Premium

Získejte všechny články
jen za 49 Kč/měsíc

Vzkaz občanům: Tunelujte – trest vás mine!

Přečtení článku o „potrestání“ pana Koloce, bývalého automobilového závodníka, jež se podílel na vytunelování Rubeny Náchod, ve mně nejprve vyvolalo vztek …, který se během chvilky změnil v úsměv – zoufalý.  „Potrestání“ je v uvozovkách právě proto, že dle alespoň selského rozumu je roční podmínka dobrá možná tak pro velkou rvačku v hospodě.

Prokazatelně se podílet na nezákonném vyvedení cca 250 milionů korun a dostat za to roční podmínku? Myslím, že lepší způsob, jak zbohatnout snad neexistuje. I kdyby dostal oněch původních 5 let od soudu krajského, řekl bych, že málokomu by se toto nevyplatilo – zkrátka za desítky milionů strávit 5 let v teple a suchu, s plným žaludkem a rukama bez mozolů (vlastně v takovém „domácím vězení“), to stojí za úvahu.

Inu vzkaz občanům je jasný – pokud způsobíte škody v řádech stovek, tisíců – budete potrestáni. Jakmile postoupíte k vyšším řádům – milionům – není nutné se obávat trestu, své nabyté jmění si můžete užívat dle libosti.

Mě nezbývá, než se domnívat, že odvolací senát se skládá z velkých fanoušků automobilových závodů. Jiné příčiny ovlivňujících jejich rozhodnutí se neodvážím prezentovat – avšak dozajista to není nutné.

 

Autor: Michal Pokorný | pátek 1.7.2011 17:30 | karma článku: 32,87 | přečteno: 1678x

Další články autora

Michal Pokorný

17. listopad jako den sebereflexe pro politické strany?

Již příští týden tu máme 25. výročí od tzv. Sametové revoluce. A čím blíže máme datum 17. listopadu 2014, tím více se objevují varování ve společnosti, od politických stran jak moc jsou ohroženy hodnoty jako svoboda či demokracie.

10.11.2014 v 12:35 | Karma: 12,89 | Přečteno: 508x | Diskuse | Společnost

Michal Pokorný

Proč jsem rád za Zemana, díl II.

Už jsem se obával, že nebudu mít pádný důvod vyzdvihnout Miloše Zemana jako prezidenta, po poněkud delší době bez výraznějších, pro mne pozitivních skutků. Pokud přejdu přesun rozhodování o udělování milostí na Ministerstvo spravedlnosti ČR, je tu věc, za kterou bych našeho prezidenta rád pochválil. A tou je rozhodnutí zúčastnit se Zimních olympijských her (ZOH) 2014 v Soči.

17.12.2013 v 14:25 | Karma: 22,14 | Přečteno: 1097x | Diskuse | Politika

Michal Pokorný

Na obranu (s)prosté mluvy a zdráhání se cesty v JAR

A další takzvaná senzace je tu. Konverzace pánu Rusnoka, Picka a Fischera nechtěně poskytnutá mikrofonům médií. Ono by na tom nebylo nic tak zvláštního, kdyby ovšem tito tři pánové netvořili Vládu České republiky.

7.12.2013 v 15:11 | Karma: 22,99 | Přečteno: 823x | Politika

Michal Pokorný

Pro stát „drahé“ dluhopisy dnes končí. Vlastenectví sílí?

Ano, pro velký zájem dneškem končí možnost rezervování státem vydávaných dluhopisů pro občany. Již 7. listopadu, ačkoliv původní termín byl 29. listopadu.

7.11.2013 v 9:10 | Karma: 10,49 | Přečteno: 598x | Diskuse | Společnost

Michal Pokorný

Proč jsem rád za Zemana, díl I.

Možná, že až tenhle blog vystavím, zredukuje se mi lehce počet přátel na Facebooku, ale přiznám se, že už mi celkem vadí, jak je Miloš Zeman neustále kritizován ze všech stran za to, že se chová přesně tak, jak jsem si od prezidenta naší země vždycky přál, jako reprezentant vlády osvíceného vůdce.

2.8.2013 v 13:47 | Karma: 31,13 | Přečteno: 1370x | Diskuse | Politika

Nejčtenější

Zemřela Zdena Mašínová, dcera legionáře a perzekvovaná sestra uprchlých odbojářů

V Lošanech na Kolínsku byl slavnostně otevřen Památník věnovaný třem odbojům a...
10. června 2026  18:26,  aktualizováno  22:01

Ve věku 92 let zemřela Zdena Mašínová, jejíž bratři za totality utekli ozbrojení na Západ. Čelila...

Po deštích se lesy plní houbami. Tady mají Pražané největší šanci na plný košík

ilustrační snímek
8. června 2026

Počasí posledních dnů jako by si čeští houbaři sami vymodlili. Kombinace vydatných dešťů a...

Nejen důchodci jezdí v Praze zdarma. Za MHD neplatí děti a tyto profese, výhody mají i někteří psi

Kontrola jízdenek
15. června 2026  9:20

Pražská MHD patří navzdory svému rozsahu k těm nejlevnějším v zemi, i tak může být nákup ročního...

Pražská muzejní noc 2026: Na Florenci se chystá videomapping zdarma, zahraje i Lake Malawi

Festival Signal rozzářil centrum Prahy (15. října 2015).
12. června 2026  11:56

Více než 60 muzeí, galerií a dalších kulturních institucí otevře své brány netradičně v nočních...

Mačkáte v MHD tlačítka správně? ROPID vysvětlil, jak dávat znamení bez zmatků

Zastávky na znamení, kočárky a tlačítka... Umíte je správně používat?
8. června 2026  16:21

Kdo někdy nervózně mačkal tlačítko v tramvaji pětkrát za sebou nebo hledal ten správný čudlík, není...

Proměna Vinohradské vodárny je skoro v polovině. Zpoždění může ohrozit expozici

Kontrolní den k projektu Hydropolis včetně prohlídky stavby budoucích prostor...
16. června 2026  7:32,  aktualizováno  7:32

Za zdmi areálu Vinohradské vodárny v Korunní ulici jsou slyšet stavební práce a za plotem se míhají...

Slavné vily v Novém Jičíně pomůže zachránit kraj, v jedné vznikne depozitář klobouků

Předseda Spolu na záchranu Hückelových vil v Novém Jičíně Radek Polách před...
16. června 2026  7:12,  aktualizováno  7:12

Snaha Nového Jičína zachránit významné kulturní památky ve městě, a to dvojici historických vil...

Zmizí už? Úřad roky řeší nelegální obrazovku na náměstí, soud posvětil exekuci

Velkoplošná LED obrazovka na střeše budovy v centru Ústí nad Labem. (12. června...
16. června 2026  7:02,  aktualizováno  7:02

Velkoplošná LED obrazovka umístěná na střeše restaurace Interhotelu Bohemia v centru Ústí nad...

Dálnici D6 uzavřela nehoda u Stochova. Řidič zezadu narazil do nákladního auta

Nehoda osobního a nákladního auta uzavřela u Stochova na Kladensku dálnici D6...
16. června 2026  6:32

Nehoda osobního a nákladního auta uzavřela u Stochova na Kladensku dálnici D6 ve směru na Karlovy...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

  • Počet článků 32
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1328x
Hezky vlastenecky.

Seznam rubrik

Oblíbené stránky

Bloger roku 2024
Blogera roku 2025
Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.