Premium

Získejte všechny články
jen za 49 Kč/měsíc

Totální prohra brněnského „Sadáma“?

V sobotu 30 dubna 2011 se konalo shromáždění Muslimské obce v Brně. Jak jsem se dověděl od několika účastníků, z víc jak tisíce brněnských muslimů se na toto shromáždění dostavilo pouze kolem 15 osob. Shromáždění tedy nemohlo přijmout žádné rozhodnutí a volby se musely odložit. Co vedlo brněnské muslimy k ignorováni shromáždění, které svolal předseda Muslimské obce v Brně Munib Hasan Alrawi?


Totální prohra brněnského „Sadáma“?
V sobotu 30 dubna 2011 se konalo shromáždění Muslimské obce v Brně. Jak jsem se dověděl od několika účastníků, z víc jak tisíce brněnských muslimů se na toto shromáždění dostavilo pouze kolem 15 osob. Shromáždění tedy nemohlo přijmout žádné rozhodnutí a volby se musely odložit. Co vedlo brněnské muslimy k ignorováni shromáždění, které svolal předseda Muslimské obce v Brně Munib Hasan Alrawi?
Odpovědět na takovou otázku není jednoduché. Například na oficiální pozvánce bylo uvedeno, že se budou konat volby nového vedení Muslimské obce v Brně, ale zároveň tam bylo zdůrazněno, že nové vedení Muslimské obce bude mít za prioritu prosazení získáni druhého stupně registrace islámu českým státem a tedy plných práv jako u ostatních církvi. Dokážete si představit, že nějaká vláda nebo volené vedení, by při konci svého mandátu určovaly jaká má být politika vedení, které bude zvolené po nich? Toto jsou metody diktatur a zkorumpovaných struktur, které již před konáním voleb vědí, kdo bude vítězem voleb.
A tím se dostáváme k podstatnému faktu, proč většina brněnských muslimů „volby“ ignorovala. Někteří ták mohli učinit z prostého nezájmu o dění, proč se tedy ale registrovali zůstává otázkou, další nemohli přijít kvůli vážným důvodům, jako já osobně. Ale většina již po skoro 20 letech „vládnutí“ Muníba Alrawiho a jeho frakce, má dost oblbování. Mnozí brněnští muslimové znají toto chováni z diktatur, před kterými uprchli do Evropy, a nelíbí se jim ani stále radikálnější postoje osob kolem Muniba Alrawiho.
Díky Milosrdnému Bohu, žijeme v demokratické a svobodné společnosti a máme tak právo volby. Brněnští muslimové tohoto svého práva plně využívají. Mešita je mnohdy přes celý den uzamčena (naposledy toto pondělí odpoledne až do modlitby magrib) a i při občasném otevření je v ní málokdy do deseti osob, i počet věřících navštěvujících páteční modlitby klesá. Občas se sice naskytne okamžik, kdy kvůli jídlu zdarma nebo návštěvě význačného zahraničního hosta je mešita nabitá k prasknutí, ale to jsou jen výjimečné události.
Dnes již najdete více praktikujících brněnských muslimů v modlitebně arabské jazykové školy Alfirdaus. Důvod pro vybudováni nového většího prostoru v Brně má tedy spíše komunita muslimů kolem jazykové školy Alfirdaus, než upadající Islámská nadace. Jenže bohužel, „boj“ o vliv mezi muslimy žene Muniba Alrawiho k snaze získat větší a lukrativnější „mešitu“.
Nevím kdo bude nakonec ve volbách zvolen a jestli většina muslimů nebude pokračovat v ignorováni Muniba Alrawiho a jeho Muslimské obce. Ale myslím si, že kdokoliv kdo by chtěl udělat něco dobrého pro muslimy v Brně a ČR, měl by se nejprve věnovat muslimské komunitě a odstranění dojmu vytvořeného mezi muslimy Munibem a jeho lidmi, že mešita je dobrým zaměstnáním pro neúspěšné podnikatele, osoby neschopné se poctivou práci uživit a islamistické radikály.
Ale vím, že snem Alrawiho a jeho frakce je získáni „monopolu“ na islám do vlastních rukou od Českého státu, když sleduji chováni mnoha českých politiku a úřadníků, myslím si že jeho vyhlídky jsou reálné. Alrawi a spol.  nebudou k tomu potřebovat ani podporu českých muslimů. Stačí pár na ruku jdoucích politiků a úředníku, bohužel a pro někoho bohudík.

Odpovědět na takovou otázku není jednoduché. Například na oficiální pozvánce bylo uvedeno, že se budou konat volby nového vedení Muslimské obce v Brně, ale zároveň tam bylo zdůrazněno, že nové vedení Muslimské obce bude mít za prioritu prosazení získáni druhého stupně registrace islámu českým státem a tedy plných práv jako u ostatních církvi. Dokážete si představit, že nějaká vláda nebo volené vedení, by při konci svého mandátu určovaly jaká má být politika vedení, které bude zvolené po nich? Toto jsou metody diktatur a zkorumpovaných struktur, které již před konáním voleb vědí, kdo bude vítězem voleb.

A tím se dostáváme k podstatnému faktu, proč většina brněnských muslimů „volby“ ignorovala. Někteří ták mohli učinit z prostého nezájmu o dění, proč se tedy ale registrovali zůstává otázkou, další nemohli přijít kvůli vážným důvodům, jako já osobně. Ale většina již po skoro 20 letech „vládnutí“ Muníba Alrawiho a jeho frakce, má dost oblbování. Mnozí brněnští muslimové znají toto chováni z diktatur, před kterými uprchli do Evropy, a nelíbí se jim ani stále radikálnější postoje osob kolem Muniba Alrawiho.

Díky Milosrdnému Bohu, žijeme v demokratické a svobodné společnosti a máme tak právo volby. Brněnští muslimové tohoto svého práva plně využívají. Mešita je mnohdy přes celý den uzamčena (naposledy toto pondělí odpoledne až do modlitby magrib) a i při občasném otevření je v ní málokdy do deseti osob, i počet věřících navštěvujících páteční modlitby klesá. Občas se sice naskytne okamžik, kdy kvůli jídlu zdarma nebo návštěvě význačného zahraničního hosta je mešita nabitá k prasknutí, ale to jsou jen výjimečné události.

Dnes již najdete více praktikujících brněnských muslimů v modlitebně arabské jazykové školy Alfirdaus. Důvod pro vybudováni nového většího prostoru v Brně má tedy spíše komunita muslimů kolem jazykové školy Alfirdaus, než upadající Islámská nadace. Jenže bohužel, „boj“ o vliv mezi muslimy žene Muniba Alrawiho k snaze získat větší a lukrativnější „mešitu“.

Nevím kdo bude nakonec ve volbách zvolen a jestli většina muslimů nebude pokračovat v ignorováni Muniba Alrawiho a jeho Muslimské obce. Ale myslím si, že kdokoliv kdo by chtěl udělat něco dobrého pro muslimy v Brně a ČR, měl by se nejprve věnovat muslimské komunitě a odstranění dojmu vytvořeného mezi muslimy Munibem a jeho lidmi, že mešita je dobrým zaměstnáním pro neúspěšné podnikatele, osoby neschopné se poctivou práci uživit a islamistické radikály.

Ale vím, že snem Alrawiho a jeho frakce je získáni „monopolu“ na islám do vlastních rukou od Českého státu, když sleduji chováni mnoha českých politiku a úředníků, myslím si že jeho vyhlídky jsou reálné. Alrawi a spol.  nebudou k tomu potřebovat ani podporu českých muslimů. Stačí pár na ruku jdoucích politiků a úředníku, bohužel a pro někoho bohudík.


Autor: Lukáš Lhoťan | úterý 3.5.2011 18:53 | karma článku: 10,49 | přečteno: 1229x

Další články autora

Lukáš Lhoťan

Alternativní verze historie aneb jak StB předala Československo neomarxistům v Bruselu ...

Když si již uvědomělí soudruzi z StB uvědomili, že stávající komunistický systém již nemá šanci existovat, tak se spojili s marxistickými extremisty, kteří byli extrém i na komunisty, a odstartovali tzv. Sametovou revoluci 17.11.

30.11.2017 v 19:28 | Karma: 16,28 | Přečteno: 972x | Diskuse | Občanské aktivity

Lukáš Lhoťan

Halík odsoudil nenávist k ďáblu ...

Jste křesťan a odmítáte Satana? Tak Tomáš Halík Vám nepodá svaté přijímání! Vyplývá to z jeho kázání v Litomyšli, který zveřejnil Christnet.eu A je to opravdu šokující.

9.7.2017 v 21:50 | Karma: 26,30 | Přečteno: 1856x | Diskuse | Občanské aktivity

Lukáš Lhoťan

Jak čeští muslimové lžou o těch, kteří poznají o čem je islám a začnou před ním varovat

Když jsem v roce 2010 začal veřejně pod svým pravým jménem upozorňovat na nebezpečí islamizace a islámského extremismu, tak jsem musel čelit i promyšlené kampani českých islamistů vůči své osobě. Jedním z bodu bylo i očerňování.

25.6.2017 v 17:06 | Karma: 20,89 | Přečteno: 1930x | Diskuse | Občanské aktivity

Lukáš Lhoťan

Diplomat republiky Kongo: Z Afriky prchá hlavně spodina společnosti ...

V naších mediích se nás někteří novináři a aktivisté snaží přesvědčovat, že se nemáme bránit masové imigraci do Evropy, protože je to přínosné a obohacující. A když to přeženu, tak každý druhý uprchlík je podle nich jaderný fyzik

11.4.2017 v 18:53 | Karma: 27,80 | Přečteno: 1456x | Diskuse | Občanské aktivity

Lukáš Lhoťan

Uprchlíci znásilňují a politici nic na své politice tolerance ilegalní imigrace nemění

Proč pro dnešní vládnoucí evropské politiky má větší cenu nechat na svobodě žadatele o azyl a ilegální imigranty, než chránit životy a bezpečí obyvatel Evropy? Opět slyšíme jak ilegální imigranti v Evropě vraždí a znásilňují ...

10.4.2017 v 19:27 | Karma: 40,85 | Přečteno: 2007x | Diskuse | Občanské aktivity

Nejčtenější

Zemřela Zdena Mašínová, dcera legionáře a perzekvovaná sestra uprchlých odbojářů

V Lošanech na Kolínsku byl slavnostně otevřen Památník věnovaný třem odbojům a...
10. června 2026  18:26,  aktualizováno  22:01

Ve věku 92 let zemřela Zdena Mašínová, jejíž bratři za totality utekli ozbrojení na Západ. Čelila...

Nejen důchodci jezdí v Praze zdarma. Za MHD neplatí děti a tyto profese, výhody mají i někteří psi

Kontrola jízdenek
15. června 2026  9:20

Pražská MHD patří navzdory svému rozsahu k těm nejlevnějším v zemi, i tak může být nákup ročního...

Pražská muzejní noc 2026: Na Florenci se chystá videomapping zdarma, zahraje i Lake Malawi

Festival Signal rozzářil centrum Prahy (15. října 2015).
12. června 2026  11:56

Více než 60 muzeí, galerií a dalších kulturních institucí otevře své brány netradičně v nočních...

Z elektrokola se za pár tisíc stane raketa. Policie na přečipované stroje nestačí

Je to elektrokolo, nebo elektrický motocykl?
10. června 2026  6:15

Mnozí prodejci elektrokol na webech nepřímo vybízejí zákazníky k porušování pravidel. Lákají na...

Pavel na Vysočině vyjel na stožár a vyjádřil se ke zrušení poplatků za ČT a rozhlas

Prezident Petr Pavel se při své návštěvě atmosférické observatoře v Košeticích...
16. června 2026  5:02,  aktualizováno  19:39

Prezident Petr Pavel u financování a provozu prostřednictvím poplatků neviděl nic, co by...

Zlínský kraj letos přispěje 14 milionů korun na vznik 11 filmů

ilustrační snímek
16. června 2026  17:30,  aktualizováno  17:30

Filmy, seriály i dokumenty natáčené ve Zlínském kraji získají letos z krajského programu na podporu...

Záchranná služba Pardubického kraje má nové vzdělávací a výcvikové středisko

Záchranná služba Pardubického kraje má nové vzdělávací a výcvikové středisko
16. června 2026  17:10,  aktualizováno  17:10

Zdravotnická záchranná služba Pardubického kraje má nové vzdělávací a výcvikové středisko. Vzniklo...

V pražské škole ukrývají poklad starý stovky milionů let. Děti nejvíc fascinuje Lucy

Monika Juřicová již přes 20 let na Fakultní základní škole Brdičkova vyučuje...
16. června 2026  18:37

Když se řekne paleontologie, většina lidí si vybaví muzea, vědecké ústavy nebo expedice za...

  • Počet článků 854
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 2690x
Bývalý muslim a autor knihy Islám a islamismus v České republice, bývalý redaktor židovského webu Shekel.cz, analytik Da Vinci Prague Institute o.s. Od roku 1998 do roku 2010 spolupracovník předsedy českých muslimů Muneeba Hasana Alrawiho, do roku 2012 člen Muslimské obce v Brně, absolvent poutě do Mekky, vzdělávacích kurzů o islámu saúdskoarabské World Assembly of Muslim Youth, absolvent studijního pobytu v USA The International Visitor Leadership Program (2010).
Bloger roku 2024
Blogera roku 2025
Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.