Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Zhubla jsem podle Mačingové - Fotky mé postavy po třech měsících

Drazí, tento blog bude plný superlativ. Podařilo se mi totiž díky zásadám, které ve své knížce "Zhubněte jednou provždy" sepsala Antónia Mačingová, úplně změnit svůj šatník, ale hlavně psychiku!! Sláva mému tělu:)

Začnu rovnou...Zde jsou fotky PŘED (19/7/2015) a PO (10/10/2015):

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hmotnost, míry

Hmotnost 75.3 kg, nyní 68.1 kg, ztráta 7.2 kg

Bříško 101 cm, nyní 98 cm, ztráta 3 cm

Stehno 64 cm, nyní 56 cm, ztráta 8 cm

Zadeček 107 cm, nyní 99 cm, ztráta 8 cm

Paže 33 cm, nyní 31 cm, ztráta 2 cm

Perlička - Byla jsem u své 14leté sestřičky a ze srandy si zkusila její džíny (velikost 36-38). Oblékla jsem je! Tedy ne, že bych je úplně dopnula, ale přetáhla jsem je přes stehna a zadeček! A to jsem předtím nosila velikost 42-44!

Jak teď jím?

Snídaně, obědy a večeře pořád dodržuju podle jídelníčku od Mačingové. Nedržím ale stejné pořadí. Když mi zbyde nějaká surovina, tak si z ní dělám různá jídla dál. Párkrát jsem jedla v restauraci - když mohu, dám si lososa. Jednou v restauraci neměli nic, co by bylo blízké mému stravování, tak jsem si dala pizzu se špenátem. Jindy jsem přijela pozdě v noci a neměla navařeno, tak jsem u maminky nepohrdla její večeří. Neměla jsem výčitky, prostě tak to bylo.

Sladké je pro mě pořád moc lákavé - první pomoc je napít se vody. Většinou do 15 minut touha přejde. Když je ale třeba stres a sladkost by mi pomohla, dávám si kousek sušeného ovoce, lžičku medu a nebo pár kousíčků sušenek Zemanka (čokokokosky a medové perníčky u mě vedou:). Několikrát jsem ochutnala u rodičů obyčejnou sušenku nebo buchtu, ale moc mi to nechutnalo. A dvakrát za ty tři měsíce jsem měla maličký čtvereček kvalitní čokoládky - ale že by mi to spustilo moji těžkou závislost, to ne.

Hodně piju. Dopoledne horkou vodu s kouskem zázvoru, ananasu, medu, skořice, máty nebo citronu. Jinak obyčejnou neperlivou vodu. Pro radost si dávám někdy Caro se sójovým nápojem Zajíc (zkoušela jsem mandlové mléko, ale nechutnalo mi).

Olivový olej střídám s ghí (přepuštěné máslo, je na něm skvělá ryba).

Když to shrnu, tak dodržuju "Mačku", když okolnosti jsou proti, nedělá mi problém si dát něco jiného.

Už mi tenhle způsob papání přijde tak vžitý, že by mi bylo divný, kdybych si třeba dala obyčejný rohlík a nějakou pomazánku. Nikdo neví, co nám život přinese, ale pevně věřím, že už takhle budu jíst pořád.

Psychika

 Nástup viditelných účinků byl u mě pomalejší, začalo to být pořádně vidět až asi po měsíci a půl. Od té doby to ale jede:) Největší šok byl v září, kdy jsem opět začala učit, a studenti mě viděli po letních prázdninách. Slova obdivu, chvály a příjemného překvapení se na mě doslova hrnuly. Sebevědomí narostlo dokonce až tak, že jsem si ostříhala vlasy úplně na krátko, protože je pro mě hlavní, že jsem to tak vždycky chtěla zkusit, dokonce se mi to i na sobě líbí, a je mi jedno, jestli si někdo bude myslet, že jsem lesbička, nemocná nebo tak. Už od prvních dní změny v jídle jsem cítila, že se ve mně něco pozitivního děje. Prošla jsem proměnou i své duše. Rezolutně jsem utnula vztahy, které jsem udržovala jen z povinnosti. Kdykoli jsem v situacích, které jsou pro mě ztrátou času a nic mi nedávají, odcházím. Snažím se mluvit pravdu a přesně popisovat, co cítím. Už neříkám "ano", když myslím "ne", už nedávám pochvaly nebo

sliby, které nemyslím vážně. I to razantní ostřihání vlasů mělo spirituální význam: už mi vadily odrosty, a tak jsem to šmikla přesně tam, kde začínaly moje vlastní vlasy. Netvrdím, že vypadám kdoví jak sexy, ale cítím se přirozeně a plná vnitřní síly - tohle jsem já, takhle vypadám. Berte mě kompletně a nebo si mě nevšímejte. Na přízeň druhého pohlaví teď asi mohu na dlouhou dobu zapomenout :), ale stejně teď potřebuju svoji energii věnovat sobě, znovu jsem se narodila - ještě mě čeká hodně práce, potřebuju vše znovu vystavět - tentokrát na pevných základech.

Přeji všem, ať se cítí dobře v těle i na duši. Držím palce a vím, že první krok (dva, tři, čtyři) jsou fakt nejtěžší, ale jakmile zvládnete překonat sebe, uděláte službu nejenom svému tělu a duši, ale ovlivníte tak i svoje okolí. Stravování podle Mačingové jsem od té doby vysvětlovala kamarádkám asi stokrát. Líbílo se jim, že osm kilo bylo dole, aniž bych se hýbala. Že nehladovím. A hlavně - že to funguje. Tři z nich si už knížku koupily, tak jim budu držet palce, ať se rozhodnou s tím začít co nejdřív, protože to stojí za to.

Moje plány do budoucna

Od nového roku chci trošku omezit práci. Ráda bych získaný čas využila na nějaký pohyb, třeba hip hop tanec a nebo se zkusila naučit malovat obrázky. V prosinci se narodí neteřinka, tak se těším, jak to obohatí život celé naší rodiny. Mám také v plánu zapracovat na své angličtině - i když ji učím, přeci jen se ta látka víceméně pořád opakuje a mám tak pocit, že moje znalosti pěkně zakrněly. Těším se na vše, co budoucnost přinese a věřím, že vše je dobré.

 

 

Autor: Berta Zázvorková | neděle 11.10.2015 12:27 | karma článku: 18,59 | přečteno: 2995x
  • Další články autora

Berta Zázvorková

Není potřeba nikoho ohromit, nikomu podlézat

Tím, co píšu v nadpise, jsem si jistá. Jsem typ člověka, který věří, že když budu sama sebou (a dovolím si být sama sebou), moje okolí se pročistí, oddělí se zrno od plev a zbydou mi v něm tak jen lidé, kteří za to stojí.

27.6.2018 v 8:00 | Karma: 12,23 | Přečteno: 322x | Diskuse| Ona

Berta Zázvorková

Můj názor na duchovní průvodce transformací života

Kurz, který ve mně spustil drobnou nechuť ke všem těm osvíceným lidem, kteří "vědí" něco víc a mají "dar" v druhých objevovat příčiny chmur, trval několik měsíců a byl dost intenzivní. Jednou týdně se skupinka asi dvanácti osob

23.6.2018 v 20:42 | Karma: 15,28 | Přečteno: 507x | Diskuse| Ona

Berta Zázvorková

Agorafobie (5. díl - Příprava na těhotenství)

I přesto, že můj život není jako běžné populace, rozhodla jsem se, že se v rámci několika měsíců pokusíme stát se s partnerem rodiči. Chci podniknout pár kroků, které, jak doufám, vyrovnají to, že budu asi pořád "zobat" pilule.

15.4.2017 v 20:53 | Karma: 7,32 | Přečteno: 393x | Diskuse| Ona

Berta Zázvorková

Agorafobie (4. díl - Je sobecké chtít děti?)

Jsem žena, která kromě toho, že trpí agorafobií s panickými záchvaty, tak chce brzy miminko. Jsem zamilovaná a milovaná, mám kde bydlet, mám práci, která jde skloubit s mateřstvím, už vím, co chci - podmínky by nemohly být lepší.

15.4.2017 v 14:52 | Karma: 10,63 | Přečteno: 452x | Diskuse| Ona

Berta Zázvorková

Co na seznamce nezabírá aneb pravopis, negativita, fňukání a nedostatek fotek

Chceš si najít přes internet holku? Tak se nauč český pravopis, nešiř negativitu, nefňukej a udělej si alespoň dvě selfie ... obličeje:) Předkládám další čtyři projevy, které mě na profilech na seznamce hned odradí.

10.6.2016 v 21:10 | Karma: 22,58 | Přečteno: 1506x | Diskuse| Ona
  • Nejčtenější

V Turecku zemřela česká zpěvačka Victoria. Zavraždil ji její vlastní manžel

14. června 2024  8:59,  aktualizováno  11:23

Česká zpěvačka Victoria byla zavražděna v Ankaře. Podle tureckého portálu Hürriyet ji zabil její...

„Ukrajinská sebevražda“. Intriky v Kyjevě čím dál víc frustrují Západ

11. června 2024  19:21

Kádrové změny nezmítají jen ruským ministerstvem obrany, rostoucí pozornost vzbuzují i rošády v...

Brusel zveřejnil 10 kroků pro přijímání migrantů, z nichž se Česko nevyzuje

12. června 2024  18:34

Evropská komise zveřejnila harmonogram, který má zajistit, aby v jednotlivých členských státech EU...

Pravda o střelbě na fakultě. Unikátní rekonstrukce, vrah přišel ve 13:23

17. června 2024

Premium Pravda o střelbě na filozofické fakultě se vynořuje postupně a některé detaily jdou proti tvrzením,...

„Tak dlouho tam ta zrůda byla...“ Zjištění o střelbě na fakultě rozlítila pozůstalé

18. června 2024

Premium Univerzita Karlova i pozůstalí podali stížnosti proti policejním závěrům prosincové střelby na...

Dron odhalil horor na bojišti. Rusové uřízli hlavu ukrajinskému vojákovi

18. června 2024  18:04

Ukrajinský generální prokurátor Andrij Kostin obvinil ruské invazní jednotky z dekapitace zajatého...

Na D2 se převrátil kamion. Směr k Brnu je zavřený, opačným se jezdí s omezením

18. června 2024  16:43,  aktualizováno  18:01

Na 31. kilometru D2 ve směru na Brno se odpoledne převrátil kamion, dálnice je neprůjezdná. Sjíždí...

V dánské farmaceutické firmě Novo Nordisk znovu hoří, svědci mluví o výbuchu

18. června 2024  17:08

V kancelářích dánské farmaceutické firmy Novo Nordisk podruhé v krátké době hoří. Informuje o tom...

Rusové uvázli v obklíčené fabrice, Ukrajinci na ně házejí americké bomby

18. června 2024

Premium Ukrajinské letectvo na frontě nasadilo americké klouzavé pumy GBU-39, které úspěšně adaptovalo na...

Jan Kempa: Správný muž se nestydí své ženě projevovat lásku
Jan Kempa: Správný muž se nestydí své ženě projevovat lásku

Profesionální trenér sportovců-profesionálů i hobbíků, vytrvalec a závodník, Jan Kempa, je mužem činu. Svůj život obrátil v patnácti doslova...

  • Počet článků 40
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1413x
Považuji se hlavně za lidskou bytost, potom za ženu, dceru, sestru, kamarádku, kolegyni. Mám i další role - zákaznici, čtenářku, posluchačku, Evropanku, pacientku.. ale tyto role neberu jako svoje životní, jsou jen vedlejší:) Snažím se pochopit svět kolem mě i svět ve mně. Zjištuji, že je to sakra propojené:), a že se rozdíl mezi "venku" a "vevnitř" stírá. Rezignuji na to, že má vše nějakou univerzální logiku, že existuje spravedlnost, pravda. Já jsem jediná, kdo může nastavit, co PRO MĚ bude logické, spravedlivé a pravdivé. Zbytek je jedno. Bytostně toužím jen BÝT.