Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Hnědá náckovská košile! Aspoň podle volební kalkulačky!

Neotvírejte volební kalkulačku! Může vás vyděsit stejně, jako vyděsila mě! Považuji se za tolerantního člověka se sociálním cítěním, názory a postoje hodnotím podle jejich obsahu a prospěšnosti a ne podle toho z jaké strany politického spektra přicházejí. Hru na pravici a levici považuji za něco, co vymysleli na své cestě ke korýtkům ti, kteří se postupně sami pasovali do role nadlidí.

Přátelé,  vždy jsem si myslel, že s Mgr.Vandasem a jeho příznivci sdílím  jen  jediné, tedy pouze stejné občanství. Skutečnost, že se ze všech kandidujících stran, které odpověděly v souladu se svým programem na 80 otázek, ze kterých  pak volební kalkulačka vypočítává míru společných názorů, shoduji právě s DSSS, tedy stranou jejíž název, podobně jako pan Hůlka v případě SPOZ, nejsem schopen ani správně definovat, mě velice zaskočila. Stejně jako fakt, že v těsném závěsu si pomyslné stříbro mých shodných výsledků odnesli Občané 2011 (pozor nezaměňovat s ANO pana Babiše), tedy hnutí o jehož existenci jsem neměl prakticky ani tušení, natož pak o jeho programu a lídrech. A abych kompletoval „sbírku medailí“, tak bronz patří Pirátům a mě se nechce věřit, že je to jen proto, že nesouhlasím s poplatkem za prázdná paměťová média.

Jak je to možné, ptám se sám sebe. Jsem jediný, komu jeho, myslím, že celkem všeobecně respektované a mezi lidmi hojně rozšířené názory oblékly hnědou náckovskou košili? Nebo je všechno jinak v tomto našem českém „matrixu“, jak ostatně signalizuje obsazení druhého a třetího místa. Komu věřit?  Jsou ti, kteří u mě uspěli podle volební kalkulačky, skutečně jen pohrobci znovu vskřísených nacionálních socialistů a jejich volební program je jednou velkou lží? Nebo je to jinak a jen mediální prezentace na objednávku orientuje náš úhel pohledu záměrně negativně. Nebyl jsem asi sám, kdo v reportážích o demonstracích v Litvínově, Duchcově, Č.Budějovicích i Ostravě viděl kromě hrstky extrémistů, na které se zaměřovaly televizní kamery, drtivou většinu místních obyvatel včetně maminek s kočárky. A nasadit někomu psí hlavu a získat pro následné plivání nadšené příznivce, na to jsme přece v Česku machři. Stačí se jen podívat čím ještě dnes, více než půl roku po prezidentských volbách, procházejí oba finalisté. A také na volební billboardy. Ne na ty, kde politici  propagují sami sebe, ale na ty, kde haní své soupeře. Kdysi se říkalo, že Evropa končí u Hodonína a pak už začíná Balkán. Při pohledu na naši politickou kulturu mám pocit, že se hranice posunula k Aši.

Na začátku jsem vás varoval před otevřením volební kalkulačky. Skutečně, máte-li alespoň elementární představu o tom, co bude obsahovat vaše volební obálka, tak volební kalkulačku neotvírejte. Já to udělal spíše ze zvědavosti, jak taková záležitost vůbec funguje. A také v naivní představě, že se utvrdím v názoru.  A na místo abych se zbavil pochybností o své volbě, jsem dnes ve velkých rozpacích, ke kterým mě přivedly mé následné úvahy. Vím jistě, že můj hlas Mgr.Vandas a jeho strana zcela určitě nedostane. Mé pochybnosti přebíjejí až rádoby líbivý volební program. Do voleb zbývá  týden a tak  k definitivnímu rozhodnutí zůstává ještě dost času. Mě i vám.

Autor: Jindra Svojan | pátek 18.10.2013 17:29 | karma článku: 12,84 | přečteno: 770x
  • Další články autora

Jindra Svojan

Chudáci děti

Původně jsem psal článek pro http://www.basketbal-klatovy.cz. Okolnosti, o kterých je zmínka v závěru, mě přesvědčily o tom, že si článek zaslouží své místo na mém blogu.

25.3.2021 v 11:57 | Karma: 8,07 | Přečteno: 256x | Diskuse| Sport

Jindra Svojan

Máme svobodu.

Potřetí v tomto roce byly sportující děti vyhnáni z hal a tělocvičen. Třetímu zavření škol zabránily jen vyhlášené vánoční prázdniny. Vláda má plná ústa nežádoucí vysoké mobility lidí ale MHD je přeplněná a bez jakýchkoli opatření

18.12.2020 v 13:20 | Karma: 18,07 | Přečteno: 342x | Diskuse| Politika

Jindra Svojan

Vraťte dětem sport!

Lékařská komise ČOV a drtivá většina pediatrů varují před tvorbou generace „covidových dětí“. Souboj zastánců „zpřísňování“ a „uvolňování“ graduje. Tisíce úředníků na ministerstvech plodí „úderné nesmysly“ Ztratil se zdravý rozum?

30.11.2020 v 15:52 | Karma: 15,53 | Přečteno: 329x | Diskuse| Sport

Jindra Svojan

Jak je libo. Hitler v lednu a také v prosinci. Heydrich v únoru ...

Nestačily hrnečky, teď už zdaleka ne "naše", ale nevím čí vojsko, vyrukovalo s trhacím kalendářem. Opravdu skvost.

28.5.2020 v 20:07 | Karma: 22,38 | Přečteno: 498x | Diskuse| Politika

Jindra Svojan

Trenére, musíte …!

Toto je čtení pro trenéry. Pochopí, že „v tom” nejsou sami. Také pro ty, kteří si trenérskou práci malují v růžových barvách „naprosté a oddané součinnosti po linii rodiče – sportující dítě – trenér“.

6.12.2018 v 11:04 | Karma: 21,04 | Přečteno: 500x | Diskuse| Sport
  • Nejčtenější

Policie v pohotovosti kvůli hrozbě terorismu. Zadržela podezřelého cizince

8. června 2024  23:01,  aktualizováno  9.6 12:41

Policie dopadla cizince podezřelého ze zvlášť závažného zločinu, po kterém vyhlásila pátrání v...

Dar pro Ukrajinu prostřednictvím Čechů vyvolal na Tchaj-wanu bouři

10. června 2024

Premium Dar, který má pomoci Ukrajině s obnovou tamního zdravotnictví, způsobil na Tchaj-wanu politický...

Volby vyhrálo ANO před SPOLU. Stačilo! i Přísaha mají dvě křesla, propadli Piráti

9. června 2024  20:29,  aktualizováno  10.6

Volby do Evropského parlamentu vyhrálo v Česku hnutí ANO. Od voličů získalo 26,14 procenta hlasů,...

„Ukrajinská sebevražda“. Intriky v Kyjevě čím dál víc frustrují Západ

11. června 2024  19:21

Kádrové změny nezmítají jen ruským ministerstvem obrany, rostoucí pozornost vzbuzují i rošády v...

Policie prověřovala nákup vojenského materiálu pro Ukrajinu. Zajistila 300 milionů

5. června 2024,  aktualizováno  8.6 21:12

Premium Česká policie v tichosti prověřovala třaskavý případ, který může mít negativní dopad na zbrojní...

Nový prezident Pellegrini jako první navštíví Česko, přijede 26. června

13. června 2024  9:36

Příští slovenský prezident Peter Pellegrini navštíví Česko při své první zahraniční cestě 26....

Poslanci pokračují v interpelacích. Budou řešit také podporu investic a žhářský útok

13. června 2024  8:37,  aktualizováno  9:34

Přímý přenos Poslance ve čtvrtek pokračují v dalších interpelacích, během kterých mohou klást otázky členům...

Po manželce bratr. Španělský premiér odráží další korupční kauzu

13. června 2024  9:34

Kolem španělského premiéra Pedra Sáncheze se vynořila další korupční kauza. Po manželce Begoně...

Prezident Pavel předá končící prezidentce Čaputové Řád Bílého lva

13. června 2024  9:31

Prezident Petr Pavel v poledne předá Řád Bílého lva končící prezidentce Slovenska Zuzaně Čaputové....

Opalovací krém pro miminka: Jaký vybrat?
Opalovací krém pro miminka: Jaký vybrat?

Pokožka novorozenců a kojenců je tenká, zranitelná a má méně melaninu, což je pigment, který chrání pokožku před slunečním zářením. Kůže miminka je...

  • Počet článků 47
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1760x
Jsem z největšího moravského města v Čechách. Kdysi jsem vystudoval VŠ v Liberci a v textilní branži se pohyboval i na vysokých manažerských postech, kromě ČR také například v Alžírsku a Číně. Po roce 2000 jsem se věnoval krizovému manažerství. Na stará kolena jsem vystudoval Trenérskou školu FTVS Univerzity Karlovy a mohu se tedy v posledních letech, s ohledem na finanční nezávislost, věnovat profesionální trenérské a manažerské práci v basketbalu, mé životní lásce.