze spermabanky: Jak to funguje?

Zuzana Bergrová, bývalá vrcholová sportovkyně, si pro svého syna doběhla do spermobanky. O životě single mámy píše úspěšný blog „Plody dna: Příběhy...

  • Počet článků 140
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 6102x
Jsem především novinář, trošku spisovatel a trošku muzikant. Držitel ceny Magnesia litera (2023) za knihu Skutečná cesta ven. Autor povídky (Žižkovák), která vyšla v antologii The Book of Prague (CommaPress UK) nebo povídky Erža, která vyšla v antologii Krev, monstra a cukroví (2023 - Epocha).