Zprávy o Putinových neklidných nohách rozhodně nejsou vhodná četba pro hypochondry.

Teď jsem se právě dočetl, že má Putin kromě deseti nejnebezpečnějších chorob na světě i syndrom neklidných nohou, který se projevuje zvláštním kroucením chodidel. Nejhorší na tom je, že něco podobného mám i já!

Kdybych měl sestavit žebříček nejděsivějších knížek, které jsem kdy měl ve své knihovně, tak  před souborem strašidelných povídek Tichá hrůza a ikonickým japonských hororem od Koji Suzukiho Kruh by se na prvním místě s velkým náskokem umístila asi tisícistránková bichle Domácí lékař. Jednou jsem v ní hledal, jak se vykurýrovat z tzv. zkaženého žaludku, a po půl hodině studia jsem dospěl k nezvratnému závěru, že mám možná nádor. Ještě horší než děsuplný Domácí lékař, který se mi v mých představách zjevoval s rozšklebeným obličejem Jokera v bílém plášti, je Internet, který zná na každou znepokojenou otázku ještě více znepokojující odpověď. Například, že černá skvrna pod nehtem palce je zpravidla výron, jako daň za nešikovnost při manipulaci s kladívkem, ale může to být i agresívní melanom či následek neléčené cukrovky. Vězte, že čím nespecifičtější jsou příznaky, tím delší je deprimující čekání, co hrozného se z toho všeho vyvine. To vám řekne každý průměrný hypochondr. Proto, když mě někde píchne, nebo se mi udělá těžko od žaludku, nic nehledám a nikoho se neptám, neboť kdo se moc ptá, ten se pak i moc dozví. Bohužel realita je taková, že si Internet nakonec svého hypochondra najde sám. Stačí sledovat, co se momentálně děje ve světě. Některým personám, například globálně významným politikům, se vyhnout nejde. Konkrétně mám na mysli Vladimíra Putina. Ať se pohnu tím nebo oním směrem, všude na něho narazím. Smůla spočívá v tom, že tento člověk má asi deset nejsmrtelnějších chorob, co vůbec existují, a ty se projevují zákeřně nespecifickými symptomy nenápadnými jak zloději plížící se pod rouškou noci.

Teď jsem se třeba zase dočetl, že má Putin kromě Parkinsona, rakoviny štítné žlázy, leukémie a tzv. steroidního vzteku také syndrom neklidných nohou. / Upřímně, když bych se dozvěděl, že byl na mne vydám mezinárodní zatykač, nejspíše by se i moje nohy staly velmi neklidné. / Tento závažný syndrom se podle dobře obeznámených odborných zdrojů projevuje zvláštními neobvyklými pohyby nohou, konkrétně kroucením chodidel a nepřirozenými polohami dolních končetin. Pokud se k tomu přidá pevné sevření mikrofonu a křečovité ochytávání loketní opěrky, není co řešit. Od včerejška, co si stále dokola pouštím video ze setkání Putina s čínským prezidentem, jsem sám sebe přistihl, že rovněž vykazuji počínající syndrom neklidných nohou. Čím více si to uvědomuji, tím více se stávají mé nohy neklidnější. Jen místo mikrofonu svírám dálkový ovladač od televize a to tak silně až mi úplně zbělá ruka.

Odborníci také poukazují na divně nepohyblivou pravou ruku a zejména celkovou opuchlost. Putinovi údajně v poslední době narostl krk a obličej. Naschvál jsem si to ověřil a vskutku v dřívější době před deseti až patnácti lety vypadal Putin v obličeji mnohem štíhlejší a řekl bych že i mladistvější. Sám jsem byl překvapen, jak moc se za ty roky změnil. Prý je to v důsledku masívní steroidové léčby, která způsobuje u pacienta steroidní vztek a vizuálně měsíční tvář / obličej připomíná měsíc v úplňku /. Lékaři se domnívají, že tato medikace dokazuje, že Putin trpí trojkombinací rakoviny krve, prostaty a slinivky břišní.

Od doby, co mi bylo čtyřicet, jsem se v obličeji také docela rozostřil. Kdo ví jaké procesy v mém pajšlu probíhají. Steroidové ataky mne sice netrápí, ale k efektu měsíční tváře až tak daleko nemám. Takový pesimista zase nejsem, abych si myslel, že o můj kejhák si mezi sebou rozdali partičku mariáše neklidné nohy, Parkinson, leukémie a steroidní vztek. Každopádně některé ty nespecifické symptomy, o nichž píší noviny, mám a řekl bych, že zdaleka nejsem sám. Jediné, co mne uklidňuje je fakt, že nejsem Vladimír Putin. Tenhle syndrom mne naštěstí netrápí.

Autor: Vilém Ravek | středa 22.3.2023 17:10 | karma článku: 34,21 | přečteno: 2893x
  • Další články autora

Vilém Ravek

Já nejsem agresivní nevychovanec, jen mám špatně seřízený automatický našeptávač

Kvůli prediktivnímu našeptávači, který mi pomáhá s psaním textových zpráv, občas musím dodatečně vyvracet, že ještě nejsem tak dementní, jak by se po přečtení mé textové zprávy mohlo zdát.

15.7.2024 v 17:09 | Karma: 12,00 | Přečteno: 254x | Diskuse | Ostatní

Vilém Ravek

Americké prezidentské volby : Starý a ještě starší

Souboj starců v pokročilém seniorském věku o post nejmocnějšího muže světa může na někoho působit až apokalypticky. Jeden je velmi starý a ten druhý ještě starší.

7.7.2024 v 18:31 | Karma: 27,50 | Přečteno: 1399x | Diskuse | Společnost

Vilém Ravek

Schůzka se svobodným mládencem

Měla sto chutí ho zablokovat, ale po drsném rozchodu byl jediným chlapem, o kterém bezpečně věděla, že ji zbožňuje, ačkoliv nechápala proč.

29.6.2024 v 12:27 | Karma: 15,21 | Přečteno: 431x | Diskuse | Poezie a próza

Vilém Ravek

Prosím potvrďte, že nejste robot

Zase jsem byl vyzván, abych potvrdil, že nejsem robot. Prolezl jsem, ale s odřenými zády. Kdo ví, jak dopadnu příště.

20.6.2024 v 19:53 | Karma: 25,97 | Přečteno: 499x | Diskuse | Ostatní

Vilém Ravek

Podle umělé inteligence volím Kateřinu Konečnou, rybařím a pravidelně chodím do kostela

Ve virtuálním prostoru jsem úplně někdo jiný a to až tolik, že bych si nejraději dal pár facek. Co si vlastně o mě ta umělá inteligence myslí?

15.6.2024 v 15:16 | Karma: 21,18 | Přečteno: 478x | Diskuse | Společnost
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Rozdáváme kola za milion korun

15. července 2024

Členství v iDNES Premium má velkou spoustu výhod. Čtenáři se dostanou ke všem prémiovým článkům na...

Trumpa při pokusu o atentát trefili do ucha. Střílel mladý republikán, nepřežil

14. července 2024  1:01,  aktualizováno  14:56

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát. Na...

„Nakonec na mě plivnul.“ Nizozemec loví Češky a prodává je na gangbang

18. července 2024

Premium Stovky českých žen k natáčení tvrdého porna v Nizozemsku naverboval v uplynulých letech Daniël van...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

19. července 2024  9:25,  aktualizováno  22:33

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s...

Zemřela Shannen Doherty. Hvězda Beverly Hills 90210 podlehla rakovině

14. července 2024  15:17,  aktualizováno  17:04

Po téměř deseti letech boje s rakovinou zemřela americká herečka Shannen Doherty, informují média....

Izrael v odvetě za útoky Húsiů zaútočil na jemenský přístav Hudajdá

20. července 2024  18:29,  aktualizováno  18:36

Izrael zaútočil na jemenský přístav Hudajdá. Podle agentury Reuters to uvedly úřady jemenského...

Je nekromant a zaslouží trest, věří britská sekta. Pokusila se unést koronera

20. července 2024  18:30

Začalo to podivnými dopisy a maily, skončilo strachem o život i vlastní rodinu. Britský soud se...

Silnější než heroin či morfin. Proč česká armáda kupuje fentanylová lízátka

20. července 2024  18:06

Roky se na tišení bolesti u vojáků v poli používá morfin, nyní česká armáda přechází na nový...

Za online výuku osobní data. Stále není dostatečná ochrana, varuje expert

20. července 2024  17:54

Ministerstvo školství v červnu oznámilo, že připravuje novelu školského zákona, která by měla...

Sex je jako chipsy. Chcete ho, dáte si ho a akorát vás bolí břicho
Sex je jako chipsy. Chcete ho, dáte si ho a akorát vás bolí břicho

Alespoň to říká Marek Cinko, sochař, který prošel různými profesemi. Byl počítačovým grafikem, prodavačem, tesařem a tantra masérem. Právě při...

  • Počet článků 293
  • Celková karma 23,05
  • Průměrná čtenost 1556x
Glosátor dění kolem nás, který se pokouší hledat perličky na dně, i když tuší, že tam najde /většinou/ něco zcela jiného. Někdy se však zadaří.

Seznam rubrik