Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

SPOLU: 1-1=0

Volit SPOLU je to samé jako nejít k volbám. Niedermayera nejde vykroužkovat a to, co Vondra rozumného v EU parlamentu prosadí a odhlasuje, tak to svým hlasem sejme zelená rakovina lidstva Niedermayer. Spolu: 1-1=0

Zelená rakovina lidstva je v Evropě rozlezlá napříč takřka celým politickým spektrem. Již to tak dál podle mne nejde, škůdce lidské civilizace je třeba zastavit. Nikdy by mne nenapadlo, že jednou budu s nadějí vnímat trend, který se začíná objevovat, to znamená vítězství tzv. populistů v eurodistriktech Matičky národů EU dobrotivé. I ve Francii je to podobné, na prvním místě v průzkumech veřejného mínění je pro volby do evropského parlamentu strana RN s Marine Le Pen, až na druhém místě se nachází vládní Macronova RE. Zelená rakovina lidstva nutně potřebuje pořádný kopanec do pozadí a pravicové strany, které všechny zezelenaly (i ta naše ODS), nutně potřebují brutální léčbu šokem, tedy mohutnou ztrátu poslanců, aby přestaly blouznit zelené zvrácenosti.

Nechci tím říct, že se ze mne stal levicově kolektivistický národovec a mé vidění světa se změnilo dohněda, to rozhodně ne, jen si myslím, že je z dlouhodobého strategického hlediska nutné obrazně pořádně zatřepat našim společným evropským stromem, aby zhnilé a uschlé listy s parazity popadaly a přestaly škodit. Systém ten výkyv podle mne vydrží, o to se nebojím, no a pravicoví politici se doufám zaleknou, že jsou navždy odstavení od evropských penězovodů, změní rétoriku, změní stranický program a ideové výhledy do budoucna, no a snad konečně dostanou rozum. Obrozená Matička národů EU dobrotivá se pak za pár let zase rozkvete do nebývalé krásy Oi!

EU First!

Po tomto kratším úvodu se dostávám k meritu článku. O co mně jde? Je to jednoduché, trápí mne naprosto absurdní kandidátka SPOLU do Evropského parlamentu, kde vedle sebe stojí zcela protikladné a neslučitelné ideologické proudy, čímž mám na mysli euroskeptického europoslance Alexandra Vondru a jeho fanatický zelený protipól europoslance Luďka Niedermayera. Chápu, že cílem premiéra Petra Fialy jsou volby do poslanecké sněmovny a ze strategických důvodů upozadil důležitost voleb evropských (potřebuje udržet soudružnost vládní koalice SPOLU), já osobně mám však priority nastavené jinak a volby do evropského parlamentu považuji za velmi důležité, možná ještě důležitější než parlamentní volby v jednotlivých eurodistriktech.

Kandidátkou SPOLU se pokusil zamíchat Miroslav Kalousek, ale jeho pokus byl bohužel udušen hned v zárodku. Ostatní straničtí kandidáti SPOLU dostali strach, že by je mohl přeskočit a že by voliči volili jeho, čemuž bych se ani nedivil, neboť i já bych veden touhou vyrušit europoslance Niedermayera udělal to samé. Petr Fiala i Alexandr Vondra se k tomu vyjádřili zcela odmítavě, přesednictvo TOP 09 rychle zareagovalo a Miroslav Kalousek na společné kandidátce nebude.

Co s tím? Je třeba si uvědomit, že volbou kandidátky SPOLU vyhazujeme hlas oknem, neboť to, co v Parlamentu odhlasuje Vondra, tak tradičně vetuje Niedermayer. Jeden druhého vyruší a volit Spolu je to samé jako nejít k volbám. Zkráceně by se to dalo vyjádřit matematicky tak, jak jsem to udělal v nadpisu článku. Niedermayer bohužel nejde ani vykroužkovat preferenčními hlasy. Tedy teoreticky jde, ale je to tak složitě uskutečnitelné, že pravděpodobnost úspěšné organizace podobného konání se rovná nule. Někde v diskuzích tu možnost popsal pan Michal Kanda, jehož úvahu si dovolím citovat.

„To se dá ošetřit dost dobře. Stačí když třetina voličů ODS zakroužkuje jednoho z dvojice Vondra/Vrecionová (aby přehlasovali případné kroužky pro Niedermayera) a jednoho kandidáta na dalších místech za Niedermayerem. A potřebné rozdělení hlasů lze zajistit např. tím, že každý bude hlasovat podle svého data narození. Narození v lichý den volí Vondru, narození v sudý den volí Vrecionovou. A podobnou tichou dohodou rozdělit hlasy i pro ten druhý kroužek. K posunu výše stačí 5% kroužků z odevzdaných hlasů a to by se mohlo podařit.“

Zbývá ANO, ale Andrej Babiš se z tohoto ohledu nijak výrazně od SPOLU neliší, viz eurokomisařka Věra Jourová, nebo sám šéf hnutí, jenž coby premiér po dlouhém nočním jednání v Evropské radě odsouhlasil Green Deal, nepoužil práva veta, no a výsledek jednání ještě ten den na tiskové konferenci prodal jako velkou příležitost pro ČR. No a pak nám zůstávají Okamurovi populisté a různá drobotina jako socialisté, komunisté, libertariáni a podobně. Mně osobně z toho vychází, že buď nepůjdu k volbám, nebo budu volit nějakou euroskeptickou mini stranu jako Svobodné. Od eurofederalisty mého typu je to překvapivý krok, ale důvody tohoto jednání jsem snad docela srozumitelně popsal v úvodu článku. Vůbec nejraději bych volil nějakou stranu evropských pohanů, ale ta zatím bohužel neexistuje. Nezbývá mně, než o ní zatím jen snít a psát songy jako třeba skin-punkové Oi! o jednotě pohanů, jež dávám k dispozici, „Pagan Unity Oi!“.

Závěr

Volit SPOLU je to samé jako nejít k volbám. Niedermayera nejde vykroužkovat a to, co Vondra rozumného v EU parlamentu prosadí a odhlasuje, tak to svým hlasem sejme zelená rakovina lidstva Niedermayer.

Spolu: 1-1=0

 

 

 

Autor: Martin Mařák | sobota 16.12.2023 20:58 | karma článku: 29,47 | přečteno: 849x
  • Další články autora

Martin Mařák

Fialova strategie vychází

Volby do Evropského parlamentu pro koalici SPOLU tedy nedopadly vůbec špatně a žádná katastrofa jako třeba ve Francii se nekonala.

16.6.2024 v 19:07 | Karma: 13,86 | Přečteno: 407x | Diskuse| Politika

Martin Mařák

Mega svist po francouzsku

Jak jsem uvedl včera, situace se mění každou hodinu a co bylo ráno celkem jasné, je večer úplně jinak.

12.6.2024 v 22:03 | Karma: 9,77 | Přečteno: 355x | Diskuse| Politika

Martin Mařák

Macron do toho kopl

Zatímco skvělému premiérovi a moudrému státníkovi Petru Fialovi jeho dlouhodobá strategie postavená na SPOLU vlastně docela vyšla, ve Francii se po volebním propadáku vládní strany semlela hotová Berezina.

11.6.2024 v 20:36 | Karma: 12,85 | Přečteno: 482x | Diskuse| Politika

Martin Mařák

Evropská pohanská renesance

Co vlastně ten jejich semitsko-orientální Bůh biblický chtěl té lidské drobotině sdělit, když postupně vybral z rodu Abrahámova tři rozdílné zvěstovatele slova Svého, tedy Mojžíše, Ježíše a Mohameda?

18.5.2024 v 15:44 | Karma: 8,57 | Přečteno: 306x | Diskuse| Společnost

Martin Mařák

Beltaine aneb sex s robotem

Stačí jen zajít do hypermarketu, vybrat si partnera-partnerku, který-která se mně bude fyzicky a esteticky líbit, a naladit programové vybavení tak, aby mně vyhovoval-a i intelektuálně a je to.

29.4.2024 v 22:28 | Karma: 5,51 | Přečteno: 207x | Diskuse| Společnost
  • Nejčtenější

V Turecku zemřela česká zpěvačka Victoria. Zavraždil ji její vlastní manžel

14. června 2024  8:59,  aktualizováno  11:23

Česká zpěvačka Victoria byla zavražděna v Ankaře. Podle tureckého portálu Hürriyet ji zabil její...

„Ukrajinská sebevražda“. Intriky v Kyjevě čím dál víc frustrují Západ

11. června 2024  19:21

Kádrové změny nezmítají jen ruským ministerstvem obrany, rostoucí pozornost vzbuzují i rošády v...

Dar pro Ukrajinu prostřednictvím Čechů vyvolal na Tchaj-wanu bouři

10. června 2024

Premium Dar, který má pomoci Ukrajině s obnovou tamního zdravotnictví, způsobil na Tchaj-wanu politický...

Volby vyhrálo ANO před SPOLU. Stačilo! i Přísaha mají dvě křesla, propadli Piráti

9. června 2024  20:29,  aktualizováno  10.6

Volby do Evropského parlamentu vyhrálo v Česku hnutí ANO. Od voličů získalo 26,14 procenta hlasů,...

Turek: Nejdu rozbít Evropu, potřebuje ale rekonstrukci a velký šok

10. června 2024

Jedním z největších překvapení letošních evropských voleb se stal Filip Turek. Po vyhlášení...

Američané vyhlížejí klíčovou bitvu slov. Trump je v ráži, Biden tvrdě trénuje

17. června 2024  15:25

Premium Spojené státy čeká příští týden první debata prezidentských kandidátů. Oba ke klíčovému bodu...

Podmínka pro soudce za sexuální nátlak neplatí, je třeba doplnit důkazy

17. června 2024  15:15

Krajský soud v Ostravě zrušil osmnáctiměsíční podmíněný trest, který Okresní soud ve Frýdku-Místku...

Policisté v obleku, hlava státu v bezpečí. Ochranka ve videu předvedla svou práci

17. června 2024  14:49

Prověření terénu, koordinace policistů a především ochrana prezidenta Petra Pavla. Policie na svém...

Nerudová, Síkela, Kolaja či Mora? Poraďte politikům s výběrem eurokomisaře

17. června 2024  13:45

Emoce spjaté s letošními eurovolbami ještě nestihly doznít a vládní strany čeká další důležitá...

  • Počet článků 148
  • Celková karma 16,63
  • Průměrná čtenost 1396x
Mám rád knihy, kytary, hudbu, vikigskou, keltskou a slovanskou mytologii, stromy, byliny a hory. Ve volném čase se hudbě i věnuji coby Umwurf.

Můj oficiální YouTube kanál:

https://www.youtube.com/@umwurf

Seznam rubrik