Anonymita v kryptu

Je dobrá anonymita pro bitcoin? Je anonymita dobrá pro společnost lidí?  Dnešní užitek je vidět, výhody které to dává nepříteli už vidět nejsou na první pohled. 

Bitcoin maximalisti většinou obhajují anonymitu a nabádají nováčky, aby se nevystavovali KYC (neuváděli soukromé údaje, jako občanku a řidičák). Protože se bojí státu a věří, že Bitcoin může díky anonymitě vyhrát tento boj. Podle mě je to slepá cesta.
Anonymita je v dnešní době v kryptu důležitá při ochraně vůči státům, to nerozporuji. Riziko že v budoucnu vás stát okrade je těž dost vysoká, protože státy ve spravedlivém monetárním systému postupně krachují. V demokratických státech tedy záleží na adopci, dokud bude pod 55% tak riziko krádeže není zanedbatelné.
Pokud, ale se má svět zlepšit k lepšímu ať už kvůli kryptu, nebo díky vzdělanosti. Pak trh (lidé) nebudou chtít anonymitu. Tržní síly budou vždy usilovat o snížení anonymity, aby byly lépe dohledatelní zloději, kteří narušují svobodnou výměnu zboží. Anonymita neumožňuje lidem zjistit, kdo co financuje a tím lépe odhadnou motivace jednotlivých společností a majitelů. Ve svobodném trhu nemá anonymita opodstatnění, protože nepřináší společnosti užitek. Anonymita má užitek jen v socialismu, kde je porušováno vlastnické právo a ti, co tvoří bohatství pro společnost se musí chránit anonymitou.
Anonymita je neefektivní. Ne že jen nedokáže efektivně chránit před státem, protože společnost si vždy může vyžádat doklady o reálných věcech, které si za to pořídíte a už vůbec neumožňuje industriální výrobu. Anonymita je jako regulace, uživatelé se nutí objíždět dálnici po vedlejších silnicích, co je stojí více energie než většinu. Co je horší, že anonymita je dobrý nastroj pro stát, který může krást, anižby někdo zjistil nebo to mohl dokázat, že byl okraden, protože jestli byl správně anonymní tak to nedokáže.
Lidé propagující anonymitu jsou tedy jako socialisté, myslí to dobře, ale jejich úspěch by způsobil přesný opak, toho, co chtějí docílit.
Nezapomínejme na vykradené projekty, kde hacker ukradený prostředky vrátil. Jedním z důvodu byl problém utratit kradené mince. Pokud by nebylo KYC tak by se kradené mince mohly jen uzamknout tím, že je nikdo nepřijme ke směně, ale pokud by je někdo přijal a podpořil tím zloděje nešlo by tohoto komplice dohledat. Díky KYC lze informovat i ty co o tom nevědí a získat informace o člověku, který jim kradené mince dal a zamezit tím nevědomému podporování zlodějů, co by bylo pro trh škodlivé a tak i pro společnost.
Čím více jste chráněni před státem, tím vám klesá i motivace bojovat proti okrádání. Stejně jako čím více vám plyne zisk ze státu, tím méně máte motivaci bojovat proti přerozdělování. Čím více vyděláváte na inflaci, tím méně máte motivaci bojovat za zrušení inflace.
Ke svobodě neexistují zkratky přes anonymitu. Pokud většina společnosti uznává kradení, stát, atd pak se můžeme ukrýt v anonymitě, ale většina co se nemusí skrývat má početní i ekonomickou výhodu v nižších nákladech. Proto pokud chcete uspět a změnit svět k lepšímu,opusťte anonymitu a svůj čas utraťte za vzdělávání společnosti. Ti, co dokážou úspěšně žít anonymně jsou stejně tak spoutaní ekonomickým blahobytem společnosti ve kterém žijí.
Závěr:
Anonymita se vylučuje s nošením kůže na trh, tedy se maže rozdíl mezi svobodou a chaosem. Je to jen ztělesnění socialistického snu o úniku před odpovědností za své jednání vůči společnosti.

Autor: Petr Borovec | pátek 17.12.2021 17:38 | karma článku: 4,92 | přečteno: 136x