Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Hysterka Fiala, Ficova „konšpirácia“ a papež chcimír

Nezralého gesta se dopustil premiér Petr Fiala vůči slovenské vládě. Úroveň jeho jednání mi připomíná Petra Bajzu z knihy "Bylo nás pět“, jako bych viděl malého Petříka říkat: „Do smrti smrťoucí s tebou nepromluvím!“

Případně bych v této souvislosti připomněl i „Knoflíkovou válku“: Loverňáci a Velraňáci se opravdu nemají rádi. A když se někdo nemá opravdu rád, dříve nebo později dojde ke konfliktu.

 

Konflikt zde je, českou vládu a část našich občanů posedl válečný dybbuk, když má někdo názor, že by se mělo jednat o míru, tito zpozorní, zmocní se jich částečný výpadek rozumu a nejsou schopni uvažovat jasně, v našem případě dotyčného nazývají zrádcem, kolaborantem a spolupracovníkem Ruska a dále zuřivě podporují válku až do posledního Ukrajince.

 

Proruskou se stala nyní slovenská vláda, neboť ministr zahraničí Juraj Blanár jednal s vyslancem ďábla Sergejem Lavrovem na diplomatickém fóru v turecké Antalyi. Fiala toto jednání označil za problematické, proto se Slováky přerušil styky.

 

Byla to prý ta poslední kapka, kvůli které česká vláda své rozhodnutí učinila. Fico je zloduch!

 

Ficův kabinet už stihl vyměnit vedení policie i policejní inspekce, postavil mimo službu vyšetřovatele řešící kauzy politické korupce, odvolal šéfa Úřadu pro regulaci síťových odvětví, reorganizoval útvary Strategické komunikace a odborů boje proti hybridním hrozbám, vyměnil členy Soudní rady, odvolal šéfa Státní ochrany přírody a ředitelů NP Malá Fatra a TANAP, zrušil dotační projekt na výuku mediální výchovy a boje proti dezinformacím na školách, snížil rozpočet RTVS a další.

 

Tyto zákroky již Fialův kabinet dělat nemusí, neboť parlament, senát, prezident, Ústavní soud i veřejnoprávní média ti všichni podporují jeho „demogratickou“ politiku. Největším hříchem Roberta Fica je, že se snaží uplatňovat politiku opatrné svrchovanosti Slovenska. Za to, že s ním nejen přetrhal styky, ale i Roberta Fica ocejchoval Kainovým znamením - proruský populistický autoritář směřující Slovensko východním směrem, premiér Fiala jako zástupce vlády obdržel od Ursuly von der Layen čestné uznání „Největší Hujer v EU“. Gratulujeme!

 

Hysterka Fiala zkrátka usoudil, že je třeba Slovensko potrestat, že se odchýlilo od „stranické“ linie EU a Spojených států, což očividně připomíná kádrování z dob dávno minulých, kdy nám přispěchalo na pomoc pět států Varšavské smlouvy. Vměšování se do politiky jiných států je sice odsouzeníhodné, avšak jen ze strany darebáckých států, co se týče států demokratických, je tato politika správná. Nepochybuji, že i od Evropské komise budou Slováci za nesprávné chování finančně potrestáni.

 

Rozhodnutí o přerušení styků je neuvážené psychologicky nezralé gesto, které ukazuje na nekompetentnost české diplomacie. Pokud spolu přestaneme mluvit, přestaneme si rozumět a můžeme začít i nenávidět.

 

 

Nejenže Fico autoritářsky upravuje Slovensko k obrazu svému, ale šíří i bludné konspirace:

 

V jednej veci mám úplne jasno. Aj keby ma mal môj postoj stáť funkciu predsedu vlády, urobím všetko, aby som zabránil priamej účasti slovenských vojakov vo vojne na Ukrajine,“ povedal včera Robert Fico, ktorého slová vyvolali rozruch aj medzi opozíciou. Jej predstavitelia ich nazvala konšpiráciami.

 

Tuto „konšpiráciu“ potvrdil druhý den francouzský prezident Macron:

 

V rámci pařížských jednání o pomoci Ukrajině francouzský prezident Emmanuel Macron prohlásil, že nemůže vyloučit vyslání pozemních sil zemí Severoatlantické aliance (NATO) na Ukrajinu.

 

Že by odveta za Bonaparta? Nakonec svá slova redukoval. Premiér Fiala a ostatní spojenci EU jsou proti vyslání svých vojáků na Ukrajinu, nyní se uvažuje nad vysláním odborníků. Namísto jednání o zastavení války se konflikt se vyostřuje.

 

Všichni chtějí mír, ale představují si jej každý jinak: „Mír nastane až Rusové opustí území Ukrajiny včetně Krymu a zaplatí válečné reparace,“ tak blouzní o míru například europoslanec Tomáš Zdechovský a duté hlavy podněcované jednostrannou propagandou, moderněji strategickou komunikací, se k tomuto narativu přidávají i přesto, že na samotném bojišti to vypadá diametrálně jinak. Účast NATO by znamenala ve válce jistý zlom. Chtít ale takový krvavý „mír“, jak by si přáli „chciválkové“, by znamenalo třetí světovou vojnu.

 

 

Jiný názor na další směřování války, jak uvádí článek na Novinkách.cz, má papež František: „Ukrajina by měla mít odvahu vyvěsit bílou vlajku“:

 

Slovo jednat je odvážné slovo. Když vidíte, že jste poražen, že věci se nevyvíjí dobře, musíte mít odvahu k jednání. Stydíte se, ale kolika mrtvými to skončí? “ řekl František.

Domnívám se, že nejsilnější je ten, kdo zhodnotí situaci, pomyslí na lidi a má odvahu k bílé vlajce a jedná,“ řekl papež a dodal, že jednání by se měla konat s pomocí světových mocností.

Mají mocní tohoto světa na mysli pouze své strategické zájmy a jde jim vůbec o lidi?

Dojde-li k další eskalaci války na Ukrajině, budeme mít jasno.

 

 

http://https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-stredni-evropa-policek-pro-slovensko-vlada-rusi-spolecna-jednani-247254#dop_ab_variant=0&

http://https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/slovensko-fico-specialni-prokuratura-prezidentske-volby-kampan_2401040500_jgr

https://www.novinky.cz/clanek/valka-na-ukrajine-macron-nevyloucil-nasazeni-vojaku-ze-zemi-nato-na-ukrajine-40462159

https://www.aktuality.sk/clanok/9xSOD7L/robert-fico-vysvetlil-svoje-vyjadrenia-o-nasich-vojakoch-na-ukrajine-podla-ps-sa-snazi-odviest-pozornost/

Autor: Jan Lněnička | neděle 10.3.2024 19:36 | karma článku: 37,31 | přečteno: 1069x
  • Další články autora

Jan Lněnička

Teroristé na Jílovsku a užiteční idioti

Nejen v Praze na autobusáku, ale i ve středních Čechách zuří hybridní válka. Jílovští dobrovolní hasiči v dubnu a květnu zasahovali u šesti mimořádných událostí s prokazatelně ruskou stopou!

14.6.2024 v 17:29 | Karma: 32,50 | Přečteno: 859x | Diskuse| Politika

Jan Lněnička

Hovor s umělou inteligencí

Vypadl mi internet, přestala jít pevná linka, kterou doma máme proto, neboť signál je všude, jen naše končiny nějak míjí. Co dělat jiného, než volat inteligentní síť.

9.6.2024 v 19:12 | Karma: 15,97 | Přečteno: 325x | Diskuse| Osobní

Jan Lněnička

Další kroky ke třetí světové?

Namísto jednání a uklidnění - eskalace konfliktu. Silnější zapojení NATO je podle Orbána jako hašení požáru plamenometem. Napětí po celém světě sílí.

2.6.2024 v 16:19 | Karma: 30,48 | Přečteno: 833x | Diskuse| Politika

Jan Lněnička

Nový šéf strategické komunikace vlády přichází pozdě

„Všechno skutečné je rozumné a všechno rozumné je skutečné,“ tento Hegelův citát by se měl stát motem této „Kanceláře pro uvádění kroků vlády na pravou míru“.

26.5.2024 v 13:45 | Karma: 22,91 | Přečteno: 440x | Diskuse| Společnost

Jan Lněnička

Nejsem

„Ústavní soud zrušil zákonnou úpravu, která pro úřední změnu pohlaví trans lidí vyžadovala chirurgický zákrok, zahrnující sterilizaci a přeměnu pohlavních orgánů.“ Co teď?

21.5.2024 v 19:11 | Karma: 25,18 | Přečteno: 565x | Diskuse| Osobní
  • Nejčtenější

Čechy zasáhly extrémní bouřky, padaly obří kroupy. Hasiči měli stovky výjezdů

21. června 2024  9:39,  aktualizováno  22:58

Přes Česko prošly velmi extrémní bouřky s nárazy větru kolem 90 kilometrů za hodinu a krupobití....

Češi vjeli do vojenské zóny, fotili se u tanku. Dítě pak usmrtil nalezený granát

21. června 2024  8:52,  aktualizováno  18:16

Chorvatská policie propustila Čecha vyšetřovaného kvůli výbuchu u města Obrovac, při němž zemřelo...

Komentátor Schmarcz se v televizi pohádal se Šlachtou, pak zmizel ze studia

19. června 2024  20:51

„Já jsem se zastal kluků policistů a vy do toho taháte politiku,“ začal křičet komentátor Martin...

Ruská jaderná ponorka plula u pobřeží Floridy. Fotky ukazují její poškození

19. června 2024  13:53

Ruská flotila, která navštívila Havanu, se rozdělila. Část pluje od Kuby směrem k Venezuele,...

Východem Česka prošly silné bouřky a krupobití. Padající strom zabil člověka

19. června 2024  7:32,  aktualizováno  20.6 6:37

Velmi silné bouřky, které ve středu večer zasáhly Moravu a Slezsko, mají jednu oběť. V Českém...

Útoky v Dagestánu mají 20 obětí, otce podezřelých vyhodili z Putinovy strany

24. června 2024  8:56,  aktualizováno  15:49

V Dagestánu začal v pondělí třídenní smutek v souvislosti s nedělními útoky na dva kostely a dvě...

Výzkumný institut u Moskvy zachvátil požár, plameny uvěznily lidi uvnitř

24. června 2024  15:34

V ruském institutu pro výzkum a výrobu elektroniky nedaleko Moskvy vypukl požár. Hasiči se snaží...

Všichni vědí, že si to vymyslel, řekl muž o korunním svědkovi k vraždě ve Slopném

24. června 2024  15:02,  aktualizováno  15:30

Řízení o obnovení procesu v případu třináct let staré brutální vraždy v obci Slopné na Zlínsku je u...

Hledaného dezinformátora Zítka zadržela policie na Slovensku, utíkal dva měsíce

24. června 2024  14:44,  aktualizováno  15:24

Policie na Slovensku zadržela hledaného dezinformátora Pavla Zítka, informoval server Seznam...

  • Počet článků 395
  • Celková karma 27,52
  • Průměrná čtenost 1017x
Jsem čelní a zatím jediný protagonista Venturismu. Venturismus znamená odvahu, odvážné vyslovení pravdy, ale také riskantní podnik. V ekonomii venture kapitál představuje finanční prostředky sloužící k investování do velmi rychle rostoucích inovativních projektů. Před rokem 1989 jsem založil hnutí „Tupohlaví“, které žádnou měrou přispělo k pádu socialismu. Venturismus a venturisté chtějí tímto odvážným směrem pokračovat...

Seznam rubrik