Schizofrenie předsedy ODS
Pan předseda má pravdu, čísla statistiků nelžou, jen je otázkou, proč se pan předseda chlubí něčím, proti čemuž dnes jeho strana bojuje. Nebo jsou fámou zprávy, že se ODS spolu s dalšími pravicovými stranami chystá vrátit do sněmovny zákon, který by důchodcům přidal 300 korun nad zákonnou valorizaci? Jak tomu opravdu je, jsme se, v pořadu TV, nedozvěděli, jen pan předseda pořád něco mlel o tom, že musíme myslet na důchody pro mladé, ale jakou má on vizi nechal ve hvězdách, či spíše se o ní nechtěl moc šířit. Poštvat si, před volbami, proti sobě důchodce a před-důchodce je samozřejmě nerozum a tak se pravice snaží z toho vybruslit, jak se dá, ale můžeme tušit, co se asi bude dít, pokud volby vyhraje. Pochybuji, že se poměr průměrný důchod k průměrné mzdě bude procentuálně zvyšovat, spíše bych řekl, že tomu bude právě naopak, a těch více než 50 %, jako na přelomu osmdesátých a devadesátých let, už důchodci asi nikdy mít nebudou.
Jó, kdo na to má, tak si našetří a kdo ne, tak ten má prostě smůlu a bude přežívat na sociálních dávkách, ale tak to dnes lidem nikdo neřekne. Slyšíme jen velká slova o nutnosti důchodové reformy, ale že tato má především omezit princip solidarity a pomoci především těm více vydělávajícím, se taktně mlčí. Že nejsou na důchody peníze je taková mantra, kterou media, politici a demagogové všeho druhu rádi opakují dnes a denně, ale zdroje tu jsou, jen je třeba je hledat. Ano, je to jen otázka struktury daní a jejich výběru. Musím se smát, jak na sociálních sítích mnozí spoluobčané bědují, když jim chtějí zvýšit daň z majetku, protože tato se opravdu jen těžko dá „optimalizovat“ a holt se zaplatit musí. A samozřejmě, že to není otázka jen této daně. Pro pravici ovšem nejsou důchodci prioritní volební skupinou, ale přehlížet je samozřejmě nemůže, takže o dopadech jejich zamýšlené „reformy“ se zpravidla mlží, čehož důkazem bylo i dnešní vystoupení předsedy Fialy. Logika je ovšem neúprosná, pokud pravice tvrdí, že nechce zvyšovat daně a odvody, tak je jasné, že nebude více peněz na důchody, jiné sociální dávky a veřejné služby. Takže vážený voliči udělej si v tom jasno a zařiď se podle toho.
Aleš Merta
A což takhle zakázat antikomunismus

Blíží se volby, které by pro pravici nemusely dopadnou dvakrát dobře, a tak je potřeba oprášit starý dobrý antikomunismus.
Aleš Merta
Ruská stopa v Hustopečích nad Bečvou?

Kdo by měl zájem na vykolejení vlaku a následnou ekologickou katastrofu v Hustopečích nad Bečvou, když ne Rusové, kteří jak víme, podnikají po celé Evropě teroristické útoky.
Aleš Merta
Obránce českých národních zájmů, nebo pohůnek Bruselu

Vrátí se Petr Fiala ze zasedání Evropské rady, konané ve dnech 20. a 21. března tohoto roku, jako statečný obránce českých národních zájmů, nebo se opět ukáže, že čeští politici jsou jen pohůnci Bruselu?
Aleš Merta
Zaveďme celoevropské, plošné dotace na elektromobily

Pokud chce Evropa dohnat a předehnat technologický náskok USA a Číny, tak je nutné, aby se ještě více soustředila na zelenou dotační politiku, která jako jediná nás může posunout ke světlým zítřkům.
Aleš Merta
Začala ekonomická transformace, nebo ekonomický kolaps?

Hrozí Česku, v důsledku pokračování války na Ukrajině a nesmyslného prosazování radikální zelené politiky, propouštění, nezaměstnanost, kolaps ekonomiky, nebo jsou to jen průvodní znaky nástupu technologické revoluce 4.0 ?
Další články autora |
Poslední týden na daňové přiznání za rok 2024 online. Jak na to?
Nejen podnikatelé, drobní živnostníci a osoby samostatně výdělečně činné musí podat daňové...
Turek jel rychlostí přes 200 km/h a fotil se u toho. Policie věc prošetřuje
Europoslanec Filip Turek (Motoristé sobě) se na svém účtu na Instagramu pochlubil fotkou, ze které...
Po rychlé jízdě zemřel řidič v hořícím autě. Turek spekuluje o krvi na rukou médií
Hasiči v Brně v pondělí našli v hořícím voze mrtvého muže. Podle prvotních informací jel vůz po...
Papež František zemřel. Bojoval s nemocemi, bylo mu 88 let
Papež František v pondělí ráno zemřel. „Drazí bratři a sestry, s hlubokým smutkem musím oznámit...
Američané zadrželi na letišti mladé německé turistky. Musely se svléknout
Americká pohraniční stráž zadržela na Havaji dvě mladé německé turistky, protože neměly vybrané...
Rusko bombardovalo východ Ukrajiny, obě země na sebe v noci útočily drony
Sledujeme online Nejméně tři mrtvé civilisty a čtyři raněné si vyžádalo ruské bombardování města Kosťantynivka v...
Česká pošta sníží ztrátu, Balíkovna má potenciál, míní generální ředitel Štěpán
V Otázkách Václava Moravce generální ředitel České pošty Miroslav Štěpán informoval, že se v...
K papežovu hrobu míří řady věřících. O začátku konkláve se rozhodne na začátku týdne
Přímý přenos Na 200 tisíc lidí se v neděli opět sešlo ve Vatikánu na Svatopetrském náměstí a jeho okolí, aby...
Konflikt v baru skončil potyčkou. Dva lidé jsou pořezaní, čtyři zadržela zásahovka
Policie vyšetřuje konflikt z Milevska na Písecku, kdy u baru Froll v neděli nad ránem zůstali po...

Projektant elektro
PŘEDVÝBĚR.CZ s. r. o.
Praha
nabízený plat:
50 000 - 100 000 Kč
- Počet článků 294
- Celková karma 25,78
- Průměrná čtenost 1879x