Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Bylo nás 32x méně, protože nás Romy tak nějak skoro vyvraždili… pane Okamuro

Tak jsem sledoval mimořádnou schůzi sněmovny a čekal, co se stane. Tedy upřímně řečeno, čekal jsem spíš na to, co se nestane. A také nestalo… nakonec se o odvolání pana Okamury ani nehlasovalo. 

Zabývat se politikou podle mne zrovna nemá smysl. Jedno je totiž jasné. Okamurovo odvolání z čela Sněmovny by mohlo zabránit vzniku stabilní vlády a to je myslím jasné každému, kdo současné politické dění trošku sleduje. Já ale trošku čekal, že se pan Okamura vyjádří k okolnostem, které k projednávání jeho setrvání ve funkci vedly.

Si tak říkám, co by asi dneska dělal Jan Kalvoda. Ten lhal o titulu doktora práv a když se na to přišlo, odstoupil. Pan předseda Okamura taky lhal a když se ho zeptají novináři na okolnosti a jeho názor na vyvolaná jednání, řekne, že ho to nezajímá. Ten rozdíl je zkrátka cítit.  Kalvoda uměl přiznat chybu. Okamura jí přiznat nechce (a nést odpovědnost, samozřejmě).

Upřímně řečeno nevím, do jaké míry pan předseda Okamura své výroky myslí vážně, nebo je to hra o voliče. Lidé ho skutečně mají za toho, kdo říká „pravdu, kterou zamlčují média“. A on je mediálně natolik zdatný, že i když říká nepravdu, dokáže o ní přesvědčit masy lidí. Prasečák v Letech se zkrátka hodil, půl miliardy z peněz daňových poplatníků už je dost velká sumička na to, aby to lidi zajímalo. A tak se zpochybní výkup, protože to přece „žádný koncentrák nebyl“. A zahraje se na tu nejcitlivější notičku... "podívejte se, co platíte cikánům". Ne, neplatí se to cikánům. Je to jen důstojné vyřešení křivdy, která stála život několik set Romů. Ono.. v Lidicích taky nestojí prasečák.  

A tak pan Okamura řekl, že tábor většinou nikdo nehlídal a lidé v něm se mohli volně pohybovat. Jako zdroj uvedl knihu Akademie věd s názvem „Tábor Lety, fakta a mýty“ . No jo, ale ta kniha neexistuje.

Potom se omluvil: „Omlouvám se za moje nepřesné vyjádření k oplocení tábora v Letech u Písku - podle historiků oplocení tábora bylo dřevěné, místy laťkovým plotem, v plotě byly sice díry, ale pravda, byl tam, i když ho po většinu historie nikdo nehlídal“.

Neexistující plot v Letech u Písku

No, to ale taky tak nějak není pravda.  Aby totiž pan Okamura mohl říkat pravdu, musel by investovat čas a něco si o táboře přečíst.  Existují desítky výpovědí lidí, kteří koncentrák přežili a vypovídali, co se tam vlastně dělo. Že tam umírali lidé. Že tam panoval režim, typický pro koncentrák. On to totiž zkrátka a dobře koncentrák byl.

Výpovědi přeživších z tábora v Letech u Písku

Romové zkrátka prodávají a pan Okamura to dobře ví. Už v roce 2015 řekl:

Milí přátelé, vážené dámy a pánové, vítám vás na svém facebookovém profilu. Za posledních sedmdesát let stoupl počet Romů v České republice 32 krát. Ano, slyšíte dobře. Je to skutečně neuvěřitelný nárůst. Zatímco v roce 1945 u nás žilo 10 000 Romů, tak letos je to podle odhadů 320 000. Jen za posledních čtrnáct let se jejich počet zdvojnásobil. Podle mého názoru je stávající strmý růst romské populace jedním ze dvou největších bezpečnostních rizik pro Českou republiku. Samozřejmě tím druhým jsou nepřizpůsobiví imigranti." 

No, ale pokud by pan Okamura chtěl být objektivní, musel by dodat i ono pověstné „B“. Romů bylo daleko méně především proto, že byli tak nějak vyvražděni. Drtivou většinu místního romského obyvatelstva nacisté (a v případě Letů za masivní podpory českého četnictva) zlikvidovali v Osvětimi.

Tak si říkám, co by se asi dělo, kdyby někdo zpochybnil holocaust Židů. Předpokládám, že by dostal klepeta, šel před soud a tam si odnesl nějaký ten trest. Pan Okamura tvrdí, že koncentrák v Letech nebyl koncentrákem, protože nebyl vlastně ani hlídaný a plot byl laťkový a vůbec tam lidi mohli chodit, jak chtěli. Ovšem Vy snad znáte někoho, kdo by byl dobrovolně koncentrován v jakémkoliv táboře?

Moje matka měla velkou rodinu. Její táta mnoho sourozenců. Za války zachránili spoustu lidí, zabránili na nějaký čas transportům lidí do Osvětimi. Většina z bratrů byla zavražděna Němci. Děda měl kliku a  prošel několika koncentráky, aby nakonec stejně v Osvětimi skončil. Fakt nevím, jak bych mámě vysvětlil, že romský holocaust nebyl. Že Romové umírali, protože nedodržovali hygienu (jako fakt, to někteří lidé opravdu říkají). Zvlášť, když přišla o 90 % své rodiny. Nevím, jak by to někdo vysvětlil mě. Já přišel o chvíle s dědou. S babičkou. S rodinou. Nikdy jsem nikoho neviděl, protože holocaust.

Já nečekal, že pana Okamuru odvolají. Já čekal, že pan Okamura přijde a řekne něco jako: 

„Sorry, říkal jsem to, co jsem si myslel, že se bude líbit voličům. Neměl jsem dost informací a říkal jsem něco, co nebyla pravda. Přečetl jsem pár knih a omlouvám se za to, že jsem (třeba nevědomky) lhal“.

A potom bych uznal, že je Tomio Okamura chlap, co se nebojí. Ale takhle? Ne.. to fakt nejde. Správnej chlap nese důsledky svých rozhodnutí. Za pana Okamuru ale jeho rozhodnutí žehlí jeho strana, ANO a komunisti. A to není chlapské ani trošku.

 

 

- Výpovědi přeživších byly publikovány se souhlasem Fedora Gála, který na jejich publikaci  vlastní autorská práva- 

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Patrik Banga | středa 7.3.2018 20:37 | karma článku: 31,08 | přečteno: 2779x
  • Další články autora

Patrik Banga

Jak mě zneužil brněnský motorkář

Znáte tu situaci, kdy si přejete být současně na dvou místech najednou a ono to nejde? Mě se to povedlo. Ležel jsem doma s Covidem a přesto jsem páchal přestupky v Brně. Jak je to možné? Čtěte dál, může se to stát i vám!

19.8.2021 v 13:16 | Karma: 42,53 | Přečteno: 12298x | Diskuse| Ostatní

Patrik Banga

Jak jsem se stal coviďákem: Covid má i „výhody“!

Z jistého úhlu pohledu má Covid (fakt jen pro někoho) jednu nespornou výhodu. Člověk po něm nemá chuť jíst. (Ne) dobrovolně jsem se vrátil k jogurtům a polévkám. Cokoliv ostatního se stalo nemyslitelným.

24.3.2021 v 11:51 | Karma: 37,26 | Přečteno: 4856x | Diskuse| Osobní

Patrik Banga

Jak jsem se stal coviďákem

Covidu-19 se mi rok dařilo úspěšně vyhýbat. Za cenu drastických omezení jakýkoliv kontaktů a více než roční karantény doma, procházek po večerech a maximálního používání dezinfekce, roušek a později respirátorů. Jenže jednoho dne.

16.3.2021 v 14:40 | Karma: 39,60 | Přečteno: 6162x | Diskuse| Ostatní

Patrik Banga

Jak přežít dietu: Drogy jsou prostě všude

Uvažuju nad koupí pásky přes oči. Ne přes jedno oko, ale rovnou přes obě. Abych totiž nebyl pokoušen, musel bych být slepý. A taky hluchý. Asi si koupím špunty do uší a budu je nosit do práce.

27.7.2019 v 10:00 | Karma: 27,51 | Přečteno: 4720x | Diskuse| Ostatní

Patrik Banga

Jak přežít dietu: Jsem dietní Maradona

Nevydržel jsem to. Chtěl jsem prostě vidět, jak to pokračuje ve skutečnosti. Neodolal jsem a vstoupil do jámy lvové. Na váhu. Co jsem viděl, mě rozesmálo. Po necelých osmi dnech diety je sedm kilo pryč! Škoda, že většina je voda.

24.7.2019 v 9:00 | Karma: 19,12 | Přečteno: 950x | Diskuse| Ostatní
  • Nejčtenější

Drahé a rezavé, řeší Ukrajinci zbraně z Česka. Ani nezaplatili, brání se firma

18. května 2024  12:02

Premium České zbrojařské firmy patří dlouhou dobu mezi klíčové dodavatele pro ukrajinskou armádu i tamní...

Fica čekají nejtěžší hodiny, od smrti ho dělily centimetry, řekl Pellegrini

16. května 2024  8:42,  aktualizováno  15:38

Zdravotní stav slovenského premiéra Roberta Fica je stabilizovaný, ale nadále vážný, řekl po...

Putinova časovaná bomba. Kadyrov umírá, rozjíždí se krvavý boj o trůny

17. května 2024  14:16

Premium Ramzan Kadyrov ještě dýchá, v Čečensku se však už začíná hledat jeho nástupce. Naznačují to i...

Turisté si zajeli do Afghánistánu. Střelci část Evropanů povraždili i s průvodci

18. května 2024  17:57

Neznámí ozbrojenci v pátek večer v provincii Bámján v centrální části Afghánistánu zabili tři...

Královna fetiše rozdráždila Ameriku. Její fotografce se klaní i feministky

22. května 2024

Seriál „Nejkrásnější fotografka“ či „nejlepší pin-up fotografka na světě“. Taková čestná přízviska si...

ANALÝZA: Terorismus se vyplácí, vzkázali Palestincům. Gesto ve špatnou dobu

24. května 2024

Premium Od spolupracovnice MF DNES v Izraeli Je to vzácnost, když Izraelci od rána vědí, co je ten den čeká. Ve středu to tak bylo. Od rána byly...

Turek: Z Nerudové mi bývá špatně, o hlasy komoušů a progresivistů nestojím

24. května 2024

Bývalý automobilový závodník a lídr Přísahy s Motoristy Filip Turek patří mezi černé koně...

Rozhodněte o vítězi ankety Bloger roku 2023, hlasujte do konce května

24. května 2024

Anketa Bloger roku 2023 je ve finále a o vítězi se rozhodne do konce května. Právě do posledního...

Na Mallorce se zřítila restaurace. Nejméně čtyři lidé zemřeli, desítky zraněných

23. května 2024  22:48

Po pádu části budovy přímořské restaurace ve městě Palma na španělském ostrově Mallorca večer...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  • Počet článků 140
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 6102x
Jsem především novinář, trošku spisovatel a trošku muzikant. Držitel ceny Magnesia litera (2023) za knihu Skutečná cesta ven. Autor povídky (Žižkovák), která vyšla v antologii The Book of Prague (CommaPress UK) nebo povídky Erža, která vyšla v antologii Krev, monstra a cukroví (2023 - Epocha).