Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Doomeři v naší politice

Mezi nejklasičtější doomery v politice u nás patří apokalyptik Rajchl a jeho loňské výroky o tom, jak nebude plyn, lidé zmrznou, průmysl se zastaví, elektřina bude stát tisíc € za megawatthodinu a litr benzínu sto padesát korun.

Víte, co jsou to tzv. doomers, neboli doomeři? Členové subkultury, která zcela logicky před několika lety vznikla v Rusku na jednom internetovém fóru a vyznačuje se tím, že její příznivci stejně jako kdysi punkeři propadají životní melancholii hraničící s nihilismem a příchodem apokalypsy, deprimující antihrdinové. No Future! Svět spěje do zkázy ať již klimatické, migrační, nebo válečné, konec se nenávratně blíží.

Doomer tráví hodně svého času na nejrůznějších sociálních sítích a pilně se věnuje tzv. droomscrolling, to znamená, že shromažďuje a předává nejrůznější katastrofální informace, fejky a polopravdy. Je tím zcela posedlý. Čím větší hrůza se někde stane, čím negativnější informace k němu dorazí, tím lépe, jakmile se o nich doomer na síti dozví, okamžitě je natapetuje do všech internetových diskuzních fór, které navštěvuje, ihned je přepošle všem členům virtuální bubliny, kterou si ve virtuáním světě na sociálních sítích vytvořil. Svým způsobem se tím realizuje a snad i nabývá jakýsi pocit zadostiučinění styl: „No vidíte, já jsem vám to všem dávno říkal.“ Nebo tak cosi.

Marnost nad marnost, nic nemá smysl a doomer jen přežívá ze dne na den bez nějakého dalšího cíle. Je mu obvykle mezi šestnácti a třiceti lety, chodí vesměs oblečený v černém, přes hlavu má přehozenou kapuci od mikyny, nebo nějakou čepici a v ruce nedopitý lahváč, či láhev vodky, je často silný kuřák. Na tváři mu raší nepěstěné strniště vousů a oči má únavou a znechucením podlité. Poslouchá melancholickou a depresivní hudbu, což vás asi nijak nepřekvapí. Vzhledem k tomu, že hnutí vzniklo v Rusku, je zobrazován jako obyvatel střední a východní Evropy.

Všechny subkultury si žijí svým rozmanitým životem a nejsou všude úplně stejné. Je docela zajímavé, jakým způsobem se tato skupina lidí vyvinula v našem eurodistriktu Morava-Slezsko-Čechie. Naprosto unikátním způsobem proniká všemi generacemi a po té chřipkové diktatuře národního státu přerostla i do politiky, mnozí politici a dokonce i novináři, blogeři a spisovatelé si na jejím základě vybudovali docela slušnou živnost profesionálních obchodníků se strachem.

Mezi nejklasičtější doomery v politice u nás patří apokalyptik Jindřich  Rajchl a jeho loňské výroky o tom, jak nebude plyn, lidé zmrznou, průmysl se zastaví, elektřina bude stát tisíc € za megawatthodinu a litr benzínu sto padesát korun. Mezi vědci má zase skvělé zastoupení hlasatel zmaru Jaroslav Flegr s jeho předpověďmi o mrazácích v ulicích za deset dnů až dva týdny během té chřipkové habaďůry.  Věrozvěstů temna je u nás celá obrovská hromada z prostředí subkultur Putin-kolaborant-chcimír-dezolát a antivax, které víceméně srůstají dohromady. Oproti všem zavedeným zvyklostem se však jedná spíše o starší kusy a důchodce a nikoliv o jinochy melancholické a mladé muže, životem zničené posly zmaru a apokalypsy. V tom je naše komunita doomerů světově unikátní.

Jak jsem již napsal výše, doomeři poslouchají melancholickou až depresivní hudbu a jejich playlisty můžete najít na streamech jako jsou třeba YouTube a podobně. No a protože se blíží zima, nebo-li winter is coming z Hry o trůny, nahrál jsem ovlivněn nedávným samhainem a příchodem temné části roku takovou doomer věc i já. Jmenuje se Samhain Doom:

 

Autor: Martin Mařák | pondělí 4.12.2023 17:43 | karma článku: 11,34 | přečteno: 377x
  • Další články autora

Martin Mařák

Mega svist po francouzsku

Jak jsem uvedl včera, situace se mění každou hodinu a co bylo ráno celkem jasné, je večer úplně jinak.

12.6.2024 v 22:03 | Karma: 9,75 | Přečteno: 348x | Diskuse| Politika

Martin Mařák

Macron do toho kopl

Zatímco skvělému premiérovi a moudrému státníkovi Petru Fialovi jeho dlouhodobá strategie postavená na SPOLU vlastně docela vyšla, ve Francii se po volebním propadáku vládní strany semlela hotová Berezina.

11.6.2024 v 20:36 | Karma: 12,55 | Přečteno: 478x | Diskuse| Politika

Martin Mařák

Evropská pohanská renesance

Co vlastně ten jejich semitsko-orientální Bůh biblický chtěl té lidské drobotině sdělit, když postupně vybral z rodu Abrahámova tři rozdílné zvěstovatele slova Svého, tedy Mojžíše, Ježíše a Mohameda?

18.5.2024 v 15:44 | Karma: 8,57 | Přečteno: 306x | Diskuse| Společnost

Martin Mařák

Beltaine aneb sex s robotem

Stačí jen zajít do hypermarketu, vybrat si partnera-partnerku, který-která se mně bude fyzicky a esteticky líbit, a naladit programové vybavení tak, aby mně vyhovoval-a i intelektuálně a je to.

29.4.2024 v 22:28 | Karma: 5,51 | Přečteno: 206x | Diskuse| Společnost

Martin Mařák

Umělec a úřednice

Takřka neuvěřitelné setkání sochaře Davida Černého s pražskou úřednicí, kurátorkou umění ve veřejném prostoru paní Marií Foltýnovou.

21.4.2024 v 14:45 | Karma: 10,77 | Přečteno: 558x | Diskuse| Kultura
  • Nejčtenější

Policie v pohotovosti kvůli hrozbě terorismu. Zadržela podezřelého cizince

8. června 2024  23:01,  aktualizováno  9.6 12:41

Policie dopadla cizince podezřelého ze zvlášť závažného zločinu, po kterém vyhlásila pátrání v...

V Turecku zemřela česká zpěvačka Victoria. Zavraždil ji její vlastní manžel

14. června 2024  8:59,  aktualizováno  11:23

Česká zpěvačka Victoria byla zavražděna v Ankaře. Podle tureckého portálu Hürriyet ji zabil její...

„Ukrajinská sebevražda“. Intriky v Kyjevě čím dál víc frustrují Západ

11. června 2024  19:21

Kádrové změny nezmítají jen ruským ministerstvem obrany, rostoucí pozornost vzbuzují i rošády v...

Dar pro Ukrajinu prostřednictvím Čechů vyvolal na Tchaj-wanu bouři

10. června 2024

Premium Dar, který má pomoci Ukrajině s obnovou tamního zdravotnictví, způsobil na Tchaj-wanu politický...

Volby vyhrálo ANO před SPOLU. Stačilo! i Přísaha mají dvě křesla, propadli Piráti

9. června 2024  20:29,  aktualizováno  10.6

Volby do Evropského parlamentu vyhrálo v Česku hnutí ANO. Od voličů získalo 26,14 procenta hlasů,...

Nej skluzavka, echt Divoký západ, exkurze do Bayernu... Krok za krokem zemí EURA

15. června 2024

Premium Od spolupracovnice MF DNES v Německu EURO je Německo. EURO si dělá z Německa, kde fotbal je národní sport, něco jako svoji výkladní...

Chtěl bych Turka v Česku, říká Macinka. Antibabiše má za nejhloupější program

15. června 2024

Premium V uplynulých dnech oslavil 16 let po boku Václava Klause. Ještě na Hradě dělal tehdejšímu...

Kvůli Le Penové ho sesadili. Soud však rozhodl, že šéfem Republikánů zůstává

14. června 2024  21:31

Pařížský soud v pátek zrušil rozhodnutí francouzské konzervativní strany Republikáni (LR), která ve...

PŘEHLEDNĚ: Proč Česko kupuje nové tanky za 52 miliard? A co všechno umí?

14. června 2024  21:01

Česká armáda by měla do roku 2030 získat 77 nejmodernějších tanků Leopard 2A8 ve společném nákupu s...

Agáta Hanychová: Nikdy jsem na nikoho nespoléhala. Sebe i svoje děti uživím sama
Agáta Hanychová: Nikdy jsem na nikoho nespoléhala. Sebe i svoje děti uživím sama

Zdá se, že se Agáta s ničím nemaže. Na první pohled ji nerozhodí žádný hejt, ani bývalí partneři, se kterými se dlouho soudila o rozložení péče o...

  • Počet článků 147
  • Celková karma 16,90
  • Průměrná čtenost 1403x
Mám rád knihy, kytary, hudbu, vikigskou, keltskou a slovanskou mytologii, stromy, byliny a hory. Ve volném čase se hudbě i věnuji coby Umwurf.

Můj oficiální YouTube kanál:

https://www.youtube.com/@umwurf

Seznam rubrik