Netříštěme konzervativní síly
Budu upřímný. Považuji vládu Petra Fialy za jednu z nejhorších v polistopadovém vývoji naší země. Vládne nám slepenec pěti nesourodých stran. Ministři Fialovy vlády rozhodně nejsou žádnými experty ve svém oboru. Pětikoalici navíc obchází stín skandálu starostů a nezávislých s obviněným podnikatelem Michalem Redlem. Inflace v České republice dosahuje 18 %, ceny energií letí násobně vzhůru. Vláda se nijak nesnaží s tím bojovat, všechno svádí na ukrajinský konflikt a Putina. V případě svých skandálů používají stejnou rétoriku jako vloni a ta zní, že jakákoli vláda je lepší než vláda pod vedením Andreje Babiše.
Fialova pětikoalice nám vládne od prosince loňského roku. Za tu dobu měli šanci nám ukázat, jak jsou lepší než předchozí garnitura. Bohužel byl prokázán pravý opak. Vláda není schopná řešit reálné problémy naší země. Takto se politika nedělá. Skutečná vláda se snaží řešit skutečné problémy svých občanů, klade je na první místo. Vymlouvání se na vládu předchozí, případně na současné geopolitické rozložení světa nelze. Je potřeba hájit pragmatický přístup k věcem, vyvíjet úsilí ke zlepšení stavu věcí jako to svého času dělával Donald Trump, nebo jak to v současnosti dělá Viktor Orbán. Nejde postupovat ideologicky a tvářit se morálně na výši. Politika země by skutečně měla být sobecká, protože každý se snaží „vytřískat“ pro sebe maximum. Každý má své zájmy a jedině on ví, jaké to jsou a jak by je měl prosazovat. Je naivní myslet si, že cizím státům jde jen o naše dobro. Rivalita panuje všude. Můžeme spolu mít diplomatické styky, čile obchodovat, chovat se k sobě přátelsky. Nezapomínejme však, že se nacházíme v politickém ringu různých zájmů a přání.
Vraťme se zpět k nadcházejícím podzimním volbám. Občanští demokraté, TOP 09 a lidovci opět využívají svůj osvědčený model z loňska zvaný SPOLU. Budou hrát tu samou politickou kartu. Volte nás, protože jinak vám bude vládnout mafián Babiš, nebo extremisté z SPD, Trikolory, Svobodných atd. Piráti a STAN až na výjimky spolu kandidovat nebudou, neboť pro Piráty to při loňských volbách byla tragédie a Starostové zase řeší své korupční kauzy. Vzniká zde velký potenciál pro konzervativně smýšlející strany a hnutí. Je ale potřeba, aby se tyto subjekty spojily a táhly za jeden provaz. Nemá smysl stavět kandidáty proti sobě a konkurovat si. V loňských sněmovních volbách se konzervativní síly tříštily a výsledkem byl rekordní počet propadlých hlasů (přes 1 000 000). To už si opravdu nemůžeme dovolit. Samozřejmě, že postoje jednotlivých stran se liší. Konzervativní člověk může být jak pravicový, tak i levicový. Proč by se ale nemohli spojit v boji proti levicově-liberálním progresivistům, kteří zpochybňují základní společenské hodnoty a snaží se západní civilizaci přetvořit v jakýsi neomarxistický experiment, kde bude panovat diktatura menšin na úkor většiny. Kde každý bude mít svá práva, ale žádné povinnosti. Každý bude chtít čerpat dávky, ale nebude chtít nic společnosti dávat. Kde lidé budou zmatení a nebudou si jisti svým pohlavím. Místo, kde se budou řešit pocity, a ne fakta a reálné problémy. Je to samozřejmě utopie, která bude znamenat zánik euroatlantického světa.
Nuže milí konzervativní přátelé, vzhůru do boje. Taste zbraně. Svůj dnešní článek zakončím citátem od britského konzervativního spisovatele Gilberta Chestertona: „Opravdový voják nebojuje z nenávisti k tomu, co je před ním, nýbrž z lásky k tomu, co je za ním.“
Šimon Miča
Pavlovo nejmenování Turka
Petr Pavel odmítl jmenovat Filipa Turka ministrem životního prostředí. Krize mezi vládou a prezidentem Pavlem tak bude i nadále eskalovat.
Šimon Miča
V Polsku se bojuje i za Česko
Již tuto neděli proběhne ostře sledované druhé kolo prezidentských voleb u našeho severního souseda. V tomto článku sdělím, proč by nás to jako Čechy mělo zajímat.
Šimon Miča
Německá nezměna
V Německu právě skončily ostře sledované volby do Bundestagu. Pojďme se ohlédnout, jak dopadly, kdo jsou vítězové a kdo poražení.
Šimon Miča
Trump znovu v Oválné pracovně
Donald Trump to znovu dokázal a po čtyřleté pauze se vrátil do Bílého domu, silnější než kdykoli předtím.
Šimon Miča
Rok 2024 jako rok konzervativní naděje
Rok 2024 utekl jako voda a nutno říci, že přinesl mnoho potřebných konzervativních změn. Pojďme se na ně společně podívat.
| Další články autora |
Aloha, namaste, salud! Znáte význam celosvětově známých frází?
Na dovolené, ve filmech i na sociálních sítích. Některé cizojazyčné výrazy používáme téměř každý...
Praha promlouvá ze zdí i chodníků. Vzkazy kolemjdoucích pobaví, překvapí i zamrazí
Stojíš na mým fleku! Nemusíte číst knihu, abyste se dozvěděli o městě víc, než je někdy zdrávo....
V těchto dnech se láme osud českého Tesca. Britové už hledají kupce pro své obchody
Britští vlastníci Tesca podle mnohých finančních médií rozjíždějí prodej svých aktivit ve střední...
Barrandovský kopec bez pozlátka luxusu. Nafotili jsme zákoutí, kterým se filmová čtvrť nechlubí
Filmový magnát Miloš Havel. Režiséři a herecké star. Takhle obvykle vnímáme Barrandov, hlavně jeho...
Obluda mezi nádražími. Tam, kde řezali sovětské vagony, zastaví metro D nad rybníkem
Pokud by se vyhlašovala anketa o nejošklivější nádraží v Praze, to v Krči by mělo určitě medaili....
Trať mezi Prahou a Berounem stála, vlak se srazil s autem. Zraněné jsou i děti
Provoz na trati mezi Prahou a Berounem je zastavený, v Řevnicích u Prahy se v pátek v podvečer na...
„Otáčej mapu, ne buzolu. Ať nebloudíš“ Redaktor vyzkoušel závod v orientačním běhu
Redaktor iDNES.cz Pavel Kortus si vyzkoušel orientační běh. Otevřený závod byl součástí programu ...
Průvod Pride Parade odkloní několik spojů, jinak pojedou i historické tramvaje
Prahu čeká v sobotu 8. srpna 2026 další dopravně náročný den. Kvůli průvodu Prague Pride Parade...
Triatlonový závod Ironman v H. Králové uzavře řadu ulic a omezí i linky MHD
Závod Ironman 70.3 v Hradci Králové, který se uskuteční od 14. do 16. srpna s hlavním závodem v...

Akční letáky
Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!
- Počet článků 83
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 536x



















