Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

kOmický blog CCCXXXVII.

Některé kolegy znám pouze podle jména a hlasu, jiné vůbec - a to navzdory délce zaměstnání přesahující dva roky.  

Termín nástupu v březnu roku 2020 hovoří za vše. Moje první firemní akce byla po vynucené odmlce ve variantě letní, kteru - oproti zavedeným zimním - nemohla ohrozit plošná epidemiologická opatření. Nejednalo se pouze o obchodní školení, setkání obsahovalo i kulturní a společensku část.

Vzdělávání začínalo v 9:00, pročež mě kolega nakládal v nelidském čase 6:15. Stejně jsem toho moc nenaspala a v pět venčila čtyřnožce (k jeho nemalé radosti). Cestou jsem se souhlasem řidiče intenzivně pletla, ač když hrozilo zranění při náhlém mikrospánku.

Lokalita byla báječná, kousek za Prahou v malebném údolí řeky Berounky. Po dopoledním školícím programu v mírně vydýchané místnosti zahrnovaly volitelné odpolední aktivity wellnes, výlet na Karlštejn či sportovní odpoledne.

Při individuálním výběru sehrála významnou roli stydlivost bránící mi seznamovat se s kolektivem v sauně. Ostatně bylo dost horko i mimo wellness. Plavky jsem pro jistotu nechala doma, aby mne nelákalo ani využití bazénu. (Dobře jsem udělala, o týden později jsem empiricky zjistila, že již podlehy jisté únavě, pročež v nestřežených okamžicích neplní funkci.)

V aktivitách provozovaných na místním sportovišti (např. petanque) příliš nevynikám a Karlštejn znám pouze z oblíbeného filmu, pročež byla volba poměrně jasná; navíc ve vzácné shodě s nejbližšími kolegy. Cestou nahoru většina funěla a všichni se rosili. Po výstupu jsem mezi hradbami, lešením a míchačkou mírně znejistěla - musím zapátrat ve vodáckých kronikách z mládí, zda jsem zde před třiceti lety v rámci splutí Berounky prohlídku neabsolvovala.

Po návratu jsem kolegyňce zaběhla do místní lékárny zakoupit zázračné náplasti na puchýře, které překvapivě fungovaly a zachránily její účast na večerním programu. Nepřišla díky nim o přípitek, raut, firemní kvíz... ani kulturní vložku nově příchozích zaměstnanců.

Jakkoli jsem na tuto přijímací ceremonii byla připravena a sepsala literání dílo nevalné hodnoty, (zato z blízkého prostředí poskytování finančních služeb), nejsem zvyklá předstupovat s projevy před davy lidí. Ač vyzbrojena stránkou A4 popsanou texem sestávajícím ze slov začínajících výhradně na písmeno P, ruka s textem (a možná i hlas) se lehce chvěly.

Pamětliva myšlenky na ranní běh, nekonzumovala jsem večer přílliš. Vysílena výkonem z přednesu "prózy prvního písmene",setrvávala jsem u jednoho stolu, kde se příležitostně střídali milí kolegové zapojující mě do diskuze. Před půlnoucí jsem k údivu přihlížejících spořádala několik porcí masa a následně se vytratila.

Ranní poznávací trasa kolem řeky doznala několika změn, pročež jsem krásnou krajinou v pobouřkovém vlhkém vzduchu naběhala téměř 15 kilometrů. Po prvních pěti mě málem přejela dodávka, jejíž řidič byl pravděpodobně po pátečním večírku unavený a přejel přes metrový trávník až na cyklostezku, na které jsem se neuváženě pohybovala. Nechybělo mnoho.

Vrátila jsem se na snídani - rudá z běhu a mokrá ze sprchy. Velkou škodu jsem nenadělala, vypila jsem kávu a džus a nakonec snědla bezlepkový muffin z vlastních zásob. Kolegy jsem pobavila sdělením, že jsem ráno byla v Letech (pozorovat rybáře). Historky kolegů trávících noc společenskými hrami byly mnohem výživnější.

Dalšího programu se účastnila jen část kolegů. Sice jsme se ztratili z hlavního konvoje, ale na místo určení dorazili správně. Následovala turistika kolem zatopených lomů Velká a Malá Amerika a Mexiko, která skýtala nádherné výhledy a rovněž příležitosti k neformální konverzaci. Z večera unavení jedinci ocenili i přítomnost čerstvého vzduchu.

Odpoledne mě unavenou vyložil kolega u domu. Svetřík jsem měla dopletený a doma čekala rodina, pes a nekonečná práce. Přirozeně jsem vplula do běžných povinností. Od firemní akce pevně doufám, že nezapomenu a především nespletu, se kterými kolegy si již tykáme.

Autor: Jana Kozubíková | středa 15.6.2022 18:00 | karma článku: 11,70 | přečteno: 261x
  • Další články autora

Jana Kozubíková

kOmický blog DVI.

Dny bezprostředně po dovolené jsou obvykle spojeny především z rozčarování z nahromaděné práce. Tentokrát byly doplněny o vyrovnání s únavou a časovým posunem.

22.7.2024 v 7:00 | Karma: 12,69 | Přečteno: 213x | Ona

Jana Kozubíková

kOmický blog DV.

Před přibližně rokem manžel oznámil, že koupil letenky. Když upřesnil destinaci, pokládala jsem to za vtip. Leč choť nežertoval.

14.7.2024 v 21:00 | Karma: 17,98 | Přečteno: 318x | Ona

Jana Kozubíková

kOmický blog DIV.

Šest let naši rozlehlou ložnici ozařovala jediná (stínítka zbavená) výkonná žárovka; nedávno ovšem - po měsících marných výstrah - definitivně zhasla.

3.7.2024 v 6:00 | Karma: 14,26 | Přečteno: 261x | Ona

Jana Kozubíková

kOmický blog DIII.

Na letošní olympijský běh jsem se neuvážene přihlásila v lednu a má zodpovědná příprava spočívala výhradně v posilování s lopatou na dvorku.

25.6.2024 v 20:00 | Karma: 14,14 | Přečteno: 231x | Ona

Jana Kozubíková

kOmický blog DII.

Jakkoli se trvale snažím obstát ve všech životních rolích, jako „paní domu“ stále významně selhávám.

21.6.2024 v 5:00 | Karma: 11,84 | Přečteno: 218x | Ona
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: 1 000 Kč na letenky díky Pelikan.cz

15. července 2024,  aktualizováno  22.7 8:34

Rádi létáte? Láká vás cestování po Evropě za pár stovek? Nebo se chcete vypravit někam dál a...

„Nakonec na mě plivnul.“ Nizozemec loví Češky a prodává je na gangbang

18. července 2024

Premium Stovky českých žen k natáčení tvrdého porna v Nizozemsku naverboval v uplynulých letech Daniël van...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

19. července 2024  9:25,  aktualizováno  22:33

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s...

Můj syn Xavier zemřel, říká Musk o transgender dceři. A chce zničit „virus woke“

24. července 2024  11:37

Miliardář Elon Musk tvrdí, že byl podveden, když dovolil svému synovi stát se transgender ženou. V...

VIDEO: Kapitán výletní lodi v Řecku spláchl vlnou turisty na pláži. Vyšetřují ho

23. července 2024  9:29

Nevyžádané dobrodružství na jinak poklidné dovolené zažili v sobotu turisté na pláži Agios Stefanos...

Obrana demokracie je důležitější než funkce, vysvětlil Biden konec kandidatury

25. července 2024  2:13,  aktualizováno  3:15

Obrana demokracie je důležitější než jakákoliv funkce, řekl americký prezident Joe Biden v projevu,...

Stačí zpomalit a zachráníte život, říká Veselá z České asociace pojišťoven

25. července 2024

Spěch a jeho negativní následky jsou zřetelné v mnoha oblastech našeho každodenního fungování. Ty...

KOMENTÁŘ: Čtyřdenní pracovní týden. Zvýšení efektivity, či pokles disciplíny?

25. července 2024

Koncept čtyřdenního pracovního týdne se již úspěšně rozšířil do řady zemí. Aktuálně je možné tuto...

Práci mi zadávali faxem a létala jsem Concordem, vzpomíná Daniela Peštová

25. července 2024

Modelka Daniela Peštová (53) zažila nejzářivější dobu modelingu. Modelky musely splňovat přísná...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

  • Počet článků 527
  • Celková karma 13,16
  • Průměrná čtenost 322x
Zážitky a postřehy matky tří dětí na cestě z moravské metropole do obce Omice. Co můžete očekávat, pokud opustíte panelákový byt a vrhnete se do rekonstrukce kouzelného staršího domu za městem a péče o rozlehlou zanedbanou zahradu.

Seznam rubrik