Premium

Mimořádná akce:
jen za 490 Kč/rok

Děkuji, ale Fokus Václava Moravce skutečně o pravdě nebyl!

V posledních dnech se snesla tvrdá kritika na úterní Fokus Václava Moravce s podtitulem "Boj za pravdu". Dovolte, abych i já přidal několik svých postřehů z tohoto pořadů a rozhodně mu nehodlám leštit kliku u dveří.

Na televizní pořady Václava Moravce se pro jeho jednostrannou zaujatost zásadně nedívám. Už jsem řadu měsíců neviděl ani jeho nedělní pořad. Jen když narazím na to, že někdo upozorní na něco, s čím zásadně nesouhlasím, tak si to zpětně pustím, abych se přesvědčil, zda to dotyčný skutečně vyřkl. A neviděl jsem ani úterní Fokus Václava Moravce. Až když jsem se dočetl o hlasité kritice tohoto pořadu, která dokonce vyzývá k jeho zrušení, tak jsem si zpětně tento více než dvouhodinový pořad pustil na https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/11054978064-fokus-vaclava-moravce/219411030530009.

Hlavními hosty tam byli předseda Ústavního soudu Rychecký a slovenská prezidentka Čaputová. A vyslechl jsem si, co říkali. A zajímavé je, že i přesto, že pořad byl o pravdě, tak v čase videa kolem 21:40 minut pan Rychetský vyřkl zcela prokazatelnou lež! Cituji "...No a bohužel to vytvořilo tu živnou půdu pro šíření strachu z uprchlíků, které tady nemáme, z islámu, který tady nemáme...". Nemůžu si pomoci, tohle zkrátka pravda není! Podle sčítání z roku 2011 je u nás 3500 lidí, hlásících se k islámu (viz https://cs.wikipedia.org/wiki/N%C3%A1bo%C5%BEenstv%C3%AD_v_%C4%8Cesku). A dnes se počet muslimů v ČR odhaduje dokonce na 0,1-0,2 procenta, což je 10-20 tisíc! (viz https://ekonom.ihned.cz/c1-66006260-ani-v-roce-2018-cesko-neznici-invaze-islamu). Tak ať mi nikdo neříká, že tu islám nemáme. A uprchlíci? Zrovna dnes se objevil článek, že v roce 2017 žilo Česku až 200 tisíc nelegálních migrantů (viz https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/studie-evropska-unie-migranti-pobyt-bez-povoleni-2017.A191114_072428_zahranicni_chtl). Takže si nemůžu pomoci, ale tento výše popsaný výrok pana Rychetského je bez pochyby nepravdivý. Jestlipak na to upozornili i takoví ti hlídači politiků, kteří každému měří, kolikrát řekl pravdu a kolikrát lež?

Druhou věc, na kterou bych chtěl upozornit, řekl také pan Rychetský, a to v čase cca 31:00, kde se mluvilo o životě za socialismu "...To byla schizofrenní společnost. Takto byly vychovávány děti. Pepíčku, to ale ve škole neříkej to, co říkáš doma! A v tom se žilo po celá desetiletí..." Tentokrát pan Rychetský naopak pravdu měl, protože já jsem osobně přesně tohle v té době zažil. Ale jste si čtenáři skutečně jistí, že něco podobného se neopakuje i v dnešní době? Jen s tím rozdílem, že dogmata komunistického totalitního socialismu vystřídala dogmata tzv. politické korektnosti? Já bych si s tím tak jistý nebyl.

Naopak, když vám někdo tvrdí, že jen on má ten správný patent na pravdu, tak na vás chce, abyste to uznal i vy! I když máte na věc úplně jiný názor. Takže pokud vám dnes někdo tvrdí, že jedině on má pravdu a nikdo jiný, tak je to buď arogantní domýšlivec anebo dogmatik, který si nechce přiznat nic jiného než to, v co on sám věří. Na rozdíl od něj jsem já přesvědčený, že v politice žádná skutečná pravda neexistuje. V ní existují jen rozdílné názory a jejich demokratická volba většinou. A tak by to mělo být v každé normální demokracii.

Související články:

Při pohledu na pražskou kavárnu si připadám jako skřet z bitvy pěti armád

Pražskokavárenští politici mi skutečně nemají nic nabídnout

Já, a to je moje zvláštnost, si svůj názor vždycky určuju sám!

Vy byste dokázali někoho někam nahlásit za jeho nesprávný názor? Je tedy ne!

Autor: Libor Čermák | čtvrtek 14.11.2019 11:53 | karma článku: 42,46 | přečteno: 2263x

Další články autora

Libor Čermák

Ve srubu pod skálou

Po zázračném osvobození z indiánského zajetí se naši přátelé dostávají do srubu trapera Donalda, kde je jednak čeká odpočinek s idylkou, ale také se dozvědí jedno velké překvapení.

28.10.2023 v 7:46 | Karma: 8,98 | Přečteno: 224x | Poezie a próza

Libor Čermák

Zázračné vysvobození z indiánského zajetí

Cesta našich přátel za tajemnou čelenkou pokračuje přes Brazelovu farmu, kde si budou vyprávět staré indiánské legendy. Nakonec ale padnou do indiánského zajetí. Ale i zde najdou spojence, který jim spolu s Manitouem pomůže.

12.8.2023 v 7:50 | Karma: 7,58 | Přečteno: 278x | Poezie a próza

Libor Čermák

Indián v Roswellu

Naši čtyři přátelé Tom, Jack, Dan a indiánských hoch Tokakua se ukryli ve vesnici Apačů. Proč? Když byly u petroglyfů Tří řek, všimli si, že je pronásledují čtyři banditi ze strýcova gangu. Morgan, Hill, Smith a Dark.

17.6.2023 v 10:23 | Karma: 6,39 | Přečteno: 204x | Poezie a próza

Libor Čermák

Tajuplnosti indiánských souhvězdí

Ve scifi westernu "Putování za tajemnou čelenkou" teď naše bandity pronásledované hrdiny převede sám velký Manitou přes hory a dostanou se tak do apačské vesnice, kde mimo jiné budou rozjímat nad indiánském pojetí hvězdné oblohy.

29.4.2023 v 13:34 | Karma: 8,77 | Přečteno: 255x | Poezie a próza

Libor Čermák

U Petroglyfů Tří řek

Dnes vás hrdinové mého seriálu přivedou na málo známé posvátné místo severoamerických indiánů, které je jistě zajímavé i z hlediska záhad a archeoastronautiky. K Petroglyfům Tří řek v Novém Mexiku.

5.3.2023 v 7:47 | Karma: 9,88 | Přečteno: 228x | Poezie a próza

Nejčtenější

Aloha, namaste, salud! Znáte význam celosvětově známých frází?

Slavnostní zahájení hlavní letní sezony s havajskou tématikou Aquapalace Praha....
vydáno 3. srpna 2026

Na dovolené, ve filmech i na sociálních sítích. Některé cizojazyčné výrazy používáme téměř každý...

Praha promlouvá ze zdí i chodníků. Vzkazy kolemjdoucích pobaví, překvapí i zamrazí

Je ti to jasný?!
3. srpna 2026  14:07

Stojíš na mým fleku! Nemusíte číst knihu, abyste se dozvěděli o městě víc, než je někdy zdrávo....

V těchto dnech se láme osud českého Tesca. Britové už hledají kupce pro své obchody

Prodejna Tesco v obchodním komplexu Centro Zlín ve Zlíně-Malenovicích.
6. srpna 2026  14:31

Britští vlastníci Tesca podle mnohých finančních médií rozjíždějí prodej svých aktivit ve střední...

Barrandovský kopec bez pozlátka luxusu. Nafotili jsme zákoutí, kterým se filmová čtvrť nechlubí

Barrandov v postranních uličkách.
7. srpna 2026  13:47

Filmový magnát Miloš Havel. Režiséři a herecké star. Takhle obvykle vnímáme Barrandov, hlavně jeho...

Obluda mezi nádražími. Tam, kde řezali sovětské vagony, zastaví metro D nad rybníkem

Rozlehlá nástupiště připomínají dobu, kdy Krčí projížděly delší vlaky než dnes....
5. srpna 2026  19:15,  aktualizováno  6. 8. 10:34

Pokud by se vyhlašovala anketa o nejošklivější nádraží v Praze, to v Krči by mělo určitě medaili....

Z Ukrajiny dovezli fosfor k výrobě pervitinu za miliardu, soudí mezinárodní gang

Krajský soud v Ostravě začal projednávat rozsáhlou kauzu mezinárodního gangu,...
10. srpna 2026  8:52,  aktualizováno  9:28

Krajský soud v Ostravě začal v pondělí projednávat rozsáhlou drogovou kauzu mezinárodního gangu,...

Usnul na ulici, nebo bojoval o život? Muž v Brně nadýchal přes pět promile

Ilustrační snímek
10. srpna 2026  9:22

Na první pohled to mohl být jen další opilý muž, který usnul na ulici. Strážníci ale v sobotu večer...

Návrat Margity Balaštíkové. Založila vlastní stranu a chce do Senátu

Tisková konference hnutí ANO. Hovoří Margita Balaštíková. (18. dubna 2023)
10. srpna 2026  9:02,  aktualizováno  9:02

Od roku 2013 byla Margita Balaštíková poslankyní za ANO a loni chtěla obhajovat, když byla původně...

Pelhřimov se dočká obchvatu za 1,2 miliardy. První úsek se otevře v roce 2027

Po zprovoznění obchvatu by provoz mohl poklesnout i v Pražské ulici vyvádějící...
10. srpna 2026  8:32,  aktualizováno  9:56

Od září by měly začít první skrývky zeminy a další zemní práce na očekávané stavbě obchvatu...

Objevily jsme parádní herní kufříky, které naše děti zatím nepustily z ruky
Objevily jsme parádní herní kufříky, které naše děti zatím nepustily z ruky

Léto a prázdniny jsou v plném proudu, což pro nás maminky znamená jediné – vymyslet atraktivní program pro děti a přežít dlouhé cesty autem nebo...

  • Počet článků 2384
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1914x
Věnuji se mnoho aktivitám. Vedu dětské kroužky, (např. turistický oddíl, deskové hry a hlavolamy, modelář, apod). Mnoho let se také zabývám různými záhadami a vesmírem. Také mne zajímá historie, zajímavá místa, turistika, tvorba křížovek do časopisů a mnoho dalšího. Nechci se také smířit s tím, že by pozemský život měl být ve vesmíru něčím ojedinělým.

Seznam rubrik

Oblíbené stránky

Co právě poslouchám

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.
×