Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Bude rok 2012 rokem politických zvratů?

Ten, kdo mne zná, jistě ví, že nepatřím mezi vyznavače konce světa či podobných událostí, které se předpovídají na rok 2012. Ale i přesto bych si dovolil udělat takovou prognózu, že rok 2012 může být rok událostmi mimořádně nabitý.

Co mne k těmto úvahám vede? Dvě věci. Jednak je to samotný vliv roku 2012. 21. prosince onoho roku skončí současný třináctý baktun tohoto cyklu mayského kalendáře, čímž se završí tento současný cyklus (započatý roku 3114 před naším letopočtem). A místo něj pak začne cyklus nový. Je to vlastně jen taková pouhá obdoba našeho milénia. Ale ať chceme nebo ne, tak to je však v podvědomí mnoha lidí po celém světě zapsáno jakým si magickým pérem, a to docela hluboko. Masáž mnohých esoterických kruhů jistě udělala svoje. To může řadu lidí vyburcovat k touze po nějakých změnách, což se nakonec může přenést i do veřejného života.

Druhou věcí je to, že se s tím sejde ještě s jeden faktor. Tím je cca jedenáctiletý sluneční cyklus, ve kterém se mění sluneční aktivita. Podobné jevy se od přírody  vyskytují snad téměř na každé hvězdě ve vesmíru a Slunce není výjimkou. Během této periody se mění počet slunečních skvrn, takže se střídají období, kdy je Slunce klidné s obdobím, kdy počet skvrn roste, až dosáhne maxima.

To, že erupce na slunci dokážou ovlivnit chování lidí, je známé. A pokud se podíváme do historie, tak zjistíme, že v obdobích kolem vrcholů těchto jedenáctiletých cyklů, vždy docházelo k politickým a společenským zvratům a k významným událostem. Ať už ke kladným nebo k záporným, ale z nějakého důvodu se tak prostě děje. Podívejme se na to například od 2. světové války a podrobněji si je projděme:

r o k    1 9 4 6 :

O rok dříve skončila 2. světová válka. Následně došlo k mnoha politickým převratům a ke vzniku nových států (Jordánsko, Filipíny, Indie, Pákistán, atp.). A nesmíme samozřejmě zapomenout na začátek studené války.

r o k    1 9 5 7:

Tento rok například začíná Vietnamaká válka. U nás se dostává k moci prezident Novotný. Byla podepsána Římská smlouva, díky které vzniklo EHS (pozdější EU). Na konci předešlého roku probíhá v Maďarsku protikomunistická revoluce maďarského lidu, která byla potlačena vpádem sovětských vojsk.

R o k    1 9 6 8 :

Domnívám se, že Čechům o tomto roku asi nemusím nic podrobnějšího vyprávět. Pražské jaro a posléze srpnová okupace sovětskými vojsky mluví za vše.

R o k    1 9 7 9 :  Začátek afghánské války, kdy sovětská vojska provedla do země ozbrojenou invazi. Saddam Husajn se stal prezidentem Iráku. V sousedním Íránu byl svržen z trůnu šáh, a k moci se dostal ajatolláh Chomejní. O rok dříve došlo ke dvěma střídání na papežském stolci (Pavla VII střídá Jan Pavel I a po jeho krátkém pontifikátu Jan Pavel II). Naopak o rok později, v roce 1980 vzniká v Polsku odborová organizace solidarita a také vypuká irácko-íránská válka.

R o k    1 9 9 0 :

Pád železné opony, konec komunismu ve většině zemí východní Evropy. Naopak mezi Irákem a Kuvajtem se stupňuje napětí, které nakonec přeroste ve válku v Perském zálivu. O rok později vypuká válka i v Jugoslávii.

R o k    2 0 0 1 :

11. září a počínající válka proti terorismu. To snad mluví za vše.

 

R o k   2 0 1 2 ?

Další vrchol slunečního maxima se očekává mezi roky 2012-13. Když se podíváme zpětně na všechny v předešlých odstavcích zmíněné události, které v době slunečních maxim proběhly, tak vždy šlo o zásadní události, které ovlivnily následný chod světa na mnoho let dopředu. Máme být tedy opět na nějaké takovéto události připraveni? Já si myslím, že z této zkušenosti můžeme čekat, že se může leccos přihodit. A kdo ví, třeba je tam uschována i nějaká ta naděje na změnu k lepšímu i pro nás, pro obyvatele naší České republiky.

 

Graf sluneční aktivity 

Autor: Libor Čermák | čtvrtek 16.9.2010 13:07 | karma článku: 19,18 | přečteno: 2316x
  • Další články autora

Libor Čermák

Ve srubu pod skálou

Po zázračném osvobození z indiánského zajetí se naši přátelé dostávají do srubu trapera Donalda, kde je jednak čeká odpočinek s idylkou, ale také se dozvědí jedno velké překvapení.

28.10.2023 v 7:46 | Karma: 8,55 | Přečteno: 153x | Poezie a próza

Libor Čermák

Zázračné vysvobození z indiánského zajetí

Cesta našich přátel za tajemnou čelenkou pokračuje přes Brazelovu farmu, kde si budou vyprávět staré indiánské legendy. Nakonec ale padnou do indiánského zajetí. Ale i zde najdou spojence, který jim spolu s Manitouem pomůže.

12.8.2023 v 7:50 | Karma: 7,58 | Přečteno: 231x | Poezie a próza

Libor Čermák

Indián v Roswellu

Naši čtyři přátelé Tom, Jack, Dan a indiánských hoch Tokakua se ukryli ve vesnici Apačů. Proč? Když byly u petroglyfů Tří řek, všimli si, že je pronásledují čtyři banditi ze strýcova gangu. Morgan, Hill, Smith a Dark.

17.6.2023 v 10:23 | Karma: 6,39 | Přečteno: 177x | Poezie a próza

Libor Čermák

Tajuplnosti indiánských souhvězdí

Ve scifi westernu "Putování za tajemnou čelenkou" teď naše bandity pronásledované hrdiny převede sám velký Manitou přes hory a dostanou se tak do apačské vesnice, kde mimo jiné budou rozjímat nad indiánském pojetí hvězdné oblohy.

29.4.2023 v 13:34 | Karma: 8,77 | Přečteno: 187x | Poezie a próza

Libor Čermák

U Petroglyfů Tří řek

Dnes vás hrdinové mého seriálu přivedou na málo známé posvátné místo severoamerických indiánů, které je jistě zajímavé i z hlediska záhad a archeoastronautiky. K Petroglyfům Tří řek v Novém Mexiku.

5.3.2023 v 7:47 | Karma: 9,88 | Přečteno: 202x | Poezie a próza
  • Nejčtenější

Atentát na Fica. Slovenského premiéra postřelili

15. května 2024  14:56,  aktualizováno  17:56

Slovenského premiéra Roberta Fica ve středu postřelili. K incidentu došlo v obci Handlová před...

Fico je po operaci při vědomí. Ministr vnitra mluví o občanské válce

15. května 2024  19:25,  aktualizováno  23:12

Slovenský premiér Robert Fico, který byl terčem atentátu, je po operaci při vědomí. S odkazem na...

Fica čekají nejtěžší hodiny, od smrti ho dělily centimetry, řekl Pellegrini

16. května 2024  8:42,  aktualizováno  15:38

Zdravotní stav slovenského premiéra Roberta Fica je stabilizovaný, ale nadále vážný, řekl po...

Pozdrav z lůžka. Expert Antoš posílá po srážce s autem palec nahoru

13. května 2024  18:48,  aktualizováno  14.5 22:25

Hokejový expert České televize Milan Antoš, kterého v neděli na cestě z O2 areny srazilo auto, se...

Putinova časovaná bomba. Kadyrov umírá, rozjíždí se krvavý boj o trůny

17. května 2024  14:16

Premium Ramzan Kadyrov ještě dýchá, v Čečensku se však už začíná hledat jeho nástupce. Naznačují to i...

Rakouské Zelené do eurovoleb povede mladá aktivistka. Je nezkušená a lže, zní

18. května 2024  11:55

Lídryně kandidátky rakouské vládní strany Zelení do Evropského parlamentu Lena Schillingová se od...

Nehoda kamionu na osm hodin zastavila provoz na D35 u Olomouce

18. května 2024  7:39,  aktualizováno  11:42

Kvůli nehodě kamionu byla dnes časně ráno uzavřena dálnice D35 u Olomouce-Nemilan ve směru na...

Na Česko udeří od jihovýchodu bouřky. Hrozí kroupy a také přívalové deště

18. května 2024  11:19,  aktualizováno  11:40

Přímý přenos Silné bouřky dnes zasáhnou Moravu a jihovýchod Čech, v neděli pak celé Česko, uvedli meteorologové....

Slovenský soud rozhodne o vazbě pro atentátníka. Vláda zasedne ve středu

18. května 2024  11:09

Soud na Slovensku rozhodne o návrhu na vazební stíhání muže obviněného ze středečního atentátu na...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

  • Počet článků 2384
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1899x
Věnuji se mnoho aktivitám. Vedu dětské kroužky, (např. turistický oddíl, deskové hry a hlavolamy, modelář, apod). Mnoho let se také zabývám různými záhadami a vesmírem. Také mne zajímá historie, zajímavá místa, turistika, tvorba křížovek do časopisů a mnoho dalšího. Nechci se také smířit s tím, že by pozemský život měl být ve vesmíru něčím ojedinělým.

Seznam rubrik

Oblíbené stránky

Co právě poslouchám