Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Bez migrace Evropa zemře hlady

Myslím si, že v nastávajících volbách se hraje i o to, aby se podobní blázni a naprosto nevhodní politici pro výkon jim svěřené funkce nedostali nejen coby poslanci do Evropského parlamentu, ale ani do Evropské komise.

Fabrice Leggeri, ředitel Frontexu, což je úřad EU na ochranu vnějších hranic Unie, byl před pár lety donucen podat demisi kvůli tomu, že evropská pohraniční stráž vracela migranty mířící po Středozemním moři do Evropy zpět do Turecka a do Libye, o čemž jsem v té době psal na svých stránkách a na Neviditelném psu. V článku jsou podrobněji uvedené důvody nespokojenosti poslanců Evropského parlamentu s výkonem jeho funkce a přiložená videa dokazující činnost Frontexu.
Dělal jsem si tehdy z toho všeho trochu i legraci ve stylu Afryka is d fjůčr of jůrops drím, feministky nechtějí děti, muži nesouloží a hrají video hry, masa evropských důchodců roste a v budoucnu ji mohou uživit jen migranti z Afriky, to je přece jasné, Afrika je budoucnost evropského snu.
Uplynulo pár let a blíží se nové volby do Evropského parlamentu, přičemž volebním tématem se vedle stále více neoblíbeného Green Dealu opět stává masivní a nekontrolovaná migrace do Unie z Asie a z Afriky. No a Fabrice Leggeri dostal nabídku, která se asi v jeho situaci asi nedá odmítnout, třetí místo na kandidátce RN (francouzská politická strana Marine Le Pen, která se proti nekontrolované migraci do Evropy dlouhodobě vymezuje). Při té příležitosti poskytl dlouhý rozhovor deníku Le Journal du Dimanche, ve kterém vysvětlil své postoje a příčiny svého rozhodnutí. V článku mne zaujala jedna podstatná věc a tou je vyjádření bývalého ředitele Frontexu k  jeho demisi v roce 2022.
"V dubnu 2022 jsem odstoupil z funkce ředitele agentury Frontex, protože jsem si uvědomil, že již nemám politické prostředky k tomu, abych mohl plnit úkoly, které mi byly svěřeny. Od roku 2015 tato mise spočívala ve zřízení Evropského sboru pohraniční a pobřežní stráže, který měl chránit Francii a Evropu před přílivem migrantů. Již v říjnu 2019 jsem však během prvních jednání s novou evropskou komisařkou paní Johanssonovou zaznamenal změnu směrnic. Tato změna mi byla jasná, když mi paní komisařka řekla následující:

-  Vaším úkolem je přivážet migranty a přivítat je, protože přicházejí z lásky. A ať už se vám to líbí, nebo ne, jsme stárnoucí kontinent a tak je musíte pustit dovnitř."
Abych se přiznal, následující řádky se mně nepíší jednoduše, neboť i já jsem se dostal do západní Evropy jako emigrant z bývalé komunistické totalitní diktatury a jsem tedy dodnes vděčný Francii za to, že se mne ujala a dala mně politický azyl a zároveň podmínky ke slušnému životu v normálním světě.  Ale k věci. Je pravdou, že mne toto prohlášení poněkud překvapilo, neboť jsem netušil, že to, z čehož jsem si dělal legraci, někdo na tak vysoké pozici v hierarchii Unie (komisařka-ministryně vnitra) může myslet vážně. Nemám nic proti migraci, což je pochopitelné, vadí mně však, pokud se z ní stává masivní a naprosto nekontrolovaný invazní fenomén. No a jsem také zastáncem názoru, že vnější hranice Evropské unie mají být maximálně možným způsobem hermeticky uzavřené a hlídané fungující pohraniční stráží, což je jeden z podstatných znaků a funkcí státního útvaru, kterým již částečně Evropská unie je a ke kterému v budoucnosti míří.
Nedalo mně to a o švédské sociální demokratce a paní komisařce Ylvě Johansson jsem se trochu informoval, no a s údivem jsem zjistil, že její pohled na otázku migračních proudů je dlouhodobě konzistentní. Řeckému ministrovi pro migrační a azylovou politiku Dmitrisi Keridisovi to v lednu tohoto roku vysvětlila zcela jasně a srozumitelně, což si můžete poslechnout v odkazu na jejich setkání. Řekla zhruba, že stárnoucí evropská populace nejen vymírá, ale zároveň odchází ročně do důchodu zhruba milion Evropanů, no a mimo kontrolované i nekontrolované migrace podle ní není nikdo, kdo by je v práci nahradil. „Bez migrace Evropa zemře hlady,“ prohlásila mimo jiné v rozhovoru.
Myslím si, že v nastávajících volbách se hraje i o to, aby se podobní blázni a naprosto nevhodní politici pro výkon jim svěřené funkce nedostali nejen coby poslanci do Evropského parlamentu, ale ani na tak vysoká místa, jako jsou komisaři v Evropské komisi včetně předsedkyně-předsedy Evropské komise. Ti jsou sice do svých funkcí navrženi vládami jednotlivých eurodistriktů, ale poslanci v Evropském parlamentu jejich kandidaturu musí schválit. Volby do Evropského parlamentu jsou i proto velmi důležité, možná mnohem důležitější než volby parlamentní v jednotlivých eurodistriktech. Je podle mne nutné, aby se tendence týkající se zelené rakoviny lidstva, ale i tendence neexistujících hranic a otevřených dveří v Evropě změnily a nabraly jiný směr.

 

 

Konečně jsem zhruba po měsíci dodělal další věc, je to taková jazz-soul-rock lahůdka, řekl bych, která se trochu vymyká stylu a námětu, který obvykle zpracovávám. Žádný Odin a Valhalla a tak. Je to i tím, že text napsal brácha, no a myslím si, že se mně opravdu povedla. Není to sice žádná rádiová hitovka, ale poctivě udělaná třešnička na dortu spíše pro hudební fajnšmekry a tak cosi. Skol!

 

https://www.youtube.com/watch?v=xMAQD3KO5WQ&list=OLAK5uy_kLqPiEo_X5rIZiM2p2i8YNC81ccSdJvmI

 

 

Autor: Martin Mařák | neděle 25.2.2024 13:12 | karma článku: 26,37 | přečteno: 856x
  • Další články autora

Martin Mařák

Mega svist po francouzsku

Jak jsem uvedl včera, situace se mění každou hodinu a co bylo ráno celkem jasné, je večer úplně jinak.

12.6.2024 v 22:03 | Karma: 9,76 | Přečteno: 352x | Diskuse| Politika

Martin Mařák

Macron do toho kopl

Zatímco skvělému premiérovi a moudrému státníkovi Petru Fialovi jeho dlouhodobá strategie postavená na SPOLU vlastně docela vyšla, ve Francii se po volebním propadáku vládní strany semlela hotová Berezina.

11.6.2024 v 20:36 | Karma: 12,55 | Přečteno: 478x | Diskuse| Politika

Martin Mařák

Evropská pohanská renesance

Co vlastně ten jejich semitsko-orientální Bůh biblický chtěl té lidské drobotině sdělit, když postupně vybral z rodu Abrahámova tři rozdílné zvěstovatele slova Svého, tedy Mojžíše, Ježíše a Mohameda?

18.5.2024 v 15:44 | Karma: 8,57 | Přečteno: 306x | Diskuse| Společnost

Martin Mařák

Beltaine aneb sex s robotem

Stačí jen zajít do hypermarketu, vybrat si partnera-partnerku, který-která se mně bude fyzicky a esteticky líbit, a naladit programové vybavení tak, aby mně vyhovoval-a i intelektuálně a je to.

29.4.2024 v 22:28 | Karma: 5,51 | Přečteno: 206x | Diskuse| Společnost

Martin Mařák

Umělec a úřednice

Takřka neuvěřitelné setkání sochaře Davida Černého s pražskou úřednicí, kurátorkou umění ve veřejném prostoru paní Marií Foltýnovou.

21.4.2024 v 14:45 | Karma: 10,77 | Přečteno: 558x | Diskuse| Kultura
  • Nejčtenější

Policie v pohotovosti kvůli hrozbě terorismu. Zadržela podezřelého cizince

8. června 2024  23:01,  aktualizováno  9.6 12:41

Policie dopadla cizince podezřelého ze zvlášť závažného zločinu, po kterém vyhlásila pátrání v...

V Turecku zemřela česká zpěvačka Victoria. Zavraždil ji její vlastní manžel

14. června 2024  8:59,  aktualizováno  11:23

Česká zpěvačka Victoria byla zavražděna v Ankaře. Podle tureckého portálu Hürriyet ji zabil její...

„Ukrajinská sebevražda“. Intriky v Kyjevě čím dál víc frustrují Západ

11. června 2024  19:21

Kádrové změny nezmítají jen ruským ministerstvem obrany, rostoucí pozornost vzbuzují i rošády v...

Dar pro Ukrajinu prostřednictvím Čechů vyvolal na Tchaj-wanu bouři

10. června 2024

Premium Dar, který má pomoci Ukrajině s obnovou tamního zdravotnictví, způsobil na Tchaj-wanu politický...

Volby vyhrálo ANO před SPOLU. Stačilo! i Přísaha mají dvě křesla, propadli Piráti

9. června 2024  20:29,  aktualizováno  10.6

Volby do Evropského parlamentu vyhrálo v Česku hnutí ANO. Od voličů získalo 26,14 procenta hlasů,...

Navrácení dětí a mír se zapojením všech stran, vyzvali lídři na závěr summitu

16. června 2024  14:45,  aktualizováno  15:35

Sledujeme online Účastníci prvního summitu o míru na Ukrajině v závěrečném prohlášení vyzvali k návratu dětí...

ANALÝZA: EU už ví, jak na migraci. Bude platit flexibilní mechanismus solidarity

16. června 2024

Premium Země evropské sedmadvacítky mají před sebou dlouho diskutovanou dohodu o migraci. A Brusel nyní...

Vykoupit se ze zločinu? Absurdní, reaguje Rychetský na ministra Blažka

16. června 2024  14:40

Bývalý předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský nesouhlasí s tím, aby soudy primárně ukládaly...

Na Islandu havaroval autobus s českými turisty, pět jich skončilo na JIP

16. června 2024  11:35,  aktualizováno  14:35

V islandském Öxnadalu havaroval v pátek autobus s 20 českými turisty a jedním českým průvodcem a...

Opalovací krém pro miminka: Jaký vybrat?
Opalovací krém pro miminka: Jaký vybrat?

Pokožka novorozenců a kojenců je tenká, zranitelná a má méně melaninu, což je pigment, který chrání pokožku před slunečním zářením. Kůže miminka je...

  • Počet článků 147
  • Celková karma 16,91
  • Průměrná čtenost 1403x
Mám rád knihy, kytary, hudbu, vikigskou, keltskou a slovanskou mytologii, stromy, byliny a hory. Ve volném čase se hudbě i věnuji coby Umwurf.

Můj oficiální YouTube kanál:

https://www.youtube.com/@umwurf

Seznam rubrik