Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Fischer je vředem na Rusnokově vládě

Pro český národ byla vláda Petra Nečase neštěstím a je jenom dobře, že už je minulostí. Pravicí uvažovaná vláda Miroslavy Němcové by bylo jenom prodlužováním agónie a skutečně vládou Nečase bez Nečase. Proto bylo řešení prezidenta Zemana tím nejlepším, co mohl udělat.

Pokud neuvažujeme o tom, že by byly předčasné volby, což je všeobecně považováno za politicky, ale i společensky nejlepší a nejčistší řešení. Nestalo se, budiž. Některé nově jmenované ministry této vlády odborníků, jak ji nazývá prezident Zeman či vlády úředníků, jak by bylo poctivější ji nazývat, veřejnost zná a lze dopředu předvídat, jak se budou ve vládě chovat. Někteří jsou veřejnosti naprosto neznámí, určité pochybnosti tak mohou vznikat pouze z jejich prohlášení. 

Jedno jméno v této úřednické vládě je však pro mne naprosto neakceptovatelné – Jan  Fischer. O něm, jako o premiérovi, uvedl prezident Zeman, že byl veřejností oblíben. Jak u koho. U lidí, kteří byli tehdy rádi, že padl Topolánek možná ano, u lidí, kteří uvažovali trochu hlouběji, však byl on a jeho vláda synonymem chování nohsledů. Dělal přece to, co mu již tehdy nadiktoval Kalousek a jeho ministr financí Janota byl jen poslušným poskokem tohoto ekonomického šílence. 

Za vlády  Fischera přece Janota naprosto nesmyslně zvedl spotřební daň na pohonné hmoty a desítky tisíc kamionů čerpaly naftu v levnějším zahraničí, stejně jako tisíce příhraničních řidičů osobáků. Stát tak ročně přicházel o miliardy. Šílený Kalousek pak v této nesmyslnosti pokračoval.  

Byl to právě  Fischer, coby premiér, který podepsal naprosto nesmyslný a na léta stát poškozující zákon o fotovoltaice, na kterou doplácejí všichni obyvatelé. Tenkrát přece stačilo říci, že úřednická vláda nemá mandát podepisovat takovéto dalekosáhlé zákony a záležitost se mohla odložit až do ustanovení vlády vzešlé z voleb. Fišer to neučinil. Pro koho tehdy pracoval? 

Fischerovo působení v prezidentské volební kampani bylo naprosto trapné. Tak trapné, že zpočátku média z něho činila největšího favorita, ale nakonec se převexlovala a neskutečně masivně podporovala další trapnou osobnost – Schwarzenberga.  Fischerovo prohlášení, že do KSČ vstoupil jenom kvůli kariéře přece jasně ukázalo morální profil tohoto člověka. Kvůli ní a především kvůli penězům by si tento statistik snad nechal přešít oči našikmo, kdyby u nás vládli Asiaté.  

O tom, že nebyl příliš úspěšný svědčí i další fakt, a to jeho odchod z evropské banky, asi tam velice brzy zjistili o jak neschopného člověka se jedná. A pak přišla záležitost nejdůležitější. Peníze! V kampani utrácel jak šílený, a proč by také ne, když se nejednalo o jeho peníze. Jenomže po profláknutí jeho komunistické minulosti, kterou v osobních spisech usilovně zatajoval, dali jeho sponzoři od něj ruce pryč a Fišerovi zbyly jenom dluhy a oči pro pláč. A navíc byl bez práce. 

A přesto, dluhy nedluhy, si klidně odjel na nákladnou dovolenou a navíc si nechal opět za velké peníze rekonstruovat pražský byt. Jakoby věděl, že za něj někdo ty dluhy přece jenom zaplatí a jak je vidět, nemýlil se. 

Fakt, že okamžitě po zveřejnění, že po odmítnutí několika oslovených kandidátů na post ministra financí premiérem Rusnokem, byl osloven právě  Fischer, způsobil úplnou finanční tsunami. Během několika málo dnů přistálo na jeho účtu přes pět milionů korun. Od lidí, kteří, když byl neúspěšný v prezidentské kampani, od něho dali ruce pryč. Proč tedy tak náhlý obrat? 

Podle mne je to korupce jak z učebnice. Pokud byl  Fischer nýmand, neštěkl na něj z miliardářských kruhů ani pes. Jakmile však vyšlo najevo, že bude ministrem financí, situace se otočila jak na obrtlíku. Pamatujete na Kalouska, jak kdysi, jako ministr financí, odpustil svým kamarádům podnikatelům dluhy a penále z daní? Tehdy stačil jeho jeden jediný podpis. A to bez vědomí a natož souhlasu vlády či premiéra. To je ten pravý důvod, že sponzoři najednou otočili. 

Nemusí se jednat ani o státní zakázky, o které jim jde až v první řadě, stačí jenom jeden pardon ministra financí. A věřte, že  Fischer bude vděčný a ten pardon přijde, to jsem si jist. Žádný velký kšeftař není filantrop, který by své miliony dával jen z čirého altruismu, vždycky se jedná o investici s ohromnou návratností. 

Jan  Fischer je ve vládě Jiřího Rusnoka, ale i ve tváři prezidenta Zemana, velký hnisavý vřed. Korupce z něj nejenom kape, ale doslova stříká. Už aby byly předčasné volby. Jmenováním  Fischera do vlády tato vláda mou důvěru naprosto ztratila.

Autor: Vladimír Kapal | čtvrtek 11.7.2013 13:16 | karma článku: 26,30 | přečteno: 1201x
  • Další články autora

Vladimír Kapal

Nyní vím, proč musela být zničena Jugoslávie

V době, kdy byla, Spojenými státy, EU a především NATO, ničena Jugoslávie, jako celistvá republika, v době, kdy byla tato země bombardována tak zvaným humanitárním bombardováním, jak uvedl naprosto arogantně a nesmyslně tehdejší

23.10.2015 v 16:55 | Karma: 46,06 | Přečteno: 21282x | Diskuse| Politika

Vladimír Kapal

Moc mne pobavila jedna sluníčková husička

Mainstreamovým médiím, především České televizi, již lidé přestali věřit. Lže, jako když tiskne. A když zrovna nelže, tak manipuluje, například s nelegálními imigranty.

25.9.2015 v 18:33 | Karma: 41,15 | Přečteno: 5561x | Diskuse| Politika

Vladimír Kapal

Jsme stále více zotročováni

Po druhé světové válce se staly USA světovým hegemonem, a to i přes snahu tehdejšího SSSR a jeho socialistického bloku.

25.8.2015 v 17:48 | Karma: 30,12 | Přečteno: 1571x | Diskuse| Politika

Vladimír Kapal

TTIP, cesta do pekla

Již delší dobu se v evropském parlamentu projednává smlouva o Transatlantickém obchodním a investičním partnerství – TTIP.

12.7.2015 v 14:57 | Karma: 35,11 | Přečteno: 1721x | Diskuse| Politika

Vladimír Kapal

Jan Hus

V současné době je vládní garniturou rozšiřován názor, že Jan Hus, či spíše jeho myšlenky, nabádaly lid k vraždění, banditismu a ničení.

8.7.2015 v 17:58 | Karma: 24,98 | Přečteno: 1607x | Diskuse| Politika
  • Nejčtenější

Čechy zasáhly extrémní bouřky, padaly obří kroupy. Hasiči měli stovky výjezdů

21. června 2024  9:39,  aktualizováno  22:58

Přes Česko prošly velmi extrémní bouřky s nárazy větru kolem 90 kilometrů za hodinu a krupobití....

V Turecku zemřela česká zpěvačka Victoria. Zavraždil ji její vlastní manžel

14. června 2024  8:59,  aktualizováno  11:23

Česká zpěvačka Victoria byla zavražděna v Ankaře. Podle tureckého portálu Hürriyet ji zabil její...

Češi vjeli do vojenské zóny, fotili se u tanku. Dítě pak usmrtil nalezený granát

21. června 2024  8:52,  aktualizováno  18:16

Chorvatská policie propustila Čecha vyšetřovaného kvůli výbuchu u města Obrovac, při němž zemřelo...

Komentátor Schmarcz se v televizi pohádal se Šlachtou, pak zmizel ze studia

19. června 2024  20:51

„Já jsem se zastal kluků policistů a vy do toho taháte politiku,“ začal křičet komentátor Martin...

Ruská jaderná ponorka plula u pobřeží Floridy. Fotky ukazují její poškození

19. června 2024  13:53

Ruská flotila, která navštívila Havanu, se rozdělila. Část pluje od Kuby směrem k Venezuele,...

Policie lže. Přehrát kamery na fakultě před střelbou mohla, ale nepožádala

22. června 2024

Premium Masový vrah David Kozák, který na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy zabil v prosinci čtrnáct...

O fotbalové kariéře v Evropě tady sní každý kluk. Jak se loví talenty v Africe

22. června 2024

Premium Od spolupracovníka MF DNES v Africe Sedím se svým kamarádem na tribuně nevelkého fotbalového hřiště v Abuji, hlavním městě Nigérie,...

Čechy zasáhly extrémní bouřky, padaly obří kroupy. Hasiči měli stovky výjezdů

21. června 2024  9:39,  aktualizováno  22:58

Přes Česko prošly velmi extrémní bouřky s nárazy větru kolem 90 kilometrů za hodinu a krupobití....

Novým ukrajinským velvyslancem v Česku bude Vasyl Zvaryč, přesune se z Polska

21. června 2024  22:31,  aktualizováno  22:44

Novým velvyslancem Ukrajiny v České republice se stane Vasyl Zvaryč. Ten dosud působil v čele...

  • Počet článků 171
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 4709x
Reginální publicista a noviinář, který se celý život snaží o pravdivé informace. někdy se ovšem i nyní v novinách objevit nesmmějí, a proto bych je chtěl zveřejňovat právě zde.
Více se dozvíte na: www.brandyske-noviny.cz .

Seznam rubrik

Oblíbené stránky