Politika v Bruselu: Když se vážnost stane absurditou
V mém blogu se podíváme na několik situací, které by vám mohly připadat jako bžunda, ale jsou to skutečné perličky bruselské politiky:
1. Normy pro zakřivení banánů a okurek: „EU má tak přísné normy na zakřivení banánů, že když se banán narovná, musí se přejmenovat na ‚přímou žlutou tyč‘.“
2. Označování potravin podle nutriční hodnoty: „EU nám dala nutriční štítky, takže teď trávíme celé hodiny čtením obalů v obchodě. Kdo by si chtěl jen tak vzít čokoládu bez studia jejího ‚nutričního profilu‘?“
3. Vyřazení klasických žárovek z prodeje: „EU nám vzala žárovky, takže teď musíme používat svíčky. Ale pozor, jen ty energeticky úsporné!“
4. Zákaz používání rtuťových teploměrů: „EU zakázala rtuťové teploměry, protože jsme všichni přestali mít horečku. Teď máme jenom ‚regulovanou tělesnou teplotu‘.“
5. Omezení používání plastových tašek: „EU nám omezila plastové tašky, takže teď nosíme nákupy v kapsách. Kdo potřebuje tašky, když máte kapsy?“
6. Standardizace nabíječek pro mobilní telefony: „EU chce, aby všechny nabíječky byly stejné. Asi proto, aby se nám lépe hledaly v šuplíku plném kabelů.“
7. Upozornění na nafukovací balónky: „Podle EU musí mít balónky varování, že je nesmí nafukovat děti bez dozoru. Asi proto, že by mohly nafouknout něco nebezpečnějšího, jako je byrokracie.“
8. Normy pro jednotný rozměr cirkusových stanů: „EU nám řekla, jak velký má být cirkusový stan. Asi proto, aby se tam vešla veškerá byrokracie!“
9. Zákaz tradičních žárovek: „EU zakázala tradiční žárovky, takže když teď přijdeme domů, musíme hledat vypínač ve tmě. Ale aspoň to šetří energii!“
10. Povinné přimíchávání biosložek do pohonných hmot: „Díky EU nyní můžeme tankovat salátový olej přímo do našich aut. Kdo potřebuje benzín, když můžete mít bio-šalát?“
11. V roce 2035 EU konečně zakáže prodej aut na benzín a naftu, protože kdo by vlastně chtěl jezdit v autě, které můžete tankovat kdekoli? Místo toho budeme mít čisté, tiché elektrické vozy, které budou moci jezdit celých 100 km na jedno nabití, pokud ovšem najdeme funkční nabíjecí stanici. A nebojte, pokud budete chtít cestovat dál, můžete vždy použít syntetická paliva – jen si připravte peněženku. Paní von der Leyenová už plánuje svou cestu na Mars v elektrickém voze, protože tam je stejně snadné najít nabíjecí stanici jako v některých částech Evropy.
V Bruselu zřejmě mají tolik volného času, že se rozhodli věnovat se regulaci všeho od velikosti cirkusových stanů po to, jak silný by měl být váš vysavač. Díky jejich nekonečné moudrosti nyní víme, že život bez rtuťových teploměrů a pomazánkového másla je ten pravý život. A kdo by si myslel, že svoboda znamená možnost vybrat si jakoukoliv žárovku nebo plastovou tašku? Ne, pravá svoboda je vědět, že vaše nabíječka je standardizovaná a že každý balónek, který nafouknete, je schválený EU. Takže děkujeme, Bruselu, za to, že jste nám ukázali, jak žít – v bezpečném, regulovaném a energeticky úsporném ráji. A pamatujte, když si příště budete číst nutriční štítky na čokoládě, děláte to pro svou vlastní dobro.
V institucích Evropské unie je přibližně 54 tisíc zaměstnanců, které tam platíme i my a to se vyplatí. Regulací více a více, aby si své peníze přeci zasloužili.
Veronika Blažková
Rozdávání letáků v metru: DPP - tři odpovědi za den, ale žádné řešení

Dnes jsem se ocitla v zajímavé situaci při rozdávání novin v metru na stanici Florenc. Už dva měsíce šířím naše volební noviny Svobodná Evropa jako kandidátka do Evropského parlamentu.
Veronika Blažková
Unifikace evropských občanů

V době, kdy se Evropa stále více sjednocovala, se zrodila myšlenka, která překročila všechny hranice. Nařízení a směrnice začaly proudit z centra moci, z místa, kde se rozhodovalo o osudu každého občana.
Veronika Blažková
Zastavme progresivisty, dokud je ještě čas

V dnešní době se střet generací stává stále výraznějším. Rodiče, kteří mají životní zkušenosti, se potýkají s novou realitou, ve které jejich děti vyrůstají.
Veronika Blažková
Volební klání na TV: Kdo má právo na hlavní scénu?

Blížící se volby do Evropského parlamentu přinášejí otázky ohledně role veřejnoprávních médií. Jak by měla fungovat veřejnoprávní televize a rozhlas v období voleb?
Další články autora |
Proč se to zvrtlo? Trump čekal boxerský pás, ale Zelenskyj ukázal fotky se zajatci
Američtí představitelé začali věřit ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi, ačkoliv jejich...
Bombové hrozby v Praze. Policie evakuovala tisíce lidí, odklonila dopravu
V Praze se ve čtvrtek večer uskutečnily masové evakuace kvůli nahlášeným bombám v pražské Lucerně a...
Připravte si zásoby jídla na 72 hodin, vyzývá Evropská unie v nové strategii
Občané Evropské unie by si měli připravit zásoby jídla, které jim v případě nouze vydrží nejméně 72...
Táhněte do pr****! řve gynekoložka ve videu na pacientku. Teď jí hrozí trest
Gynekoložka ze středočeských Líbeznic čelí kritice poté, co vulgárně napadla jednu ze svých...
Daňové přiznání za rok 2024: využijte formuláře pro internetové podání
Jako každý rok i letos musí mnoho podnikatelů, drobných živnostníků i další osoby samostatně...
Víc států zvažuje poslat vojáky na Ukrajinu, Rusko o tom nerozhoduje, řekl Macron
Od naší zpravodajky v Paříži Zatím nenastal čas rušit sankce proti Rusku, které pokračuje v agresi proti Ukrajině. Po pařížském...
Trumpova administrativa zrušila rozhodnutí o konci financování Svobodné Evropy
Administrativa prezidenta Donalda Trumpa zrušila své předchozí rozhodnutí ukončit financování Rádia...
Armádní nábor netrápí jen Česko. Vázne v Austrálii a v USA ho zachraňují ženy
České armádě chybí tisíce profesionálů i záložníků a efektivní nástroje, jak zároveň na jedné...
Útočník pobodal v centru Amsterdamu pět lidí, jejich stav není znám
Pět lidí utrpělo zranění při čtvrtečním útoku nožem v centru Amsterdamu. Policie už útočníka...
- Počet článků 5
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 425x