Kolik tuku má obsahovat parlament?

Tak se mi dnes při snídani převaloval chleba v ústech a jícen se zdráhal přepravit ho do žaludku. Co to? Byl ten chleba namazán máslem nemáslem. Dosud jsem se tím nezabýval a zažívací trakt reagoval neutrálně až mírně pozitivně. Ale pocit, že si mažu chleba něčím zakázaným, vyvolal přímo odmítavou reakci organizmu. Evropská Komise mi sdělila, že máslem se smí nazývat pouze potravina obsahující alespoň 80% mléčného tuku, takže mezi mým oblíbeným pomazánkovým máslem a máslem je stejný rozdíl jako mezi svěrací kazajkou a kazajkou.

No, nakonec to je dobře, když má člověk jasno. Když se řekne auto, každý ví, co si představit. Loď je taky jasná, lodě vyráběli snad už lovci mamutů. Ale co s takovým obojživelným vozem? Třeba takový pandur. Jede po silnici jako slušný automobil, ale pak přijede k řece a klidně ji přeplave. Je to tedy loď? Je to vozidlo? To jsou ošemetné věci a je nesmírně záslužné od Evropské Komise, že začala takové neduhy potírat. Jen se obávám, že je již dosti pozdě a svět je zaplevelen různými kříženci. Helikoptéra. Je to letadlo? Křídla to nemá a znalci říkají, že létá jen proto, že ji země pro její ošklivost odpuzuje.  Ostatně myslím, že lidé měli vždy tendenci si vymýšlet víceúčelové věci, které plnily několik funcí najednou. Dlužno říci, že většinou nekonaly žádnou z nich pořádně. Pokud se ovšem někdy podařilo skloubit různé funkce do harmonického celku, byl z toho velký úspěch a taková věc se stala pojmem. Okřídlené rčení tvrdí, že švýcarským důstojnickým nožem se dá postavit dům. Ale dnešní doba se přímo vyžívá v eklektickém hromadění hromadění fičúrií (= features). Moderní foťák funguje i jako kamera, magnetofon a třeba má taky satelitní navigaci, takže ke snímku uloží hned digitální souřadnice. Tomu je třeba učinit přítrž a jsem Evropské Komisi vděčen, že se podujala tak olbřímího úkolu.

Neskonale obdivuji evropské komisaře, že kromě této nesmírně důležité činnosti stíhají ještě například určovat, čím se má svítit, čím měřit tělesnou teplotu, jak nasadit uzdu hamižným bankéřům, jak účtovat roamingové služby mobilních operátorů a mnoho dalších a dalších věcí. Cítím s nimi a pokouším se svým velice omezeným rozumem jim pomoci. Jistě, je to směšné, ale i slepé kuře někdy najde zrno.

Vymyslel jsem, že by mohli začít tam, kde to mají přímo na ráně a v problematice se perfektně orientují.

O parlamentu jsem našel na netu, že v demokraciích má zákonodárnou moc. Dovedete si představit něco demokratičtějšího, než Evropská Unie? Jistěže ne. A ejhle, Evropský parlament zákonodárnou mocí nedisponuje. Jediný na celém světě. Takovou pravomoc má nevolená Evropská Komise, která vydává směrnice, tvořící základ legislativ členských států.

Navrhuji, aby Evropská Komise zakázala s okamžitou platností Evropskému parlamentu používat takovéto označení a uložila mu vyplatit odškodné všem parlamentům světa za zneužívání názvu platnému pro demokraticky zvolený zákonodárný orgán demokratického státu.

Zde nabízím přehled svého blogu. Jedná se o dokument připomínající excel.  Ve sloupci D je název článku, ve sloupci E je stručná charakteristika. Sloupec B dává možnost přejít přímo na vybraný článek.  Po kliknutí na buňku ve sloupci B se objeví již přímý odkaz na článek. Články jsou řazeny chronologicky podle data zveřejnění. Odkaz je zde.

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Karel Kužel | pátek 1.10.2010 9:00 | karma článku: 16,97 | přečteno: 1093x
  • Další články autora

Karel Kužel

Asistovaná cesta do pekel

26.5.2024 v 15:24 | Karma: 6,10

Karel Kužel

Kapitalismus asistovaný

2.3.2024 v 9:43 | Karma: 12,29

Karel Kužel

Bůh experimentátor

14.1.2024 v 17:52 | Karma: 9,06

Karel Kužel

Postraš a panuj

11.12.2023 v 21:16 | Karma: 12,63

Karel Kužel

Tak jsme ve válce...

11.4.2023 v 18:00 | Karma: 16,84