Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Je libo snídaně nebo činka na noze?

...aneb co očekáváte od hodiny tréninku s osobním trenérem se může lišit od toho, co skutečně zažijete...

Posilovna Axagym se nachází v prvním poschodí hotelu Axa na Florenci v Praze. Hotel s posilovnou je situován u zastávky tramvají Bílá Labuť. Do posilovny se dostanete vstupem do hotelu. Bohužel ten je značně odpudivý, protože u vchodu velmi často vykuřují návštěvníci hotelu. A tak musíte cestou do posilovny projít nepříjemným pachem z cigaret, který se line celou vstupní chodbou. Posilovnu naleznete velmi snadno, protože schodiště k ní vedou přímo od vstupní haly a u vchodu do ní je navíc i velký nápis s logem Axagym. Nejde to přehlédnout. 

Samotná posilovna patří dle mého názoru k těm, v nichž se člověk dokáže dobře cítit již při své první návštěvě...nikoliv však při úplně první návštěvě posilovny. Interiér posilovny působí velmi prostorně obzvlášť díky vysokému stropu, střešním oknům a světlým stěnám. To budí dojem, že všichni vidí všechno, což pro začínající návštěvníky posiloven není nic lákavého, ba naopak.

Vybavení posilovny je v oranžovo-šedém provedení, což mi připadá moderní a neotřelé. Ta kombinace barev ve mně evokuje pobídku k pohybu bez agrese jako v případě barvy červené. Stroje jsou ve velmi dobrém stavu. I když Axagym má již svou historii, je znát, že se vlastník posilovny (potažmo hotelu) o ni velmi dobře stará. Nesetkala jsem se s tím, že by nějaký stroj byl dlouhodobě nefunkční nebo podušky na strojích byly orvané a prošívání potrhané. Pravdou je, že by uklízečky mohly pozorněji vymetat kouty a hůře dostupná místa mezi stroji a vybavením posilovny. 

interiér posilovny Axagym

V čele posilovny je velká televizní obrazovka, na které běží pouze sportovní programy. Při individuálním kardio tréninku toto považuji za motivující prvek. Jste-li ale vášnivým divákem sportu, pak to může být pro vás rušivým elementem, do kterého se snadno zakoukáte a efektivita vašeho tréninku je ta tam.Po stranách hlavní posilovací místnosti jsou menší televizní obrazovky, na kterých běží ten samý sportovní kanál. Proč je těch televizí v posilovně tolik, netuším. 

Posilovna disponuje velkou škálou posilovacích i kardio strojů, a tak nehrozí, že byste se tu dobře nezabavili. Otevírací dobu v pracovní týden mají od 7h do 22h, což umožňuje trénink jak ráno, tak i v pozdních hodinách, ne však trénink pro ranní ptáčata. Víkendová otevírací doba je od 10h do 20h.Posilovna je bezesporu na velmi dobrém strategickém místě. To samozřejmě přináší i své nevýhody, kterou je doba v pracovních dnech od asi 17h do 20h, V tomto časovém rozmezí se dveře do šaten netrhnou a stává se, že se na vás nedostane volné skřínky. Je to hlavně z důvodu skupinových lekcí a hodin spinningu, které se v té době koná a na něž chodí hodně účastníků. I v činkárně musíte více přemýšlet, na který stroj půjdete, protože se velmi často stává, že je právě obsazený jiným horlivcem do cvičení…a nebo je třeba se zeptat na ochotu cvičence se na stroji s vámi střídat.  

Nestane se vám tu, že by vás nikdo nepozdravil. Zdraví jak na recepci, tak i v šatnách. Samozřejmě se najdou jedinci, kteří vás nepozdraví, i kdyby jste svůj pozdrav zařvali. To je však, jak jistě sami víte, o lidech a ne o místě, kde se pohybujete. Vcelku tu vládne příjemná atmosféra, a tak se vám může snadno stát, že se s vámi dá i někdo do krátké řeči. U recepce je příjemné posezení, kde si můžete dát v klidu kávu a přečíst si fitness časopis. Pokud jste si s sebou zapomněli přibalit ručník, není třeba se pro něj domů vracet. Za symbolický poplatek se dá na recepci vypůjčit, stejně tak i zámek na skřínku a vysoušeč vlasů. 

Ze svého pohledu osobní trenérky a zároveň i nezainteresované návštěvnice fitka, bývám však konsternována při pohledu na práci některých místních trenérů. Práci mají tak „na háku“, že se klientům věnují jen sporadicky. Mnohokrát jsem viděla trenéra během tréninkové hodiny čučet do mobilu. Zatímco klient cvičí a soustředí se, aby váhy tahal správnými svaly nebo mu činky nespadly na hlavu, trenér za jeho zády brouzdá prstem po obrazovce svého mobilu. Už jen ta představa, že by mi klient nezvládnul zatížení činkou a během mé nepozornosti se zranil, mě nenechává klidnou. Předpokládám, že trenér s upřenou pozorností na mobil či jiný objekt svého zájmu, dává klientovi k cvičení takové váhy, u nichž si je téměř jistý, že se nic nemůže stát.  

Výjimkou tu ani není vidět trenéra během hodiny s klientem se snídaní v ruce. Jak ohleduplné! Kdyby můj trenér, ke kterému jsem chodívala na tréninky brzy ráno nalačno, do sebe před mýma očima tlačil snídani, nedokázala bych se neozvat. Ne, nejednalo by se o prosbu, aby se se mnou o ni podělil. :-D Postavila bych jej do pozice volby založené na prioritách - buďto miska se snídaní nebo já!

Neméně často se stává, že tu trenér kouká takzvaně skrze klienta  neboli „do blba“, anebo na zmíněnou televizní obrazovku. Najdou se tu i trenéři, kterým je zatěžko se na trénink klienta převléknout do sportovního oblečení. I když se tak nechovají všichni trenéři v Axe, valná většina ano...Přiznám se, že s takovými přístupy trenérů jsem se nikde jinde nesetkala! Konkrétně v této posilovně jsou i tací trenéři, kteří se klientům věnují. 

 

Uznávám, že Axagym patří k posilovnám, do kterých si zajdu zacvičit velmi ráda. Vždy jsem se tam cítila jako ryba ve vodě, a praktiky místních trenérů během tréninků s klienty jsem měla spíš pro vlastní pobavení a praktickou ukázku, jak se ke klientům nechovat. 

 

 

Autor: Ivana Kotoučková | pondělí 23.1.2023 6:00 | karma článku: 7,04 | přečteno: 238x
  • Další články autora

Ivana Kotoučková

"Myslíš, že mě uzvedneš?"

Nikdy mě nenapadlo, že se mě muži budou ptát, jestli je unesu. I přesto se takoví najdou – a není jich málo.

10.4.2024 v 6:00 | Karma: 11,94 | Přečteno: 798x | Diskuse | Společnost

Ivana Kotoučková

Kdo je Bohyně?

Tento článek věnuji hlavně ženám, se kterými se chci podělit o vlastní uvědomění, které může mnohým otevřít oči.

27.3.2024 v 6:00 | Karma: 9,48 | Přečteno: 417x | Diskuse | Společnost

Ivana Kotoučková

"Disciplína (vy kluci pitomí) musí bejt!"

Ano, disciplína musí bejt (jak vojákům kázal objlajtnant Makovec ve filmu Dobrý voják Švejk), pokud člověk chce dosáhnout svých cílů. Že je však potřeba jí mít ve zdravé míře, o tom vám mohu mnohé povědět já.

21.2.2024 v 6:00 | Karma: 10,69 | Přečteno: 507x | Diskuse | Společnost

Ivana Kotoučková

"Rozmohl se nám takový nešvar..."

Kdo by neznal hlášku z českého filmu Pelíšky? Přesně ten mi přišel na mysl po sledování trendů dnešní doby v posilovnách a fitness centrech.

8.2.2024 v 6:00 | Karma: 34,45 | Přečteno: 5791x | Diskuse | Společnost

Ivana Kotoučková

"...tak já to zkusím a uvidím."

Není vám ta věta povědomá? Jsem si téměř jistá, že jste si ji alespoň jednou v životě řekli i vy. A co teprve v kontextu potenciálního partnerského vztahu?

19.6.2023 v 6:30 | Karma: 12,87 | Přečteno: 509x | Diskuse | Společnost
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Rozdáváme kola za milion korun

15. července 2024

Členství v iDNES Premium má velkou spoustu výhod. Čtenáři se dostanou ke všem prémiovým článkům na...

Trumpa při pokusu o atentát trefili do ucha. Střílel mladý republikán, nepřežil

14. července 2024  1:01,  aktualizováno  14:56

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát. Na...

„Nakonec na mě plivnul.“ Nizozemec loví Češky a prodává je na gangbang

18. července 2024

Premium Stovky českých žen k natáčení tvrdého porna v Nizozemsku naverboval v uplynulých letech Daniël van...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

19. července 2024  9:25,  aktualizováno  22:33

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s...

Zemřela Shannen Doherty. Hvězda Beverly Hills 90210 podlehla rakovině

14. července 2024  15:17,  aktualizováno  17:04

Po téměř deseti letech boje s rakovinou zemřela americká herečka Shannen Doherty, informují média....

U Postřekova hoří skládka pneumatik. Oheň ničí okolní domy, hasiči kolabují

21. července 2024  14:38,  aktualizováno 

U požáru v Mlýnci u Postřekova na Domažlicku zasahuje 18 jednotek hasičů s 30 kusy techniky a míří...

V Luhačovicích se před barem popralo sedm lidí, jeden z nich na místě zemřel

20. července 2024  19:35,  aktualizováno  21.7 14:53

Po potyčce sedmi mužů před barem v Luhačovicích na Zlínsku zemřel v sobotu ráno na místě jeden z...

Nehoda čtyř aut u Pustiměře zastavila oboustranně provoz dálnice D46

21. července 2024  14:31,  aktualizováno  14:44

Provoz na D46 zastavila nehoda čtyř aut u Pustiměře na Vyškovsku. V obou směrech se tvoří kolony....

Konec letitého sporu o mělčinu v Jihočínském moři. Čína se dohodla s Filipínami

21. července 2024  14:44

Čína a Filipíny dosáhly dohody, která, jak doufají, ukončí konfrontace u sporné mělčiny v...

  • Počet článků 37
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 754x
Jsem koučkou zdravého životního stylu pro ty, kteří hledají cestu samy k sobě. Můj přístup ke zdraví člověka je celostní, tj. péče o tělo, mysl a duši. 
Mou vizí a posláním je pomáhat primárně ženám na cestě k jejich spokojenému já - přijmout se a mít se rády takové, jaké jsou. Pomáhám jim posílit své sebevědomí, uvědomit si vnitřní hodnotu a žít svůj život z pozice tvůrkyně svého života.

 

https://ivanakotouckova.webnode.cz

MŮJ PŘÍBĚH V KOSTCE

Kvůli životním výzvám a řečem druhých jsem svou výšku (197 cm) vnímala jako prokletí. S tím, že svou výšku nezměním, jsem se naučila nějak žít…nebylo to sebepřijetí, ale spíše stagnace. Myslela jsem si, že cestu sama k sobě najdu přes sport, fitness a diety. To byl i jedním z hlavních důvodů pro studium a získání certifikace fitness trenérky a nutriční poradkyně.

Když už jsem si myslela, že jsem se plně našla, přišel další milník v mém životě, který mi ukázal opak. Ponořila jsem se do studia psychosomatiky, transformace podvědomí, práce s myslí, probuzení své intuice a ženskosti. Od té doby jsem svému životu začala dávat úplně jiný směr a našla jsem své poslání, kterému se naplno a s láskou věnuji.

www.facebook.com/ivankakotouckova

Seznam rubrik