Píšeš mi
Píšeš mi, a slova tvůj příběh rozbalí,
postavy na jeviště života se vydají.
Píšeš mi, že člověk, kterého měl si rád,
zradil tě, lhal, už není tvůj kamarád.
Píšeš mi o zármutku, který tě tíží,
a tělo znavené je, smutkem se plíží.
Píšeš mi o radosti, které z dětí máš,
a pak, pár otázek na mne máš:
Ptáš se na lásku, která ze života zmizela,
na věštbu kartářky, co při životě tě držela,
ptáš se na lidi, co jiní v nitru se zdají být,
ptáš se mne, zda můžeš je taktéž ošálit.
Příteli můj zastav se a najdi spojení,
To, co moudrost tvou a lidskost vyjeví.
Zastav se příteli a hlas nitra poslouchej,
ústa svá uzamkni, lidem naslouchej.
Příteli, jako přítel k tobě přicházím,
vždy nové kvality v tobě nacházím.
Snad dřímeš a na slova lásky si zapomněl,
Já přišel jsem, bych ti je připomněl.
Vše máš v sobě - celý svět,
Na čase je žít a znovu pět.
Přítel se vrátí, dej tomu čas,
odpusť oběma na stokrát,
smutek odchází střídán úsměvem, co se objeví,
pln radosti a vášně, všechny rány se zacelí.
Své věštby sám v sobě máš,
Proč druhé šálit, když rád je máš?
Boj
Co všechno stojí za bojem, který nás provází po mnoho časů? Peníze? Moc? Touha po nadvládě? Vnitřně cítím, že je to "pouze" myšlenka, která se objeví. Šeptajíc hlasem přítele. Necháváme se tak strhávat k bojům. Mnohdy uvnitř sebe samých, odsuzujíc lidi kol sebe i rodinu, která nás miluje. Znelíbíme si ve své hlavě i lidi, kteří mají jen odlišný názor. S pocitem moci, se nad nimi stáváme vítězi. A přesto - ve své zbabělosti, strachu, křiku a obviňování celého světa, jsme právě byli poraženi.
Život se těžkým může zdát
Poslední dobou jsem myslela na lidi, které jsem dlouho neviděla. Objevil se i pocit odcizení, smutku či nepochopení z toho, jak rychle odešli z mého života. Někdy jsem pocítila lítost nad tím, že se čas nedá vrátit. Jindy to byl smutek, že si nerozumím s lidmi, kterým jsem věřila. V takovém případě, byla hlava rychlejší a místo vděčnosti se objevilo opovržení. Myšlenky se množily a uklidnit je, se nedařilo. Nevím jak vy, ale mne vyčerpává vytváření situací a domýšlení si toho, co by bylo kdyby....a tak přišla tato slova (a mě se ulevilo):
I kdybys
Nejlepším a nejkrásnějším tématem je LÁSKA. Mnoho století se o ni opírají básníci, spisovatelé, malíři, lidé. Běžně žijící, zažívajíc ji v každém okamžiku svého života. Mnohdy netušíc, povzbuzujíc ty druhé, dodávajíc odvahu, líbajíc, promlouvajíc či doufajíc. Láska je neuchopitelná. Nesdělitelná. A o to více nutná v životě. Vyjádřena skrze nás. V miliónech barev, národností, slovech, gestech, prožitcích, příbězích.
Jen mne se ptej
Mysl je potvora. Někdy předloží tak jasná vysvětlení, dodá závěry a konečná řešení, že neprotestujeme. A tak se neptáme. A když ano, otázky se mohou stát municí, kterou je dobré "použít" pro útok. Co takhle se ptát. Klást otázky tam, kde je třeba...je to velké umění?
Hojnost
Stačí se podívat kolem sebe a poslouchat, co si mi lidé, opravdu přejeme. Co si přitahujeme do života. Zda to jsou slova díků a hojnosti nebo naopak slova urážek a pomluv. Jsou to pouze hmotné statky nebo naopak pouze duchovní hodnoty? Balancování na hraně nebo vyvažování obou polarit?
| Další články autora |
Vánoční strom na kruháči na pražském Žižkově. Gerilová akce místních se proměnila v oficiální výzdobu
Děkuji touto cestou neznámému, který nám opět ozdobil kruháč Ambrožova/Šrámkové krásným vánočním...
Pražané rozhodli: Oblíbeným místem v MHD je také „záchod“. Proč ho cestující milují?
Pohodlí, prostor, soukromí, otočení v prostoru prostředku hromadné dopravy, ale i výhled. To vše...
VyVolení slaví výročí. Dvojnásobný vítěz Vladko Dobrovodský už není v Česku
Ve čtvrtek 11. prosince 2025 si připomeneme významné výročí české televizní historie. Bude to totiž...
Cestující mezi Prahou a Středočeským krajem ušetří. Praha sníží počet tarifních pásem
Od 1. ledna čeká cestující změna v tarifu PID. Území Prahy se nově bude počítat jako tři pásma...
Poslední tramvaj jela po Václaváku před 45 lety. Praha chce provoz obnovit do roku 2027
Provoz tramvají na Václavském náměstí, který po více než století patřil k samozřejmé součásti...
Více spojů, terminálů, vlak Gorol i Osoblažka jinak. Od neděle platí nové jízdní řády
Dvě změny dopravce a další přímé vlaky z Ostravy až do Frenštátu pod Radhoštěm přinášejí nové...
Vánoční trhy ve zrekonstruované konírně zámku v Zákupech přilákaly stovky lidí
Stovky lidí, fronty, kolony automobilů a plná parkoviště, tak dnes dopoledne vypadalo okolí zámku v...
Členové ODS v Moravskoslezském kraji nenavrhli na předsedu strany nikoho
Členové ODS v Moravskoslezském kraji nenominovali na předsedu strany žádného kandidáta. Rozhodnutí...
Členové ODS v Moravskoslezském kraji nenavrhli na předsedu strany nikoho
Členové ODS v Moravskoslezském kraji nenominovali na předsedu strany žádného kandidáta. Rozhodnutí...

Akční letáky
Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!
- Počet článků 15
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 218x



















