Premium

Získejte všechny články
jen za 49 Kč/měsíc

Je na čase, VYKOPAT NEČASE?

10. červen 2011 dobře si zapamatujte den, kdy vláda země české, ač složena ze stran nazývaných se demokratickými, pomoci údajně nezávislého soudu, pošlapala ústavní právo každého z nás, každého občana české republiky!

Ústava nám zaručuje právo na stávku, jako jednu z možností vyjádření nespokojenosti. Stávka je tak nástrojem obyvatel, zaměstnanců v boji za svá práva, stávka je způsobem vyjádření požadavků a názorů pokud vyjednávání nestačí, pokud ten kdo rozhoduje, nenaslouchá a nebere na zřetel požadavky a názory lidí stojících v hierarchii postavení pod ním.

Bez ohledu na to, jestli stávku schvalujeme, či jsme proti ni, jestli s požadavky stávkujících souhlasíme a nebo je ze zásady odmítáme, nesmíme v možnosti stávkovat nikomu bránit a už vůbec by k tomu neměla být zneužita moc soudní! Pokud se k tomuto kroku odhodlala vláda demokratického státu, zvláště když tato stávka měla být namířena proti vládě a proti krokům, které tato vláda prosazuje pod názvem reforma, pak přestala být vládou demokratickou a jako taková by ihned měla odstoupit!

Po aférách, které nám tato vláda od svého nástupu k moci servírovala a způsob, kterým je hlavně řešila, nám napovídal, jak hodně jim moc zachutnala a jak si ji tihle pánové chtějí za každou cenu udržet! Pominuli fakta, že ve vládě zůstává ministr, kterému pod rukama rozkradou více jak 250 miliónu korun a on se necítí být zodpovědným, že pan předseda vlády vytvořil post ministra pro boj s korupcí jen proto, aby umlčel stranu VV a prodloužili tak agónii této neschopné a zároveň všehoschopné vlády. A pominuli i fakt, že ač vláda deklarovala boj s korupcí jako jednu ze svých priorit a přitom byl ten, kdo korupci odhalil potrestán! A to jen nedávný zásah prezidenta a jakási tajná dohoda, nebo neustálé kupčení s požadavky strany Věci Veřejných může být považováno za korupci. Není to totiž nic jiného než politická prostituce a uplácení, co tuto vládu stále ještě drží při životě. Strana ODS již několik let své vládnutí prodlužuje pomoci korupce a uplácení (dříve Melčák, Pohanka, Wolf a td. Nyní strana VV). A tak poslední krok a zneužití soudní moci i následné zastrašování odborářů, je dalším ubohým krokem ubohé vlády v čele s Nečasem.Strana ODS a i vláda samotná ztrácejí každým dnem na oblibě a pan Nečas si toho vědom určitě je, jak jinak si vysvětlit jeho strach z toho, že nespokojení lidé začnou stávkovat a shromažďovat se v ulicích. Hněvu obyvatelstva se právem bojí každý špatný vladař a ti zdejší nejsou výjimkou.

Na mnoha místech planety, v mnoha zemích světa, vyšel nespokojený lid do ulic demonstrovat a vyjádřit tak svůj názor! Mnohde potom nechali i střílet do demonstrantů, aby je umlčeli. Způsob, kterým se rozhodli pánové Nečas a Kalousek umlčet je stejně nebezpečný a morálně nepřijatelný! Ještě děsivějším je pak způsob provedení a doručení soudního rozhodnutí! Soudci a jejich rozhodování nesmí být ovlivňována a úkolována nikým, ani samotným předsedou vlády! Tohle provedení předání rozhodnutí přinejmenším nevoní?!

 Zcela směšným a právem zlobu vyvolávajícím, je pak následný apel pana Nečase k uposlechnutí soudního rozhodnutí, jako jediného morálního způsobu, z nabízených možností. Já se ptám, pane předsedo vlády, jakým právem se oháníte morálkou, když vy samotni jste ji celou dobu od nástupu k moci pošlapávali?! Jakým právem směřujete tuhle zem k totalitním praktikám!? A zdali i vy uhradíte škody, které jste napáchali a ještě napácháte svým rozhodováním!?

Na závěr jen tolik, že doufám ve stávku větších rozměrů, než měla být ta pondělní, doufám v, ni a podpořím ji. Doufám, že se přidají i ti, kteří doposud jen nadávali a nečiníce přihlíželi tomu, jak zde vlády posledních 21 let devastovali naši zem. Doufám, že stávka přeroste v případnou revoluci, pokud pánové politici nepochopí, že jsou placeni náma a tak by i pro nás měli dobře pracovat! Nebojme se tedy vyjádřit svou nespokojenost i stávkou je li to potřebné a nenechme se zastrašit.  Jako vyjádření podpory stávkujícím i jako vyjádření nespokojenosti s touto vládou stejně jako požadavek k její demisi a vypsání nových voleb navrhuji: připnout si opět trikolóru. Dejme tak najevo nechuť tolerovat aroganci politiků a jejich pohrdání hlasem voličů a obyvatel! Je čas vyjádřit nespokojenost jasně a zřetelně, je čas chtít korupci a rozkrádání státu vyšetřit a potrestat, je čas vyžadovat náhradu škod způsobenou nekvalitní prací státních úředníků, poslanců i samotných ministrů! Nikoli o tom jen mluvit a boj s těmito zločiny slibovat! Je na čase opravdu reformovat systém a ne pouze jen brát z kapes nás obyčejných občanů a škrtat tam, kde je potřeba přidávat! Takže odpovím na otázku z nadpisu, ANO. JE NA ČASE VYKOPAT NEČASE! A s ním i ty ostatní vyžírky, kteří se jen obohacují na náš účet! Přestaňme být umlčeným stádem hloupých ovčanů, přestaňme jen čekat na zázrak, nebo za sebe rozhodovat druhé! Pokud totiž budeme jen mlčky přihlížet tomu, jak s náma politici vyjebávají, zůstaneme v těch sr… pardon výkalech navždy!

Autor: Radim Valášek | pondělí 13.6.2011 13:13 | karma článku: 32,82 | přečteno: 1824x

Další články autora

Radim Valášek

Nejčistější Péťa bude asi pěknej ...

Se zaujetím sleduji dění na naši politické scéně a tak mi nemohlo ujít odvolání pana Pospíšila z funkce ministra spravedlnosti. Jako každý jiný mohu jen spekulovat nad tím, co opravdu vedlo slabého Péťu Nečase k tomuto, pro mě dost nesmyslnému kroku, nakonec je to jeho právo, právo předsedy vlády. Já mu toto právo upírat nehodlám. Jen jako občan této země očekávám, že se tímto krokem, nevrátíme někam do časů normalizačních čistek.

28.6.2012 v 11:55 | Karma: 19,39 | Přečteno: 1139x | Diskuse | Politika

Radim Valášek

Omlouvám se Vám Výsosti, že jsem si dovolil názor

To jsem si ale dovolil troufalost, zveřejnit svůj názor! Mít tu moc, nechám se za tu drzost okamžitě zavřít, nebo aspoň veřejně zmrskat! Jak mě mohlo jen napadnout míti něco proti tak zdraví prospěšné a voňavoučké činnosti, jakou bezesporu kouření cigaret je?!

3.6.2012 v 10:10 | Karma: 23,73 | Přečteno: 1854x | Diskuse | Společnost

Radim Valášek

V dnešní době kouří jen hlupáci!

S chutí se vždy zapojím do debaty o zákazu kouření s těmi, kteří tento zákaz odsuzují. Také se jen usmívám nad hloupostí těch zastánců kouření, kteří tvrdí, že je nedemokratické něco zakazovat a ohánějí se jejich vlastní svobodou a tudíž právem kouřit. Časté tvrzení, že zákaz kouření v restauracích je zasahováním do práv kuřáků a majitelů těchto zařízení je jen dokladem toho, jaká je krátkozrakost a hloupost těch, co tyhle nesmysly pronášejí. Tak nějak při tom urputném hájení demokratických práv ovšem zapomínají na ty samé práva a omezení nás nekuřáků!

2.6.2012 v 16:16 | Karma: 43,95 | Přečteno: 10707x | Diskuse | Společnost

Radim Valášek

Nikdo za všechny a všichni proti všem!

Mám rád tohle období, kdy nám sluníčko umožňuje vyhřívat se na předzahrádkách restaurací a pozorovat to hemžení kolem nás. I já si takhle zrovna sedím, usrkávám své presso a pozoruji skupinku místních dětí, která před chvílí dorazila z nějaké slavnosti, neboť každý z nich drží v ruce nafukovací balónek. Navzájem se teď dohadují kdo z nich má balónek lepší. Ten můj modrý je největší tvrdí Péťa, Ne ten můj červený, oponuje mu Filípek, ale oranžový je nejkrásnější křičí Bohoušek, kdepak to ten můj žlutý, stál totiž nejvíc, překřikuje ho Mireček. Všichni jste úplně mimo, ten nejlepší mám přeci já, vykřikuje malý Vašík. S úsměvem pozoruji, děti jak se navzájem přehadují a jejich maminky, jak je napomenou vždy, když se křik ratolestí stává hlasitějším.

1.6.2012 v 12:12 | Karma: 9,25 | Přečteno: 770x | Diskuse | Společnost

Radim Valášek

Zhulte mi babku, ožerte dědka, ať nám zvolí opět zmetka.

Jako každý jiný den jsem si i dnes pročítal různé zprávy a články na různých zpravodajských serverech. Mimo jiných mě zaujala zpráva o výsledcích průzkumu konzumace alkoholu a drog u mladistvých Průzkum, který probíhal v evropských zemích u žáků devátých tříd a prvního ročníku středních škol pro Českou republiku příliš dobře nedopadl, upřímně tohle prvenství je děsivé stejně jako výsledky.

31.5.2012 v 15:15 | Karma: 15,02 | Přečteno: 1255x | Diskuse | Společnost

Nejčtenější

Po deštích se lesy plní houbami. Tady mají Pražané největší šanci na plný košík

ilustrační snímek
8. června 2026

Počasí posledních dnů jako by si čeští houbaři sami vymodlili. Kombinace vydatných dešťů a...

Pražská muzejní noc 2026: Na Florenci se chystá videomapping zdarma, zahraje i Lake Malawi

Festival Signal rozzářil centrum Prahy (15. října 2015).
9. června 2026  12:47

Více než 60 muzeí, galerií a dalších kulturních institucí otevře své brány netradičně v nočních...

Mačkáte v MHD tlačítka správně? ROPID vysvětlil, jak dávat znamení bez zmatků

Zastávky na znamení, kočárky a tlačítka... Umíte je správně používat?
8. června 2026  16:21

Kdo někdy nervózně mačkal tlačítko v tramvaji pětkrát za sebou nebo hledal ten správný čudlík, není...

Začíná léto a s ním i obří stavba u letiště. Neriskujte, že vám kvůli kolonám uletí letadlo

V následujících měsících bude v okolí letiště probíhat přestavba křižovatky...
8. června 2026  19:02

Míříte na dovolenou a ta začíná na Letišti Václava Havla v Praze? Tak zbystřete, hlavně pokud...

Železnice na letiště vstupuje do nové etapy. Kvůli protestům zmizí ze Střešovic plánovaný komín

Architektonický návrh terminálu Dlouhá Míle od společnosti Pavlíček Hulín...
3. června 2026  18:05,  aktualizováno  4. 6. 7:12

Přípravy klíčové části železnice z centra hlavního města na Letiště Václava Havla pokračují....

Až o polovinu levněji. Redaktoři vyrazili na jahody do Polska

Jan prodává jahody za 80 Kč/kg první den u směnárny nejblíž hranici (9. června...
10. června 2026  8:02

Stovky Čechů vyrážejí do Polska za levnými jahodami. Stánkaři s košíky z polských plantáží jsou...

Astronaut Svoboda vezme na ISS šest experimentů z Brna, zkoumají stres i imunitu

ilustrační snímek
10. června 2026  6:30,  aktualizováno  6:30

Tričko předpovídající stresovou reakci, mikroskopické roboty, kteří čistí těžko dostupná místa, i...

  • Počet článků 29
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1836x
svobodný občan s vlastním názorem, nestraník, a nikoho mé články číst nenutím!

Seznam rubrik

Bloger roku 2024
Blogera roku 2025
Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.