Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Propagátor elektromobility nestydatě lže

Když nestačí argumenty, nastupuje pomluva. Tak se dá označit tweet pana Hataše po pořadu „Máte slovo“, kde se probíraly výhody a nevýhody navrhovaného zákazu automobilů se spalovacím motorem.

Tento pořad je možné shlédnout zde. Čtenář, potažmo divák si může udělat sám názor, které argumenty považuje za přesvědčivější. O síle argumentů pana Hataše, nadšeného propagátora elektromobility, však svědčí příspěvek na Twitteru, na kterém o svých oponentech píše: „Zajímavá partička placená z ruských peněz a dokonce se tím i veřejně chlubí. Největší zájem na udržení spalovacích motorů má Putler, takže obvyklý scénář: Lži, manipulace a zastrašování“.

Tím tedy myslí oponenty ze skupiny Realistická energetika a ekologie, kteří roky varují před neuváženými zelenými kroky v oblasti energetiky a automobilové dopravy, které mohou sice být motivovány dobrými úmysly, ale které znamenají v naprosté většině razantní zdražování energetických komodit, zhoršení ekonomiky i životního prostředí a celkový úpadek států Evropské unie. Členové tohoto spolku již dávno před ruskou agresí varovali před vzrůstající energetickou závislostí zejména na ruském plynu, který se zejména v ultrazeleném Německu stává životně důležitou komoditou pro zálohu prosazovaných nestabilních občasných zdrojů energie (OZE). Jsou zastánci zodpovědného přístupu k energetice a životnímu prostředí a pouze zdůrazňují, že nelze bezhlavě vypínat domácí (!) uhelné zdroje bez zajištěné spolehlivé náhrady, ideálně jadernými elektrárnami. Ohledně elektromobility varují před unáhlenými kroky vedoucí v důsledku ke zhoršování dostupnosti osobní mobility a k zastarávání vozového parku, koneckonců si můžete argumenty poslechnout ve zmíněném pořadu, byť jeho formát není pro dobrou diskusi ten nejvhodnější. Členové této skupiny to ale dělají ve svém volném čase a prakticky zadarmo, motivováni především obavami o osud euroatlantické civilizace, pokud si pod sebou podřeže větev v oblasti energetiky i dostupné mobility.

Jak je vidět, panu Hatašovi zřejmě došly argumenty, takže se uchýlil k naprosto nepodložené sprosté pomluvě o údajném ruském financování. Už mu nestačí, že majitelé elektroaut se (zatím) prakticky nemusejí finančně podílet na údržbě silnic a dálnic svými o zhruba 450 kg těžšími auty, nestačí, že automobilky musejí křížově dotovat elektromobily z důvodů utahování nesmyslně nastavených emisních limitů. Nestačí různé další výhody jako parkování zadarmo v mnoha městech. Pan Hataš vytahuje nepodloženou pomluvu, čímž jenom nepřímo dokazuje slabost svých argumentů. Namísto lživých obvinění oponentů by se měl spíše zamyslet, zda násilně prosazovaná elektromobilita náhodou významně neprospěje jiné asijské diktatuře. Čína významně posiluje svoji schopnost získávat suroviny pro elektromobily a zároveň i energii pro jejich výrobu (v plánu je postavit asi 100 GW výkonu uhelných elektráren; průměrná spotřeba naší republiky je kolem 10 GW). Pokud se násilně zbavíme jednoho z posledních významných odvětví, kde má Evropa ještě jakousi prestiž, bude to znamenat jenom úpadek, a to k převeliké radosti Číny, která tím jenom posílí svoji úlohu ve světě. Navíc je nutné dodat, že přechod na elektromobily v Evropě vývoj klimatu měřitelně neovlivní.

Vyzývám pana Hataše, aby dokázal svoje obvinění z ruského financování nebo se veřejně omluvil. Jinak jej budu považovat za bezskrupulózního lháře a manipulátora formátu Miloše Zemana. Také je možná vhodné připomenout, že mobilitu prosazovanou hlavně příkazy neprosazuje jenom pan Hataš, ale i pan Peksa a další členové vládní České pirátské strany. Pan Si Tin Pching, prezident Číny, může za jejich postoj jenom poděkovat.

Autor je členem spolku Realistická energetika a ekologie.

Autor: Milan Šálek | čtvrtek 9.3.2023 22:57 | karma článku: 38,33 | přečteno: 1516x
  • Další články autora

Milan Šálek

Více solárních a větrných elektráren – dražší elektřina!

Podíváme-li se na energetický mix států Evropské unie, vidíme celkem jednoznačnou závislost: Čím více solárních a větrných elektráren, tím dražší elektřina, zatímco u podílu jaderných zdrojů je tomu spíše naopak.

15.11.2023 v 17:48 | Karma: 29,77 | Přečteno: 655x | Diskuse| Životní prostředí a ekologie

Milan Šálek

Zbourají družice klimatologické dogma?

Desetiletí nás velká část zelených politiků a aktivistů přesvědčuje, že člověk emisemi oxidu uhličitého nebezpečně otepluje planetu zvyšováním skleníkového efektu. Družicová data ale ukazují v poslední době poněkud jiný obrázek.

28.9.2023 v 23:45 | Karma: 34,06 | Přečteno: 1261x | Diskuse| Věda

Milan Šálek

Ministr Hladík podporuje větší likvidaci hmyzu

Ministr životního prostředí si stýská nad úbytkem hmyzu a zároveň připravuje cestu technologiím, které je budou ve větší míře likvidovat.

30.8.2023 v 22:10 | Karma: 25,44 | Přečteno: 418x | Diskuse| Životní prostředí a ekologie

Milan Šálek

Opět nás straší klimatickou změnou

Ve sdělovacích prostředcích se ve zvýšené míře opět objevují katastrofické zprávy o tom, jak nastane klimatická apokalypsa, pokud průměrná teplota (odchylka od průměru) u zemského povrchu překročí 1,5 °C.

19.5.2023 v 19:06 | Karma: 42,30 | Přečteno: 3303x | Diskuse| Životní prostředí a ekologie

Milan Šálek

Ukázka zelené energetiky

Směřování evropské energetiky je naprostá urážka zdravého rozumu. Ubližuje se lidem, životnímu prostředí, přičemž na klima to nebude mít měřitelný vliv.

7.12.2022 v 0:49 | Karma: 37,44 | Přečteno: 1435x | Diskuse| Životní prostředí a ekologie
  • Nejčtenější

Policie v pohotovosti kvůli hrozbě terorismu. Zadržela podezřelého cizince

8. června 2024  23:01,  aktualizováno  9.6 12:41

Policie dopadla cizince podezřelého ze zvlášť závažného zločinu, po kterém vyhlásila pátrání v...

V Turecku zemřela česká zpěvačka Victoria. Zavraždil ji její vlastní manžel

14. června 2024  8:59,  aktualizováno  11:23

Česká zpěvačka Victoria byla zavražděna v Ankaře. Podle tureckého portálu Hürriyet ji zabil její...

„Ukrajinská sebevražda“. Intriky v Kyjevě čím dál víc frustrují Západ

11. června 2024  19:21

Kádrové změny nezmítají jen ruským ministerstvem obrany, rostoucí pozornost vzbuzují i rošády v...

Dar pro Ukrajinu prostřednictvím Čechů vyvolal na Tchaj-wanu bouři

10. června 2024

Premium Dar, který má pomoci Ukrajině s obnovou tamního zdravotnictví, způsobil na Tchaj-wanu politický...

Volby vyhrálo ANO před SPOLU. Stačilo! i Přísaha mají dvě křesla, propadli Piráti

9. června 2024  20:29,  aktualizováno  10.6

Volby do Evropského parlamentu vyhrálo v Česku hnutí ANO. Od voličů získalo 26,14 procenta hlasů,...

Nej skluzavka, echt Divoký západ, exkurze do Bayernu... Krok za krokem zemí EURA

15. června 2024

Premium Od spolupracovnice MF DNES v Německu EURO je Německo. EURO si dělá z Německa, kde fotbal je národní sport, něco jako svoji výkladní...

Chtěl bych Turka v Česku, říká Macinka. Antibabiše má za nejhloupější program

15. června 2024

Premium V uplynulých dnech oslavil 16 let po boku Václava Klause. Ještě na Hradě dělal tehdejšímu...

Kvůli Le Penové ho sesadili. Soud však rozhodl, že šéfem Republikánů zůstává

14. června 2024  21:31

Pařížský soud v pátek zrušil rozhodnutí francouzské konzervativní strany Republikáni (LR), která ve...

PŘEHLEDNĚ: Proč Česko kupuje nové tanky za 52 miliard? A co všechno umí?

14. června 2024  21:01

Česká armáda by měla do roku 2030 získat 77 nejmodernějších tanků Leopard 2A8 ve společném nákupu s...

  • Počet článků 37
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1617x
Odborník, který se živí meteorologií a který si rád ověřuje (dez)informace, které se často týkají fenoménu tzv. klimatických změn.

Seznam rubrik