Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Lednová vlna UFO

Již dlouho jsem nezažil, že by ze světa začalo chodit najednou tolik zajímavých zpráv o pozorování neidentifikovaných létajících objektů. Jak je vidět, tento fenomén nevymřel ani v době, kdy se nám dvacáté první století rozjelo již na plné obrátky. Naopak. Je vidět, že je stále na co hledat odpověď.

ilustraení fotowww.world-mysteries.com

Je sobota 17. ledna 2009 kolem čtvrt na devět večer. Nad jižním Švédskem a východním Dánskem se děje cosi podivného. Oblohu zde ozářil oslnivý zelenomodrý záblesk, jemuž předcházel ohromný výbuch. Kenneth Jensen z Horsens vypráví: „Světlo bylo zpočátku stálé, poté začalo prudce blikat jako u blesku a o několik minut později se v tichosti vytratilo. Cítil jsem že jsme dnes v noci zažili velmi neobvyklou událost.“ Další svědek, Leif Wriedt Jørgensen z Gedseru viděl velni ostré světlo, které padalo k zemi. V tomto případě se ale nejspíš jednalo o meteorit. http://www.matrix-2001.cz/v2/default.aspx?aid=3128   

Vysvětlení má zřejmě i další pozorování. 20. ledna 2009 se ve Washingtonu D.C. konala slavnostní inaugurace nového amerického prezidenta Baracka Obamy. Kamera CNN právě snímá dav lidí před památníkem George Washingtona, když vtom je vidět na obrazovce, že se přes oblohu přežene černý objekt. Že by se na nového, změnu nesoucího prezidenta přiletěli podívat i naši galaktičtí sousedé? V tomto případě ale spíše půjde o ptáka či hmyz letící blízko kamery. http://tn.nova.cz/red/zajimavosti/ufo-se-priletelo-podivat-na-inauguraci-obamy.html   

Ovšem ne všechny případy lze tak jednoduše vysvětlit. Následující tři události, z čehož dvě se odehrály ve Velké Británii, zas tak jednoduché vysvětlení nemají. 9. ledna se na novinkách.cz objevila zpráva o tom, že „Svědci viděli UFO útočit na větrnou farmu v Anglii“, následkem čeho jeden z větrníků přišel o vrtuli. www.novinky.cz/clanek/158275-video-svedci-videli-ufo-utocit-na-vetrnou-farmu-v-anglii.html  Zpráva na první pohled působí až příliš jak z časopisu „Hrom“, že se jí ani moc nechce věřit. Tak se nyní pojďme podívat, co se tam vlastně stalo. Incident se údajně měl odehrát v Conisholme, což, jak jsem si našel na mapě, je obec v hrabství Lincolnshire v severovýchodní Anglii, přes dvě stě kilometrů vzdálená od Londýna. Pokud si však článek přečteme důkladněji, nikde se vlastně vůbec nepíše o tom, že by do větrníku narazilo UFO nebo, že by ho dokonce nějak zničilo. Prostě vrtule byla k ránu záhadně zničena a nikdo neví jak. To, v čem má tato událost souvislost s UFO, je to, že onu noc byla v této lokalitě pozorována několika desítkami svědků neznámá světla. Jedním ze svědků byla místní žena Dorothy Willowsová, která dle novinek.cz, sdělila o svém zážitku toto: „Světla se pohybovala oblohou směrem k farmě. Pak jsem viděla nízko letící objekt, který proletěl směrem k turbínám“ Další svědek, John Harrison doplnil: „Byla to svítící koule s tykadly, která rychle klesala k zemi," Rána, která snad údajně zničila větrník se však ozvala až několik hodin po tomto nočním přeletu. I když samozřejmě je možné, že tyto případy spolu nějak souvisí, ufologové se ptají, co vlastně ti svědkové v noci pozorovali? Několik desítek svědků určitě není zas tak malá skupina, nad jejichž svědectvím by se mělo mávnout rukou. Chtěl bych jen připomenout, že již necelých půl roku před tím, začátkem srpna 2008 navštívila jedna záhadná událost jinou anglickou větrnou farmu. Stalo se tak u Watchfield Wind Farm u Shrivenham v hrabství Oxfordshire několik km východně od Swindonu. Na poli se zde tenkrát objevil obrazec v obilí ve tvaru třech vírů. Podívat se na něj můžete zde: www.cropcircleconnector.com/2008/Watchfield/Watchfield2008.html

  Druhé masové pozorování UFO se odehrálo poblíž anglického Yorku. Alespoň o tom opět píšou novinky.cz: www.novinky.cz/clanek/159766-v-anglii-videla-skupina-lidi-ufo-v-cele-oblasti-vypadla-elektrina.html . Na první pohled tuto událost snižuje fakt, že svědkové byli štamgasti, vracející se domů z místní hospody. Ale bylo jich osm a všichni viděli totéž. Navíc jejich pozorování potvrdil i  Keith Gelderd, vlastník hospody. Jev vypadal následovně: Svědkové nejdříve viděli dva světelné kruhy, jak se k nim zdálky blíží. Pak se objevili další dva objekty a ta se k nim přidali. Jeden ze svědků Jason Mitchinson výpověď ještě doplnil: "Ty objekty měly oranžovou,až ohnivou barvu a měly okolo sebe svítící prstenec. Jen tak si poletovaly okolím, zastavily se někde zhruba nad hospodou a pak zamířily směrem na Scarborough. Bylo zajímavé, že když se otáčely, tak to nebylo nikdy pozvolně, vždy ostře o 90 stupňů, ne jako letadlo," Celou záhadnou událost ještě umocňuje to, že v celé vesnici se těsně po pozorování spustili alarmy a též vypadla elektřina.

  Třetí velice zajímavý případ přišel z Německa. Svědectví je o to závažnější, a to proto, že jeho svědky nebyli žádní rozespalí venkovani ani opilci z hospody, ale rovnou kontroloři letového provozu nad SRN a stíhací piloti Luftwaffe. Kdo by měl znát letecký provoz nad svojí zemí lépe, než tito profesionálové? A přeci se 19. ledna 2009 vyskytl případ, se kterým si tito pánové nevědí rady! V ten den se totiž neznámý, velice rychlý objekt přehnal přes část jižního Německa. A tak kontroloři vzdušného provozu vydali ihned varování pro piloty vojenského letectva, aby byli připraveni k případnému útoku  proti nedovolenému porušení vzdušného prostoru země. Mluvčí DFS. Axel Raab se k celému incidentu vyjádřil takto: „vyloučili jsme všechny konvenční možnosti, je to prostě záhada. Když to zmizelo z radaru, věřili jsme, že cokoli to bylo, muselo to ztroskotat, ale v oblasti nikdo nepozoroval žádné trosky. Je to naprostá záhada. Zmátlo to operátory u radaru, protože se to neustále objevovalo a mizelo na obrazovce, jako by to tam prostě v určitou chvíli vůbec nebylo. Pak to jednoduše zcela zmizelo v atmosféře“  Objekt nakonec totiž zmizel nad Grafenwöhrem. V případě, že se nenajde, žádné běžné vysvětlení, máme zde další velký případ pozorování UFO. Celou zprávu, z které jsem čerpal lze nalézt na: www.novinky.cz/clanek/160103-nad-nemeckem-proletlo-extremne-rychle-ufo-spatrili-ho-piloti-luftwaffe.html

  A co u nás, v České republice? Zde se nic neděje? Opak je pravdou. Projekt Záře (www.ufo.cz/zare/) , který se zdejšími případy UFO zabývá, v lednu vydal soupis dosud došlých hlášení za rok 2008:  více http://www.ufo.cz/zare/seznamy/2008.pdf . Celkem bylo hlášeno 111 pozorování, což je nejvíce od polovičky 90. let. Bohužel je statistika zkreslena velkým množstvím hlášení týkajících se tzv. létajících lampionů. Jsou to skupiny letících oranžových bodů, které se pohybují pomalu po obloze. Jejich vysvětlení popisuje vedoucí projektu Záře – Vladimír Šiška takto: http://www.fantastickafakta.cz/2008/08/zarici-ufo.html . Takových to hlášení bylo celkem 39. Takže rada pro všechny, co by chtěli ohlásit nějaké své pozorování UFO. Dříve než své pozorování někam zašlete, zkuste se sami zamyslet, zda by to náhodou nemohlo být něco pozemského. Ať už létající lampion nebo letadlo, meteor, meteorologický balon, či družice. Teprve až vysvětlení skutečně nenajdete, už vám nic nebrání se svým pozorování podělit se širokou veřejností.  

Libor Čermák  

Autor: Libor Čermák | sobota 31.1.2009 15:46 | karma článku: 24,74 | přečteno: 3995x
  • Další články autora

Libor Čermák

Ve srubu pod skálou

Po zázračném osvobození z indiánského zajetí se naši přátelé dostávají do srubu trapera Donalda, kde je jednak čeká odpočinek s idylkou, ale také se dozvědí jedno velké překvapení.

28.10.2023 v 7:46 | Karma: 8,55 | Přečteno: 153x | Poezie a próza

Libor Čermák

Zázračné vysvobození z indiánského zajetí

Cesta našich přátel za tajemnou čelenkou pokračuje přes Brazelovu farmu, kde si budou vyprávět staré indiánské legendy. Nakonec ale padnou do indiánského zajetí. Ale i zde najdou spojence, který jim spolu s Manitouem pomůže.

12.8.2023 v 7:50 | Karma: 7,58 | Přečteno: 231x | Poezie a próza

Libor Čermák

Indián v Roswellu

Naši čtyři přátelé Tom, Jack, Dan a indiánských hoch Tokakua se ukryli ve vesnici Apačů. Proč? Když byly u petroglyfů Tří řek, všimli si, že je pronásledují čtyři banditi ze strýcova gangu. Morgan, Hill, Smith a Dark.

17.6.2023 v 10:23 | Karma: 6,39 | Přečteno: 177x | Poezie a próza

Libor Čermák

Tajuplnosti indiánských souhvězdí

Ve scifi westernu "Putování za tajemnou čelenkou" teď naše bandity pronásledované hrdiny převede sám velký Manitou přes hory a dostanou se tak do apačské vesnice, kde mimo jiné budou rozjímat nad indiánském pojetí hvězdné oblohy.

29.4.2023 v 13:34 | Karma: 8,77 | Přečteno: 187x | Poezie a próza

Libor Čermák

U Petroglyfů Tří řek

Dnes vás hrdinové mého seriálu přivedou na málo známé posvátné místo severoamerických indiánů, které je jistě zajímavé i z hlediska záhad a archeoastronautiky. K Petroglyfům Tří řek v Novém Mexiku.

5.3.2023 v 7:47 | Karma: 9,88 | Přečteno: 202x | Poezie a próza
  • Nejčtenější

Atentát na Fica. Slovenského premiéra postřelili

15. května 2024  14:56,  aktualizováno  17:56

Slovenského premiéra Roberta Fica ve středu postřelili. K incidentu došlo v obci Handlová před...

Fico je po operaci při vědomí. Ministr vnitra mluví o občanské válce

15. května 2024  19:25,  aktualizováno  23:12

Slovenský premiér Robert Fico, který byl terčem atentátu, je po operaci při vědomí. S odkazem na...

Fica čekají nejtěžší hodiny, od smrti ho dělily centimetry, řekl Pellegrini

16. května 2024  8:42,  aktualizováno  15:38

Zdravotní stav slovenského premiéra Roberta Fica je stabilizovaný, ale nadále vážný, řekl po...

Pozdrav z lůžka. Expert Antoš posílá po srážce s autem palec nahoru

13. května 2024  18:48,  aktualizováno  14.5 22:25

Hokejový expert České televize Milan Antoš, kterého v neděli na cestě z O2 areny srazilo auto, se...

Putinova časovaná bomba. Kadyrov umírá, rozjíždí se krvavý boj o trůny

17. května 2024  14:16

Premium Ramzan Kadyrov ještě dýchá, v Čečensku se však už začíná hledat jeho nástupce. Naznačují to i...

Sudetští Němci na sjezdu pochválili dialog s Čechy. Zahráli i českou hymnu

18. května 2024  12:35

V sobotu, na druhém dni sjezdu Sudetoněmeckého krajanského sdružení (SL), které zastupuje zájmy...

Drahé a rezavé, řeší Ukrajinci zbraně z Česka. Ani nezaplatili, brání se firma

18. května 2024  12:02

Premium České zbrojařské firmy patří dlouhou dobu mezi klíčové dodavatele pro ukrajinskou armádu i tamní...

Rakouské Zelené do eurovoleb povede mladá aktivistka. Je nezkušená a lže, zní

18. května 2024  11:55

Lídryně kandidátky rakouské vládní strany Zelení do Evropského parlamentu Lena Schillingová se od...

Nehoda kamionu na osm hodin zastavila provoz na D35 u Olomouce

18. května 2024  7:39,  aktualizováno  11:42

Kvůli nehodě kamionu byla dnes časně ráno uzavřena dálnice D35 u Olomouce-Nemilan ve směru na...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

  • Počet článků 2384
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1899x
Věnuji se mnoho aktivitám. Vedu dětské kroužky, (např. turistický oddíl, deskové hry a hlavolamy, modelář, apod). Mnoho let se také zabývám různými záhadami a vesmírem. Také mne zajímá historie, zajímavá místa, turistika, tvorba křížovek do časopisů a mnoho dalšího. Nechci se také smířit s tím, že by pozemský život měl být ve vesmíru něčím ojedinělým.

Seznam rubrik

Oblíbené stránky

Co právě poslouchám