Kalouskův plán na blokování Sněmovny
S Ústavou již úspěšně čaroval Václav Klaus, velmi úspěšný v tomto oboru je i současný pan prezident Miloš Zeman. Ústava má různé nedořečené, či nepopsané možnosti, které mohou nastat v situacích, na které tvůrci Ústavy nepomysleli. No a toho může zdatný politik docela dobře využít a například prodlužovat určité termíny, které nejsou výslovně vymezeny a podobně. Docela mne překvapilo, i když zase tak moc ne, že se do toho pustil Miroslav Kalousek, jehož naděje na úspěch je však k jeho momentální politické váze spíše mizivá. Kalouska považuji za patrně největšího současného pravicového politika a je podle mne skutečně škoda, že je tzv. lidem velmi neoblíben.
Kalousek vymyslel originální plán, jak úspěšně tlačit na Zemana a Babiše stejným způsobem, jako tlačí Zeman s Babišem na ostatní poslance ve Sněmovně. Chce přesvědčit poslance opozičních stran, aby nevolili Radka Vondráčka z ANO do funkce předsedy Sněmovny, čímž by se protahovala ustavující schůze Sněmovny a Sněmovna by byla de facto zablokována. Dále by tedy vládla Sobotkova vláda. Vznikla by najednou jakási patová situace, nebo-li dokonalá rovnováha typu jin a jang v kruhu života a smrti. Žádná legislativní smršť by se v tom období nekonala, no a šikana státu by se ve stejné době k velké spokojenosti příznivců svobody občana a pokud možno co nejmenší role státu v jejich životě poněkud zmenšila. Politici by se dlouhé měsíce škorpili, novináři by měli o čem psát a státní mašinérie by se tak trochu zasekla a škodila by mnohem méně, než v běžném provozu. Všechno by samovolně fungovalo nadále, žádná jiná krize, než ta vnitřní mezi zainteresovanými politiky, by se nekonala, řekl bych.
Kalouskův nápad je také na hraně, ale zároveň zajímavý, možný a technicky proveditelný. Napadá mne, že by si to Zeman s těmi jeho notářem ověřenými podpisy poslanců, kteří podpoří vládu, o kterých není najednou ani zmínka, docela i zasloužil. Nemám žádné obavy o osud ČR a jen se dlouhodobě bavím těmi různými komickými aspekty, které se nepřetržitě valí v jedné vlně za druhou. Ta sranda by určitě stála za to, pochybuji však o tom, že se Kalouskovi podaří ostatní poslance k této odvážné a neslýchané akci přesvědčit.
Martin Mařák
Po Rakousku-Uhersku rozbijeme i EU

Jelikož jsme v dobách těch dalekých začali rázně potlačovat národnostní menšiny jako Němce a Maďary, s možností vytvoření Švýcarska jakéhosi jsme se za první republiky střelhbitě vypořádali.
Martin Mařák
Umělá inteligence, revoluce tohoto století

Vůbec si nedovedu představit možnosti, které s podobnými nástroji v rukou mají profesionální grafici, nebo tvůrci propagandy a veřejného mínění, je to až hrozivé.
Martin Mařák
Marine Le Pen ve vlastní síti

Už jste někdy zažili, že se kazatel morálky převeliký sám ulovil do vlastních sítí, nebo-li karma a Boží soudy jsou neúprosné?
Martin Mařák
Trump, urychlovač eurofederativních částic

Co teď? Zůstat mnohohlasně ukecaným krůtím houfem tzv. národních států, které existují jen pro to, aby je všichni na světě využívali k prospěchu svému, nebo dokončit federativní proces a začít bojovat o vlastní evropské zájmy?
Martin Mařák
Videoklip vygenerovaný umělou inteligencí

Jsem dnes normálně celý den makal na videoklipu, který jsem celý nechal vygenerovat umělou inteligencí. Je to francouzský flák, co jsem už tady dával.
Další články autora |
Tragicky zahynul moderátor počasí v České televizi Jan Šrámek
V sobotu odpoledne při nehodě v italských Alpách zemřel dlouholetý meteorolog a moderátor počasí...
Umučil studentský pár kvůli nepořádku. Brutalita vražd šokovala 1. oddělení
Premium Spousta krve a dvě těla na posteli. Místo činu v roce 2013 připomínalo spíš jatka než byt...
Slevy kol tíží přezásobené prodejce. Část z nich zřejmě nepřežije
Prodejcům jízdních kol se nedaří zbavit zásob, které si vytvořili během boomu v časech pandemie....
Cizinec zaplatil za jízdu taxíkem v Praze přes 200 tisíc, zjistil ráno s hrůzou
O více než 200 tisíc korun málem přišel v Praze cizinec, který se v noci vracel na hotel taxíkem,...
Němcová ve studiu zahodila brožurku od Konečné. Nenávist, reagovala komunistka
Nesete historickou vinu a podporujete miliardáře Andreje Babiše, zaútočila senátorka Miroslava...
Svobodnou Evropu zachraňuje Brusel. Uvolní miliony, které jí sebrali Američani
Šéfka unijní diplomacie Kaja Kallasová oznámila, že Evropská unie uvolní 5,5 milionu eur (137...
Šok a ticho. Evropští lídři po telefonátu Trumpa s Putinem nevěřili svým uším
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj a evropští lídři oněměli poté, co se s nimi americký...
„Tak a teď tě upečeme.“ Ukrajinská medička líčí šest měsíců v ruském zajetí
Premium Od našich zpravodajů na Ukrajině Přesně před třemi lety padl Mariupol a stovky ukrajinských obránců přístavního města putovaly do...
Zrušte hlasování kvůli vměšování, žádá poražený v rumunských volbách
Neúspěšný kandidát na prezidentský úřad a krajně pravicový rumunský politik George Simion chce, aby...

Prodej 3+1 dr, Ostrava - Poruba, ul. Moyzesova, nízká zástavba, zaskl. balkon, 60 m2
Moyzesova, Ostrava - Poruba
3 290 000 Kč
- Počet článků 175
- Celková karma 10,25
- Průměrná čtenost 1241x
Můj oficiální YouTube kanál:
https://www.youtube.com/@umwurf