Premium

Získejte všechny články
jen za 49 Kč/měsíc

Co bych přál naší zemi do dvacátých let 21. století?

Desátá léta 21. století bohužel začaly nepříliš dobrým obdobím. To však v roce 2013 skončilo a tehdy začalo období světla. Co bych nám všem přál do nového desetiletí? Určitě nikoliv to, co si přejí stoupenci politické korektnosti.

Vážení čtenáři a spoluobčané,

vstupujeme do nového roku 2020 a současně do dvacátých let 21. století. Desátá leta byla v naší zemi rozdělena na dvě různá období. To období do roku 2013 bych nazval obdobím temným, obdobím ekonomické recese, obdobím velmi špatné vlády, která vymýšlela takové věci, kvůli kterým bylo s obyčejnými lidmi zacházeno jako s hadrem. Je dobře, že toto pro naši zemi nepříliš kladné období skončilo už v polovině roku 2013. To ona již zmíněná a vláda konečně padla. O od té doby již dvakrát za sebou jsme si zvolili vládu a prezidenta, co jsou skutečně na svém místě, kdy svoboda, demokracie, ekonomika ČR i ekonomická situace našich lidí jde nahoru. Jen mne mrzí, že se i v současné době dokážou najít i takoví lidé, kterým se po tom nedobrém období 2010-13 stýská, a chodí se za své politické dinosaury dokonce srocovat na Václavské náměstí či na Letenskou pláň. A tak z celého srdce věřím, že rozumní lidé našeho národa se jimi ovlivnit nedají, a budou při každých dalších volbách skutečně sami myslet na to, co bude pro ně osobně nejlepší. To je mé první přání do nového desetiletí. A jaká jsou ta další?

Především bych si přál, aby i do dalších let byla zachována svoboda slova, alespoň taková, jaká je nyní. Nebo raději ještě nějaký lepší stav, který je naopak co nejvíc vzdálený od toho, co se děje v některých jiných státech, kde jsou obyčejní lidi kolikrát pronásledováni či dokonce trestáni i třeba jen za to, že například na internetu či jinde se nějak proviní proti jakýmsi podivným korektnostem. 

Dále bych si přál, aby i nadále vzrůstala ekonomická síla jak našeho státu, kdy se budeme i nadále vyrovnávat či dokonce předbíhat i mnohé vyspělé země západní Evropy. A aby také vzrůstala ekonomická síla všech obyvatel ČR bez ohledu na to, ze které ekonomické třídy pocházejí.

A jako člověk, který pracuje ve školství, bych mnohé přál i našim dětem. Jednak jim přeji, aby měly takové štěstí, že budou chodit do takových škol, do kterých za nimi nebudou dolézat žádné politické neziskovky, aby do nich indoktrinovaly ten jejich jediný správný názor, ale aby školy naopak umožnily, aby každý si mohl udělat takový názor, který bude vycházet z jejich životních zkušeností.

Dále bych našim dětem přál, aby v sobě místo vysedávání u nejrůznějších debilizátorů opět našly touhu po běhání a sportování venku, po přírodě a dobrodružství, alespoň tak, jako tomu bylo za našich mladých let. A je mi celkem jedno, zda to bude organizovaně (v rámci kroužků a oddílů) nebo neorganizovaně (s kamarády). Neboť to pro ně bude daleko zdravější styl života než to, jak většina z nich žije teď.

A také bych jim přál, aby jim nikdo nechtěl brát naše prastaré tradice (adventní, vánoční, velikonoční, pálení čarodějnic a další), a to jenom proto, že by to prý údajně mohlo urazit někoho z nějaké jiné cizácké kultury. Ale naopak, aby se naše tradice prohlubovaly či dokonce obnovovali i ty staré české polozapomenuté.

Jsem přesvědčen, pokud by se mé vize a přání pro 20. léta 21. století vyplnily, nepochybně by se i toto právě začínající časové období přidalo k těm světlým obdobím našich dějin.

Přeji úspěšný nový rok 2020

Související články:

Jak udělat vánoční pohádku, aby měla úspěch?

Na české pohádky nedám dopustit ani přes kritiku stoupenců tzv. korektností

Radnice Brna-Bystrc má v zákazu politických neziskovek na školách moji plnou podporu

Koho budu, a hlavně koho nebudu v příštích volbách volit za prezidenta?

Autor: Libor Čermák | středa 1.1.2020 9:40 | karma článku: 31,55 | přečteno: 662x

Nominujte autora do ankety Bloger roku

Další články autora

Libor Čermák

Ve srubu pod skálou

Po zázračném osvobození z indiánského zajetí se naši přátelé dostávají do srubu trapera Donalda, kde je jednak čeká odpočinek s idylkou, ale také se dozvědí jedno velké překvapení.

28.10.2023 v 7:46 | Karma: 8,96 | Přečteno: 220x | Poezie a próza

Libor Čermák

Zázračné vysvobození z indiánského zajetí

Cesta našich přátel za tajemnou čelenkou pokračuje přes Brazelovu farmu, kde si budou vyprávět staré indiánské legendy. Nakonec ale padnou do indiánského zajetí. Ale i zde najdou spojence, který jim spolu s Manitouem pomůže.

12.8.2023 v 7:50 | Karma: 7,58 | Přečteno: 277x | Poezie a próza

Libor Čermák

Indián v Roswellu

Naši čtyři přátelé Tom, Jack, Dan a indiánských hoch Tokakua se ukryli ve vesnici Apačů. Proč? Když byly u petroglyfů Tří řek, všimli si, že je pronásledují čtyři banditi ze strýcova gangu. Morgan, Hill, Smith a Dark.

17.6.2023 v 10:23 | Karma: 6,39 | Přečteno: 202x | Poezie a próza

Libor Čermák

Tajuplnosti indiánských souhvězdí

Ve scifi westernu "Putování za tajemnou čelenkou" teď naše bandity pronásledované hrdiny převede sám velký Manitou přes hory a dostanou se tak do apačské vesnice, kde mimo jiné budou rozjímat nad indiánském pojetí hvězdné oblohy.

29.4.2023 v 13:34 | Karma: 8,77 | Přečteno: 246x | Poezie a próza

Libor Čermák

U Petroglyfů Tří řek

Dnes vás hrdinové mého seriálu přivedou na málo známé posvátné místo severoamerických indiánů, které je jistě zajímavé i z hlediska záhad a archeoastronautiky. K Petroglyfům Tří řek v Novém Mexiku.

5.3.2023 v 7:47 | Karma: 9,88 | Přečteno: 227x | Poezie a próza

Nejčtenější

Pavel se s Babišem neshodl. Prezident trvá na účasti na summitu NATO, hrozí žalobou

Prezident Petr Pavel přijal na Hradě premiéra Andreje Babiše (8. května 2026)
8. května 2026  5:15,  aktualizováno  14:10

Jednání prezidenta Petra Pavla s premiérem a předsedou ANO Andrejem Babišem o zastoupení Česka na...

O kolik lze překročit rychlost za volantem v roce 2026? Tabulka tolerancí a pokut pro řidiče

Upozornění na měření rychlosti v ulici A. Dvořáka nechybí, avšak řidiči...
8. května 2026  17:43

Při rozhodování o postihu za překročení limitu přihlížejí policisté zejména k naměřené rychlosti....

Blíží se další výluka, metro C tři dny nepojede. Jak se dostat z Kobylis na Pankrác?

Stanice metra Budějovická
7. května 2026  6:58

Kdo si na prodloužený květnový víkend naplánoval rychlou cestu přes centrum metrem, bude muset...

Strahovská Devastation Tour. Historie kopce odchází, unikátní vily jdou k zemi, jiné už mají namále

Ulice Tichá. Na jejím konci je malá Devastation tour.
3. května 2026

Při touláním Prahou lze narazit na architektonickou minulost města. Na tu dávnou i relativně...

Skrytý ráj kousek za Prahou. „Tajná“ zahrada přetéká květy a lidé o ní skoro nevědí

Arboretum Všenory je méně známou alternativou k velkým zahradám typu Průhonice....
6. května 2026  7:30

Lepší než Průhonice? Voňavými kvítky čerstvě obdařené lýkovce, koberce plaménků, ale i nespočet...

V Radvanicích se chystá mořské klima v podobě unikátní solankové gradovny

Ostrava oživuje okolí Lučiny, kde vzniká za 35 milionů korun relaxační zóna s...
11. května 2026  7:02,  aktualizováno  7:02

Městský obvod Ostrava Radvanice a Bartovice finišuje s revitalizací okolí řeky Lučiny, která se v...

Studenti UMPRUM fotili Prague Fashion Week. Vznikly unikátní snímky z přehlídek i zákulisí

MBPFW s Vysokou školou uměleckoprůmyslovou v Praze spolupracuje dlouhodobě....
11. května 2026

Studenti Ateliéru fotografie II UMPRUM získali mimořádnou příležitost dokumentovat jarní ročník...

Louny uzavřely partnerství s japonským městem Susaki

Memorandum o přátelství a spolupráci podepsali starosta Loun Milan Rychtařík...
11. května 2026  6:59

Memorandum o přátelství a spolupráci podepsali starosta Loun Milan Rychtařík (ANO) a starosta...

Správci budou pomáhat v dalších domech v Mostě

Zpráva z vašeho okresu
11. května 2026  6:59

Správci provádí pravidelné kontroly v určených vchodech, pomáhá řešit závady a dodržování pravidel,...

  • Počet článků 2384
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1912x
Věnuji se mnoho aktivitám. Vedu dětské kroužky, (např. turistický oddíl, deskové hry a hlavolamy, modelář, apod). Mnoho let se také zabývám různými záhadami a vesmírem. Také mne zajímá historie, zajímavá místa, turistika, tvorba křížovek do časopisů a mnoho dalšího. Nechci se také smířit s tím, že by pozemský život měl být ve vesmíru něčím ojedinělým.

Seznam rubrik

Oblíbené stránky

Co právě poslouchám

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.