Premium

Mimořádná akce:
jen za 490 Kč/rok

Životní krize nás sunou vpřed

Život je mozaika. Skládá se z množství malých i velkých souvislostí. Každá z nich má své místo, smysl i čas.

Jejich trpělivé sbírání nám může připadat na první dojem nesmyslné. Avšak jenom do té doby, než se dostaví první výsledek, který nám zpětně souvislosti objasní.

Určité dílky naší životní mozaiky musí nejprve zapadnout na své místo, aby mohly vyklíčit plody. Jestliže se pokoušíme některé dílky našeho života, kterými máme projít, přeskočit nebo uspěchat, pak budou chybět našemu životu pevné základy. Nestabilní, slabé a povrchové struktury se snadno bortí. Není v nich naplnění, radost ani láska.

Život je silný dub. Roste v krátkých intenzivních obdobích, pak odpočívá. Čerpá živiny ze země, pevné půdy, ve které je zakořeněný. Je trpělivý. Nějaký čas to trvá, než začne růst dál. Stejné je to v životě.

Propady, životní krize nás sunou vpřed k novým okamžikům štěstí. Bez krizí bychom okamžiky štěstí jen těžko poznali. Loučíme se s něčím, co už dále nemá v našem životě místo. Hledáme nové možnosti výživy našeho vnitřního světa, abychom se mohli vyvíjet tam, kde nám to bude přinášet radost. Máme možnost opustit starý způsob života.

Proč setrvávat v něčem, co už ztratilo svůj smysl? Proč se křečovitě držet svých představ o tom, jak by se měl náš život dále odvíjet? V uvolnění je síla. Přijdou k nám nové dary. Možná budou jiné, než jsme si původně představovali. Ve výsledku se většinou ukáže, že předčí všechny naše očekávání, vedoucí k naší spokojenosti. Nesmíme se však bát jim dát prostor. Přijdou ve chvíli, kdy to budeme nejméně čekat.

Život plyne. Má svůj smysl i řád. Nic není nemožné. Všechno má svůj čas.

Autor: Monika Plocová | čtvrtek 9.11.2023 15:18 | karma článku: 12,27 | přečteno: 291x

Další články autora

Monika Plocová

Máma

Máma je náš veSMÍR. Je to naše Bohyně. Devět měsíců byla naše přímá součást. Jedna krev, jedno tělo, vzájemné cítění, dvě bijící srdce. Neexistuje na světě intenzivnější vztah, než je máma a dítě.

1.4.2025 v 14:12 | Karma: 11,02 | Přečteno: 266x | Diskuse | Společnost

Monika Plocová

Zdravotní sestřičky a lékaři jsou Andělé...

Zažila jsem to včera. Návštěva kamarádky ve Fakultní nemocnici na Královských Vinohradech v Praze. Ležela na JIPCE, prý nemám chodit. Návštěvy jsou zakázané..

27.2.2025 v 13:36 | Karma: 22,88 | Přečteno: 443x | Společnost

Monika Plocová

Ach, to nakupování….A samota..

Berenika bydlí v hezkém, nově vystaveném domě. Netrpí finanční nouzí. Manžel je na vysoké manažerské pozici. Nosí domů pěkné peníze.

10.2.2025 v 11:13 | Karma: 16,38 | Přečteno: 561x | Společnost

Monika Plocová

Sjížděl jsem se kraťákem...

Ahoj, třeba vám to pomůže. Tohle je moje zkušenost s kratomem. Je mi 25, jsem sportovec. Chodil jsem s kamarádem do posilovny.

30.1.2025 v 15:16 | Karma: 22,00 | Přečteno: 503x | Společnost

Monika Plocová

O alkoholu a jedné šanci...

Přemku..Proč chcete nastoupit až za měsíc? Neodkládejte to, máte šanci nastoupit hned.

26.1.2025 v 19:13 | Karma: 10,89 | Přečteno: 353x | Společnost

Nejčtenější

V těchto dnech se láme osud českého Tesca. Britové už hledají kupce pro své obchody

Prodejna Tesco v obchodním komplexu Centro Zlín ve Zlíně-Malenovicích.
6. srpna 2026  14:31

Britští vlastníci Tesca podle mnohých finančních médií rozjíždějí prodej svých aktivit ve střední...

Jste milovníkem italské kuchyně? Tak se ukažte!

Jídelní lístek, který obsahuje klasické pizzy, „pizzerty“ a nové inovace, jako...
vydáno 10. srpna 2026

Pizza, těstoviny, tiramisu nebo Aperol Spritz. Italská kuchyně patří bezpochyby k nejoblíbenějším...

Kolik toho víte o vesmíru?

Tento pozoruhodný pohled na Velkou rudou skvrnu a bouřlivou jižní polokouli...
vydáno 11. srpna 2026

Planety, černé díry, Měsíc nebo slavné vesmírné mise. Vesmír fascinuje lidstvo od nepaměti a dodnes...

V Letenských sadech hořelo, na nábřeží se odkláněla veřejná doprava

Hasiči likvidují požár porostu v Letenských sadech. (10. srpna 2026)
10. srpna 2026  20:52,  aktualizováno  21:27

V Praze v Letenských sadech hořelo. Na místě zasahovalo několik jednotek hasičů. Podle policie byl...

Barrandovský kopec bez pozlátka luxusu. Nafotili jsme zákoutí, kterým se filmová čtvrť nechlubí

Barrandov v postranních uličkách.
7. srpna 2026  13:47

Filmový magnát Miloš Havel. Režiséři a herecké star. Takhle obvykle vnímáme Barrandov, hlavně jeho...

Rychlík na Blanensku srazil dva muže, jeden z nich střet nepřežil

ilustrační snímek
11. srpna 2026  20:23,  aktualizováno  20:23

Rychlík u železničního přejezdu v Rájci-Jestřebí na Blanensku srazil dnes odpoledne dva muže...

Stížnosti na nepořádek spustily změnu. Praha 5 bude na úklidovou firmu přísnější

Pirátská kapela během předvolební kampaně na pražském Andělu (29. června 2026)
11. srpna 2026  20:20

Praha 5 zpřísňuje kontrolu úklidu ulic. Reaguje tak na stížnosti obyvatel Smíchova, kteří si po...

Vandalové zničili dveře hrádku Aichelburg v Krkonoších, je dočasně uzavřený

ilustrační snímek
11. srpna 2026  17:55,  aktualizováno  17:55

Vandalové zničili dveře od lesního hrádku Aichelburg u Horního Maršova ve východních Krkonoších....

Vandalové zničili dveře hrádku Aichelburg v Krkonoších, je dočasně uzavřený

ilustrační snímek
11. srpna 2026  17:55,  aktualizováno  17:55

Vandalové zničili dveře od lesního hrádku Aichelburg u Horního Maršova ve východních Krkonoších....

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  • Počet článků 120
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1394x
"Pomáhám lidem překonat problémy, životní krize a závislosti. Otvírám v nich cestu do vlastního nitra, cestu k sobě.  Navádím je na nový způsob života bez úniků od sebe sama. Probouzím v nich smysl, stejně jako jsem ho kdysi probudila v sobě“.

Jsem žena, terapeutka, adiktoložka, jsem člověk. V životě jsem zažila spoustu příběhů lidí, kteří se dostali do závislosti na alkoholu či jiných návykových látkách. Před mnoha lety jsem závislost prožila. Díky svému poslání mohu zažívat příběhy těchto lidí, kteří si vybojovali zpět zdraví a kvalitní život, stejně jako kdysi já. Jsem autorkou léčebného pobytového systému v délce 33 dní. Jsem zakladatelkou prvního soukromého anonymního zařízení pro překonání závislosti -  Branického sanatoria Moniky Plocové. Pomáháme formou pobytového programu i formou ambulantních individuálních programů pro překonání závislosti.

Monika Plocová 

www.monikaplocova.cz

www.facebook.com/mgrmonikaplocova

plocova@monikaplocova.cz

 
Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.