Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Živnost hodnocena státem jako záškodnická činnost

Po Covidu a drahých energiích teď máme hlavní problém důchody a protože je potřeba najít konkrétní viník tak jsou na mušce živnostníci – skupina obyvatel z které se tahají peníze nejlíp.

Proč nejlíp ? No protože se přijme zákon a živnostník se ještě více skloní a „táhne“. V tomto národě je to zakořeněno od dob Klementa „Ukrutného“ Gottwalda, kdy ten dokonal co Masaryk a Beneš začal. Gottwald klekl na všechny co ještě něco měli a státu to chybělo. Prostě se vždy hledá chyba na druhých aby se dokázala zacelit chyba vlastní – neschopnosti věci a úkoly pro které politici kandidují- řešit.

V současné době je to prezentováno tak, že všichni živnostníci okrádají zbytek pracujícího národa. A všichni tomu přihlížejí, včetně představitelů Hospodářské komory, která v záhlaví má větu „je jediným zákonným zástupcem podnikatelů v zemi“. Já nemám pocit, že by mne kdy zastupovali a něco konkrétního pro mne udělali a od dob, kdy je presidentem komunista Dlouhý už tuplem, protože komunismus jako ideologie jakoukoliv hospodářskou soukromou iniciativu potírala.

Nevím jak to mají úplně soukromníci co živí jen sebe sama. Já jako OSVČ podnikám od roku 1992 a až do roku 2019 jsem vždy zaměstnával lidi na plný pracovní úvazek. Za tyto lidi jsem vždy odváděl co státu náleželo. Tedy sociální a zdravotní pojištění jako podnikatel a jelikož stát má zákony, které mi když zaměstnávám lidi ukládá se starat i o jejich sociální zdravotní pojištění tak na moje náklady i toto. Z podstaty podnikání jsem já ten, který každý den měl pro své zaměstnance nachystánu práci za kterou jim pak byla vyplacena mzda. No a z toho plyne to, že oni vždy dostali za svou práci mzdu, jelikož by od přirozenosti nepřišli a nebo mne žalovali u toho státu, kterému jsme já za ně a sebe daně odváděl. Myslíte si, že by se ten „stát“ za mne postavil, kdyby zjistil, že jsem zaměstnal někoho takovou prací, že by nemohl dostat mzdu? Co tím chci sdělit. No to, že pokud se jedná o nějakou odměnu, v případě živnostníka tedy zisk, tak pak je to ten zbytek z toho, když zaplatíte vše okolo.

Neberte to jako, že by mne to nebavilo a nebo, že bych si stěžoval. Jen chci popsat svou zkušenost za těch třicet let. A je pro mne až urážlivé, když citovaní ekonomové bank a národohospodářských fakult ve veřejném prostoru dehonestují činnost živnostníků z kterýchž daní oni dostávají mzdu. Navíc pak poslanci, kteří všichni své asistenty platí ve „švarcsystému“ výkonu stálé pravidelné práce na vlastní živnostenské listy asistentů národu sdělují, že tak tedy „Toníku a Mařenko“ by to dále nešlo, protože zneužíváš systém a ten na tebe doplácí. Nyní je to až tak proletářsky prezentováno, že zaměstnanci doplácejí na zaměstnavatele- živnostníky. To se musí Marx s Leninem v hrobech radovat.

Já jsem dlouhou dobu sledoval kolik jsem odvedl z činnosti svého IČ správě sociálního zabezpečení, finančnímu úřadu na zálohách za své zaměstnance, kolik jsem odvedl ze své činnosti z daně z přidané hodnoty. U DPH se zastavím, jelikož mi byl jednou vmeten argument, že tu mi zákaznici dají. Jistě, ale já musím vytvořit činnost – práci , která tuto daň vyprodukuje. Přestal jsem to sledovat, když se mi z toho čísla s více jak deseti čísly začalo dělat zle.

Prostě mám jen pocit, že všichni ti co zasvěceně hovoří o tom za co všechno špatného živnostníci mohou v neprospěch společnosti NIKDY vlastní IČ jako hlavní činnost neměli a neprovozovali a zcela viseli či visí na svém zaměstnavateli, kterým je ve většině případu pak stát, který oni takto reprezentují.

Víte celé důchody řešení mají. Je to v tom, že důchod se musí stát sociální dávkou, která nebude mít žádnou vazbu na to kolik jste do systému odvedli. Není to zrovna populární myšlenka, ale v systému plánovité inflace, který celý svět v současné době propaguje jako hlavní ekonomický model, to nemůže být jinak. Chce to jen odvahu si to přiznat a příslušný zákona přijat. A nehledat viníky mezi těmi, kteří to celé financují – na vlastní odpovědnost a státní účet.

Prima den                                                                                                     Oto Kaděrka

Autor: Oto Kaděrka | středa 1.3.2023 14:30 | karma článku: 40,80 | přečteno: 3872x
  • Další články autora

Oto Kaděrka

Analýzou atentátu dojde asi ještě k většímu rozdělení

Nejsem negativista, to potvrdí ne jeden co mne zná. Ovšem tím jak se politickému establishmentu podařilo rozdělit politiku na správnou a správnou a tím zcela rozdrbat společnost jako takovou nevěřím, že dojde k poučení a změně.

18.5.2024 v 8:29 | Karma: 9,27 | Přečteno: 93x | Diskuse| Společnost

Oto Kaděrka

Normalizační daňový kapitalismus

Pro pána Jána co je to za hloupost si řekne nejeden z vás. A já s ním musím souhlasit, protože ty tři slova v nadpise k sobě prostě logicky nepatří. A jak by řekl Galileo „přece se točí“. Za mne jde jen o to jak dlouho.

10.5.2024 v 10:32 | Karma: 20,37 | Přečteno: 420x | Diskuse| Společnost

Oto Kaděrka

Kapitalismus napříště již jen v učebnicích

Jsem ročník 1963 a jsem rád, že mi bylo dáno zažít in natura co jsem se ve školách učil, že je špatné – tedy kapitalismus a že jsem v něm mohl prožít převážnou část svého produktivního života - žít.

9.4.2024 v 9:53 | Karma: 31,06 | Přečteno: 905x | Diskuse| Společnost

Oto Kaděrka

Kaderka a Pelta je jako káva a melta

Kdo alespoň trochu sleduje dění ve sportu tak jistě zaznamenal stávající problém předsedy tenisového svazu ve věci nakládání se státní dotací.

8.3.2024 v 13:54 | Karma: 28,22 | Přečteno: 1947x | Diskuse| Společnost

Oto Kaděrka

Zaostřeno jen na důchodce a zaměstnavatele

Tak mi to připadá, že bez důchodců se tato země nějak nemůže obejít. Ovšem co mi chybí zcela je pochopení podstaty vztahu zaměstnavatel-zaměstnanec-stát.

7.3.2024 v 10:22 | Karma: 19,50 | Přečteno: 689x | Diskuse| Společnost
  • Nejčtenější

Čechy zasáhly extrémní bouřky, padaly obří kroupy. Hasiči měli stovky výjezdů

21. června 2024  9:39,  aktualizováno  22:58

Přes Česko prošly velmi extrémní bouřky s nárazy větru kolem 90 kilometrů za hodinu a krupobití....

V Turecku zemřela česká zpěvačka Victoria. Zavraždil ji její vlastní manžel

14. června 2024  8:59,  aktualizováno  11:23

Česká zpěvačka Victoria byla zavražděna v Ankaře. Podle tureckého portálu Hürriyet ji zabil její...

Češi vjeli do vojenské zóny, fotili se u tanku. Dítě pak usmrtil nalezený granát

21. června 2024  8:52,  aktualizováno  18:16

Chorvatská policie propustila Čecha vyšetřovaného kvůli výbuchu u města Obrovac, při němž zemřelo...

Komentátor Schmarcz se v televizi pohádal se Šlachtou, pak zmizel ze studia

19. června 2024  20:51

„Já jsem se zastal kluků policistů a vy do toho taháte politiku,“ začal křičet komentátor Martin...

Ruská jaderná ponorka plula u pobřeží Floridy. Fotky ukazují její poškození

19. června 2024  13:53

Ruská flotila, která navštívila Havanu, se rozdělila. Část pluje od Kuby směrem k Venezuele,...

Čechy zasáhly extrémní bouřky, padaly obří kroupy. Hasiči měli stovky výjezdů

21. června 2024  9:39,  aktualizováno  22:58

Přes Česko prošly velmi extrémní bouřky s nárazy větru kolem 90 kilometrů za hodinu a krupobití....

Novým ukrajinským velvyslancem v Česku bude Vasyl Zvaryč, přesune se z Polska

21. června 2024  22:31,  aktualizováno  22:44

Novým velvyslancem Ukrajiny v České republice se stane Vasyl Zvaryč. Ten dosud působil v čele...

V pouští u Las Vegas se objevil tajemný sloup. Policie řeší, kdo za tím stojí

21. června 2024  21:53

Necelé čtyři roky poté, co se úřady v americkém státě Utah potýkaly s tajemným kovovým kvádrem...

Po masové střelbě v americkém Arkansasu jsou dva lidé mrtví, osm zraněných

21. června 2024  21:37,  aktualizováno  21:50

Při páteční masové střelbě před supermarketem v Arkansasu byli zabiti dva lidé a dalších osm...

Objemné plenky mohou způsobit horší paměť
Objemné plenky mohou způsobit horší paměť

Není asi velkým překvapením, že dostatek vhodného pohybu je pro správný vývoj miminka naprosto zásadní. Jen málokdo si ale dokáže představit, co...

  • Počet článků 324
  • Celková karma 25,72
  • Průměrná čtenost 1241x
už spíše starší (60) olomoučák , který poznal, že není lehké zůstat svůj :-)

Seznam rubrik