Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Tibet z hlediska archeoastronautiky

Tibet je zajímavá země. Kromě toho, že je centrem buddhismu, je plná i zajímavých historických záhad. Pojďme se po nich trochu společně projít.

Umíte si představit, že byste trvale žili na vysokohorské náhorní plošině, kde průměrná nadmořská výška je více než 4500 metrů nad mořem, ovšem na řadě míst překračuje až 6000 metrů nad mořem? V takovýchto polohách je v atmosféře až o 50 procent měně kyslíku. A Tibeťané to nejen že umí, ale žijí tady celý život bez sebemenšího projevu horské nemoci a dalších komplikací. Podobnou otázku si v roce 2010 kladl tým čínských, dánských a amerických vědců, a tak záhadu tibetských lidí přijel zkoumat. Vědci objevili, že Tibeťané mají v těle nelogicky daleko méně červených krvinek i méně hemoglobinu. Správně by to však mělo být naopak. Navíc bylo zjištěno, že u 97 procent sledovaných lidí se objevuje zvláštní mutace asi tří desítek genů, kterou nemají žádní lidé na světě. Poroto byla vyslovena hypotéza, zda se v případě příslušníků tohoto národa nejedná buď přímo o mimozemšťany a nebo někoho, kdo jimi byl v dávných dobách geneticky zmanipulován. (zdroj 1, 2) Když jsem si tuto hypotézu přečetl v časopise Enigma a dalších zdrojích, začal jsem uvažovat, zda by se tu nenalezly ještě další archeoastronautické zajímavosti. A budete se divit, jsou tu.

Trochu mi to připomíná i tajuplná národ Uros, který ještě nedávno žil na rákosových ostrovech v jezeře Titicaca na hranici Peru a Bolivie. Tito lidé o sobě doslova tvrdili, že jsou potomci nějakých bohů, sestoupavších seshora. Lidé Uros také měli trochu jinou krev, a to v tomto případě krev černé barvy. A shodou okolností i jezero Titicaca leží také téměř v nadmořské výšce kolem 4000 metrů nad moře. Že by paralela s Tibeťany? 

Zajímavé je už to, že Lhasa, hlavní tibetské město, kde se současně nalézá palác Potala, sídlo dalajlámů, se nachází téměř na té samé zeměpisné šířce, jako egyptské pyramidy. To znamená, že se s rozdílem jen asi 30 kilometrů leží na 30. stupni severní šířky, a tak je odtud stejně daleko jak severnímu pólu, tak k zemskému středu. Je to náhoda, že právě takto je umístěné zdejší hlavní město a sídlo nejvyšších buddhistických duchovních?  

U starých civilizací zřejmě nebylo takovéto umístění svých metropolí žádnou výjimkou. Kromě tibetské Lhasy, egyptské Káhiry, můžeme na té samé rovnoběžce nalézt třeba ještě Persepolis, bývalou metropoli starověké Perské říše. Mají snad tyto místa nějakého společného jmenovatele?

Kromě Lhasy má Tibet ještě jedno posvátné místo. Tím je hora Kailas v pohoří Transhimalaj. Měří 6714 metrů nad mořem a její vrchol má tvar téměř pravidelné pyramidy. Zda je tento tvar náhodný a nebo ne, to už nechám na posouzení čtenářům. Je to posvátná hora hned čtyř různých náboženství. Kromě buddhismu ji uctívá i hinduismus, bönismus, a džinismus. Na jejím vrcholu však ještě nikdy žádný nestanul žádný horolezec. Z úcty k Tibeťanům a jejich víře vzdal cestu na horu i známý italský horolezec Reinhold Mesner, a tak jen absolvoval posvátnou 56 kilometrů dlouhou cestu kolem hory, která kolem ní vede. (zdroj 3).

K vrcholu se váže mnoho pověstí. A v mnohých z nich jsou i archeoastronautické aspekty. V jedné jsem dokonce nalezl odkaz na možnou dávnou havárii objektu tvaru podobného létajícímu talíři. Tak poslouchejte: Kdysi dávno mezi sebou soupeřili mág Mil Räpa a šaman Bon-po. Druhý jmenovaný chtěl ukázat svojí moc, a tak v bubnu vyletěl na horu Kailas. Mág ho však očaroval a buben sestřelil. (zdroj 4)

Hora je také jakýmsi pozemským protějškem jakési mýtické světové hory s názvem „Meru“. Tato hora představuje spojení nebe a země. Kolem Meru se podle legend mají nalézat různé obydlené světy. Například ten náš se jmenuje Jambudvípa. A další. Jedná se snad o kontinenty? A nebo dokonce planety obíhající kolem hvězdy?  (zdroj 4)

O astronomických znalostí zdejších lidí mluví ještě jedna pověst: Hora Kailas představovala i jakousi osu stromu. V Matsyapuraně se píše, že tato osa vybíhala v blízkosti hvězdy Polárky. Znamená to, že staří Tibeťané, byli velice sběhlí i v astronomii, protože dnes víme že zemská osa skutečně směřuje nikoliv přesně, ale do blízkosti hvězdy Polárky. (zdroj 4).

Když už jsme u stromu, chtěl bych se zmínit ještě o jedné zdejší pověsti. Kolem hory Kalas se nalézají ještě další podobné posvátné hory. Například Mansara a nebo Jambu. Podle jedné z pověstí tu byla kdysi nalezena Kadamba, což byl jakýsi železný strom. (zdroj 4). Co by to mohl být takový železný strom? Přemýšlím a něco mne napadlo. Vzpomněl jsem si totiž, že v loňském roce oběhla světem zpráva o jednom zajímavém vynálezu, který učinil, divte se nebo ne, třináctiletý Američan Aidan Dwyer. V sedmé třídě si na zimním výletě všiml, že větve stromů rostou z kmenu do spirály dle tzv. Fibonacciho  posloupnosti. A tak zapřemýšlel, zda by se to nedalo nějak využít. Stromy přeci svými větvemi a listy přijímají energii od slunce. A tak se tím inspiroval a sestavil sluneční kolektor ve tvaru stromu. Co když podobné kolektory či antény měli i ti zdejší dávní bohové?  (zdroj 5.).

A i podobné pověsti se vztahují i k celému Tibetu jako takovému. V Kandžuru, ve sbírce buddhistických textů, se například píše o vesmírném vejci zabarveného do zlata. A právě z něj vystoupil praotec lidstva.

A legendy také praví, jak prvních sedm králů Tibetu bylo jakých si sedm bohů, kteří sestoupili na zem po laně či po žebříku, zvaném „mu“. Tam se spojili s pozemským bohem velehor. Jednoho dne se však provaz přetrhl a tím skončil zlatý věk. Kdo byli tito první tibetští králové, kteří sestupovali z nebe? (zdroj 6).

Dochovali se zde pověsti i opačného charakteru. Podle pověstí tibetského buddhismu žil na Zemi bůh jménem Padmasambhava. Nikdo mu prý nerozuměl a jeho spisy prý nikdo nedokázal číst. Tyto své znalosti prý ukryl do jeskyní, kde mají být uchovány, dokud jim lidé nebudou umět porozumět. Pak nasedl na zlatého a stříbrného koně a jeho žáci pozorovali, jak na nich odletěl, jak se neustále zmenšuje a jak pak vypadá už jen jako tečka na obloze. (zdroj 4).

Jsou snad tyto a další podobné zdejší pověsti odkazem na dávnou přítomnost mimozemských astronautů, kterým tehdejší lidé říkali bohové, či praotcové lidstva? A co když je právě v těchto pověstech schované i tajemství vzniku tohoto zvláštního národa? Že by se tím potvrdily ty názory oněch vědců, o kterých jsem psal na začátku článku?

 

Použitá literatura:

1) Holeček J.: Jsou to mimozemšťané, nebo dokonce mutanti?, článek v časopise Enigma, č. 3, ročník 2014, RF Hobby

2) http://objevit.cz/geny-promluvily-tibetane-pochazeji-pravdepodobne-z-marsu-t47048

3) wikipedia

4) Zdroj: Dopatka U.: Velká encyklopedie Ericha von Danikena: Vašut, Praha, 1999

5) http://hravje.blogspot.cz/2013/02/ve-13-letech-dokazal-vice-nez-vedci-s.html

6) http://cs.wikipedia.org/wiki/Seznam_kr%C3%A1l%C5%AF_Tibetu

Použité obrázky: wikipedia

 

Související články:

Za tajemstvím čínských pyramid

Záhady a zajímavosti jávského Borobuduru

Jak bylo vyspělé zdravotnictví předešlé pozemské civilizace?

Díky genetické modifikaci možná vznikli i lidé

Rubrika: archeoastronautika

Autor: Libor Čermák | pondělí 10.3.2014 18:17 | karma článku: 21,51 | přečteno: 2496x
  • Další články autora

Libor Čermák

Ve srubu pod skálou

Po zázračném osvobození z indiánského zajetí se naši přátelé dostávají do srubu trapera Donalda, kde je jednak čeká odpočinek s idylkou, ale také se dozvědí jedno velké překvapení.

28.10.2023 v 7:46 | Karma: 8,57 | Přečteno: 156x | Poezie a próza

Libor Čermák

Zázračné vysvobození z indiánského zajetí

Cesta našich přátel za tajemnou čelenkou pokračuje přes Brazelovu farmu, kde si budou vyprávět staré indiánské legendy. Nakonec ale padnou do indiánského zajetí. Ale i zde najdou spojence, který jim spolu s Manitouem pomůže.

12.8.2023 v 7:50 | Karma: 7,58 | Přečteno: 233x | Poezie a próza

Libor Čermák

Indián v Roswellu

Naši čtyři přátelé Tom, Jack, Dan a indiánských hoch Tokakua se ukryli ve vesnici Apačů. Proč? Když byly u petroglyfů Tří řek, všimli si, že je pronásledují čtyři banditi ze strýcova gangu. Morgan, Hill, Smith a Dark.

17.6.2023 v 10:23 | Karma: 6,39 | Přečteno: 177x | Poezie a próza

Libor Čermák

Tajuplnosti indiánských souhvězdí

Ve scifi westernu "Putování za tajemnou čelenkou" teď naše bandity pronásledované hrdiny převede sám velký Manitou přes hory a dostanou se tak do apačské vesnice, kde mimo jiné budou rozjímat nad indiánském pojetí hvězdné oblohy.

29.4.2023 v 13:34 | Karma: 8,77 | Přečteno: 187x | Poezie a próza

Libor Čermák

U Petroglyfů Tří řek

Dnes vás hrdinové mého seriálu přivedou na málo známé posvátné místo severoamerických indiánů, které je jistě zajímavé i z hlediska záhad a archeoastronautiky. K Petroglyfům Tří řek v Novém Mexiku.

5.3.2023 v 7:47 | Karma: 9,88 | Přečteno: 202x | Poezie a próza
  • Nejčtenější

Ženě se do ruky zakousl pes. Muž, který jí přispěchal na pomoc, zvíře zabil

29. května 2024  15:12

Ženu v Žihli na Plzeňsku vážně pokousal volně pobíhající pes. Na pomoc jí přiběhl příbuzný, který...

„Krok ke třetí světové.“ Ukrajinci zasáhli klíčovou ruskou radarovou stanici

25. května 2024  12:55

Ukrajinská armáda zřejmě tento týden zasáhla významnou ruskou radarovou stanici, která je součástí...

Brutální útok nožem v Mannheimu, policista po něm bojuje o život

31. května 2024  13:12,  aktualizováno  18:49

Šest lidí v pátek utrpělo zranění při útoku nožem na náměstí v centru německého Mannheimu, uvedla...

Nemocnému synovi vstříkla do krve vodu. Chtěla jsem, aby to skončilo, řekla

29. května 2024  13:51

Mimořádně nešťastný případ matky samoživitelky a jejího vážně nemocného dítěte řeší Městský soud v...

Česko explodovalo zlatou hokejovou radostí, fanoušci v Praze kolabovali

26. května 2024  11:40,  aktualizováno  23:29

Česko v neděli zažilo hokejový svátek. Fanoušci vyrazili sledovat finále mistrovství světa na...

Hrát na počítači a zároveň sportovat? Univerzity v „gsportu“ dokonce soutěží

1. června 2024  15:29

Gamer, nebo sportovec? A co kdyby vám někdo řekl, že vaše dítě může být obojí? Tomu věří i...

Začala hurikánová sezóna. Riziko ničení je vyšší, odnesou to tradiční oblasti

1. června 2024  15:22

V Atlantiku dnes začala hurikánová sezóna. Předpokládá se, že bude aktivnější, než je průměr....

Část Bavorska se potýká s následky lijáků, v Augsburgu zachraňoval lidi vrtulník

1. června 2024  11:27,  aktualizováno  14:21

Region Švábsko na jihozápadě Bavorska se potýká s následky lijáků. Kvůli mimořádné vydatným dešťům...

Slovenský ministr vnitra Šutaj Eštok je po Pellegrinim novým předsedou Hlasu

1. června 2024

Vládní stranu Hlas-sociální demokracie (Hlas-SD) na Slovensku nově povede Matúš Šutaj Eštok. Funkci...

Rozdáváme mléčnou výživu ZDARMA
Rozdáváme mléčnou výživu ZDARMA

Už jste slyšeli o nové pokračovací mléčné výživě BEBA SUPREMEpro 2 určené dětem od ukončeného 6. měsíce? Nyní můžete tuto nejdokonalejší recepturu...

  • Počet článků 2384
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1894x
Věnuji se mnoho aktivitám. Vedu dětské kroužky, (např. turistický oddíl, deskové hry a hlavolamy, modelář, apod). Mnoho let se také zabývám různými záhadami a vesmírem. Také mne zajímá historie, zajímavá místa, turistika, tvorba křížovek do časopisů a mnoho dalšího. Nechci se také smířit s tím, že by pozemský život měl být ve vesmíru něčím ojedinělým.

Seznam rubrik

Oblíbené stránky

Co právě poslouchám