Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Vraťte dětem sport!

Lékařská komise ČOV a drtivá většina pediatrů varují před tvorbou generace „covidových dětí“. Souboj zastánců „zpřísňování“ a „uvolňování“ graduje. Tisíce úředníků na ministerstvech plodí „úderné nesmysly“ Ztratil se zdravý rozum?

Asi jste postřehli, že naše ČR má řadu světových prvenství – začíná to u všech těch TýTy, cen Akademie, Českých lvů a bůh ví čeho všeho, čím se „umělci všech druhů“ vzájemně oceňují. Také každý sport má své oceněné – máme „nej“ sportovce roku, nejlepšího atleta, fotbalistu, hokejistu, boxera a nakonec i zápasníka roku. A v dnešní době se každodenně můžeme přesvědčovat, že s obrovským náskokem vládneme světu i počtem „expertů na viry, bakterie, epidemie či pandemie“.  A to renomovaných kapacit z obou pólů názorového spektra. Jak těch, kteří tisíci argumenty podporují „zpřísnění“, tak i těch, kteří jinými tisíci argumenty zpochybňují důvodnost opatření a volají po „uvolňování“.

Na straně druhé však mám pocit, že i přes nejpočetnější výskyt „pandemicko-virových expertů“ na 1 kilometr čtvereční na naší planetě, máme i suverénně nejvíce velice nadstandardně placených mocných a jejich početných poradců, kteří jsou schopni vymyslet taková „logická, smysluplná a úderně účinná“ opatření jako např. třeba na jaře roušky v autě, ve kterém jedu s manželkou a dětmi nebo nyní, že kina mohou obnovit promítání, ovšem bez přítomnosti diváků!!??

Ovšem největší tragédií je fakt neustálých změn, „odvolání toho, co bylo odvoláno a slíbení toho, co bylo slíbeno“. Ministerstva, Úřad vlády a další státní instituce jsou nabobtnalé od sklepů až po půdy tisícovkami úředníků za platy, o kterých se řadovým občanům ani nesní. A výsledek jejich práce? Statistiky, u kterých se sami jejich tvůrci dohadují, zda jsou objektivní a jeden kritizuje druhého, že tam musí být zahrnuto „toto“ a ne „tamto“. Vydávají nedomrlá vyjádření, ze kterých vlastně nikdo neví, co mají znamenat a jaký sledují cíl.  A tak musí nastoupit jiná, rovněž mnohohlavá armáda jiných úředníků jiné instituce k dalším jednacím řízením, aby opatření vůbec dostala smysl a logiku. Což se ale většinou nepovede.

 

Nyní jako aktivní trenér basketbalu vnímám především opatření zaměřená do oblasti sportu, zejména toho amatérského a hlavně sportování dětí.  Jak Don Quichotte bojuje prof. Kolář s vládními větrnými mlýny když tvrdí, že zdravý národ potřebuje pohyb. Marně lékařská komise Českého olympijského výboru výzvou „Vraťte dětem sport“ varuje před vznikem tzv. „covidových dětí“ a dokládá dopady negativních zásahů do sportování dětí mimo jiné i zvýšením průměrné váhy dětí během jarní vlny o 2 kg. A ve slavné PES tabulce se můžeme dočíst, že ve 3.stupni  se mohou organizovat amatérské soutěže a haly a tělocvičny jsou otevřeny pro individuální (!!??) sporty s počtem účastníků max.10.  Nemusím, doufám, připomínat, že největší členskou základnu tzv. halových sportů má florbal, basketbal, volejbal, házená ale i hokej je dnes v podstatě „halový“ sport. Pochopil vůbec někdo z těch všeználků, kteří do opatření vsunuli slůvko „individuální“ a počet 10, že tím i pro další dny  95% „halových sportovců“ odsoudili k nečinnosti? Jaké „amatérské“ soutěže tedy jsou vlastně povoleny, když v hale může být max. 10 osob???? Pokud někdo takovou soutěž znáte, rád se nechám poučit. Nestojí za formulací tohoto opatření náhodou ti stejní úředníci, kteří povolili kinům obnovit promítání s podmínkou, že to bude bez diváků?  A Hniličkova Národní sportovní akademie tiše a disciplinovaně mlčí.

Začal jsem tím, že jsme národ, který celosvětově dominuje počtem odborníků, expertů a specialistů na cokoli. A že z nich většina touží po své minutě slávy na TV obrazovce, kde se prezentují buď mrazícími vozy sbírajícími po městě mrtvoly nebo naopak konspiračními fantasmagoriemi, je zcela jasné. Kdy už konečně dáme i v naší zemi prostor normálnímu zdravému selskému rozumu a pravomoci lidem, kteří ho dokáží používat?

Autor: Jindra Svojan | pondělí 30.11.2020 15:52 | karma článku: 15,53 | přečteno: 329x
  • Další články autora

Jindra Svojan

Chudáci děti

Původně jsem psal článek pro http://www.basketbal-klatovy.cz. Okolnosti, o kterých je zmínka v závěru, mě přesvědčily o tom, že si článek zaslouží své místo na mém blogu.

25.3.2021 v 11:57 | Karma: 8,07 | Přečteno: 256x | Diskuse| Sport

Jindra Svojan

Máme svobodu.

Potřetí v tomto roce byly sportující děti vyhnáni z hal a tělocvičen. Třetímu zavření škol zabránily jen vyhlášené vánoční prázdniny. Vláda má plná ústa nežádoucí vysoké mobility lidí ale MHD je přeplněná a bez jakýchkoli opatření

18.12.2020 v 13:20 | Karma: 18,07 | Přečteno: 342x | Diskuse| Politika

Jindra Svojan

Jak je libo. Hitler v lednu a také v prosinci. Heydrich v únoru ...

Nestačily hrnečky, teď už zdaleka ne "naše", ale nevím čí vojsko, vyrukovalo s trhacím kalendářem. Opravdu skvost.

28.5.2020 v 20:07 | Karma: 22,38 | Přečteno: 498x | Diskuse| Politika

Jindra Svojan

Trenére, musíte …!

Toto je čtení pro trenéry. Pochopí, že „v tom” nejsou sami. Také pro ty, kteří si trenérskou práci malují v růžových barvách „naprosté a oddané součinnosti po linii rodiče – sportující dítě – trenér“.

6.12.2018 v 11:04 | Karma: 21,04 | Přečteno: 500x | Diskuse| Sport

Jindra Svojan

Rentiér Bohuslav Sobotka aneb 12 let v první linii

„Na sjezd nejedu. Za ČSSD jsem bojoval dlouhých 28 let, z toho 12 let v první linii. Teď už je tento úkol především na nové politické generaci,“ odůvodnil Sobotka svou neúčast v Hradci.Králové.

22.2.2018 v 9:07 | Karma: 38,43 | Přečteno: 1820x | Diskuse| Politika
  • Nejčtenější

Policie v pohotovosti kvůli hrozbě terorismu. Zadržela podezřelého cizince

8. června 2024  23:01,  aktualizováno  9.6 12:41

Policie dopadla cizince podezřelého ze zvlášť závažného zločinu, po kterém vyhlásila pátrání v...

Dar pro Ukrajinu prostřednictvím Čechů vyvolal na Tchaj-wanu bouři

10. června 2024

Premium Dar, který má pomoci Ukrajině s obnovou tamního zdravotnictví, způsobil na Tchaj-wanu politický...

Volby vyhrálo ANO před SPOLU. Stačilo! i Přísaha mají dvě křesla, propadli Piráti

9. června 2024  20:29,  aktualizováno  10.6

Volby do Evropského parlamentu vyhrálo v Česku hnutí ANO. Od voličů získalo 26,14 procenta hlasů,...

„Ukrajinská sebevražda“. Intriky v Kyjevě čím dál víc frustrují Západ

11. června 2024  19:21

Kádrové změny nezmítají jen ruským ministerstvem obrany, rostoucí pozornost vzbuzují i rošády v...

Policie prověřovala nákup vojenského materiálu pro Ukrajinu. Zajistila 300 milionů

5. června 2024,  aktualizováno  8.6 21:12

Premium Česká policie v tichosti prověřovala třaskavý případ, který může mít negativní dopad na zbrojní...

Při důlním neštěstí v Mexiku uvízlo v zemi 63 horníků. Našli je po 18 letech

13. června 2024  7:29

Mexické úřady ve středu informovaly, že se podařilo najít pozůstatky některých ze 63 horníků, kteří...

O víkendu se výrazně oteplí, přijdou ale srážky. Příští týden čekejme tropy

13. června 2024  7:11

Chladnější vzduch proudící od severozápadu ovlivňuje ranní teploty, které mohou místy klesnout i...

Chtěl zabíjet černochy, aby vypukla rasová válka. Za komplice si vybral agenta FBI

13. června 2024  7:05

Muž z amerického státu Arizona byl obžalován z trestných činů týkajících se nelegálního obchodu se...

Hořící auta, vodní děla. V Buenos Aires se protestuje kvůli úsporným opatřením

13. června 2024  6:39

Násilné protesty provázely středeční debatu v argentinském senátu o úsporných opatřeních, která...

  • Počet článků 47
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1760x
Jsem z největšího moravského města v Čechách. Kdysi jsem vystudoval VŠ v Liberci a v textilní branži se pohyboval i na vysokých manažerských postech, kromě ČR také například v Alžírsku a Číně. Po roce 2000 jsem se věnoval krizovému manažerství. Na stará kolena jsem vystudoval Trenérskou školu FTVS Univerzity Karlovy a mohu se tedy v posledních letech, s ohledem na finanční nezávislost, věnovat profesionální trenérské a manažerské práci v basketbalu, mé životní lásce.