Potřeba smíření a nenechat si vnutit Klausovu interpretaci voleb
Větší či menší rozpaky nad ním totiž zdaleka nevyjadřovali jen voliči KS, ale i samotní voliči MZ, kteří dle svých slov volili „menší zlo“. Domnívám se, že těchto voličů nebylo zrovna málo. Dále je zde nezanedbatelná skupina nevoličů a to nejen těch, kdo nevolili z čiré lhostejnosti, ale i těch, kdo se nebyli schopni vyrovnat ani s jedním kandidátem. Jinými slovy počet hlasů pro M. Zemana neodpovídá počtu jeho jednoznačných podporovatelů (což nakonec ukázaly i poslední volby a neúspěch jeho strany) a je na hodně něm, jak se čísla jeho (ne)podporovatelů budou měnit.
Jako mnohem důležitější než smířit se s M. Zemanem na hradě ale vidím, smířit se mezi sebou. Volil jsem KS, skutečně nejsem rád, že byl MZ zvolen, zároveň si nemyslím, že voliči MZ jsou především staří, nevzdělaní a hloupí čtenáři Blesku atd. Někteří asi ano, ale nemohu a ani nechci takto generalizovat. Stejně tak si nemyslím, že KS volilo pouze zmanipulované stádo brousící na internetu. Opět se jedná o generalizaci. Pro voliče MZ je nepochopitelné, jak někdo může volit jednu z hlavních postav současné vlády. Pro voliče KS je nepochopitelné, jak někdo může volit někoho, kdo je strůjcem oposmlouvy a kdo byl zamotaný do mnoha podivných kauz. A mohli bychom pokračovat... Jako volič KS bych dokázal uvést důvody, proč MZ určitě ne, jenže důvody proč KS určitě ne by mi předložila i druhá strana. Myslím, že moje důvody jsou správné, stejně tak si ale je jistá druhá strana. „Problém“ je v tom, že spolu nějak musíme žít v jedné zemi a že svoje názory zřejmě moc nezměníme. Alespoň ne v této době – tedy krátce po volbách.
O to více jsem vnímal jako neskutečně hloupý výrok V. Klause o vítězství lásky a pravdy nad lží a nenávistí a o tom, že je hrdý na český národ, který se nenechal zmanipulovat médii (rozuměj – je hrdý pouze na jistou část národa – na voliče MZ). I když to má Klaus za pár, měl by národ sjednocovat. Tímto výrokem navíc proneseným v rozjitřené povolební atmosféře, rozdělil lidi na ty, na které „nemůže být hrdý“, protože podlehli volbou KS mediální masáži (ano média pracovala a to včetně Blesku…) čímž podlehli lži a nenávisti a na voliče MZ, kteří se stali díky své volbě správnou částí tohoto národa. Klaus si v sobě dlouhodobě nese mindrák ze svého předchůdce a zde se to opět projevilo. Ať se VK s tímto svým mindrákem popasuje sám. Na nás je nenechat se – i díky tomu, že VK svůj problém ventiloval, vtáhnout se na jednu či druhou stranu barikády, tedy proti sobě. Možná si cestu k M. Zemanovi nikdy nenajdeme, možná jsme ji k němu našli (jak jsem psal – jak to v budoucnu bude vypadat, záleží hodně i na něm), ale k sobě ji najít musíme… a to i kdyby nám VK po svém návratu nabídl další podobné interpretace voleb.
David Novák
Ruská agrese – když se lež stane pravdou

Jeden z doprovodných jevů ruské agrese je nestoudné lhaní ruských představitelů. Že lidé lžou, je běžné, stejně tak, že lžou politici.
David Novák
K výročí začátku operace ANTROPOID

Možná jsme v ruchu posledních dnů roku ani nezaznamenali, že uplynulo přesně 80 let od chvíle, kdy z letiště Tangmere v jihoanglickém Sussexu odstartoval bombardér Handley-Page Halifax 138. perutě pro speciální úkoly.
David Novák
Výročí popravy M. Horákové spojené se slavnostními přípitky

Zítra si připomeneme výročí justiční vraždy M. Horákové. Je dobře, že o této kauze v poslední době vyšlo mnoho skvělých článků, které připomínají hrůzy padesátých let, výborný pořad na toto téma měla i mnohými zatracovaná ČT.
David Novák
Co třeba strhnout sochy Karla IV a sebelikvidace Západu

Včera mi psal kamarád, který bydlí v New Yorku a který má dva sousedy, kteří jsou policisté. Jeden je nyní v neschopnosti, protože ho přizabil jakýsi demonstrant hasicím přístrojem.
David Novák
Konec války, dvě diktatury a otázka viny

Krátce po druhé světové válce napsal německý filosof Karl Jaspers knihu Otázka viny. Jaspers se v této knize vyrovnává s fenoménem viny svého národa.
Další články autora |
Novým papežem se stal americký kardinál Prevost, přijal jméno Lev XIV.
Sledujeme online Novým papežem se stal americký kardinál Robert Francis Prevost, oznámil z baziliky sv. Petra...
Zemřel Jiří Bartoška, charizmatický herec a prezident karlovarského festivalu
Ve věku 78 let zemřel Jiří Bartoška. Byl dlouholetým prezidentem Mezinárodního filmového festivalu...
Nový poplatek za televizi a rozhlas: kdy se platí poprvé zvýšený a komu vznikne dluh
Od 1. května se zvýšil poplatek za televizi a rozhlas. Pro Českou televizi o 15 korun na 150 korun...
Nekontrolovaně k Zemi padající sovětská sonda se zřítila do Indického oceánu
Sovětská sonda Kosmos 482 ze 70. let minulého století se rozpadla v sobotu ráno kolem osmé hodiny...
Česko dělá vše, aby zastavilo Rusko, řekl Zelenskyj. Pavel slíbil další podporu
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj je po necelých dvou letech znovu na návštěvě Česka, do...
Katarské letadlo zablokovalo ranvej na Ruzyni, několik letů museli odklonit
Technická závada na Letišti Václava Havla ochromila v pondělí ráno zhruba na hodinu provoz. Podle...
V Krkonoších hořel rodinný dům, plameny pohltily i auto. Škoda je šest milionů
Škodu šest milionů korun způsobil požár, který v neděli večer zachvátil rodinný dům v Jablonci nad...
Historické rozhodnutí. Strana kurdských pracujících ukončí boj proti Turecku a rozpustí se
Strana kurdských pracujících (PKK) se v pondělí rozhodla ukončit ozbrojený boj proti Turecku a...
Kvůli požáru evakuovali ve Varech třináctipatrový dům, tři lidé jsou v nemocnici
Krátce po šesté ráno začalo hořet v bytě ve druhém podlaží třináctipatrového paneláku v karlovarské...

Prodej chalupa, 130 m2 - Niměřice - Horní Cetno
Niměřice - Horní Cetno, okres Mladá Boleslav
3 990 000 Kč
- Počet článků 117
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 2568x