Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Výměna manželek – deset dnů, které otřesou vaším světem.

Kdo sní o souběžných milostných vztazích, tak po shlédnutí několika Výměn manželek se stane monogamním jako baptistický kazatel a bude děkovat Bohu jak se vlastně dobře oženil.  

Kdybych mohl rozhodovat, kdo dostane cenu Emmy za nejlepší televizní nízkonákladový hororový seriál, udělil bych ji za pořad televize NOVA Výměna manželek. Ve skutečnosti jde o reality show spočívající ve výměně manželek na dobu deseti dnů. O žádnou módní polyamorii však rozhodně nejde, to ani náhodou. Spíše naopak. Kdo sní o souběžných milostných vztazích, tak po shlédnutí několika Výměn manželek se stane monogamním jako baptistický kazatel a každý večer bude děkovat Bohu jak se vlastně dobře oženil. Tak drsnou se tahle oblíbená reality show postupem doby stala.

Aby bylo jasno ! Já plytké pořady komerčních televizí zásadně nesleduji a zvláště ne ve středu, kdy v hlavním vysílacím čase se Výměna manželek vysílá. Jenom mi bylo divné, že toho dne v pozdně večerní době se má manželka ke mně tak nějak pěkněji chová, i když bych si její oceňující slova zrovna za klobouk nedal: / „Ty můj hodný trumbero, ani nevíš, jak jsem ráda, že tě mám.“/ Když se to opakovalo v různých obměnách každou středu, začal jsem si myslet, že na přísloví –středa, je ho tam třeba- možná opravdu něco bude. Nakonec jsem zjistil, že za všechno mohou Zoufalé manželky ve Výměně manželek. Zoufalé však nejsou jen manželky. Manželé se sice nevyměňují, ale často podstupují stejný záhul, jako američtí mariňáci v přijímači.

Inu sledovanost chce svoje. Většinový divák vyžaduje stále větší extrém a zřejmě bude hůř. Všiml jsem si, že se ve „Výměně“ jede podle těchto základních schémat.

-První schéma by se dalo nazvat „Výměna čarodějnic.“ Na jejím počátku si zřejmě oba manželé od výměny slibují, že si alespoň na deset dnů od svých fúrií odpočinou, shrábnou odměnu sto tisíc a poté podají návrh na rozvod. Místo toho se dostanou doslova z bláta do louže, takže už po pár dnech dojdou k závěru, že všechny ženský jsou stejné bestie a u té své alespoň už vědí, co od ní mohou očekávat. Po deseti dnech pekla si se svými pokérovanými divoženkami padají do náruče a doma si pouští duet z Prodané nevěsty Věrné milování.

- Pyšná princezna v Chánově. Některé velkoměstem zhýčkané krásky více než peněžní odměna láká velká sledovanost, která zaručuje alespoň na krátkou dobu mediální slávu. O hodině v hlavním vysílacím čase si mnoho mediálních hvězdiček může nechat jen zdát. Divák reality show však žádá krev. Když limuzína s logem televize zastaví v Chánově nebo jiné vyloučené lokalitě, je pozdě volat o pomoc. Horor může začít.

- Bezdětná Sněhurka a sedm malých trpaslíků -. Pokud má být vyměněnou manželkou pětatřicetiletá bezdětná milovnice ušlechtilých koček, s velkou pravděpodobností vyfasuje na hlídání sedm dětí od dvou do patnácti let a k nim dominantního manžela bez trvalého pracovního poměru. Během pobytu se třikrát nervově zhroutí a tři dny před koncem se u ní nečekaně dostaví laktace.

-Líná lemra s vysokým BMI, chrupem jako noty na buben a tabakismem třetího stupně -. Tu s téměř jistotou čeká desetidenní dovolená ve vile v Praze Střešovicích, kde bude sdílet prostor s finalistou soutěže o nejkrásnějšího muže České republiky, kondičním trenérem a příležitostným modelem. Od té doby se tento díl bude na sociálních sítích sdílet pod názvem „Jak se stát misogynem snadno a rychle“.

- Noci s psychopatem. Tato varianta se zřejmě vyvinula z dřívější verze - Noci s podivínem - , která zřejmě začínala diváky nudit. Ideální vyměněnou manželkou pro tohle schéma je představitelka střední třídy, která koketuje s myšlenkou rozvést se se svým nudným partnerem, který začíná fotrovatět, neustále nechává prkénko na záchodě nahoře a tvrdošíjně si neholí pubické ochlupení. Po výměně se po novém dobrodružství toužící kráska vrací v podobě zmoklé slepice, která bezpečí svého kurníku už nikdy nevymění za adrenalinovou divočinu plnou nevypočitatelných magorů.

Zvláštní kapitolou „Výměn“ je závěrečná beseda účastníků pod názvem „Mezi osmi očima“. Slovní výměny mezi frustrovanými vyměněnými a posléze zpět vrácenými manželkami jsou silnou kávou i pro skalní fanoušky Baníku Ostrava. Slovní fackovačku pak ze zálohy jistí testosteronem překypující manželé a ty zase, jak chci věřit, členové ochranky vybaveni alespoň pepřovým sprejem.

Jestli tendence k ještě většímu adrenalinu bude pokračovat, budou se muset vymyslet ještě extrémnější formy Výměn. Což tak poslat veganskou bio-matku do rodinného řeznictví, kde se vyrábí nejvyhlášenější krvavá tlačenka ve střední Evropě anebo zapojit do hry dlouholetým kriminálem částečně převychované recidivisty. Ještě mne napadá nahradit výměnu manželek výměnou tchyní. To by mohl být také pěkný masakr.

Autor: Vilém Ravek | pondělí 27.2.2023 12:18 | karma článku: 31,77 | přečteno: 1064x
  • Další články autora

Vilém Ravek

Já nejsem agresivní nevychovanec, jen mám špatně seřízený automatický našeptávač

Kvůli prediktivnímu našeptávači, který mi pomáhá s psaním textových zpráv, občas musím dodatečně vyvracet, že ještě nejsem tak dementní, jak by se po přečtení mé textové zprávy mohlo zdát.

15.7.2024 v 17:09 | Karma: 11,64 | Přečteno: 238x | Diskuse | Ostatní

Vilém Ravek

Americké prezidentské volby : Starý a ještě starší

Souboj starců v pokročilém seniorském věku o post nejmocnějšího muže světa může na někoho působit až apokalypticky. Jeden je velmi starý a ten druhý ještě starší.

7.7.2024 v 18:31 | Karma: 27,50 | Přečteno: 1397x | Diskuse | Společnost

Vilém Ravek

Schůzka se svobodným mládencem

Měla sto chutí ho zablokovat, ale po drsném rozchodu byl jediným chlapem, o kterém bezpečně věděla, že ji zbožňuje, ačkoliv nechápala proč.

29.6.2024 v 12:27 | Karma: 15,21 | Přečteno: 428x | Diskuse | Poezie a próza

Vilém Ravek

Prosím potvrďte, že nejste robot

Zase jsem byl vyzván, abych potvrdil, že nejsem robot. Prolezl jsem, ale s odřenými zády. Kdo ví, jak dopadnu příště.

20.6.2024 v 19:53 | Karma: 25,97 | Přečteno: 499x | Diskuse | Ostatní

Vilém Ravek

Podle umělé inteligence volím Kateřinu Konečnou, rybařím a pravidelně chodím do kostela

Ve virtuálním prostoru jsem úplně někdo jiný a to až tolik, že bych si nejraději dal pár facek. Co si vlastně o mě ta umělá inteligence myslí?

15.6.2024 v 15:16 | Karma: 21,18 | Přečteno: 478x | Diskuse | Společnost
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Rozdáváme kola za milion korun

15. července 2024

Členství v iDNES Premium má velkou spoustu výhod. Čtenáři se dostanou ke všem prémiovým článkům na...

Trumpa při pokusu o atentát trefili do ucha. Střílel mladý republikán, nepřežil

14. července 2024  1:01,  aktualizováno  14:56

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát. Na...

Zemřela Shannen Doherty. Hvězda Beverly Hills 90210 podlehla rakovině

14. července 2024  15:17,  aktualizováno  17:04

Po téměř deseti letech boje s rakovinou zemřela americká herečka Shannen Doherty, informují média....

Padaly kroupy jak pingpongové míče. Bouřky se opět hnaly Českem

10. července 2024  8:02,  aktualizováno  22:52

Česko má za sebou další tropický den. Denní maxima byla ve středu překročena na 56 z celkem 167...

Wimbledonská šampionka Krejčíková! Italku přemohla v dramatickém finále

13. července 2024  14:45,  aktualizováno  18:51

Wimbledon má opět senzační vítězku. A znovu po roce tato senzace pochází z Česka! Barbora...

Meloniová na rozcestí. Hlas pro von der Leyenovou jí dá moc, Salvini však hrozí

17. července 2024  11:29

Giorgia Meloniová je klíčovou figurou ve volbě nového vedení Evropské komise. Přesněji řečeno...

Vláda teď nerozhodne o materiálech spojených s Green Dealem, rozhodl premiér

17. července 2024  5:45,  aktualizováno  11:23

Kabinet Petra Fialy nerozhodne zatím o trojici materiálů souvisejících s Green Dealem, jen o nich...

Česko vyslalo na pomoc Bulharsku hasiče a vrtulníky. Hoří tam hektary lesa

17. července 2024  11:19

Čeští hasiči se vydali na pomoc Bulharsku, kde se ve Starozagorské oblasti šíří rozsáhlé požáry....

Není to špatné. Starostka Paříže se koupala v Seině, aby ukázala její čistotu

17. července 2024  11:16

Starostka Paříže Anne Hidalgová a šéf organizačního výboru olympijských her Tony Estanguet se...

Sex je jako chipsy. Chcete ho, dáte si ho a akorát vás bolí břicho
Sex je jako chipsy. Chcete ho, dáte si ho a akorát vás bolí břicho

Alespoň to říká Marek Cinko, sochař, který prošel různými profesemi. Byl počítačovým grafikem, prodavačem, tesařem a tantra masérem. Právě při...

  • Počet článků 293
  • Celková karma 23,01
  • Průměrná čtenost 1556x
Glosátor dění kolem nás, který se pokouší hledat perličky na dně, i když tuší, že tam najde /většinou/ něco zcela jiného. Někdy se však zadaří.

Seznam rubrik