Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Nebojím se ani islámu, ani uprchlíků. Bojím se plísně na nohou.

Nebojím se ani jednoho z témat v nadpisu, jimiž se zabývá většina kolegů-blogerů hlavně v posledních týdnech. Nemám se proč bát. Moje hranice nejsou totožné s hranicí Česka, moje hranice jsou jinde. Cítíte to podobně?

 Česká republika mě neporodila. Z nějakých důvodů jsem se sice narodila v této krajině, ale to třeba hovnivál také. Platím daně, zdravotní a sociální pojištění a pravidelně a poctivě chodím k volbám. Je to to minimum a zároveň maximum, co hodlám státu poskytovat. Mám ráda tohle místo, ale moje existence na něm nestojí a nepadá. Zbytek si prožívám v sobě.

Žiju svůj život, který není podmíněn národností. Potřebuju vzduch, vodu, jídlo a pak pár materiálních věcí. Nechci žít bez své rodiny a blízkých lidí. Mám přesně takový život, jaký si zasloužím. Za vše co mám nebo nemám, za vše co cítím nebo necítím jsem zodpovědná JÁ (a ne nějaký prezident nebo syrská rodina na útěku).

Jak to souvisí s tématem? Většina hlasitě protestuje už jen při představě, že nějací nuzáci a chudáci překročí jejich hranice. Bojí se nemocí, špíny, bojí se toho, že jim někdo bude nutit Alláha a bude jim zakazovat jíst vepřové. A já se ptám - opravdu jsou tak slabí na duši, že jim někdo něco může jen tak vnutit? Hlásáme, že přeci musíme bojovat pro budoucnost našich dětí, ale naše děti mezitím, co táhneme do (byť "jen" verbální) války žijí svoje běžné životy a jediné, co potřebují, je pozornost jejich rodičů.

A znovu se ptám - to jsou vaše hranice totožné s tím místem na mapě, kde už začíná nový stát? Jediná hranice, za kterou je potřeba bojovat, je naše tělo. Úplně to vidím, jak některé ty nejvíc ukřičené existence volají: "Zastavte to, oni nás čisté (vyvolené, slušné, vzdělané, vyspělé - doplňte si dle svého) chtějí pošpinit", a přitom nevidí, že jim samotným za nehty prstů u nohou kvete plíseň.

Jestli máte potřebu křičet, měnit a bojovat, bojujte ve svém životě - dejte si do pořádku tělo, snižte si krevní tlak, zbavte se vaginální mykózy. Potom, až tohle budete mít vyřešené, vrhněte se do svých vztahů s rodiči (už jste jim dnes volali?), opravte pokřivené vztahy se sourozenci, dejte dětem svou plnou pozornost. Až i tady bude stoprocentní čistota, ukliďte svůj dům. Dejte pryč všechno, co je natřené jedovatým lakem, pořádně si vyvětrejte, vyhoďte staré harampádí. Jestli jste opravdu tak dobří a máte pořád sílu měnit svět, udělejte něco prospěšného ve své vesnici, vlastně stačí i jen v ulici.

Česká republika je krásná (ale i ošklivá), ale ať už si pod tím slovem představíte cokoli a kohokoli, tak jste to jen Vy, kdo může pohladit vaše děti a přitulit k sobě svého partnera.

Když se totiž obrátíte do sebe a budete řešit to, co se vás bezprostředně týká, vykonáte toho pro své nejbližší, lidstvo a svou vlast (pokud to chcete pořád dělit) o mnoho víc.

 

Autor: Berta Zázvorková | pondělí 31.8.2015 20:58 | karma článku: 16,46 | přečteno: 997x
  • Další články autora

Berta Zázvorková

Není potřeba nikoho ohromit, nikomu podlézat

Tím, co píšu v nadpise, jsem si jistá. Jsem typ člověka, který věří, že když budu sama sebou (a dovolím si být sama sebou), moje okolí se pročistí, oddělí se zrno od plev a zbydou mi v něm tak jen lidé, kteří za to stojí.

27.6.2018 v 8:00 | Karma: 12,23 | Přečteno: 322x | Diskuse | Ona

Berta Zázvorková

Můj názor na duchovní průvodce transformací života

Kurz, který ve mně spustil drobnou nechuť ke všem těm osvíceným lidem, kteří "vědí" něco víc a mají "dar" v druhých objevovat příčiny chmur, trval několik měsíců a byl dost intenzivní. Jednou týdně se skupinka asi dvanácti osob

23.6.2018 v 20:42 | Karma: 15,28 | Přečteno: 508x | Diskuse | Ona

Berta Zázvorková

Agorafobie (5. díl - Příprava na těhotenství)

I přesto, že můj život není jako běžné populace, rozhodla jsem se, že se v rámci několika měsíců pokusíme stát se s partnerem rodiči. Chci podniknout pár kroků, které, jak doufám, vyrovnají to, že budu asi pořád "zobat" pilule.

15.4.2017 v 20:53 | Karma: 7,32 | Přečteno: 393x | Diskuse | Ona

Berta Zázvorková

Agorafobie (4. díl - Je sobecké chtít děti?)

Jsem žena, která kromě toho, že trpí agorafobií s panickými záchvaty, tak chce brzy miminko. Jsem zamilovaná a milovaná, mám kde bydlet, mám práci, která jde skloubit s mateřstvím, už vím, co chci - podmínky by nemohly být lepší.

15.4.2017 v 14:52 | Karma: 10,63 | Přečteno: 452x | Diskuse | Ona

Berta Zázvorková

Co na seznamce nezabírá aneb pravopis, negativita, fňukání a nedostatek fotek

Chceš si najít přes internet holku? Tak se nauč český pravopis, nešiř negativitu, nefňukej a udělej si alespoň dvě selfie ... obličeje:) Předkládám další čtyři projevy, které mě na profilech na seznamce hned odradí.

10.6.2016 v 21:10 | Karma: 22,58 | Přečteno: 1507x | Diskuse | Ona
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Rozdáváme kola za milion korun

15. července 2024

Členství v iDNES Premium má velkou spoustu výhod. Čtenáři se dostanou ke všem prémiovým článkům na...

Trumpa při pokusu o atentát trefili do ucha. Střílel mladý republikán, nepřežil

14. července 2024  1:01,  aktualizováno  14:56

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát. Na...

„Nakonec na mě plivnul.“ Nizozemec loví Češky a prodává je na gangbang

18. července 2024

Premium Stovky českých žen k natáčení tvrdého porna v Nizozemsku naverboval v uplynulých letech Daniël van...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

19. července 2024  9:25,  aktualizováno  22:33

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s...

Zemřela Shannen Doherty. Hvězda Beverly Hills 90210 podlehla rakovině

14. července 2024  15:17,  aktualizováno  17:04

Po téměř deseti letech boje s rakovinou zemřela americká herečka Shannen Doherty, informují média....

Biden odstoupil z prezidentských voleb „v zájmu země“, podpořil Harrisovou

21. července 2024  19:59,  aktualizováno  20:56

Americký prezident Joe Biden oznámil, že odstupuje z kandidatury za znovuzvolení prezidentem USA....

Babiš věří ve vítězství Trumpa. Podle Klause byla pozice Bidena neudržitelná

21. července 2024  20:17,  aktualizováno  20:51

Americký prezident Joe Biden v neděli večer oznámil, že odstupuje z kandidatury za znovuzvolení...

Joe Biden: muž stíhaný tragédiemi, který se prezidentem stal příliš pozdě

21. července 2024  20:12

Do Bílého domu nastoupil v osmasedmdesáti letech letech a stal se tak nejstarším prezidentem USA v...

U Českých Budějovic srazilo auto tři lidi. Zasahují hasiči i záchranáři

21. července 2024  19:51

Poblíž Starých Hodějovic u Českých Budějovic došlo ke střetu osobního auta se třemi osobami....

  • Počet článků 40
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1413x
Považuji se hlavně za lidskou bytost, potom za ženu, dceru, sestru, kamarádku, kolegyni. Mám i další role - zákaznici, čtenářku, posluchačku, Evropanku, pacientku.. ale tyto role neberu jako svoje životní, jsou jen vedlejší:) Snažím se pochopit svět kolem mě i svět ve mně. Zjištuji, že je to sakra propojené:), a že se rozdíl mezi "venku" a "vevnitř" stírá. Rezignuji na to, že má vše nějakou univerzální logiku, že existuje spravedlnost, pravda. Já jsem jediná, kdo může nastavit, co PRO MĚ bude logické, spravedlivé a pravdivé. Zbytek je jedno. Bytostně toužím jen BÝT.