Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Neexistující pseudokoncentrák s volným pohybem osob poslanců Roznera a Okamury

„Neexistujícím pseudokoncentrákem“ s „volným pohybem osob“ prošlo 1300 lidí. Čtvrtina tu zemřela, mnoho bylo převezeno a zplynováno. Poslanci SPD by si měli prostudovat paragraf 405 TrZ - mluví až o 3 letech odnětí svobody.

   

     Cituji z dochovaných dobových dokumentů z archivu tábora : „..velká úmrtnost hlavně u dětí a průměrná denní úmrtnost od 1.do 21.1.1943 činila 5 osob…Mnoho osob ještě následkem zbědovaného stavu zemře a nedá se tomu zabránit.“ Cituji z knihy amerického autora Paula Polanskeho Tábor smrti Lety: Vyšetřování začíná:“ Všichni v okolí věděli, že Lety jsou likvidační tábor, řekla věcně paní Kaltrová. Nikdy nezapomenu na nákladní auto, které každý den odváželo mrtvá těla z tábora na hřbitov do Mirovic. Napravo od vstupu na hřbitov je jich pohřbených tolik, že když tam jdete ještě dnes, zem pod nohama zní dutě.“ V Mirovicích se schází k pietnímu místu označeném touto tabulkou s historickými daty nemalé množství lidí každý rok. Výčet dokladů o koncentráku je dnes již opravdu veliký a s trochou vůle se jich dá spousta dohledat.

  Oproti těmto dokumentům a důkazům genocidy stojí dva pánové se svými výroky:

  1. Pan poslanec Miloslav Rozner. Byl zvolený za Jihočeský kraj na kandidátce SPD. Profesí byl pan Rozner nejdříve pracovníkem v pekárně, dále pracoval na benzinové pumpě, aby svoji kariéru těsně před vstupem do vysoké politiky završil jako manažer rockové skupiny. Ve slavné televizní debatě, která sehrála v jeho politickém životě nemalou roli, se dále představil jako stínový ministr kultury. Že by se tento pán kdy detailně zabýval historií, konkrétně například, že by byl expertem na koncentrační tábory, z dostupných pramenů nelze dohledat.

          Výrok pana poslance: "Bezesporu bych nikdy nevyhodil z okna půlmiliardy za likvidaci fungující firmy kvůli neexistujícímu pseudokoncentráku."

        2. Pan místopředseda Sněmovny Tomio Okamura. Byl zvolený za Středočeský kraj na kandidátce SPD. Pan Okamura původně vystudoval chemickou průmyslovku, známý byl ale hlavně jako mluvčí Asociace českých cestovních kanceláří. Z webových stránek tohoto politika taktéž nevyplývá, že by se kdy zabýval profesionálně historií.

           Tento místopředseda Sněmovny v lednu řekl, že tábor v Letech nebyl oplocený a byl v něm volný pohyb. Pak se za to omluvil, ale přesto uvedl, že ho většinou nikdo nehlídal a lidé v něm se mohli volně pohybovat.

           Stojí tu fakta doložená z historických pramenů a vážné výroky dvou ústavních činitelů. Výsledek? Na oba pány již bylo podáno různými subjekty trestní oznámení. Kromě toho bude vyvoláno jednání o sesazení poslance Okamury z místopředsednické funkce. Paragraf 405 trestního zákoníku o popírání, zpochybňování, schvalování a ospravedlňování genocidia totiž jasně říká:Kdo veřejně popírá, zpochybňuje, schvaluje nebo se snaží ospravedlnit nacistické, komunistické nebo jiné genocidium nebo nacistické, komunistické nebo jiné zločiny proti lidskosti nebo válečné zločiny nebo zločiny proti míru, bude potrestán odnětím svobody na šest měsíců až tři léta.“

         Je proto možné, že po vydání nejvyššího vládního činitele - premiéra Babiše a předsedy poslaneckého klubu momentálně nejúspěšnější strany Faltýnka k trestnímu stíhání, budou poslanci hlasovat o dalších dvou volených zástupcích.  A to o místopředsedovi Sněmovny Okamurovi a předsedovi komise pro kontrolu Národního bezpečnostního úřadu Roznerovi. Musím říci, že jsem o odvolatelnosti politiků prosazované vehementně SPD nejdříve trochu pochybovala...Ale teď už vím, že je to od pánů Okamury a spol.výborný nápad a dokonalý politický tah !

 

 

 

Autor: Zuzana Růžičková | úterý 6.2.2018 20:20 | karma článku: 33,24 | přečteno: 3133x
  • Další články autora

Zuzana Růžičková

Zatrolené přijímačky

Umí současné přijímačkové testy roztřídit budoucí studenty? Mají pravdu kritici jednotné zkoušky, že je diskriminační a příliš náročná? A nebo se naopak mají na SŠ dostat jen studijní typy dětí a rodiny mají lépe vybírat školu?

6.5.2023 v 13:49 | Karma: 36,86 | Přečteno: 3655x | Diskuse | Společnost

Zuzana Růžičková

Nelegální domácí úkoly

Zadávání povinných domácích úkolů je nelegální. Říká pedagožka a aktivistka. DÚ je možné známkovat i hodnotit. Tvrdí naopak mluvčí MŠMT. Využívání úkolů je plně v souladu se školským zákonem. Říká zástupce inspekce. Tak jak to je?

9.4.2023 v 13:14 | Karma: 38,24 | Přečteno: 6640x | Diskuse | Společnost

Zuzana Růžičková

Místo učitelů amatéři. Místo slušných platů pedagogů podfuk.

Novela zákona o pedagogických pracovnících se zmítá v křečích a bude to mít trvalé následky na české školství. Vládní poslanci hodili vidle do zvyšování platů pedagogů a zároveň chtějí za katedry pustit amatéry.

8.4.2023 v 9:05 | Karma: 40,92 | Přečteno: 7765x | Společnost

Zuzana Růžičková

Proč vznikl učitelský kodex bez učitelů ?

Na zveřejněném učitelském kodexu spolupracoval kde kdo (profesní učitelská organizace jen jedna, navíc malá). Valná většina učitelů se tak na svém profesním kodexu nepodílela a dozvěděla se o něm z médií. Kdo ho vlastně sepsal?

10.12.2022 v 16:08 | Karma: 41,15 | Přečteno: 4223x | Společnost

Zuzana Růžičková

Jak uvažuje ruský zajatec? Zajímavá svědectví přináší videa novináře Zolkina.

Novinář Zolkin vytváří od začátku války jedinečný projekt. Zpovídá ruské „soldáty“, kteří na Ukrajinu přišli jako okupanti. Jde o ty, kteří se buď sami vzdali nebo byli zajati (ukrajinsky „v plenu“). Jeho videa doporučuji.

27.10.2022 v 23:36 | Karma: 26,25 | Přečteno: 1042x | Diskuse | Společnost
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Rozdáváme kola za milion korun

15. července 2024

Členství v iDNES Premium má velkou spoustu výhod. Čtenáři se dostanou ke všem prémiovým článkům na...

Trumpa při pokusu o atentát trefili do ucha. Střílel mladý republikán, nepřežil

14. července 2024  1:01,  aktualizováno  14:56

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát. Na...

Zemřela Shannen Doherty. Hvězda Beverly Hills 90210 podlehla rakovině

14. července 2024  15:17,  aktualizováno  17:04

Po téměř deseti letech boje s rakovinou zemřela americká herečka Shannen Doherty, informují média....

Padaly kroupy jak pingpongové míče. Bouřky se opět hnaly Českem

10. července 2024  8:02,  aktualizováno  22:52

Česko má za sebou další tropický den. Denní maxima byla ve středu překročena na 56 z celkem 167...

Wimbledonská šampionka Krejčíková! Italku přemohla v dramatickém finále

13. července 2024  14:45,  aktualizováno  18:51

Wimbledon má opět senzační vítězku. A znovu po roce tato senzace pochází z Česka! Barbora...

Donald Trump

15. prosince 2015  10:34,  aktualizováno  16.7 8:05

Donald Trump byl 45. prezidentem USA. Úřadu se ujal v lednu 2017. Ve volbách v roce 2020 se opět...

Česko na mnoha místech prožilo tropickou noc, na západě už ale prší

16. července 2024  7:38

Česko má za sebou další tropickou noc. Podle meteorologů na přibližně osmině měřicích stanic...

Bezpečnostní stěny v metru na Zličíně se stále testují. Datum zprovoznění není známo

16. července 2024  7:28

Cestující pražskou městskou dopravou už více než tři čtvrtě roku nenastoupí ve stanici metra Zličín...

Jsem starý, ale zatraceně bystrý, prohlásil Biden. V kampani pokračuje

16. července 2024  7:09

Americký prezident Joe Biden znovu odmítl pochybnosti ohledně své schopnosti ucházet o...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  • Počet článků 50
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 4266x
Jsem srdcem i duší kantorka, i když původně jsem dělala v rádiu. A protože mě baví psát, tak jsem si spojila současnou a minulou profesi a píšu hlavně o škole, ale občas i o něčem jiném...co život přinese:-)

Seznam rubrik