Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Zběsilé hemžení národovců a čexitistů

Na obří heligón národovectví nejdříve mocně zadul sám veliký nestor vstupu ČR do EU, tedy ten, jenž nás tam usilovně dotlačil, přestože díky svému vyjednavači o Ústavě EU Zahradilovi moc dobře věděl, do čeho vstupujeme.

Autonomní scéna českého čexitismu se v posledních dnech divoce rozvířila. Onen nepříliš vzácný jev, jenž je však neobvykle intenzivní, byl patrně vyvolán akcí starého dobrého taťky Junckera, bývalého vůdce lucemburské státem řízené mafie, toho času předsedy Evropské komise. Itálie a Řecko mají smůlu v tom, že se na jejich pobřeží hrnou zástupy uprchlíků z Afriky a Asie, no a jejich politici si přejí, aby jim ostatní státy EU pomohly s jejich ubytováním, do čehož se pochopitelně státy ze střední Evropy ani ti uprchlíci příliš nehrnou. Starý dobrý taťka v rámci spanilé jízdy se svou družinou navštívil země Střední Evropy a sondoval terén, se svou EU komisí pak patrně na mohutný nátlak Řecka a Itálie vyhlásil brutální protiakci, zahájí řízení s ČR, Maďarskem a Polskem, které možná, ---- někdy, ----- k něčemu dospěje, aby ---- možná, třeba i, ---- ale ne určitě, –--- někdy mnohem později skončilo u jakéhosi soudu, ale třeba i ne, nebo co.

 

Na obří heligón národovectví nejdříve mocně zadul sám veliký nestor vstupu ČR do EU, tedy ten, jenž nás tam usilovně dotlačil, přestože díky svému vyjednavači o Ústavě EU Zahradilovi moc dobře věděl, do čeho vstupujeme, tedy ten, jež si vymínil, aby se osobně účastnil podpisu přístupové smlouvy, přestože se s ním dle zavedeného protokolu nepočítalo, tedy ten, jenž nakonec na záchodě podepsal i Lisabonskou smlouvu. Než se dostanu k další části mé vědecké analýzy, pokusím se relevantně popsat naši mohutnou autonomní scénu českého národovectví a čexitismu, její hlavní hybatele.

 

Je pestrá. A to jak názorově, tak i etnicky. Zatím nejúspěšnější osobností z jejího středu je autentický český samuraj Tomio Okamura a jeho družina blanických rytířů Úsvit – Národní koalice, kteří se v posledních parlamentních volbách jako jediní ze všech ostatních zhrzených národovců dostali do Poslanecké sněmovny (6,88%), aby se pak rozhádali a rozpadli na několik různorodých proudů. Tomio Okamura má však charisma a voličský potenciál, myslím si, že ve velké politice rozhodně neskončil.

 

Petr Mach a jeho Strana svobodných občanů, intelektuálně-elitářský spolek, nejvíce zabodovala ve volbách do EU parlamentu, kterého je Petr Mach poslancem a zároveň evropským rekordmanem v počtu asistentů placených Evropskou unií, jež asi platí většinu jeho euroskeptického stranického aparátu v ČR. Má štěstí, že nežije ve Francii a že jeho strana je u nás marginální, jinak by za to byl možná již popotahován před soudem jako Marine Le Pen, nebo francouzští centristé z Macronovy vlády. Jeho strana se ještě proslavila tím, že zabrala „ničí“ území kdesi v bývalé Jugoslávii a vyhlásila tam Svobodnou republiku Liberland, což je docela sranda. V posledních volbách do Poslanecké sněmovny získala 2,46%.

 

Dělnická strana sociální spravedlnosti Tomáše Vandase, 0,86%, nemám, co bych k tomu dále dodal, neboť jsem estét a vulgarismy navíc nejsou na blogu idnes akceptovány.

 

Hlavu vzhůru Jany Bobošíkové a nestora, autora a vyznavače moderní ideologie autentického čechičismu založeného na etnickém principu, pro kterého není autentický Čech občan ČR, jenž se narodil v Praze a jehož rodina je dlouhodobě spjatá s historií našich česko-moravsko-slezských národů, a který poté, co během celé své vrcholné politické kariéry kritizoval tzv. občanskou společnost a NGO, nakonec jednu NGO založil a v občanské společnosti radostně kmitá jako pstruh v horské bystřině. 0,42%, vskutku vynikající a dech beroucí výsledek.

 

V rybníku českého autonomního národovectví a čexitismu rozzuřeně všemi směry víří ještě mnoho miniaturních bytostí, ať již bývalých jako Republikáni Miroslava Sládka, či nedávných jako Národní demokracie nestorova geniálního novináře A.B.Bartoše, nebo zcela současných a moderních jako Realisté Petra Robejška. Ale, ruku na srdce, jedná se v lepším případě jen o plankton, všeobecně spíše o jednobuněčné organismy. Myslím si, že nemá cenu, abych se seriózně zabýval politickými subjekty, které oslovily zhruba tucet občanů a nedostaly se ani do nějakých relevantních statistik.

 

Evropská komise tedy zahájila jakési řízení, no co s tím, myslím si, že nic. Nejlepší asi podle mne bude, když se čeští čexičisté pro začátek pokusí získat alespoň 10% v příštích volbách. Nikoliv všichni v jednom šiku, samozřejmě, to by jako obvykle k ničemu nevedlo, ale aspoň jedna z jejich miniaturních frakcí, mohli by tak do velké politiky vstoupit jako tradičně historický jazýček na váhách, tedy lidovci.

 

 

 

 

 

 

Autor: Martin Mařák | středa 14.6.2017 21:38 | karma článku: 13,39 | přečteno: 741x
  • Další články autora

Martin Mařák

Macronův smích

To vám bylo slávy levicové, když ta Nová lidová fronta slavně vyhrála nedávné volby do dolní komory francouzského parlamentu.

17.7.2024 v 22:04 | Karma: 14,87 | Přečteno: 380x | Diskuse | Politika

Martin Mařák

Situace je vážná, nikoli však zoufalá

No a to je mimo jiné také zajímavý vzkaz pro Andreje Babiše a všechny jeho zaměstnance v tom jeho ANOfertu.

9.7.2024 v 13:23 | Karma: 13,27 | Přečteno: 392x | Diskuse | Politika

Martin Mařák

Vyhrál Macron

Ze vzniklého chaosu tak bude jako maják stability vyčnívat prezident Macron, který se musí smíchy úplně prohýbat, nebo co.

7.7.2024 v 21:42 | Karma: 13,98 | Přečteno: 477x | Diskuse | Politika

Martin Mařák

Boj o absolutní většinu ve Francii

Těžko říct, uvidíme v neděli večer. Až tehdy bude možné s konečnou platností konstatovat, jestli Macron svůj tah vyhrál, prohrál, nebo něco mezi tím.

2.7.2024 v 23:01 | Karma: 12,64 | Přečteno: 367x | Diskuse | Politika

Martin Mařák

Babišova nová piškuntálie

Ale to je prostě Babiš, nic překvapivého, příště se prostě zase přesune někam jinam. Kam vítr, tam plášť.

30.6.2024 v 13:08 | Karma: 23,52 | Přečteno: 555x | Diskuse | Politika
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Rozdáváme kola za milion korun

15. července 2024

Členství v iDNES Premium má velkou spoustu výhod. Čtenáři se dostanou ke všem prémiovým článkům na...

Trumpa při pokusu o atentát trefili do ucha. Střílel mladý republikán, nepřežil

14. července 2024  1:01,  aktualizováno  14:56

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát. Na...

„Nakonec na mě plivnul.“ Nizozemec loví Češky a prodává je na gangbang

18. července 2024

Premium Stovky českých žen k natáčení tvrdého porna v Nizozemsku naverboval v uplynulých letech Daniël van...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

19. července 2024  9:25,  aktualizováno  22:33

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s...

Zemřela Shannen Doherty. Hvězda Beverly Hills 90210 podlehla rakovině

14. července 2024  15:17,  aktualizováno  17:04

Po téměř deseti letech boje s rakovinou zemřela americká herečka Shannen Doherty, informují média....

Pražské letiště po výpadku systémů funguje naplno, vůbec neodletělo 25 letadel

20. července 2024  8:22,  aktualizováno  8:24

Na Letišti Praha už všichni letečtí dopravci, kterých se dotkl páteční celosvětový výpadek...

Významné vojenské objekty chce stát vlastnit. Majitelům hrozí i vyvlastnění

20. července 2024  7:25

Nejvýznamnější vojenské objekty by měly být v budoucnu pouze ve vlastnictví státu. Počítá s tím...

I malé zlevnění hypoték nastartovalo hon na byty. Jak to vystřelí ceny

20. července 2024

Premium Návrat zájemců o bydlení na trh s nemovitostmi při současném útlumu nové výstavby způsobil po...

Detektiva viní z vynášení informací pražským politikům. Zradil ho telefon

20. července 2024

Premium Případ, ve kterém inspekce minulý týden obvinila detektiva Národní centrály proti organizovanému...

  • Počet článků 153
  • Celková karma 13,14
  • Průměrná čtenost 1366x
Mám rád knihy, kytary, hudbu, vikigskou, keltskou a slovanskou mytologii, stromy, byliny a hory. Ve volném čase se hudbě i věnuji coby Umwurf.

Můj oficiální YouTube kanál:

https://www.youtube.com/@umwurf

Seznam rubrik