Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Trvale vysoká karma je pro blogera škodlivá. Jak ji snížit?

Vysoká karma je stejně jako vysoký krevní tlak tichým zabijákem. Pokud trvale přesahuje hranici čtyřiceti procent, je zapotřebí ji snížit.

Než začnu psát o způsobech, jak snížit příliš vysokou karmu, bych chtěl rád připomenout typy škodlivých nízkých a vysokých karem podle jejich závažnosti.

Nízká karma.

- 0,0 Stav klinické smrti. Pokud bloger po dobu tří měsíců nevykazuje jakékoliv známky života, stane se mrtvým nebo tzv. neživým. Na blogu se takových neživých blogerů připomínajících hraběte Drákulu nachází poměrně dost. Po určité době, často i po několika letech, vstanou z hrobu, napíší bestseller třeba na téma – zažila jsem během transatlantického letu padesát orgasmů- a rázem si přivodí vražedně vysokou karmu čtyřicet osm procent.

- 0,1 až 2,0 Stav hlubokého bezvědomí až agónie. Jde o jakousi obdobu čistě vegetativního přežívání, kterého lze dosáhnout například stonásobným opakováním nějakého nesmyslného souvětí. I v takovém případě se najde někdo, kdo se pod článkem takzvaně nechtěně uklikne. Velmi často pomohou nešťastníka udržet nad nulou blízcí rodinní příslušníci, recesisté nebo i autor sám.

- 2,1 až 4,0. Nezdravě nízká karma, která citlivější blogery přivádí do stavu chronického rozladění a někdy i deprese. U jiných však zase může vyvolávat extatické stavy, kdy se dotyční ve svých představách vtělují do Vincenta van Gogha, který za svého života prodal jen jediný svůj obrázek a slávy se dožil až jedenáct let po své smrti. V takových případech je snadná pomoc v podobě adrenalínové injekce, kterou může být například jakýkoliv komentář k aktuální politické situaci nebo oznámení, že zdražilo lečo.

- 4,1 až 8,0. Jde o vcelku neškodný stav snížené karmy a je otázkou, zdali by se vůbec měla farmaceuticky léčit. V této skupině se často nalézají recenze menšinových uměleckých žánrů, úvahy nad různými matematickými paradoxy a články s náboženskou tématikou. Diskuze pod články jsou vedeny v pohodové atmosféře, bez emocí a pokud se nějaké emoce objeví, tak jen ty kladné. Varovným signálem může tato stále ještě nízká karma být jen pro ty, kteří námětově evidentně mířili do výšin dvaceti až třiceti procent, ale jejich pokus skončil nechtěným kolapsem. Klasicky se jedná o veselou příhodu z natáčení, při které se směje jen autor, ale publikum zůstává ledově studené a diskuzní místnost prázdná jako hladomorna.

- 8,0 až 12,0 Jde o fyziologickou hranici lehounce snížené karmy většinou určené pro ty, které trocha poezie nezabije. Nejlepším lékem na vražedně vysokou karmu je napsat básničku nebo povídku.

Vysoká karma

-49,9 Delirium tremens. Pokud by nějaký bloger dosáhl téhle hodnoty, dostal by se do stavu neslučitelného se životem. Ani bloger, který absolvoval půlroční ostrý speciální výcvik přežití v extrémních podmínkách Antarktidy, by po několika dnech zkolaboval a ani roční pobyt v psychiatrickém sanatoriu by nezaručoval návrat do normálního života. Co je mi známo, doposud nikdo hodnoty 49,9 nedosáhl.

-48,0 až 49,9. I mezi námi je několik Reinholdů Andreasů Messnerů, kteří opakovaně vyšplhali do mrtvé zóny nad 48,0 a nějakou dobu / i několik dnů / tam dokázali vydržet. Pokud se to podařilo blogerům plně aklimatizovaným na výšku 40 plus, přežili to bez fatálních následků. Pokud se do  výšin 45 a více dostal nešťastník do té doby brázdící v hladinách kolem deseti až patnácti, skončil nenávratně v blogerské klinické smrti 0,0., neboť neunesl následnou diskuzi pod blogem čítající tři sta padesát rozhořčených reakcí, na kterou nebyl do té doby absolutně zvyklý a v následujících měsících a letech v důsledku utrpěného šoku přestal vykazovat blogerské známky života.

45-48 Trvale pobývat v této hladině je bez podpůrných kyslíkových přístrojů v podobě zařazení na titulní stranu takřka vyloučené. Vypěstovaná silná závislost na této kyslíkové bombě však činí postižené blogery neschopnými se vracet bez silného duševního i tělesného utrpení do nižších výškových hladin. Odvykací léčba trvá dlouhé roky a většinou není úspěšná. Jsou však výjimky, potvrzující pravidlo. Jsou i tací, kteří si dokážou udržet extrémně vysokou karmu i bez titulní strany ať už napíší, co chtějí. I když napíší recept na pelmeně plněné mletým skopovým masem, stejně se jejich karma vyšplhá na 45, jen to fikne.

40 – 45 Jak říkají lékaři. Jedna nebo dvě skleničky malého piva nebo deci červeného vína neuškodí. Jednou či dvakrát do roka si na pár hodin s takto vysokou karmou užít, je něco jak veselá opička po vydařeném podnikovém rautu. Pak ale zpátky šup do bezpečí fyziologicky ideální dvacítky až pětadvacítky.

Jak se tedy bránit před vražednou vysokou karmou? Uvedu několik doporučení :

-Napište článek podobného ražení, jaký teď právě na mém blogu čtete.

-Nepište o politice a když už vám to nedá, tak stylem nestranného vyváženého hodnocení. O ten totiž většina nestojí, stejně jako fanoušci Sparty nebo Baníku nestojí o moudra nějakého příliš ukecaného učitele tělesné výchovy.

- Jste-li žena, nepište o tom, jak jste přišla o panenství, jak to máte ráda a jiné podobné lechtivosti. Zaručeně vyletíte rychlovýtahem do čtyřicátého pátého patra. Naopak o intimní zážitky mužů panuje nízká poptávka. Až bych si dovolil říci, že psát o tom, kdy jsem přišel o panictví, nebo jakého ho mám, je osvědčeným prostředkem ke snížení vysoké karmy.

- Nebuďte kontroverzní. Faktem je, že napsat úmyslně vyhraněný článek, vám zvýší karmu a ostatním krevní tlak. Po diskuzi pod článkem se vám však rovněž nakonec zvýší krevní tlak. Karma 45 a tlak 190/120 je smrtící kombinace.

Autor: Vilém Ravek | úterý 16.5.2023 16:16 | karma článku: 20,27 | přečteno: 393x
  • Další články autora

Vilém Ravek

Já nejsem agresivní nevychovanec, jen mám špatně seřízený automatický našeptávač

Kvůli prediktivnímu našeptávači, který mi pomáhá s psaním textových zpráv, občas musím dodatečně vyvracet, že ještě nejsem tak dementní, jak by se po přečtení mé textové zprávy mohlo zdát.

15.7.2024 v 17:09 | Karma: 11,29 | Přečteno: 229x | Diskuse | Ostatní

Vilém Ravek

Americké prezidentské volby : Starý a ještě starší

Souboj starců v pokročilém seniorském věku o post nejmocnějšího muže světa může na někoho působit až apokalypticky. Jeden je velmi starý a ten druhý ještě starší.

7.7.2024 v 18:31 | Karma: 27,50 | Přečteno: 1396x | Diskuse | Společnost

Vilém Ravek

Schůzka se svobodným mládencem

Měla sto chutí ho zablokovat, ale po drsném rozchodu byl jediným chlapem, o kterém bezpečně věděla, že ji zbožňuje, ačkoliv nechápala proč.

29.6.2024 v 12:27 | Karma: 15,21 | Přečteno: 427x | Diskuse | Poezie a próza

Vilém Ravek

Prosím potvrďte, že nejste robot

Zase jsem byl vyzván, abych potvrdil, že nejsem robot. Prolezl jsem, ale s odřenými zády. Kdo ví, jak dopadnu příště.

20.6.2024 v 19:53 | Karma: 25,97 | Přečteno: 499x | Diskuse | Ostatní

Vilém Ravek

Podle umělé inteligence volím Kateřinu Konečnou, rybařím a pravidelně chodím do kostela

Ve virtuálním prostoru jsem úplně někdo jiný a to až tolik, že bych si nejraději dal pár facek. Co si vlastně o mě ta umělá inteligence myslí?

15.6.2024 v 15:16 | Karma: 21,18 | Přečteno: 478x | Diskuse | Společnost
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Rozdáváme kola za milion korun

15. července 2024

Členství v iDNES Premium má velkou spoustu výhod. Čtenáři se dostanou ke všem prémiovým článkům na...

Trumpa při pokusu o atentát trefili do ucha. Střílel mladý republikán, nepřežil

14. července 2024  1:01,  aktualizováno  14:56

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát. Na...

Zemřela Shannen Doherty. Hvězda Beverly Hills 90210 podlehla rakovině

14. července 2024  15:17,  aktualizováno  17:04

Po téměř deseti letech boje s rakovinou zemřela americká herečka Shannen Doherty, informují média....

Padaly kroupy jak pingpongové míče. Bouřky se opět hnaly Českem

10. července 2024  8:02,  aktualizováno  22:52

Česko má za sebou další tropický den. Denní maxima byla ve středu překročena na 56 z celkem 167...

Wimbledonská šampionka Krejčíková! Italku přemohla v dramatickém finále

13. července 2024  14:45,  aktualizováno  18:51

Wimbledon má opět senzační vítězku. A znovu po roce tato senzace pochází z Česka! Barbora...

Po tropické noci udeřily bouřky na Ostravsku, další vznikly na západě Čech

16. července 2024  7:38,  aktualizováno  20:07

Česko má za sebou další tropickou noc. Podle meteorologů na přibližně osmině měřicích stanic...

Zneškodnili jsme 14 tisíc členů Hamásu a půlku jeho velení, bilancuje Izrael

16. července 2024  20:05

Izraelské síly od začátku války v Pásmu Gazy zlikvidovaly polovinu vedení ozbrojeného křídla...

Podvodníci vás „ochrání“ novým trikem: Ztratili jste 5 000 eur? Dáme vám víc

16. července 2024

Premium Byli jste podvedeni? Pomůžeme vám, slibuje reklama na sociální síti. Po kliknutí na stránku se...

Bral úplatky a jednal v zájmu Egypta. V USA odsoudili senátora demokratů

16. července 2024  19:29,  aktualizováno  19:57

Americký senátor Bob Menendez bral úplatky, skrytě jednal v zájmu Egypta a dopustil se několika...

  • Počet článků 293
  • Celková karma 22,98
  • Průměrná čtenost 1555x
Glosátor dění kolem nás, který se pokouší hledat perličky na dně, i když tuší, že tam najde /většinou/ něco zcela jiného. Někdy se však zadaří.

Seznam rubrik