Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Živnostníka důchod k hrobu průchod

V posledním týdnu se na úvodníky dostal evergreen každého podzimu – důchodová reforma jako produkt hašteření nad státním rozpočtem za asistence hlavních nespokojených tohoto boje… odborářů.  

Já mám za to, že stávající systém Evropy, která si dala do vínku postarat se o všechny a všechno povede k jednomu – „diktatuře proletariátu“, který budou nově zastupovat všichni ti, kteří přemýšlejí nikoliv jak daně zaplatit, ale jak daně utratit. Plíživě se blíží doba, kdy lidé závislí na spotřebě daní se dostanou do volební většiny a pak s námi co tvoříme prostředí pro placení daní nastane ámen a následně bude ámen se všemi, včetně „proletariátu“.

Již dnes je systém důchodů nastaven tak, že na prvním místě jsou všichni ti, kteří mnohdy jen spořádaně chodili do práce a zde plnili úkoly jim zadané. Když vezmu kdo dnes je hlavním donátorem a iniciátorem prostoru placení daní, tak je to soukromý sektor. Tedy skupina právnických a fyzických osob, v případě fyzických pak se ustálil název živnostník. Obě skupiny od státu celkem nic nechtějí, ale dost za to musí platit.

Stát si to vše ještě ulehčil tím, že daňovou správu za všechny zaměstnané lidi zákonem delegoval v převážené většině daní , co do počtu i výtěžnosti , na zaměstnavatele. Prakticky to znamená jedno. Bez koruny investice do výběru daní daně vybírá. Zaměstnavatel odvádí daně za sebe jako firmu a současně za své zaměstnance, kteří podle stupně vzdělanosti tuší či netuší, kolik je vlastně finální hodnota jejich práce, jelikož je zajímá jen jedno – výše mzdy, kterou každý měsíc má na účtu.

Stát a nejméně vzdělaní jedinci mají jedno společné a to vztah k zaměstnavateli resp. ke všem kdo každý den zajistí , že zaměstnanec přijde do práce a má přichystánu možnost výkonu zaměstnání. Očekávají jedno, že dostanou v daný termín peníze. Stát vždy a zaměstnanec mnohdy.

Já jsem jako živnostník zaměstnavatel již 26 let. Nikdy jsem na žádné dani za sebe a své zaměstnance neodvedl ani jednu korunu později než mi stanovuje zákon. Absolvoval jsem nesčetně kontrol běžných i na udání, kdy nikdy nebylo shledáno pochybení. Mnohokrát se stalo a jistě se ještě i stane, že posledním kdo bude spotřebovávat peníze z mého podnikání budu já sám. Protože já jsem na obou stranách  - tedy státu i zaměstnancům odpovědný a nikoho nezajímá, že jsem já něco špatně odhadl ať už to byl obrat, tržba a nebo zákazník, který se nemá k tomu zaplatit. Proč to píši, píši to z důvodu toho, že já jsem ten kdo vlastní IČ a ten, který se stará o to, že mí zaměstnanci mohou vykonávat své zaměstnání a stát mým prostřednictvím dostane produkt mé práce – daně.

Ne neočekávám žádnou chválu, ale očekával bych vděk v důchodovém věku. Vděk v podobě solidního důchodu jako ohodnocení toho, že jsem dával lidem práci a z této práce odváděl státu daně. Byly a očekávám, že i budou roky, kdy já osobně z důvodu vycházející z podstaty zákonem daného způsobu podnikání, tedy toho, že na prvním místě je stát na druhém ruku v ruce se státem zaměstnanci budu mít ke svojí spotřebě jistě méně jak první dva. A tím, jak je koncipován důchodový systém, tedy že nezáleží co jste pro společnost jako takovou vykonal, ale kolik jste zaplatil na daný „svůj“ účet, takový budete mít důchod, nemám jako jediný v systému zaručenu jistotu klidného dožití.

Pro mne je celkem s podivem, že žádná z politických stran se nesnaží o komplexní a pravdivý obraz tvorby důchodu. Možná to bude tím, že přednější je voliči slíbit za co daně utratí a co „proletariátu“ za daně pořídí než se zamyslet jak opravdu zlepšit celkové prostředí prosperity. Z důvodu jediného politického cíle – dnes stran všech- mít možnost dělit daně – změnu neočekávám.

Pokud se někomu zdá mé uvažování scestné, doporučuji si přečíst jakýkoliv rozhovor s jakýmkoliv ministrem a všechny mají jedno společné – peníze resp. množství peněz, který každý vyloudí ze státního rozpočtu a tím si myslí, že zajistí prosperitu předmětného odvětví. Možná Ti bystřejší z vás pochopí nebezpečí vzniku nového proletariátu – jak jsem uvedl v úvodu.

Přeji všem pěkné babí léto a radost se života                     Oto Kaděrka

Autor: Oto Kaděrka | pátek 20.9.2019 6:41 | karma článku: 28,05 | přečteno: 857x
  • Další články autora

Oto Kaděrka

Analýzou atentátu dojde asi ještě k většímu rozdělení

Nejsem negativista, to potvrdí ne jeden co mne zná. Ovšem tím jak se politickému establishmentu podařilo rozdělit politiku na správnou a správnou a tím zcela rozdrbat společnost jako takovou nevěřím, že dojde k poučení a změně.

18.5.2024 v 8:29 | Karma: 9,27 | Přečteno: 94x | Diskuse | Společnost

Oto Kaděrka

Normalizační daňový kapitalismus

Pro pána Jána co je to za hloupost si řekne nejeden z vás. A já s ním musím souhlasit, protože ty tři slova v nadpise k sobě prostě logicky nepatří. A jak by řekl Galileo „přece se točí“. Za mne jde jen o to jak dlouho.

10.5.2024 v 10:32 | Karma: 20,37 | Přečteno: 420x | Diskuse | Společnost

Oto Kaděrka

Kapitalismus napříště již jen v učebnicích

Jsem ročník 1963 a jsem rád, že mi bylo dáno zažít in natura co jsem se ve školách učil, že je špatné – tedy kapitalismus a že jsem v něm mohl prožít převážnou část svého produktivního života - žít.

9.4.2024 v 9:53 | Karma: 31,06 | Přečteno: 905x | Diskuse | Společnost

Oto Kaděrka

Kaderka a Pelta je jako káva a melta

Kdo alespoň trochu sleduje dění ve sportu tak jistě zaznamenal stávající problém předsedy tenisového svazu ve věci nakládání se státní dotací.

8.3.2024 v 13:54 | Karma: 28,22 | Přečteno: 1949x | Diskuse | Společnost

Oto Kaděrka

Zaostřeno jen na důchodce a zaměstnavatele

Tak mi to připadá, že bez důchodců se tato země nějak nemůže obejít. Ovšem co mi chybí zcela je pochopení podstaty vztahu zaměstnavatel-zaměstnanec-stát.

7.3.2024 v 10:22 | Karma: 19,50 | Přečteno: 690x | Diskuse | Společnost
  • Nejčtenější

Francouzský volební šok. Vyhrála levicová koalice, Le Penová je až třetí

7. července 2024  14:25,  aktualizováno  8.7 6:05

Druhé kolo předčasných parlamentních voleb ve Francii překvapivě ovládla levicová Nová lidová...

Spadlý strom v Praze zranil dva lidi. Bouřky v Česku komplikovaly dopravu

6. července 2024  11:58,  aktualizováno  22:56

Silné bouřky, které v sobotu večer přecházely přes Česko, za sebou zanechaly mnoho škod, potíže v...

Padaly kroupy jak pingpongové míče. Bouřky se opět hnaly Českem

10. července 2024  8:02,  aktualizováno  22:52

Česko má za sebou další tropický den. Denní maxima byla ve středu překročena na 56 z celkem 167...

Vraťte se domů! Barceloňané stříkali vodu na turisty, ti opouštěli restaurace

8. července 2024  9:51

Zatímco turisté obědvali nebo se jinak občerstvovali v centru Barcelony, téměř tři tisíce místních...

Tajný Orbánův dopis lídrům EU: popsal Putinovo překvapení i pohled na válku

9. července 2024  16:18,  aktualizováno  19:36

Maďarský premiér Viktor Orbán po setkání s ruským prezidentem Vladimirem Putinem poslal špičkám EU...

Smrtící žabí jed. Silné psychedelikum ve světě zabíjí, v Česku je volně prodejné

13. července 2024

Premium V Česku si zcela legálně a snadno můžete koupit silné psychedelikum s efektem intenzivnějším než u...

Má na to? Přeřek na summitu ukázal, že média nad Bidenem zlomila hůl

13. července 2024

Premium Zásadní tisková konference vůdce svobodného světa k 75. výročí NATO se stala okukováním a...

Slovenský festival Pohoda zasáhla silná bouře, zřítil se jeden z velkých stanů

12. července 2024  22:17,  aktualizováno  23:14

Silná bouřka zasáhla slovenský hudební festival Pohoda, kde se zřítil jeden z velkých stanů....

Velmi silné bouřky zasáhly Česko. Zatopily domy a na Moravě zranily dva lidi

12. července 2024  12:06,  aktualizováno  21:53

Přímý přenos Česko opět zasáhly bouřky, které postupovaly tradičně od západu na východ. Škody napáchaly zejména...

Ideální občerstvení na oslavu? Objednali jsme si Ovocný Světozor
Ideální občerstvení na oslavu? Objednali jsme si Ovocný Světozor

Jak už jistě víte, rádi využíváme různé příležitosti ke společným oslavám. A Mezinárodní den dětí byl přesně takovou ideální záminkou, abychom se...

  • Počet článků 324
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1241x
už spíše starší (60) olomoučák , který poznal, že není lehké zůstat svůj :-)

Seznam rubrik