Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Vánoční děkovný dopis ministru školství Plagovi a udělení Řádu zlatého ukazovátka

Vážený pane ministře, chtěla bych Vám poděkovat za práci ministerstva školství. 4 % navíc do platů, o kterých jsme neměli nejmenší tušení ! (Mysleli jsme sice, že to bude 9 %, ale to jsme v médiích asi opět špatně slyšeli.)

 Novela, která dětem přinese spoustu nových skvělých učitelů (to nevadí, že budou bez kvalifikace i aprobace, však stávající kolegové je to nějak doučí a zbytek se dožene za pochodu) a dále Vaše letošní brilantní vedení resortu při pandemii koronaviru ! Na jaře i na podzim se totiž projevila Vaše velká rozhodnost a houževnatost, kreativita při řešení velmi složitých úkolů, zásobování metodikami a nařízeními bylo výborně načasováno a obsahovalo jen to nejnutnější k chodu všech škol v zemi. Kormidlo vzdělávání jste měl vždy v každý okamžik pevně v rukou, vždy stál na každé tiskovce po boku ministra zdravotnictví a premiéra, abyste kolegům učitelům vždy jako první ohlásil, co se přesně bude dít, kolik na jaké opatření mají času, jak se připravit a každým svým slovem na tiskové konferenci jste nám vléval energii do žil. Bylo jasně vidět, jak všechna školská opatření spluvytváříte v tom nejužším covidtýmu a každý naslouchá Vašim doporučením.

No a ještě jedna poznámka k těm slibovaným platům. Omlouvám se. Kolegové si musí uvědomit, že se nedá  prostě nic dělat, to je jasné. Musíme všichni učitelé pochopit, že důchodci či kolegové zdravotníci musí mít v otázce platů před námi přednost. Protože naše povolání není jen tak ledajaké. Je to poslání a většina z nás by přece své poslání dělala i zadarmo. A je jasné, že ačkoliv u zdravotníků se o žádných tarifech a nadtarifech (za dobrou práci) nediskutuje a vše jim jde do základu platu, u nás, učitelů, je potřeba zavést metodu cukru a biče.  Přece nebudete zbytečně navyšovat platy všem kantorům, když jich před školami čekají celé zástupy. Mezi učiteli přírodních věd, jazyků či elementaristů, si může každý ředitel vybírat a mladí se na učitelská místa jen hrnou. Jejich nástupní plat bych proto zbytečně nenavyšovala ani o ta 4 procenta. (To, že nám bylo před pár desítkami měsíců slibováno 15 % a do tarifů šlo nakonec 8 %, kvůli čemuž někteří naprosto pomýlení kolegové byli ochotní na den zavřít školu, přeci bylo jen takové cvičení a děkujeme za něj.) Musíme si holt zvykat, že to, co řekne ministr v médiích před veřejností, nemusí být vždy pravda. Učí nás to postřehu, předvídavosti a zbavuje naivity. Že kantorské platy ještě stále i po navyšování platů pokulhávají za vysokoškoláky v Česku a jsme na chvostu zemí OECD ? Nevadí. Už jsme totiž podle nové publikace ČSU předstihli  Maďary, a tak jsme už  předposlední ! Hurá. Není to skvělé? 

Udělal jste mně i mým kolegům před Vánoci obrovskou radost ! Ušetříte  tak na našich tarifech 5,5 miliardy. Za to Vám velmi děkuji a slibuji, že si na Vás pod stromečkem vzpomenu a při volbách, které proběhnou v příštím školním roce, na Vás budu společně s kolegy s láskou myslet.

Nu a na závěr mi pak dovolte, abych Vám s koncem roku také udělala radost a za rok 2020 udělila Řád zlatého ukazovátka. Blahopřeji !

 

Autor: Zuzana Růžičková | úterý 22.12.2020 18:29 | karma článku: 45,04 | přečteno: 9615x
  • Další články autora

Zuzana Růžičková

Zatrolené přijímačky

Umí současné přijímačkové testy roztřídit budoucí studenty? Mají pravdu kritici jednotné zkoušky, že je diskriminační a příliš náročná? A nebo se naopak mají na SŠ dostat jen studijní typy dětí a rodiny mají lépe vybírat školu?

6.5.2023 v 13:49 | Karma: 36,86 | Přečteno: 3653x | Diskuse| Společnost

Zuzana Růžičková

Nelegální domácí úkoly

Zadávání povinných domácích úkolů je nelegální. Říká pedagožka a aktivistka. DÚ je možné známkovat i hodnotit. Tvrdí naopak mluvčí MŠMT. Využívání úkolů je plně v souladu se školským zákonem. Říká zástupce inspekce. Tak jak to je?

9.4.2023 v 13:14 | Karma: 38,24 | Přečteno: 6640x | Diskuse| Společnost

Zuzana Růžičková

Místo učitelů amatéři. Místo slušných platů pedagogů podfuk.

Novela zákona o pedagogických pracovnících se zmítá v křečích a bude to mít trvalé následky na české školství. Vládní poslanci hodili vidle do zvyšování platů pedagogů a zároveň chtějí za katedry pustit amatéry.

8.4.2023 v 9:05 | Karma: 40,92 | Přečteno: 7762x | Společnost

Zuzana Růžičková

Proč vznikl učitelský kodex bez učitelů ?

Na zveřejněném učitelském kodexu spolupracoval kde kdo (profesní učitelská organizace jen jedna, navíc malá). Valná většina učitelů se tak na svém profesním kodexu nepodílela a dozvěděla se o něm z médií. Kdo ho vlastně sepsal?

10.12.2022 v 16:08 | Karma: 41,15 | Přečteno: 4221x | Společnost

Zuzana Růžičková

Jak uvažuje ruský zajatec? Zajímavá svědectví přináší videa novináře Zolkina.

Novinář Zolkin vytváří od začátku války jedinečný projekt. Zpovídá ruské „soldáty“, kteří na Ukrajinu přišli jako okupanti. Jde o ty, kteří se buď sami vzdali nebo byli zajati (ukrajinsky „v plenu“). Jeho videa doporučuji.

27.10.2022 v 23:36 | Karma: 26,12 | Přečteno: 1040x | Diskuse| Společnost
  • Nejčtenější

Policie v pohotovosti kvůli hrozbě terorismu. Zadržela podezřelého cizince

8. června 2024  23:01,  aktualizováno  9.6 12:41

Policie dopadla cizince podezřelého ze zvlášť závažného zločinu, po kterém vyhlásila pátrání v...

Volby vyhrálo ANO před SPOLU. Stačilo! i Přísaha mají dvě křesla, propadli Piráti

9. června 2024  20:29,  aktualizováno  10.6

Volby do Evropského parlamentu vyhrálo v Česku hnutí ANO. Od voličů získalo 26,14 procenta hlasů,...

Dar pro Ukrajinu prostřednictvím Čechů vyvolal na Tchaj-wanu bouři

10. června 2024

Premium Dar, který má pomoci Ukrajině s obnovou tamního zdravotnictví, způsobil na Tchaj-wanu politický...

„Ukrajinská sebevražda“. Intriky v Kyjevě čím dál víc frustrují Západ

11. června 2024  19:21

Kádrové změny nezmítají jen ruským ministerstvem obrany, rostoucí pozornost vzbuzují i rošády v...

Policie prověřovala nákup vojenského materiálu pro Ukrajinu. Zajistila 300 milionů

5. června 2024,  aktualizováno  8.6 21:12

Premium Česká policie v tichosti prověřovala třaskavý případ, který může mít negativní dopad na zbrojní...

Polské gangy jezdí do Česka s falešnými recepty. Hlavně pro léky na úzkosti

13. června 2024

Premium Polské gangy obchodující s léky na předpis – zejména na deprese a úzkosti – přišly na jednoduchý...

ANALÝZA: Diplomatický teror, zní z Izraele. OSN ho staví na úroveň Hamásu

13. června 2024

Premium Od spolupracovnice MF DNES v Izraeli Napadený Izrael obvinila OSN z válečných zločinů, dává ho na černou listinu s al Káidou a...

Vláda schválila novelu o zjednodušení rozvodů. Zakazuje bití dětí

12. června 2024  23:09

Zjednodušení a zrychlení rozvodu i procesu hledání úpravy péče o děti z rozvedených manželství má...

Pokud nám nedají dost na školství, STAN nepodpoří rozpočet, varuje Bek

12. června 2024  22:56

Jestliže rozpočet na školství nebude splňovat vládní programové prohlášení, ministr Mikuláš Bek pro...

  • Počet článků 50
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 4266x
Jsem srdcem i duší kantorka, i když původně jsem dělala v rádiu. A protože mě baví psát, tak jsem si spojila současnou a minulou profesi a píšu hlavně o škole, ale občas i o něčem jiném...co život přinese:-)

Seznam rubrik